كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن ادبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...
پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 11:47    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

iran.gif

امتياز: 498

عنوان: پاسخ به «از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام به همه
chaser هم ممنون که به نظراتم توجه می‌کنی و هم شرمنده اگر در پاسخگویی به صحبت شما کمی تند رفتم، این روزها انقدر هوای دلم ابری شده که مدام در حال صاعقه زدن به این و اونم!
rezvaneh جان با شعرت خیلی حال کردم، چون دقیقاً صحبتی که من با خدا دارم همینه...
chaser حق با شماست، به نظر من هم مهم اون حسی که باید درک بشه، حالا اسمش رو چه عشق بذاریم و چه دوست داشتن.
و البته در مورد aliakbar62 هم متاسفانه امثال زیادی در جامعه داریم که خودشون رو با اعتماد به نفس بالایی روشن فکر تلقی می‌کنن. خدا هدایتوش کنه. آمیـــــــــــــــــــن!

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 12:16    
aliakbar62
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 16 شهریور 1390

امتياز: 63

عنوان: پاسخ به «از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اصطلاحاتی مثل، شهوت‌رانی، چشم‌چرانی و امثال این‌ها ذهنی است و زاییده‌ی نگاه آدم‌هایی است که قربانی معضلات اجتماعی‌اند و وجود خارجی ندارند اگر کمی خوشبین باشیم.
در واقع این اصطلاحات زاییده‌ی بدبینی دختران می‌باشد و شاید هم برخی از پسران، مثلاً نطر شما راجع به همجنس‌گرایی چیست؟
شاید فکر کنید که همجنس‌گرایی تهوع آور است و نوعی گرایش شهوانی نسبت به طرف مقابل است، همین مثال در مورد گرایش ناهمجنس به یکدیگر می‌تواند صادق باشد، در جامعه‌ی ما که از حد عشق زمینی که مصادیق آن در به قول شما چشم‌چرانی و شهوت‌رانی نمودار است، فراتر نرفته‌ایم با کمی خوش‌بینی می‌شود این اصطلاحات را به گرایش و علاقه‌ی طرف مقابل استباط کرد، البته پسرها هم به نوعی درگیر این طرز فکر هستند و در ذهن آن‌ها نیز مثل شما این اصطلاحات وجود دارد.
به هر حال عشق می‌تواند چیزی واقعی و قابل تعریف، البته خوش‌بینانه باشد و ما اگر این تعریف واقع‌بینانه و ساده را داشته باشیم، همه‌ی دختران و پسران می‌توانند با هم تعامل داشته باشند.
در واقع یکی از علل تمام شکست‌های عشقی و سخت بودن رابطه برقرار کردن با جنس مخالف وجود امثال همین اصطلاحات که در ذهن شما هم هست است.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 13:43    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 16 خرداد 1390
blank.gif

امتياز: 1368

سلام، اولاً خیلی مسرورم از این که soojy , و chaser خوبمون به تفاهم فکری رسیدن و کار به جاهای باریک نکشیدMr. Green و به این نکته‌ی زیبا که هدف یکی‌ست، منزل یکی‌ست و اما راه بی پایان...رسیدین.
اگه صلاح می‌دونید از عشقی که همه قبولش داریم ، اما با معانی مختلف، بیشتر حرف بزنیم....مو شکافانه‌تر در موردش بحث کنیم، مناجات‌های عاشقانه و....هر چی که بودنش در ایت تاپیک زیباست قرار بدید به سلیقه‌ی خودتون.اگرم بحث و سؤال ناتمومی هست بسم‌الله، مطرحش کنید این گوی و این میدووون.

چند جمله بگم و بحث و جمع کنم...

علی اکبر 62 ما نه تنها قربانی معضلات اجتماعی نشیدیم، بلکه معضلات اجتماعی رو قربانی کردیم....( این جمله رو چندین بار بخوانید)، من نظرم نسبت به هم جنس گرایی اینه که شما لطف کن دیگه تو این تاپیک مطرحش نکن چون جاش نیست، اگر احساس می‌کنید نیاز به بحث و تبادل نظر در این زمینه رو دارین می‌تونید تاپیکی با این مضمون ارائه بفرمایید. در ضمن بهتره نوشته‌ی قبلیتون رو یک مرور اجمالی بفرمایید، ما عشق زمینی رو مصداق چشم چرانی کردیم یا شما؟؟ بعضی از ‌ندیدن‌ها یا خود را به کوری زدن ها معنیش می‌شه خوش بینانه دیدن این تعامل که شما می‌گی یعنی چی؟؟ Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 18:53    
sooraty
مدير انجمن ادبي
مدير انجمن ادبي

عضو شده در: 2 مرداد 1384
iran.gif

امتياز: 4538

عنوان: پاسخ به «از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

ماشالا به تجربیات همه اعضا Mr. Green شوخی کردم
تنها کلمه ای که می تونه بار معنایی عشق رو بکشه همون " عشق" والسلام
امیدوارم به عشق اعلا و منتهای عاشقی برسیم البته خدا هم خودش یه کمکی بکنه دیگه ما که بلد نیستیم چه جوری میشه با خدا عاشقی کرد

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 21:13    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 434

سلام دوستان
جریان چیه چرا انقدر شما این aliakbar62, رو می‌کوبید، اتفاقاً بد نمی‌گه، فقط می‌دونید چیه برعکس نظر خودش اون داره ذهنی حرف می‌زنه و شما عینی، تعریف درست از عشق همینه که این می‌گه واقعاً چیزه پیچیده‌ای نیست شرایط بد جامعه ما پیچیدش کرده ، من فکر می‌کنم شما منظور این آقا رو نفهمیدید اصلاً نمیشه منکر این شد که شهوت جزئی از عشق زمینیه ،مسئله اینه که فقط باید سالم باشه، اگر مشکلی داشت که اسلام تاکید به ازدواج نمی‌کرد ولی اسلام می‌گه ازدواج کنید تا چیزی رو که عیناً و نه ذهناً در شما وجود داره رو کنترل کنید و سلامت باشید چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی، درد بزرگ ما دختر و پسرهایی هستند که تحت تعلیمات غلط بزرک شده و به کارهای شایسته اجبار شدند، نه تشویق! درد بزرگ ما خانواده‌هایی هستند که با بی فکر تمام بچه می‌یارن می‌سپرن به امون خدا تا بزرگ بشه، درد ما بی سوادی در عین داشتن لیسانس و فوق لیسانس خانواده‌های این جامعه است، درد ما چیز مخوفی به اسم تمدنه! تجدد گراییه، شریعتی یه حرف جالبی داره میگه برای از بین یک ارزش فقط کافیه که از اون بد دفاع کنی! و ما به دست نازنین خودمون اسلام رو به بدترین شکل ممکن به لجن کشیدیم! تاجایی که جوان تحصیل‌کرده ما از اسلام! توجه کنید بهترین دین و آیین زندگی اجتماعی و فردی بیزاره! وای از این همه کج فهمی، شما بگید اگر طبق اسلام مردم ساده‌زیستی رو انتخاب ‌می‌کردند و خانواده‌ها شرایط ازدواج بچه‌هاشون رو در 19 -20 سالگی فراهم می‌کردند ماالان شاهد این همه فساد اخلاقی بودیم؟ شاهد این همه بدبینی بودیم؟ باور کنید در اون صورت تفکر شما نسبت به شهوت هم دیگه بد نبود چون کسی به خاطر نیازهای تامین نشده خودش به اسم شهوت‌رانی از کسی سوء استفاده نمی‌کرد، ای کاش مسلمان باشیم کاش ... کاش اینو می‌فهمدیدم که تمام دردهای ما یا مسلمان شدنمون حل می‌شد اگر اینو می‌فهمیدیم و می‌فهموندیم، اون وقت دنیا می‌شد پر عطار، پر بایزید بسطامی، پر شبلی، پر نجم کبری، علامه‌ها و عالم‌ها و عاشق‌ها بود، عاشقی هم شرایط خودشو داره، جو خودشو داره ، فهم و بزرگی خودشو داره، البته الان عاشق شدن محال نیست ولی خیلی بزرگی می‌خواد ، خیلی باید بزرگ باشی، خیلی ...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 21:31    
aliakbar62
شروع فعاليت
شروع فعاليت

rezvaneh, خانم این جمله رو ما با دوستانمون 56 بار خوندیم، به نظر فقط بازی با کلمات می‌یاد همین، دختر خوب من علمی صحبت کردم نه احساسی شما هم علمی صحبت کنید، هم‌جنس گرایی یک مثال بود، من که نخواستم این مسئله رو تایید یا تکذیبش کنم، همینه دیگه شما کار صبح و تا شبتون فقط همینه که طبق نظرات تزریق شدتون همه چیز رو تایید و یا تکذیب کنید، کاش حداقل به حرف‌هایی که می‌زدید ایمان داشنید یا این تفکرات مال خودتون بود متاسفانه اینها همه واکنش‌های سپرگونه است، وگرنه والا من پسر از ناهنجاری‌های این جامعه آسیب دیدیم چه برسه به دختران، به جای پوشوندن مسئله‌ها و مشکلات و به ظاهر قوی نشون دادن خودتون مشتتو گره کن و در مقابل هر چیزی که روح تو رو آزار می‌ده بایست، بله البته می‌دونم که موج شدید بدبینی جامعه رو گرفته و این یک واکتش طبیعیه، یه واکنش برای وقتی که احساس خطر می‌کنن ولی دنیای هر کسی رو تفکرات خود اون شخص می‌سازه، اگر می‌تونی بلند شو شرایط رو تغییر بده اگر نمی‌تونی پس حداقل با بدبینیت خودتو آزار نده
اینم بگم که اگر می‌گم حامعه منظورم فقط ایران نیست تمام جوامع با این مشکلات مواجهد حالا کمی شکلش فرق می‌کنه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 19 شهریور 1390 - 22:52    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47819

سلام؛
aliakbar62,جان،
لطفاً از مطرح کردن مباحثی که نیاز به دفاع از طرف بزرگان فلسفه و دین و علم و ادب داره، خودداری کنید، چون ممکنه اولاً بعضی افراد بدون شنیدن صحبت‌های مخالفان نظر شما، حرف شما رو قبول کنن و ثانیاً برخی دیگه از افراد، برداشت سوء نسبت به نظرات شما داشته باشند و درگیری رخ بده.

حقیقت اینه که ما پیش از این افرادی با طرز تفکری شبیه به شما در انجمن‌ها زیاد داشتیم، اما متأسفانه مشکلی که وجود داره، اینه که شما و دوستان مشابه، اصلاً واضح صحبت نمی‌کنید.
همیشه پشت یک پرده بزرگ جملاتی می‌گید که اکثر اوقات سوء برداشت‌هایی وجود داره.

به قول خودتون همیشه جرأت داشته باشید و با مشت گره کرده، حرف آخر رو بزنید.

به طور مثال، اگر می‌خواهید بگید دین خاصی مثل اسلام اشتباه می‌گه و یا فرهنگ خاصی مثل غرب داره درست می‌ره، لطفاً دقیق و مشخص بگید.
یا مثلاً من برداشتم از بخشی از صحبت‌های شما اینه که اگر ما خوش‌بین باشیم، همین کافی‌ست تا هیچ محدودیتی بین روابط دختر و پسر وجود نداشته باشه و اسلام داره اشتباه می‌گه. من درست فهمیدم؟
نقل قول:
به هر حال عشق می‌تواند چیزی واقعی و قابل تعریف، البته خوش‌بینانه باشد و ما اگر این تعریف واقع‌بینانه و ساده را داشته باشیم، همه‌ی دختران و پسران می‌توانند با هم تعامل داشته باشند.

اگر واضح صحبت نکنید، مجبورم برای جلوگیری از سوء تفاهم، تاپیک رو قفل کنم و احتمالاً پست‌های شما رو حذف کنم.

ضمناً از مطرح کردن مسائلی مثل هم..جن..س گرایی و مسائل واقعاً تهوع‌آوری مثل اون خودداری کنید. جمع آفتابگردانی‌ها پاک‌تر از این هست که بخواد حتی ذهنش رو طرف این مسائل ببره.

ممنونم.

تشکرها از این پست: glasy_heart (شنبه 19 شهریور 1390 - 23:47) sooraty (یکشنبه 20 شهریور 1390 - 08:56)

پست تاریخ: دوشنبه 21 شهریور 1390 - 00:16    
aliakbar62
شروع فعاليت
شروع فعاليت

با سلام
دوستان چرا اینقدر سوء تفاهم شد، دوستان من جامعه شناسی خوندم و کلا دست خودم نیست همه چیز رو از دید اجتماعی نگاه می‌کنم، و شما از دید فردی به همین علت انقدر اختلاف نظر داریم
hamid عزیز من اصلا قصد تایید یا تکذیب هیچ دین، آیین، کشور و جامعه خاصی رو ندارم اصلا این خاصیت علوم اجتمعیه که در سطحی فراتر از مرز و حدود فکر می‌کنه، من قصد اصلیم این بود که دوستان کمی فکر کنن، به چیزهایی که جامعه خوب و بد بودنش رو براشون تعیین کرده، نه تفکرات خودشون، جالب بود که در این مسئله هم..ج.. واکنش یکسانی رو در همتون دیدم ، من چطور بگم که اون یک مثال بود، از یک ناهنجاری، حالا فکر کنم یه کم زیادی ناهنحاری بود، الان که فکر می‌کنم می‌بینم مثال خوبی نبود، ولی تمام منظور من این بود که تعریف درست از هر چیزی رو تحت تاثیر شرایط جوی که درش قرار دارید نگید، منظورم این بود که اگر شرایط الان نبود کلاٌ افراد خوش بین‌تر بودند، بدبینی شما نسبت به چیزهای عینی به خاطره جوی است که درش قرار داریم،
من سعی کردم با خوب جلوه دادن چیزهایی که از نظر اکثریت بد هستند فقط ذهنهارو بازتر کنم تابدونید همچین نظریه ای رو هم می‌شه داشت، یا از سمت دیگه‌ای هم می‌شه به مسائل نگاه کرد، فکر می‌کنم این بحث خیلی سنگین بود و از واکنش‌ها بسیار نعجب کردم من خودم آدم مذهبی‌ای هستم تصور نمی‌کردم نسبت به تفکرات متضاد اینطوری برخورد بشه، من فکر می‌کنم jazrejonoon,تاحدودی حرف من رو بهتر فهمید هر چند که حرف خودش رو زد ولی مثل شما صراحتاً و بدون بحث هم شروع به تکذیب نکرد، در هر صورت بحث جالب بود و فایدش برای من آشنا شدن با تفکرات قشر خاصی از مردم بود که به دانش من نسبت به جامعه افزود، سپاس از همه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 21 شهریور 1390 - 07:02    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47819

aliakbar62,جان،
ممنون که توضیح دادید...
این نوع بحث‌های خیلی سنگین و علمی نباید هر جایی مطرح بشه.
جای مطرح کردن این مسائل، دانشگاه و مقابل اساتید جامعه شناسی و مذهب و ... هست.
مثل این می‌مونه که یک سری مسائل پزشکی سنگین اینجا مطرح بشه و نتیجه‌گیری بشه که فرضاً وبا خطرناک نیست فقط مردم فکر می‌کنند که خطرناکه! طبیعیه که خیلی‌ها جبهه می‌گیرند.
این باید بین پزشکان مطرح بشه و بعد، توسط پزشکان جامعه، به مرور تفکرات مردم اصلاح بشه.
طبیعیه که همه مردم قرار نیست همه چیز رو خودشون با ذهنی باز دنبال و نتیجه‌گیری کنند. باید گروهی باشند که روی هر موضوع مباحثه کنند و وقتی به نتیجه رسیدند به مرور تفکرات جامعه رو تغییر بدن. شما نباید انتظار داشته باشید همه مردم، جامعه‌شناس باشند. مثل اینه که من انتظار داشته باشم همه مردم، برنامه‌نویس باشند.

به هر حال، خوشبختانه رفع سوء تفاهم شد...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 21 شهریور 1390 - 09:42    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

سلام .
چند روز پیش خواستم بحث تموم بشه حالا میبینم اوه کلا مسیر بحث عوض شد.
البته عوض که نه ولی موضوع های دیگه ای وارد شد. امروز که نظرات همه رو میخوندم.
به نکات خیلی جالبی برخورد کردم. که این تاپیک رو یه جورایی در نظر من خاص کرد.
اولا خیلی آفرین به فن بیان دوستان سایت.
دوما تشکر از aliakbar62, البته تشکر به معنای موافقت با تمامی نظرات ایشون نیست.
اما با کلیت نظر aliakbar62,موافقم . البته من این موضوع بازکردن فکرو نوع و وسعت نگاه رو یک بار تو یه یک تاپیکی گفتم ولی یجورایی محکوم شدم. ولی مهم نیست .
ما باید یاد بگیریم اولا تحمل خودمون رو یکم بالاتر ببریم. بعدش یکمی روی یادگرفته هامون یعنی اون چیزهایی که شاید ناخواسته ملکه ذهن ما شدن رو فقط روش فکر کنیم.

aliakbar62, به قول حمید اقا ما هممون جامعه شناس نیستیم . یا نمیتونیم آسیب شناسی کنیم. بنابراین این مسائل باید طوری مطرح بشه که باعث کج فهمی افراد نشه.

البته به نظر من این اختلاف نظر ها طبیعیه چون ما همه در یک شرایط یکسان تربیت نشدیم.

ولی موضوع بحث ما ابتدا عشق از نگاه های مختلف بود . که خصلت خاصه انسان هستش.
کشش و جاذبه جنسی رو بگذارید تو یه بحث دیگه. البته نا مربوط نیست.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند