كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مقالات و آموزش‌هاي شما
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی
موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!
پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 اسفند 1393 - 16:33    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 مهر 1393
iran.gif

امتياز: 4890

عنوان: موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد! خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

کلیپی درباره موتور جدید جستجو در ایران با نام یوز (yooz) که بیش از 80 نفر از بهترین های آی تی در صدد تلاش برای ساخت و ایجاد و تکمیل آن بر آمدند...

کلیپی از گزارش خبری این موتور جستجو و نحوه کارکرد آن :

http://hn14.asset.aparat.com/aparat-video/b4b0eb3199673145d9425309b111d7d02117190-360p.mp4

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 9 اسفند 1393 - 15:07    
bidak
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1392

blank.gif

امتياز: 1376

عنوان: پاسخ به «موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

عنوان تاپیک میتونه بزرگترین شوخیه سال باشه. Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 9 اسفند 1393 - 15:23    
bidak
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1392

blank.gif

امتياز: 1376

عنوان: پاسخ به «موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

یارو میگه گوگل امنیتش تضمین شده نیست نتیجه ای که من میگیرم اینه که پس از chrome و firefox و ... استفاده نکنیم.چون گوگل به امارو اطلاعات ما دسترسی داره Very Happy
نکته ی ما چون ازین مرورگر ها استفاده میکنیم , گوگل هر سایتیو باز کنیم براحتی ایندکس میکنه و ...
البته گوگل گسترده تر ازین ها عمل میکنه.
کم کم ایرانیا باید مرورگراشونم عوض کنن ایرانی استفاده کنن. Laughing

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 9 اسفند 1393 - 17:09    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

iran.gif

عنوان: Re: پاسخ به «موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

bidak نوشته است:
عنوان تاپیک میتونه بزرگترین شوخیه سال باشه. Razz

Mad

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 10 اسفند 1393 - 10:09    
SaeidF
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 26 مهر 1390
iran.gif

امتياز: 642

عنوان: پاسخ به «موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

این موتور از یه سری کد آماده استفاده کرده.
من وقت نکردم ببینم که نام این موتور جستجوگر آماده چی هست ولی با هم یه بررسی کوچیک انجام بدیم متوجه خواهید شد که متاسفانه این همه تبلیغات برای این موتور اشتباه هست.
www.gorgor.ir و www.youz.ir رو کنار هم بذارید.
همه چی شبیه هم هست. درسته؟ ولی کلی بودجه گرفتن!
من نام و نام خانوادگی دوستم رو تو این دو تا جستجو کردم و جالب اینجا بود که سایت هایی که دقیقا نام دوستم داخلشون بود را پایین تر نشون میداد! اون هایی که فقط یه نام مشابه دوستم داخلشون بود بالاتر قرار گرفتن!
این فقط یه جستجوگر رایگان هست که برای اینکه تغییر بکنه با باقی جستجوگرها اون رو کمی ویرایش کردن. که خیلی بد ویرایش شده!
انصافا هیچ تیمی و با هیچ بودجه ای نمیتونه جای گوگل رو بگیره. مگر اینکه گوگل کلا فیلتر بشه و دسترسی بهش مصدود Crying or Very sad
یاد اون موتوری افتادم که چقدر روش تبلیغ کردن و بعد فهمیدن نتایج جستجوی اون با گوگل یکی هست Neutral

تشکرها از این پست: sima_vafa (یکشنبه 10 اسفند 1393 - 16:24)

پست تاریخ: یکشنبه 10 اسفند 1393 - 18:51    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

iran.gif

ای بابا اقای فلاح من که فکر نمیکنم چیز جالبی از آب بتونن در بیارن ...!
به هر حال گوگل برای خودش قدمتی داره و فکر نمیکنم به این راحتیا بشه شکستش داد!
و من هم مطمئنم زمانی میرسه که گوگل هم ازمون میگیرن تا مجبور بشیم از خلاقیت های اجباری که برامون ارائه میدن استفاده کنیم Embarassed

به هر حال, من که امیدی ندارم این تاپیک هم صرفا جهت اطلاع گذاشتم.. Rolling Eyes

موفق باشید
یاعلی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 10 اسفند 1393 - 22:10    
mrsmhn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 23 تیر 1392
iran.gif

امتياز: 2285

عنوان: پاسخ به «موتور جستجو یـــوز جانشین گوگل خواهد شد!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

چند روز پیش رفتم توش.باز نشد
امیدوارم در اینده بهتر بشه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 11 اسفند 1393 - 05:00    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

iran.gif

فک کنم الان کار کنه
دوباره یه سر بزنید...لینکش داخل تاپیک اقای فلاح هست
درکل آش دهان سوزی نیست Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 فروردین 1394 - 11:06    
sayyid
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 1 فروردین 1394

امتياز: 126

سلام
در مورد اسم تاپیک باید بگم که یه مقدار اغراق کردید! خود تیم موتور یوز هم فعلاً به فکر جایگزینی گوگل نیستند! زمان همه چیز رو مشخص می‌کنه. اگه صحبتای مدیر پروژه رو خونده باشید، برنامه‌ریزی فاز سوم پروژه اینه که یوز ۲۰٪ جستجوهای گوگل رو (در داخل کشور) جواب بده. هیچ کس هم تا به حال صحبت از فیلتر کردن گوگل نکرده! چون مشخصه در صورتی که این کار انجام بشه بیشترین ضربه رو موتورهای داخلی مثل یوز می‌خورن (چون در نظر مردم مستقیماً عامل این کار شناخته خواهند شد).

در مورد نظر دوستمون که گفته بودند:
نقل قول:
این موتور از یه سری کد آماده استفاده کرده.
من وقت نکردم ببینم که نام این موتور جستجوگر آماده چی هست ولی با هم یه بررسی کوچیک انجام بدیم متوجه خواهید شد که متاسفانه این همه تبلیغات برای این موتور اشتباه هست.
www.gorgor.ir و www.youz.ir رو کنار هم بذارید.
همه چی شبیه هم هست. درسته؟ ولی کلی بودجه گرفتن!
من نام و نام خانوادگی دوستم رو تو این دو تا جستجو کردم و جالب اینجا بود که سایت هایی که دقیقا نام دوستم داخلشون بود را پایین تر نشون میداد! اون هایی که فقط یه نام مشابه دوستم داخلشون بود بالاتر قرار گرفتن!
این فقط یه جستجوگر رایگان هست که برای اینکه تغییر بکنه با باقی جستجوگرها اون رو کمی ویرایش کردن. که خیلی بد ویرایش شده!
انصافا هیچ تیمی و با هیچ بودجه ای نمیتونه جای گوگل رو بگیره. مگر اینکه گوگل کلا فیلتر بشه و دسترسی بهش مصدود
یاد اون موتوری افتادم که چقدر روش تبلیغ کردن و بعد فهمیدن نتایج جستجوی اون با گوگل یکی هست

دوست عزیز چرا وقتی نمی‌دونید تهمت می‌زنید؟ هشتاد نفر آدم ۴ سال زحمت کشیدن (البته توی این چهار سال همیشه همه‌ی هشتاد نفر نبودن) یه موتور بومی تولید کردن، اون وقت شما میای همینطوری بدون اطلاع شیلنگو می‌گیری بهشون می‌ری؟ :|

در مورد گرگر و یوز، مدیر پروژه قبلاً توضیح دادن. تیم یوز از تیم گرگر کمک گرفته و در واقع می‌شه گفت یوز نسخه‌ی جدید گرگر هست.

این که گفتید «هیچ تیمی با هیچ بودجه‌ای نمی‌تونه جای گوگل رو بگیره» احتمالاً به خاطر اطلاعات کمتون در این مورد هست. توی کشورهای مختلفی توی دنیا تیم‌هایی با بودجه‌هایی تونستن جای گوگل رو بگیرن. یه نگاه به «baidu» چین، «yandex» روسیه، «seznam» چک و «naver» کره بندازید تا متوجه شید اونا تونستن این کارو بکنن.

اما اون موتوری که گفتید کلی روش تبلیغات شد و آخر معلوم شد نتایجش مال گوگله، من نمی‌دونم کدوم موتور رو می‌گید، اگه می‌شه نام ببرید. در ضمن توی کشورمون کلاً ۲-۳ تا موتور جستجوی واقعی بیشتر وجود ندارن. بقیه یا ابر-جستجوگر (Meta search engine) هستن یا خیلی محدود هستن (در حد کمتر از ۱۰ میلیون صفحه). موتور یوز اولین موتور جستجوی ایرانی هست که با این وسعت (بیش از یک میلیارد صفحه) داره سرویس می‌ده. و در ضمن اطلاعات هم مال خودش هست و از هیچ موتور دیگه‌ای استفاده نمی‌کنه.

لطفاً به جای این که فقط بد و بیراه بگید، یه مقداری حمایت کنید. یعنی جاهایی که موتور خوب کار می‌کنه تشویق کنید (و تبلیغ) و جاهایی که ایراد داره اطلاع بدید (از طریق آدرس ایمیل که توی صفحه‌ی «درباره‌ی ما» هست) تا ان‌شاءالله برطرف بشه.

قطعاً در مسیر رقابل با گوگل کار بسییییییییییییار سختی خواهیم داشت، ولی اگه قرار بود از سختی کار بترسیم اصلاً ۴ سال پیش پروژه رو شروع نمی‌کردیم!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 فروردین 1394 - 12:03    
mrsmhn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 23 تیر 1392
iran.gif

امتياز: 2285

sayyid جان
نکات خوبی بود.ممنون

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی
صفحه 1 از 5

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند