كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع
دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(علیها السلام) تسلیت باد.
پست تاریخ: سه‌شنبه 18 مرداد 1390 - 23:13    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(علیها السلام) تسلیت باد. خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام دوست عزیز؛
طاعات و عبادات قبول حقRazz
حضرت خدیجه (علیها السلام) همسر گرامی رسول خدا (صلی الله و علیه و آله) ، 68 سال پیش از هجرت نبوی در شهر مکه به دنیا آمد و در سن 65 سالگی چشم از جهان فرو بست.
قبل از اسلام وی به خاطر دارا بودن صفات پسندیده و فضایل اخلاقی و پاکدامنی، "طاهره" لقب گرفت. ثروت حضرت خدیجه (علیها السلام) در میان اهل مکه بی‌نظیر بود و اهالی مکه با اموال وی به صورت مضاربه‌ای تجارت می‌کردند. وی در سن چهل سالگی با پیامبر اکرم ازدواج نمود و همه ثروتش را در اختیار ایشان قرار داد و بدین ترتیب از جنبه اقتصادی دین اسلام را تقویت نموده و در گسترش آن نهایت تلاش خود را به جای آورد. بعد از رحلت حضرت خدیجه (علیها السلام) رسول گرامی اسلام (صلی الله و علیه و آله) همیشه به یاد محبت‌ها و تلاش‌های او بود.
در مورد ثروت حضرت خدیجه (علیها السلام) در تاریخ نوشته‌اند که کلیدهای صندوق‌های طلا و نقره‌اترا با شترهای بسیار زیاد حمل می‌کردند.
گذشته از فضایل اخلاقی، او از کمالات علمی نیز برخوردار بودند. تاریخ گواهی می‌دهد که حضرت خدیجه (علیها السلام) در مورد دانش عصر خود اطلاعات فراوانی داشت و از کتاب‌های آسمانی آگاهی و از نظر عقل و درایت و زیرکی بر تمام زنان حتی بسیاری از مردان معاصر برتری داشت. زن در آن روز نه تنها از حقوق خود محروم بود و با رقت آورترین وضع زندگی می‌کرد، بلکه به عنوان مایه ننگ و عار و موجودی شوم زنده به گور می‌شد، ایشان در چنین عصری ثابت کردند که یک زن نه تنها حق حیات دارد و باید از حقوق مسلم خود را استیفا نماید، بلکه می‌تواند با اعمال شایسته و تلاش و کوشش به مرحله‌ای برسد که خداوند بر او سلام برساند.

از امام باقر (علیه اسلام) نقل است: " پیامبر فرمودند، شبی که در معراج بودم، به هنگام بازگشت به جبرئیل گفتم: ‌ای جبرئیل! آیا خواسته‌ای از من داری؟ گفت: خواهش من این است که از طرف خداوند و من، به خدیجه سلام برسانی. "

پیامبر (صلی الله و علیه و آله) فرمودند: " خدیجه زنی بود که چون همه از من روی گردانیدند او به من روی می‌کرد و چون همه از من می‌گریختند، به من محبت و مهربانی می‌کرد و چون همه مرا تکذیب می‌کردند به من ایمان می‌آورد و مرا تصدیق می‌کرد. در مشکلات زندگی مرا یاری می‌داد و با مال خود کمک می‌کرد و غم از دلم می‌زدود. "

التماس دعا
موفق باشید.Razz

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: babani (چهار‌شنبه 19 مرداد 1390 - 08:07)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند