كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي
پاسخ دادن به این موضوع
گفت وگو با گوينده پيام هاي مشهور تلفن همراه
پست تاریخ: دوشنبه 23 آبان 1384 - 14:13    
libero
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 16 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 11304

عنوان: گفت وگو با گوينده پيام هاي مشهور خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

مشترك مورد نظر

[همشهري مسافر ـ مريم قلي زاده : همه آنهايي كه حداقل روزي صد بار پيام معروف «مشترك مورد نظر در دسترس نمي باشد» يا «دستگاه مشترك مورد نظر خاموش مي باشد» را هنگام تماس گرفتن با اين وسيله پردردسر از گوشي خود مي شنوند مي توانند در جايگاه شاكي يا دادستان بنشينند تا ما گوينده اين پيام هاي اعصاب خردكن را در جايگاه متهم بنشانيم و از او بازخواست كنيم. راستي تا به حال چند گوشي تلفن همراه را از دست اين پيام هاي نااميد كننده به زمين كوبيده ايد و خرد كرده ايد؟ آيا مي خواهيد خسارتش را ما از خانمي كه اين پيام ها را مي گويد بگيريم؟البته اينطور نيست خوانندگان عزيز مسافر، خانم بيتا عشايري ۲۹ ساله، كارمند مخابرات، خودش هم وقتي پيغام معروف «نوريسپانس» را مي شنود عصباني مي شود. گفت وگوي ما را با ايشان بخوانيد شايد پس از خواندن اين گفت وگو ديگر از شنيدن آن پيام ها عصباني نشويد

چه شد كه صداي شما رفت روي پيغام تلفن همراه؟

خب. خيلي ها براي تست اين كار آمده بودند كه در بين آن گوينده هاي مشهور هم بودند ولي منتهي قرار شد از بين همكاران هم تست بگيرند كه من به همراه ساير همكارانم تست داديم و انتخاب شدم.

آيا مي دانيد با پيغام «مشترك مورد نظر در دسترس نمي باشد»تان چند نفر را تا به حال عصباني كرده ايد؟

[با خنده] فكر مي كنم هركسي كه موبايل داشته باشد حداقل دو يا سه يا حتي ده بار عصباني شده باشد ولي [با تأكيد] باور كنيد اصلاً تقصير من نيست يا اصلاً دست من نيست كه مشترك مورد نظر در دسترس نمي باشد.

از اينكه مشترك مورد نظر در دسترس نمي باشدخودتان هم ناراحت شديد؟

خب! خيلي از مواقع قسمت خودم هم شده مثلاً كاري فوري داشتم و حتماً بايد با موبايل شخصي تماس مي گرفتم ولي مدام اين پيغام تكرار مي شد و گفته مي شد كه مشترك در دسترس نمي باشد.

در اين صورت از دست گوينده اش عصباني شده ايد؟

خيلي عصباني مي شدم كمي از دست خودم و خيلي چيزهاي ديگر ولي با عصبانيت مي گفتم خودتي ديگه!
آن موقعي كه عصباني شده ايد اطرافيان يا همكارانتان چه عكس العملي داشتند؟
ناخودآگاه خيلي اين پيغام نصيب من هم شده و درست جايي كه بايد در دسترس بود تا كاري انجام بدهم اين طور شده كه من عصباني شدم و بدون اينكه متوجه شوم گوشي را كوبيدم ولي هميشه همكارم هميشه بعد از آن گفته خوب خودتي ديگه! كه اينجا ديگه با هم خنديديم.

انتهاي پيغام مي گويد: «نمي باشد» مي دانيد كه ما خبرنگاران از كلمه هايي مثل نمي باشد و فعل هايي كه از اين افعال مشتق مي شوند خوشمان نمي آيد. آيا مي توانيد بگو سفارش كنيد كه فعل نمي باشد را عوض كنند و به جاي آن بگويند «مشترك مورد نظر در دسترس نيست»؟

راستش همه اين افعال براي من منفي است و فرقي بين نمي باشد، نيست يا.... نيست كه حالا بگوييم كدام استفاده بشود. اگر يك فعل مثبت استفاده مي شد خيلي بهتر بود و شايد تأثير بهتري هم داشت. مثلاً جمله «چند لحظه صبر كنيد تا ارتباط برقرار شود. جواب مثبتي بود كه مي توانست جاي اين پيغام باشد يا حتي پيغا م هاي مشابه بعد من اصلاً در مورد انتخاب پيغام و ... نقشي نداشتم.

اينكه «مشترك مورد نظر در دسترس نمي باشد» باعث خوشحالي ديگران نمي شود و آنها را اذيت مي كند، شما را رنج نمي دهد؟

من اصلاً هيچ تقصيري ندارم كه مشترك ها در دسترس نيستند و مي دانم از اينكه اين پيغام مي آيد ناراحت يا عصباني مي شوند، باور كنيد من بي تقصيرم حتي يادم هست كه اوايل كار، همكارانم وقتي اين پيغام برايشان پخش مي شد به من با حالتي نگاه مي كردند كه انگار من مقصرم يا من امكان ارتباط را نمي دهم!
ولي كم كم براي آنها عادي شد و الان جو همكاران خيلي بهتر شده است.

وقتي متوجه شديد كه به عنوان گوينده اين پيغام انتخاب شديد چه حسي به شما دست داد؟

خيلي خوشحال شدم چون اصلاً فكرش را نمي كردم. اصلاً فكر نمي كردم كه كار به اين گستردگي باشد بعدها كه ديدم صدايم در همه نقاط ايران پخش مي شود كمي ناراحت شدم.

چرا؟

به خاطر عصباني شدن مردم.

شما چه قدر اهل سفر هستيد؟

خيلي زياد. اگر كوچك ترين فرصتي برايم پيش بيايد به مسافرت مي روم تا از تهران دور بشوم.

چرا از تهران دور مي شويد؟

آلودگي و ترافيك تهران خيلي زياد است و خيلي شلوغ شده و من دور شدن از آن را بيشتر ترجيح مي دهم.

تا به حال به چه شهر يا كشورهايي سفر كرده ايد؟

چند شهر داخلي به همراه سفر به كشور عربستان را تجربه كرده ام.

درباره سفرمكه تان بگوييد؟

سفرم كاملاً اتفاقي بود. من تا خرداد ماه سال ۸۱ كه سفر رفتيم اصلاً قصد رفتن به اين سفر را نداشتم و حتي فكرش را هم نمي كردم كه قرار است به مكه بروم. اما به خاطر كسالتي كه براي مادرم پيش آمد من به همراه پدرم به اين سفر رفتم.

اهل كدام شهر هستيد؟

تهران ـ شهري كه مشكلات آن خسته كننده شده است.
در چمدان سفري شما چه چيزي يا وسيله اي به طور ثابت ديده مي شود؟
بجز وسايل شخصي بيشترين جاي كيف يا چمدان من را وسايل و اسباب بازي هاي دخترم مي گيرد. ما حتماً بايد براي سفر يك سري وسايل او را مثل عروسك گربه، دوچرخه و غيره را به همراه ببريم. همه اينها يك چمدان را كه پر مي كند خيلي وقت ها هم جا كم مي آورد.

سفر جاده اي در روز را مي پسنديد يا شب؟

روز ـ سفر در شب توي جاده برايم شكنجه آور است و اصلاً خوابم نمي برد و تمام ساعات سفر را در شب بيدارم. معمولاً طوري به سفر مي رويم كه شب تو جاده نباشيم.

كدام جاده و سفر در آن را بيشتر دوست داريد؟

جاده چالوس و جاده كرمانشاه وقتي از گردنه اسدآباد كرمانشاه به سمت شهر مي رويم انگار جنگل و شهر زيرپا است و واقعاً منظره دلباز و زيبايي است.

از اينكه در مصابحه شركت كرديد متشكرم.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 23 آبان 1384 - 18:57    
maxpal97
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 23 مرداد 1384
blank.gif

امتياز: 8010

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی