كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> اينترنت -> مسائل مربوط به هكينگ و امنيت
پاسخ دادن به این موضوع
بحث در مورد سریال شوک ؛ نظرات شما، نکات امنیتی و ...
پست تاریخ: پنج‌شنبه 27 فروردین 1388 - 09:53    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: بحث در مورد سریال شوک ؛ نظرات شما، نکات امنیتی و ... خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
بعد از نوشتن مطلب:
برخی نکات مهم امنیتی برای وبگردی امن‌تر - در راستای پخش سریال شوک
ghodratعزیز پیغام دادند که این موضوع رو در انجمن‌ها مطرح کنیم و در موردش بحث کنیم، چون مبحث مهمی هست.

هر کس هر نظری داره و یا اگر نکته امنیتی در این زمینه به ذهنش می‌رسه، بگه. به خصوص دوستانی که با مسائل چت آشناتر هستند.

من هم اون مطلب بالا رو ادامه خواهم داد...

ممنون و منتظر پست‌های شما هستیم Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Hamid (یکشنبه 30 آبان 1389 - 19:55)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 27 فروردین 1388 - 10:39    
hoory
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 7 بهمن 1387
blank.gif

امتياز: 1238

عنوان: پاسخ به «بحث در مورد سریال شوک ؛ نظرات شما، نکات امنیتی و ...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

مثل اینکه چت بلد نبودن من زیاد هم بد نیست چون از این صحبتها که میشه

لااقل فکر کنم در امنیت کامل به سر میبرم!! Smile

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 27 فروردین 1388 - 22:59    
ghodrat
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 5469

عنوان: پاسخ به «بحث در مورد سریال شوک ؛ نظرات شما، نکات امنیتی و ...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

البته hoory, حالا هم ما نگفتیم چت می کنیم بیاییم مضراتشو بدونیمو جلوشو بگیریم
چن نکته بود که من همین جوری موندم
1- خیلی از کاربران اینترنت وب کم دارن و نمی دونن که خیلی ها دارن اونو می بینن و خودش غافله
2-حتی اگه یه پسر باشه و ندون ممکنه وب کمش بقیه خانواده رو نشون بده و امنیت خانواده را بهم بریزه
3- تو همینجوری نشسته باشی و یکی مثه جارو برقی اطلاعات تو رو هورت بده و...
من اینا رو که خوندم گفتم درسته وب ندارم ولی اگه سومی رو عمل نکرده باشم یعنی ویندوز پسورد داشته باشه و نداشته باشه برای هکرها چه مشکلی میاد یا نمیاد
و اصولا چت چیر جالبی است وقتی ادم تازه اول راه تا از اینترنت استفاده کنه و به قول معروف تا راه بیفته کلی کار داره
حالا من بعد 4 سال که اینترت کار میکنم اینا رو دارم متوجه میشم
راستی آقا حمید در مورد نحوه تاثیر پسورد ویندوز میشه بیشتر توضیح بدین
تا بیشتر متوجه این قضیه هم بشیم
ممنون

این مطلب آخرین بار توسط ghodrat در جمعه 28 فروردین 1388 - 19:32 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 28 فروردین 1388 - 12:52    
anar
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1386
iran.gif

امتياز: 1074

عنوان: پاسخ به «بحث در مورد سریال شوک ؛ نظرات شما، نکات امنیتی و ...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

با سلام.
ضمن خسته نباشید خدمت آقا حمید که این بحث را راه اندازی کرد.
والا من هم یه سری نکاتی را میگم که شاید خوب باشن.
1.وقتی به دنیای چت وارد میشید ، اگر کاربر ابتدایی هستید و چیزی در مورد هک و اینجور مسائل نمیدانید ، لطفا وارد چت روم نشوید.
2.همیشه فقط کسایی را که میشناسید ادد کنید و افرادی را که نمیشناسید و به شما پی ام داده اند ، اصلا هیچ جوابی بهشون ندید و سریعا یا ایگنور کنید یا پنجره پی ام شخص مورد نظر را ببندید، چون بعضی از برنامه ها طوری کار میکنند که به محض اینکه شما جواب پی ام را میدید، یا شماره تلفنی که شما باهاش به اینترنت وصل هستید را برای هکر میفرستد یا آی پی را میفرستن، خوب کسی که شماره تلفن را داشته باشد که هیچی کارش را با موفقیت تمام کرده،اما اگر آی پی شما را داشته باشد به وسیله یک لینک که اگر خواستید اینجا قرار میدم میتونه موقعیت مکانی و اطلاعات دیگری را بدست بیاره و رفته رفته به اطلاعات بیشتری دست پیدا میکنه.
3. نکته وب کم (دوربین): شاید شما نیز از روز اولی که سیستم خریدید یا بعدا یک وب کم هم روی سیستم داشته باشید ، من خودم شخصا وقتی به اینترنت وصل میشم ، فرقی نمیکنه که به یاهو مسنجر هم سر بزنم یا ، سریع وب کم را از سیستم جدا میکنم.چون برنامه های زیادی برای گرفتن وب کم هستند که شما روحتان هم خبر دار نمیشود.
4.نکته امنیتی دیگه در مورد عکسهای خانوادگی هستش.این مخصوص اونهایی هست که توجهی به عکسها یا فیلمهاشون ندارن.آقا یک کلام وقتی عکسها یا فیلمها را از دوربین یا غیره ریختی توی کامپیوتر ، وقت را از دست نده و سریع رایتشون کن روی یک سی دی و کلا از روی سیستم پاکشون کن ، فکر کنم 2500 ریال یا 250 تومان ارزش اینو داشته باشه که عکسهاتون را سر خیابونتون نبینی! Shocked
5.نکته اصلی اینجاست و اون دروغ گفتنه، وقتی کسی ازت وب خواست وب نده و بگو ندارم! مگه اینکه فامیل تیرت باشه و اگر کس دیگه ای بود و درخواست وب داد سریع وبت رو از سیستم جدا کن!
6.شاید دوستانی رایتر نداشته باشند و نتونن سی دی رایت کنن و از عکسهاشون در جایی بیرون از سیستم نگهداری کنن ، من بهشون برنامه قفل گذاری روی پوشه ها را پیشنهاد میکنم ، البته با حرف آقا حمید که گفتن روی سیستمتون پسورد بزارید با پیشنهاد من که میگم روی پوشه هایی که عکس یا فیلم خانوادگی پسورد بزارید یک سیستم امنیتی خوبی میشه!این برنامه به شما کمک میکنه که روی پوشه ها مورد نظرتان پسورد بزارید و حداقل اگه کسی به این پوشه ها دست پیدا کرد نتونه واردش بشه.
نکات خوب دیگه بود که وقتی داشتم اینا را تایپ میکردم یادم رفت.اگر یادم اومد حتما ذکر میکنم. Razz

تشکرها از این پست: Hamid (جمعه 28 فروردین 1388 - 14:36)

پست تاریخ: جمعه 28 فروردین 1388 - 19:19    
ghodrat
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 5469

سلام آقا مهرداد
درست که این حرفا خیلی آدمو کیش و مات میکنه ولی من از حرفهای آقا حمید و شما خیلی استفاده میکنم.
تازه شما هم چن نکته قشنگ رو اشاره کردین و ممنون که وقت گذاشتین و توضیح دادین من به شخصه خیلی استفاده کردم.
حالا دوستای دیگه هم تصور نکنن ما عقل کل شدیم داریم نصیحتشون می کنیم و ..
راستی آقا حمید نمیشه یه کاری کنین مثل بقیه انجمن ها این یه موضوع همیشه صفحه اول سایت بمونه به عنوان موضوع مهم این خیل خوبه که انجمن ما همیشه تو مسایلی که اینقد مهمه حتی قبل از اینکه مشکلی پیش بیاد دست بکار میشه تازه دوستامون مثل خود آقا حمید مدرک کارشناسی هم دارن ...
القصه من به یه متنی رسیدم و دوباره مطالعه کردم و متن آن را همین جا میذارم در مورد یه برنامه امنیتی که شرکت سازنده خیلی تعریفشو کرده ...
About Cryptic Disk

این برنامه یه روش ساده را برای شما فراهم میکند برای محافظت از حافظه سیستم تان و نیز پارتیشن های آن.اطلاعات رمز دار شده بدون در دست داشتن رمز عبور غیر قابل دسترسی و استفاده هستند. وقتی یک هکر سعی میکند به اطلاعات یک سیستم یا هارد مسروقه دسترسی پیدا کند این برنامه با استفاده از الگوریتم رمز گذاری 256 بایتی که در سازمان ناسا و آف بی آی که در سازمانشان استفاده می کند را به کار میگرد.
رمز گذاری و برداشتن رمز از روی حاظه کامپیوتر تنها به سادگی یک کلیک کردن است و هیچ نیازی به داشتن تخصصی در این زمینه نمی باشد.
این برنامه همزمان قابلیت استفاده برای چند کاربر بر روی یک سیستم را داراست. این برنامه نه تنها برای حاضه های ثابت بلکه برای فلش مموری نیز قابل استفاده است.
و بعد از برداشتن رمز ، می توانین مانند مواقع عادی از اطلاعات خود استفاده کنین.
اگه لازم شد می تونم یه جایی آپلود کنم ولی دیگه مثل چن سال قبل نیست که پیدا کردن نرم افزاری اعصاب آدمو خرد میکرد.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند