كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع
به کمک نیاز دارم
پست تاریخ: جمعه 27 دی 1387 - 20:23    
baham
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 26 دی 1387

امتياز: 57

عنوان: به کمک نیاز دارم خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

دوستان من دانشجو هستم و موقع امتحانات يا کنکورخيلي تنهام . و اين باعث ميشه بعد از 2 ساعت مطالعه دلتنگ ميشم و تنها راه چاره اينترنت و آفتابگردان و کامپيوتره. تو جاييکه من زنگي ميکنم افراد دانشجو بندرت يافت ميشوند .تازه اونها هم سلايقشون اصلا با من نميخونه.
اين يه مشکل اساسيه که فقط در دوران امتحانات و کنکور به سراغم مياد. و در دوران تحصيل و بودن با دوستان و اساتيد چنين مشکلي پيش نمياد.الان که دانشگاه تعطيله تنها راه ارضاي اين تنهايي رفتن به کلوپ بازيهاي ويديويي به عنوان تنها جاي تجمع جوانان اهل شهرک است
که اينگونه مکانها پر است از آدم بي انگيزه و خوشگذران و عياش
يکي راهنماييم بکنه تا اين مشکل حل بشه.
در ضمن بايد بگم که در حل اين مشکل سراغ مسايلي چون ازدواج نرويد که مشکل اين نيست.بلکه مشکل تنهايي و در نتيجه تاثير آن بر مطالعه است که مرا نگران کرده است.
براي درک بهتر شرايط،وقايع يک روز خود را تعريف ميکنم
بعد از اينکه بمدت 2 ساعت مطالعه کردم در اتاق محبوس ميشوم.منظورم اينست که نميتوانم به حياط بروم چون هوا سرده.در نتيجه تاثيرات روز گذشته و مشکلات مالي به فکر کار و اينجور چيزها مي افتم و حسابي مغز خودمو ميخورم.
بعد از مدتي براي فرار از اين وضع و بيخيال شدن ميرم سراغ اينترنت ببينم کسي منو تحويل گرفته يا نه.بيشتر به وبلاگ و آفتابگردان.
بعد از مدتي هم بفکر ايده هاي قبلي خودم مي افتم و طرح ميريزم و... خلاصه اين طوري بقول خودمون وقت رو ميسوزونم.نگيد چرا چون از دق کردن که بهتره.تازه بعد از اين افکار که به سراغم مياد نميتونم مطالعه کنم.نه بخاطر سختي درس بلکه حوصله نميرسه.آخر سر هم ساعت 6 بعد از ظهر ميرم همون کلوپ بازي زهرماري.
اونجا هم براي سرگرم شدن بايد گهگاهي بازي کنم که همانطور که مستحضريد بازي رو بصورت برد و باخت بازي ميکنن که بازنده پول رو ميده _نوعي قمار_آخه ناچارم.و اکثرا هم مي بازم! و بر مشکلات مالي افزوده ميشه و بايد مثل يه گدا از خانواده سه چهار هزار تومني در هفته بگيرم.....

و باز روز از نو روزي از نو
بايد بگم که من اصلا آدم افسرده و غمگيني نيستم و در موقع بودن با دوستان و اساتيد حسابي شنگولم!ولي بدليل اين محيط خراب و تنهايي و نداشتن دوست واقعي نه يک پارتنر براي بازيهاي کلوپ! ،امروز خيلي تنا و غمگين و خسته هستم.
راهنمايي کنيد دوستان

اين نوشته را هم بخوانيد موقع چرخ در اينترنت ديدم
که خيلي شبيه زندگي من است:
يک ماهي به کنکور مانده بود ومن کم کم داشتم سرحساب مي شدم که چقدر ياد گرفته ام ,جزوات ام را بررسي مي کردم ودانسته ها را محک مي زدم ليکن اوضاع واقعاً نا اميد کننده بود تمامي مطالب حفظي را فراموش کرده بودم

ماه هاي پيش را از دست رفته مي ديدم وآينده پيش چشمانم مات ونا مفهوم بود خانواده من حتي توانايي پرداخت شهريه دانشگاه آزاد را هم نداشت ومن يا بايد در دانشگاه سراسري قبول مي شدم ويا قيد دانشگاه را مي زدم .

طوفاني از افکار منفي گريبانم را گرفته بود.

در يک چنين مواقعي چه مي توان کرد : جز آنکه گوشه اي خلوت پيدا کرد ونشست وغصه خورد .

به اتاق برادرم نقل مکان کردم جايي که کمتر جلوي چشمان مادرم باشم واز دست کنايه هاي پدرم بتوانم اندکي آسوده بي خيال دنيا شوم وچرت بزنم تلاش بيشتر بي فايده بود .

مدتي خوابيدم چند کتاب بي ارزش مطالعه کردم ودر آخر ترجيح دادم هيچ کاري جز خيره شدن به ديوار يکدست سفيد اتاق انجام ندهم شايد مانند دوران کودکي مي شد از دنياي واقعي وارد دنياي تخيل شد جايي جدا از اين همه پريشاني تقريباً موفق هم شدم کم کم عوالمي حاصل شد در دنياي تخيل ودر بيهودگي صرف براي خودم کسي شده بودم وافکار اقتصاديم به ثمر رسيده بود ماشينهاي آنچناني وکسب وکاري داشتم و......

وقتي به خودم آمدم ديگر معتاد به فکر وخيال شده بودم ودنياي واقعي داشت به طرز منفک ناپذيري با دنياي واقعيم مخلوط مي شد ترس سراسر وجودم را گرفت وسعي کردم براي رهايي از اين گرداب تازه دست به دامان چيزي جديد تر شوم .

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 08:37    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوست عزيز
به نظر من شما كمي از اهداف خودت دور شده اي ! يعني داري درس مي خواني فقط براي اينكه طبق روال بايد دانشجو باشي و بايد مدركي بگيري وبعد هم معلوم نيست چي ميشه و خدا بزرگه !
دانشجو بودن كه تمام زندگي نيست .

اگه به اين فكر كني كه پس فردا كه ايشالا درست تموم شد بايد بروي توي اجتماع ، به اين فكر مي افتي كه چطور و با چه معلومات و يا ابزاري به اجتماع واردشوم كه بتوانم موفق باشم حتما از وقتت بهتر استفاده ميكني . چون اگه چيزي بلد نباشي كلاهت پس معركه است !
اگه بعد از چند سال درس خواندن و سربازي رفتن بخواهي بيايي يك كار جديد را ياد بگيري
از همين الان شروع كني چند سال جلوتر از ديگران خواهي بود.

حيف اين وقت نيست كه شما به راحتي تلفش ميكني و تازه هيچ لذتي هم نمي بري !

الان بهترين موقع براي كسب معلومات است ! منظور از معلومات فقط درس خواندن نيست .هر گونه دانش و يا تخصص و يا كاري كه ميتواني به صورت حرفه اي ياد بگير .
يادگيري يك نرم افزار - آموزش زبان و يادگيري مشاغلي كه در طراف شما وجو دارد و خيلي چيزهاي ديگه ميتونه وقت شما را به راحتي به صورت مفيد پر كنه .

از صحبت هايت معلومه كه اعتقادات خوبي هم داري . پس بدون همون كسي كه بهش اعتقاد داري هم راضي نيست اين سرمايه اي گرانبهايي را كه در اختيارت گذاشته را به راحتي از دست بدهي .

به هرحال اميدوارم زودتر از اين تنبلي فكري دربيايي . نتيجه كارها و فعاليتهايي را كه كردي را برامون بنويس .
موفق باشي

8)

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 12:26    
baham
شروع فعاليت
شروع فعاليت

سلام دوست عزيز و از نظرات دلسوزانه ات متشکرم
ولي مساله اين است که من از لحاظ تنبلي اين کارها را نمکنم بلکه تنـــــــــــها هستم.اگه دو

سه دوست حالا دانشجو هم نه در حد دبيرستان داشتم که هدفشان خوب باشد نه به فکر

خوشگذراني باشند،حق با شماست ولي اينجا (مکان زندگي من)همه سرو ته يک کرباسند و

پر طرفدارين آدمها هم آنهايي هستند که به نواميس مردم تجاوز مينمايند و من نميتوانم با

اينگونه افراد اختلاط داشته باشم.
از آينده هم نا اميد نيستم فقط طي اين دوران امتحانات تنها هستم.علتش را هم گفتم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 15:34    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

سلام؛
می‌گم حالا مگه تنهایی بده؟ Surprised
اتفاقاً من ترجیح می‌دم تنها باشم تا توی یک جمع باشم که الکی وقتشون رو تلف می‌کنن.
الان هم همینطوره. بیشتر مواقع توی خونه‌ام و سرم توی کار خودمه! حتی اگر خواهر و برادر بخوان من رو گوش شنوا قرار بدن، خیلی راحت دکشون می‌کنم و می‌شینم کتاب می‌خونم، می‌نویسم و ...

البته برای اینکه روحیه‌م عوض بشه، معمولاً نماز ظهر و مغرب رو می‌رم مسجد Wink
حالا شما هم امتحان کن.
یه مسجد جوان‌دارتر رو شناسایی کن و نماز جماعت برو اونجا. رفقای مسجدی، رفاقتشون تا آخر عمر باقی می‌مونه و همیشه از رفاقت با اون‌ها لذت می‌بری Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 17:11    
baham
شروع فعاليت
شروع فعاليت

درست میفرمایید آقا حمید
ولی بمدت یک ماه تنهایی خیلی سخته.این هم از شاهکارهای دانشجویان دانشگاه ماست که یه ماه مونده به امتحانات رفتن خونشون پیش بابا مامانشون!
ولی ای کاش میشد با اینترنت هر وقت بخواهم یا لااقل همون بعد از ظهرها با دوستان خوبی مثل شما رودر رو بودم و صحبت میکردم از طرحها ،پروژه ها ، علایقم ، اهدافم و خلاصه یکی تحویلم میگرفت.
دوست من sistemprof و حمید جان از شما دوستان متشکرم Smile Razz شما از دوستان فعلی من خیلی خیلی بهترید

تشکرها از این پست: Hamid (جمعه 4 بهمن 1387 - 23:08)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند