كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> فروم‌بلاگ‌هاي اعضا -> فروم‌بلاگ Hamid
پاسخ دادن به این موضوع
علومی از قرآن که بشر هنوز به آن‌ها دست نیافته است
پست تاریخ: دوشنبه 10 اسفند 1388 - 23:20    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: علومی از قرآن که بشر هنوز به آن‌ها دست نیافته است خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
اگر از نگاه علمی به قرآن نگاه کنیم، به نظر می‌رسد در این کتاب الهی به علومی اشاره شده است که افراد خاصی (اکثراً پیامبران معصوم) آن علوم را از جانب خدا در اختیار گرفته بوده‌اند.
این علوم به نظر می‌رسد معجزه نیست. بنابراین دست یافتنی است.

من برخی از آیات که در ذهن دارم را لیست می‌کنم و به مرور، بیشتر تحقیق خواهم کرد و نتایج را به این تاپیک اضافه خواهم کرد:

علومی از قرآن که بشر هنوز به آن‌ها دست نیافته است:
نکات اول بیشتر از زندگی‌نامه حضرت سلیمان برداشت شده است:
√ علم انتقال اجسام از یک نقطه به نقطه دیگر.
کاری که آن وزیر دربار سلیمان به انجام رساند: تخت ملکه سبا در یک لحظه از نقطه‌ای دور دست به نقطه دیگر منتقل شد.
آیات 39 و 40 سوره نمل را بخوانید:
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
# نمل : قَالَ عِفْريتٌ مِّنَ الْجِنِّ أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَن تَقُومَ مِن مَّقَامِكَ وَإِنِّي عَلَيْهِ لَقَوِيٌّ أَمِينٌ ﴿ 39 ﴾ جزء 19
عفریتى از جن گفت> :من آن را پیش از آنکه از مجلس خود برخیزى براى تو مى آورم و بر این[ کار ]سخت توانا و مورد اعتمادم.

# نمل : قَالَ الَّذِي عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْكِتَابِ أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَن يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَنِي أَأَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَمَن شَكَرَ فَإِنَّمَا يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَمَن كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَرِيمٌ ﴿ 40 ﴾ جزء 19
کسى که نزد او دانشى از کتاب[ الهى ]بود، گفت> :من آن را پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنى برایت مى آورم <.پس چون[ سلیمان ]آن[ تخت ]را نزد خود مستقر دید، گفت> :این از فضل پروردگار من است ، تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسى مى کنم .و هر کس سپاس گزارد، تنها به سود خویش سپاس مى گزارد، و هر کس ناسپاسى کند، بى گمان پروردگارم بى نیاز و کریم است.
البته یکی از دوستان من می‌گفت در روزنامه خوانده است که دانشمندان در حال کار روی این موضوع هستند.
آن‌ها معتقدند بلقیس آن تخت را در نقطه اول نابود کرد و در نقطه دوم چیزی عیناً شبیه به آن تولید کرد.
به هر حال، این، علمی است که بشر هنوز موفق به کشف و اثبات آن نشده است.

√ ترجمه صحبت‌های حیوانات:
در همین سوره نمل داریم که:
نمل : فَمَكَثَ غَيْرَ بَعِيدٍ فَقَالَ أَحَطتُ بِمَا لَمْ تُحِطْ بِهِ وَجِئْتُكَ مِن سَبَإٍ بِنَبَإٍ يَقِينٍ ﴿ 22 ﴾ جزء 19
پس دیرى نپایید که[ هدهد آمد و ]گفت> :از چیزى آگاهى یافتم که از آن آگاهى نیافته اى ، و براى تو از> سبا <گزارشى درست آورده ام.
می‌توان طبق این آیات و آیات مشابه حدس زد که دیر یا زود بشر خواهد توانست کلام حیوانات را ترجمه کند و احتمالاً با آن‌ها صحبت کند.

√ علم رام کردن اشیاء
باز هم در مورد حضورت سلیمان و حضرت داوود داریم:
# فَفَهَّمْنَاهَا سُلَيْمَانَ وَكُلًّا آتَيْنَا حُكْمًا وَعِلْمًا وَسَخَّرْنَا مَعَ دَاوُودَ الْجِبَالَ يُسَبِّحْنَ وَالطَّيْرَ وَكُنَّا فَاعِلِينَ ﴿ 79 ﴾ جزء 17
پس آن[ داورى ]را به سلیمان فهماندیم ، و به هر یک[ از آن دو ]حکمت و دانش عطا کردیم ، و کوهها و پرندگان را با داوود به نیایش واداشتیم ، و ما کننده[ این کار ]بودیم.

# انبیاء : وَلِسُلَيْمَانَ الرِّيحَ عَاصِفَةً تَجْرِي بِأَمْرِهِ إِلَى الْأَرْضِ الَّتِي بَارَكْنَا فِيهَا وَكُنَّا بِكُلِّ شَيْءٍ عَالِمِينَ ﴿ 81 ﴾ جزء 17
و براى سلیمان ، تندباد را[ رام کردیم ]که به فرمان او به سوى سرزمینى که در آن برکت نهاده بودیم جریان مى یافت ، و ما به هر چیزى دانا بودیم.

توجه: این‌ها در حد حدس و گمان است و باید بررسی شود...
همانطور که گفتم، به مرور مواردی که به ذهن می‌رسد و برخورد می‌کنم را درج خواهم کرد.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند