كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
« تستا » نسخه 1.1 (افزايش امکانات + اصلاح نسبت به نسخه 1)
پست تاریخ: جمعه 31 خرداد 1387 - 13:10    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 خرداد 1387

امتياز: 108

عنوان: ادم بعضي موقع حسابي تعجب مي‌کنه خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

امروز تو گوگل تستا را سرچ کردم تا ببينم وضعيت اون تو اينترنت چه جوريه تو همون صفحه اول به صفحه جالبي برخورد کردم که برام جالب بود بد نيست شما هم ببينيد
http://www.istgah.com/fireview/kid_131/page_1/382457.html
راستي حميد جان يه سوال برام پيش اومده بود و اون اينکه آيا براي طراحي سوالات روي سايت حتما بايد به صورت آنلاين اينکارو انجام بدم يا اينکه بصورت آفلاين هم امکان پذيره؟

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 31 خرداد 1387 - 14:54    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

sobhani, جان،
بله توي سايت‌هاي زيادي، افرادي، اين پروژه براي فروش گذاشته شده.
اينجا هم هست:
www.dastbedast.com/Ads/Ad6923.html

يکي از ويژگي‌هاي قوانين GNU که «تستا» تحت اين قوانين منتشر شده، همونطور که توي مستندات پروژه هم گفتم، اينه که هر کسي مي‌تونه در اون پروژه دخل و تصرف کنه و محصول جديد رو به نام خودش منتشر کنه و حتي بفروشه Wink
البته معمولاً در دنياي متمدن امروزي، کسي نمي‌ياد خود پروژه رو مستقيماً و بدون هيچ تغييري به فروش بگذاره، چون به هر حال، آفتاب پشت ابر نمي‌مونه و اشخاص متوجه مي‌شن که همين پروژه رو مي‌تونستند رايگان دانلود کنند.
اما اگر تغييري ايجاد شده باشه و مزيت‌هايي نسبت به هسته اصلي نرم‌افزار داشته باشه، فروش اون هيچ ايرادي نداره Wink
اينه که من خيلي حساسيت نشون نداد. به هر حال، افراد بايد خودشون کم‌کم فرهنگ صحيح روبرويي با قوانين رو کسب کنند.
من خيلي راحت مي‌تونستم اين پروژه رو Encrypt کنم که حرفه‌اي‌ترين برنامه‌نويس‌ها هم نتونن کوچک‌ترين تغييري در اون ايجاد کنند و حتي محدوديت در تعداد آزمون و ... بذارم و با دريافت پول از کاربران اجازه استفاده از نسخه اصلي رو بدم، اما هدفم چيز ديگهراي بود که قبلاً اشاره کردم.
بگذريم، اين چيزا نبايد اصلاً مورد خاصي به حساب بياد.

در مورد سؤالتون، بله، در حقيقت وقتي شما روي کامپيوتر خودتون هم داريد با تستا کار مي‌کنيد، آنلاين هستيد، اما نسبت به سروري که روي کامپيوترتون هست.
براي استفاده در يک سايت، بايد با سرور سايتتون در ارتباط باشيد.

اما عرض کردم که سعي خواهم کرد امکان خروجي گرفتن از آزمون و وارد کردن اون در يک تستاي ديگه رو در نسخه‌هاي بعدي (إن شاء الله) فراهم کنم که اين مزيت هم به تستا افزوده بشه. Wink

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در یکشنبه 2 تیر 1387 - 13:08 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 10 آبان 1387 - 00:12    
majdi
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 9 آبان 1387

امتياز: 27

سلام
خسته نباشید
دوستان
من هم تازگی یه کامپوننتی برای جوملا میخواستم که تو تو سایت جومفا تستا رو بهم معرفی کردند از خدا ممنونم که منو با این نرم افزار تحت وب راحت وکم حجم آشنا کرد والبته اون دوستی که اینو به من معرفی کرد اونم خداحفظش کنه
و از همه مهمتر طراحان این نرم افزار خدا بهشون عمر باعزت اعطا کنه
من هم پس از بررسی های زیاد اینو دانلود کردم خیلی خوبه
تو سایت هم نصبش کردم خیلی هم خوب جواب دا ده
سایت ما هم آدرسش cropprotectionuma.irهست
چون ما دانشجو گیاه پزشکی بودمو تو انجمن هم فعالیت داشتم واسه همون یه سایت برای اون درست کردیم
البته به لطف جومفایی ها
من چند تا پیشنهاد میکنم
البته اونایی که یادم هست رو الان میگم
1) واسه سایت چون بقیه فایل ها رو نمیخواد بهتره هنگام اپلود در کنار فایل اصلی یه فایل مربوط به سایت هم بذارید
2) تستا فقط یک آزمون داره درسته برای مدارس خوبه
ولی بهتره تو مدیریت قسمتی انتخابی داشته باشه که اونو به صورت چند آزمونی ویک آزمونی قرار بده
یعنی اگر کسی خواست تو سایت چند تا آزمون داشته باشه و کاربر ها برای اینکه خودشونو آماده کنند آزمون بدهند بتونه این کار رو انجام بده وهم اون جایی کهمیخواییم یه آزمون همزمان برگزار کنیم و رسمی هست اون وقت هم فقط یه امتحان داشته باشیم
شرمنده زیاد حرف زدم
آقای نیرومند به شما تبریک میگم تو کارتون الحمد الله خوب موفق بودین
این موفقیت شما از هوش پشتکار شما نشأت میگیره
همیشه در پناه خدا موفق باشید
آقای سبحانی به شما هم تبریک میگم تو این زمانی که به سایت مدرسه ها اصلا توجهی نمیشه شما پیشرو پیشرفت هستین وخدا به شما اجر بده
شما سایتتون خوبه ولی چرا از cmsها مثل جومفا -که آقای علوی نیک و.. زحمتشو میکشن - استفاده نمیکنید خیلی راحت هست
من الان از این استفاده میکنم خیلیهم رازی هستم اگه خواستین من هم میتونم رایگان به شما و دانش آموزای محترمتون کمک کنم
یا حق
جومفا

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 10 آبان 1387 - 14:19    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
majdi, جان،
ممنون از لطف شما.
خوشحالم که تستا به شما در کارتون کمک کرده.
در مورد پیشنهاد اول، درست می‌گید، قاعده این بود که من سیستم WAMP رو جداگانه و فایل‌های پروژه رو جداگانه آپلود کنم که در این صورت، تستا می‌شد 700 کیلوبایت و دیگه مشکلی برای دانلود مجدد اون نبود...
اما متأسفانه مجبور بودم. احتمال می‌دادم کاربرانی باشند که چندان حرفه‌ای نباشند و نتونن فایل‌ها را از دو جا آپلود کنن و با هم ترکیب کنند و نصب کنند...
به همین دلیل، ترکیبی از هر دو رو آپلود کردیم که شد 15 مگابایت.
اما مکرراً در انجمن‌ها اعلام کردیم که نسخه بدون WOS از تستا همیشه با حجم 700 کیلوبایت در آدرس زیر قابل دسترسی هست:
http://testa.aftab.cc/download/www.zip
یعنی نسخه‌های آپدیت شده و نهایی تستا هر وقت که ارائه بشه، فایل‌های اصلی پروژه از این آدرس قابل دانلود هست و نیازی به دانلود همه اون 15 مگ نیست...

در مورد پیشنهاد دوم، خیلی‌ها این موضوع رو مخصوصاً به صورت تلفنی درخواست کردند و ما هم قول دادیم که اگر نسخه دیگری از تستا ارائه شود، این موضوع مد نظر قرار خواهد گرفت. (إن شاء الله)
دلیل اینکه فقط یک آزمون به طور پیشفرض هست اینه که کاربران نتوانند در آزمون‌هایی که اجازه ندارند، شرکت کنند.
ساختار فعلی تستا طوری است که اگر کاربری یک نام کاربری و پسورد داشته باشه، می‌تونه در تمامی آزمون‌های پیش‌فرض شرکت کنه. حالا اگر چند آزمون به طور پیشفرض باشه، این کاربر می‌تونه در تمامی آزمون‌ها شرکت کنه. Embarassed
اما در نسخه‌های بعدی، باید کلاً ساختار تستا عوض بشه.
یعنی هر آزمون، کاربران خاص خودش رو داشته باشه و تنظیمات خاص خودش رو.
اگر مدیر تعریف کنه که این آزمون نیاز به ثبت نام داره، اگر کاربر ثبت‌نام کرد، فقط اجازه شرکت در این آزمون رو داشته باشه نه اینکه با این نام کاربری و پسورد در همه آزمون‌ها شرکت کنه. مگر اینکه مدیر تعریف کنه که این کاربر می‌تونه در هر آزمونی شرکت کنه Wink

امیدوارم فرصت خالی و توان کافی برای افزودن به امکانات تستا پیدا کنم و شاهد یک سیستم خوب و جامع در این زمینه باشیم Wink

باز هم ممنون از پیشنهادات شما و همه دوستان؛
حمید

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 12 آبان 1387 - 11:16    
majdi
شروع فعاليت
شروع فعاليت

سلام
خسته نباشید لطف فرمودین
در مورد دانلوده بله صحبت شما درسته ولی میشه نوشت لینک کلی
و لینک مثال برای سایت
و در پایین یه توضیحی در مورد اون داد
بعد یه سوالی هم داشتم از کجا میشه فهمید نسخه چنده
در ضمن شما فوتر نذاشتی این برای بعضی ها خوبه وخوششون میاد
ولی برای شما نه
بعد بهتره یه قسمت پولی هم بذارین تا شما هم نسبتا تامین مالی بشین
والا اینطوری نمیشه
چون همش رایگان نمیشه انسان حوصله اش میره
میتونید در اون قسمت پولی یه چیزای خاصی بذارین
قرار نیست همه چیز رایگان بشه
به نظرم یه سیستم رایگان و کمی از نظر امکانات کمتر
وسیستمی پولی با امکانات فول بهترین راهه
درسته اپن سورسه ولی ...
بعد انجمن شما باخبر سازی نداره نه ؟؟
چون من منتظر بودم وقتی پستی فرستاده شد به من ایمیل بزنه
یا حق

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 12 آبان 1387 - 13:42    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

بله، چشم، در نسخه‌های بعدی إن شاء الله، فایل‌های پروژه به هر دو صورت ارائه خواهد شد...

در مورد پول؛ شما شاید صدمین نفر باشید که به نوعی این پیشنهاد و این لطف رو داشتن.
حق با شماست، اما من کلاً از پول چندان خوشم نمیاد.
پول، جز پایین آوردن ارزش کار چیز دیگه‌ای نخواهد داشت!
الان یک ماهه می‌خوام یک سیستم جالب بنویسم، اما چون قبل از نوشتنش مبنا رو گذاشتم روی فروش، الان یک ماهه که دارم تحقیق می‌کنم که می‌شه جلو تکثیر غیرمجازش رو گرفت یا نه! اصلا می‌صرفه یا نه Shocked اگر به پول فکر نمی‌کردم، الان سیستم ارائه شده بود Razz
هر چند کلاً به فروش گذاشتن چیزی برای خریدار اون چیز رو پرارزش‌تر جلوه می‌ده (اما برای فروشنده ارزش محصولش رو پایین میاره) اما بدم نمیاد ایده "دو نسخه‌ای" بودن محصولات رو تجربه کنم.
اما فرهنگ Donate رو بدم نمیاد درباره "تستا" تست کنم.
در فرهنگ Donate هر کس که از محصول استفاده کرد و خوشش اومد، می‌تونه به تولیدکنندگان اون محصول، کمک مالی کنه (هر چقدر که دوست داشت).
اگر الان می‌بینید "تستا"‌ رو باید از یک لینک غیرمستقیم دانلود کنید و روی یک سایت رایگان آپلود شده، به خاطر اینه که ما هزینه خرید پهنای باند کافی برای سایت نداریم و اگر این چندصد (و البته در کل، چند هزار) کاربری که تستا رو دانلود کرده‌اند بخوان 15 مگابایت از سایت دانلود کنن، روز پنجم ماه، سایت بسته می‌شه!!! Embarassed
شاید اگر کمک‌های مالی دوست‌داران این نوع کارها باشه، بشه خدمات بهتری ارائه کرد.
یا برای به خدمت گرفتن برنامه‌نویسان حرفه‌ای و ارائه نسخه‌های بالاتر مشکلی نداشت.

شاید این روزها یک تاپیک در این زمینه ایجاد کنم و یک ایمیل به کاربران مربوط به تستا ارسال کنم و این موضوع رو باهاشون در میون بذارم.

به هر حال، ازتون ممنونم.

در مورد ایمیل، اگر شما موقع ارسال یک پست، در زیر پست گزینه "اگر جوابی به پست من داده شد،من را خبر کن" را فعال کنید، باید جواب پست شما به شما ایمیل زده بشه.
قبلاً این بخش به خوبی کار می‌کرد. اما واقعاً نمی‌دونم الان کار می‌کنه یا نه. باید تست کنم...
چون هر روز من با این تنظیمات سایت ور می‌رم Very Happy
الان تیک این گزینه رو می‌زنم و خودم یک پست بعدش ارسال می‌کنم و حذف می‌کنم که ببینم کار می‌کنه یا نه. Wink

فعلا با اجازه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 آذر 1387 - 22:39    
majdi
شروع فعاليت
شروع فعاليت

سلام خیلی شرمنده ام که دیر شده 12آبان کجا الان 3 آذر کجا ؟؟؟
خیلی شرمندم این ایمیله دیگه !دفعه قبل تیک زده بودم ولی نیومده بود
خوشحال شدم انگاری یه نسخه جدید منتشر فرمودین
البته تو جایی ننوشته بود این نسخه چه امکانات دیگه ای اره؟؟؟
یه سوال قدیم از کجا بدونم نسخه چنده ؟؟؟
الان 1.2 آخرین نسخه هست دیگه بله ؟؟؟؟
یا حق

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 آذر 1387 - 12:46    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
majdi, جان،
سیستم اطلاع‌رسانی، مشکلی نداره. دیروز که شما به پست قبلی من جواب دادید، الان یک ایمیل به من ارسال شده Wink
پس خدا رو شکر، مشکلی از این لحاظ نیست.
(می‌تونید از داخل کنترل پنل خودتون تنظیم کنید که همه پست‌های شما خاصیت اطلاع‌رسانی داشته باشند)

در مورد نسخه جدید، خیر. آخرین نسخه از تستا همون 1.2 هست که 5 تیر ماه 87 منتشر شده. Wink

در مورد اینکه چطور بفهمید نسخه تستای شما چنده، قبول دارم که حواسم نبوده که ورژن تستا رو در کنترل پنل مدیریت، ثبت کنم.
این هم نکته‌ای بود که باید برای نسخه‌های بعدی در نظر بگیریم.
ممنون.
فعلاً فقط می‌تونید امکانات جدیدی که مثلاً در نسخه 1.2 هست رو با نسخه خودتون مقایسه کنید و اگر وجود نداشت، یعنی اینکه نسخه‌ی تستای شما قدیمی‌تر هست.

با اجازه Wink

تشکرها از این پست: majdi (دوشنبه 4 آذر 1387 - 20:05)

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 17:32    
boshehry
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 2 دی 1387

امتياز: 9

با سلام و خسته نباشيد و تشكر از زحمات شما
بعد از برگزاري آزمون در تستا اسامي همه داوطلبان را به من نشان نمي دهد چه كار كنم كه همه آنها را ببينم

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 29 دی 1387 - 19:28    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
boshehry, جان،
نسخه‌ی تستای خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید تا مشکل رفع شود...
این انجمن رو به طور کامل زیرنظر داشته باشید:
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=94

تاپیک «ارتقا به نسخه 1.2» را مطالعه کنید تا بتوانید از نسخه 1 به نسخه 1.3 ارتقا دهید. (آخرین نسخه در حال حاضر 1.3 است)

موفق باشید.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
صفحه 2 از 3

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند