كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> برنامه‌نويسي تحت وب -> زبان برنامه‌نويسي PHP
پاسخ دادن به این موضوع
تشخیص کشور کاربر
پست تاریخ: شنبه 20 فروردین 1390 - 20:33    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: تشخیص کشور کاربر خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
دوستان کسی می‌دونه که چه طوری می‌شه کشور بازدید کننده رو تشخیص داد؟ و فهمید از ایران هستش یا نه؟ توسط php نه htaccess اگر می‌گید با ip این کار رو انجام بدم رنج ip ایران رو کسی می‌دونه؟ یا اطلاعات داره که 4 قسمت ip که با دات ( نقطه ) جدا شدند هر کدوم مشخص کننده چه چیزی هستن؟
ممنون

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 23 فروردین 1390 - 14:28    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47819

عنوان: پاسخ به «تشخیص کشور کاربر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
طبیعتاً باید یک دیتابیس داشته باشیم که در اون نوشته شده باشه که فلان رنج آی.پی از فلان کشور هست.
در مورد آی.پی هم که در درس شبکه مگه نخوندید؟
به این ربطی نداره که فلان عددش نماد چی هست!
شما مثلاً فرض کن می‌خوای یک ISP راه اندازی کنی. (منظور از ISP در کل ارائه دهنده خدمات اینرتنت هست مثل هاستینگ و خط اینترنت و ...)
به هر حال، یک یا چند آی.پی نیاز داری.
اگر ارائه دهنده اتصال باشی که به تعداد کاربرانی که در یک لحظه از طریق تو به اینترنت کانکت می‌شن، آی.پی نیاز داری.
هر لحظه، هر کدوم که خواستن کانکت بشن، یکی از اون آی.پی‌ها رو بهشون قرض می‌دی و حالا اون‌ها می‌تونن وارد شبکه اینترنت بشن.
هر چند تا آی.پی که خواستی، می‌ری از مرکز ارائه دهنده آی.پی که فکر می‌کنم iana.org باشه، می‌خری. (البته فکر می‌کنم دیگه آی.پی‌ها داره تموم می‌شه و باید فکر IPv6 بود)
مثلاً یک هاستینگ یا یک ارائه دهنده اتصال اینترنت، رنج 117.118.5.1-117.118.5.20
رو می‌خره. توی دیتابیس اون‌ها ثبت می‌شه که این رنج آی.پی مال فلان آی.اس.پی در فلان کشور هست.

می‌خوام بگم که بدون دسترسی داشتن به اون بانک، نمی‌تونی تشخیص بدی فلان آی.پی مال کی و مال کدوم کشور هست.

اینطور که من جستجو کردم، برخی سایت‌ها اون دیتابیس رو می‌فروشن که مشهورترینشون اینه:
http://www.maxmind.com/app/php

نمی‌دونم رایگان هم می‌شه گیر آورد یا نه. تجربه‌ش رو نداشتم.
سایت‌هایی هم هستن که مشخصات آی.پی رو می‌دن که فکر می‌کنم قبلاً معرفی کردیم:
http://www.dnsstuff.com/
وارد سایت بشی آی.پی و محل زندگی‌ت رو بهت می‌گه...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 23 فروردین 1390 - 18:05    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: پاسخ به «تشخیص کشور کاربر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام؛
درسته این اطلاعاتی رو که در مورد ip گفتی حمید جان می‌دونستم، اما سوال من این هستش همون طوری که می‌دونی ip چهار قسمت 3 کاراکتری داره که با دات جدا میشه هر کدوم از اونا چیزه خاصی رو معرفی می‌کنن یا نه؟ با هم دیگه یک اطلاعات رو می‌دن؟ مثلا این طور نیستش که 3 رقم اول قاره 3 رقم دوم کشور 3 قم سوم منطقه و اخری هم اطلاعات مربوط به isp؟ همچین قاعده‌ای داره یا نه؟
مثلا الان اینترنت هوشمند‌ها هر شرکتی یه رنجی داره 117.118.5.1-117.118.5.20 مثل همینی که گفتی ، کشور‌ها هم همین طور هستن؟ رنج منظمی دارن یا نه؟
چون تا اونجایی که من چک کردم و گشتم این طور نبوده مثل اینکه یعنی رنجشون منظم نبوده،
در مورد دیتابیس هم فکنم باید جایی و یا مرجعی باشه، مثلا الان Persain-state یا webgozar یعنی این دیتابیس رو خریدن ؟ من کلاس‌هایی رو توی phpclasses دیدم اما کار نکردن!
یه چیز دیگه میشه این اطلاعات رو از این سایت‌هایی که ip رو میگیرن و مشخصاتش رو میدن گرفت؟ مثلا ما خودمون میتونیم ip کاربرا رو بگیریم و به این جور سایت‌ها بفرستیم و نتیجه رو دریافت و آنالیز کنیم؟
فکنم باید راه‌های دیگه ای هم باشن چون دیدم که مثلا توسط فایل htaccess هم میشه ورود بعضی کاربرا رو از کشور‌های خواص گرفت یعنی کشوری رو برای سایتمون بلاک کنیم در اصطلاح

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 24 فروردین 1390 - 21:56    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47819

عنوان: پاسخ به «تشخیص کشور کاربر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

Gytyonline, جان،
برفرض اگر هم اعداد قاعده‌ای داشته باشند، بالاخره شما نیاز به بانک اطلاعاتی این قواعد دارید مگه نه؟ مثلاً باید بدون برای ایران فلان رنج تا فلان رنج و همه 200 کشور مختلف...
در کل، بعید می‌دونم قاعده خاصی داشته باشه.
اینکه وبگذر و ... از چه بانکی استفاده می‌کنن، نمی‌دونم واقعاً. (البته فرصت جستجو ندارم وگرنه از زیر سنگ هم شده پیدا می‌کنم. اگر تو هم به نتیجه رسیدی، اینجا بگو)

در مورد htaccess هم که بله، شما اگر آی.پی خاصی رو داشته باشی، مثلاً می‌تونی بنویسی:
DENY FROM 117.118.1.1
و اون آی.پی یا حتی با * اون رنج رو بلوکه کنی.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند