كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> عمومي كامپيوتر -> سخت افزار
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
مشکل لپ تاپ
پست تاریخ: دوشنبه 16 بهمن 1391 - 20:46    
mvsoft
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 19 آذر 1389

blank.gif

امتياز: 652

عنوان: مشکل لپ تاپ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام بچه ها یه مشکلی برام پیش اومده البته برا لپ تاپم کسی نظری نداره؟

اول داستان زیر رو بخونید:
چند ماه پیش لپ تاپم خراب شد فرستادمش تهران درست شده بود آخه روشن نمیشد لپ تاپم ولی دکمه Eject دی وی دی رامم از کار افتاده بود همه چیز خوب پیش میرفت تا امشب:

سی دی یا دی وی دی چه نو چه قدیمی که میذارم تا میرم توی مای کامپیوتر رو سی دی درایو کلیک میکنم ارور میده که application not found و سی دی رو میده بیرون

در لپ تاپو باز کردم نامردا باتریمو عوض کرده بودن! به نظرتون چی کار کنم؟ نمیخوام بازم این بچه ی عزیزمو بفرستم تهران سی دی درایو اکسترنال نیست؟ قیمتش چنده اگه هست؟

کمک کنید Embarassed

الان به ذهنم رسید سی دی ویندوز بذارم ببینم توی بوت میشناسه یا نه ! شما چیزی به ذهنتون نمیرسه؟ الان تست میکنم و میام! Sad

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 16 بهمن 1391 - 20:59    
mvsoft
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

عنوان: پاسخ به «مشکل لپ تاپ» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

نشد که نشد اصلا سی دی رو توی بوت شدن نمیشناسه ولی جالبه وقتی توی بایوسم دکمه Eject کار میکنه

مدل لپ تاپم 1555 Dell هستش دی وی دی درایوم دکمه Eject اش روی کیبرده.

ترو خدا Help Me Sad Surprised Sad

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 16 بهمن 1391 - 21:05    
m_dastjerdi2002
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 26 مرداد 1390
iran.gif

امتياز: 1431

دوست عزیز سلام
معمولا در ارسال نوت بوک ها برای گارانتی این اتفاقات رخ می ده مگه اینکه آشنا داشته باشی
حالا هم می تونی دی وی دی رایتر اکسترنال بگیری و کارت رو راه بندازی . بهرحال قیمت قبلیش حدودا 80 تا 100 بوده الان رو که نمی دونم .
یا هم می توتی خودت یا اگه وارد نیستی یکی دیگه یه دی وی دی رایتر با توجه به مدل دستگاهت بخری و نوت بوک رو بازکنی و عوضش کنی. امیدوارم مشکلت حل بشه

تشکرها از این پست: mvsoft (دوشنبه 16 بهمن 1391 - 22:06)

پست تاریخ: دوشنبه 16 بهمن 1391 - 22:08    
mvsoft
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

ممنون والا الان از سایت دل manual اش رو گرفتم چقد سخته ! درآوردن دی وی دی رام اخرین مرحلست باید سر لپ تاپو از تنش جدا کنم تا به خان هفتم برسم. دیگه فردا دست به کارش میشم اگه عمری باشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 20 فروردین 1392 - 22:41    
mehraz
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 17 آبان 1391

blank.gif

امتياز: 863

سلام به همه دوستان و عزیزان

من یک لب تاب دل اینسپایروم 1564 دارم.

فنش خراب شده بود. فنی خریدمو و عوضش کردم.

اخیراً متوجه شدم که بعضی اوقات که دارم باهاش کار می کنم ، با اینکه شارژ هم داره ، یکهو خاموش می کنه.

وقتی روشنش می کنم می بینم هیچی شارژ نداره.

علتش چی می تونه باشه؟

ممنون از لطف و راهنمائی هاتون.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 20 فروردین 1392 - 23:02    
mvsoft
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

خاموش شدن یهویی معمولا دلیلش اینه که سی پی یو بیش از حد داغ کرده ، وقتی خاموش میشه چک کنید ببینید دمای سی پی یو چنده احتمالا فن یا کار نمی کنه یا درست وصل نشده. البته باید احتمالات دیگه ای هم در نظر بگیرید و آزمون و خطا کنید تا مشکل اصلی پیدا بشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 26 فروردین 1392 - 23:32    
mehraz
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 17 آبان 1391

blank.gif

امتياز: 863

سلام

ممنون از توضیحات تون.

در این مدت دوباری خاموش کرده.

با برنامه ای از batterycare.net دمای سی پی یو را چک کردم.

عمدتا بین 45 تا 50 درجه است. مگر در وقتی که استندبای بوده باشد برای مدتی که دما در این حالت حدود 33 است.

فن سی پی یو کار معمول خود را انجام می دهد.

دما را با اجرای همزمانی چند برنامه به حدود 70 رساندم . انتظار داشتم یهو خاموش کنه که نکرد و فن سی پی یو بر شدت عمل خود افزود.

بررسی هامو با کمک شما عزیزان ادامه می دهم.

ممنون از لطف و راهنمائی هاتون.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 27 فروردین 1392 - 00:02    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

سلام.
من در مورد خاموش شدن ناگهانی سیستم یه چیزایی بنویسم، شاید به درد شما و کسانی که جستجو می‌کنن بخوره:
من خودم روی سیستم خانگی این مشکل رو داشتم. بارها مثلاً موقع رایت و امثالهم خاموش شد. اولش فکر می‌کردم مال داغ شدن CPU باشه... توی اینترنت جستجو کردم و با یک آدم ناشی هم در میان گذاشتم، همه می‌گفتن برای داغ شدن CPU هست. در حالی که من بارها دما رو اندازه گرفتم و نهایتاً ۷۰ می‌شد که بعداً فهمیدم کاملاً طبیعی بوده. اون آدم ناشی گفت خمیر سلیکون بین فن CPU و CPU از بین رفته. ما برداشتیم برای محکم‌کاری، کلی خمیر ریختیم!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad
سیستم رو روشن کردم، یک دفعه دیدم همون لحظه که آمد توی ویندوز، دما به ۹۵ درجه رسید و خلاصه سیستم برای همیشه خاموش شد!!!!!!!!!
با توجه به اینکه CPU تقریباً‌ هیچ وقت نمی‌سوزه، بلکه می‌زنه مادربورد رو می‌سوزونه، مادربورد نازنین ما که واقعاً ناب بود سوخت!
- قبل از سوختن مادربورد به پاور هم شک کردم اما سه نوع پاور قوی هم بستم و باز همین اتفاق افتاد.
- نهایتاً بعد از بارها و بارها خاموش شدن و انواع و اقسام تغییرات در همه چیز (از جمله حذف قطعات اضافه و غیره) به این نتیجه رسیدم که مشکل به خاطر ناهماهنگی‌های برقی بین دو تا DVD-ROM بوده با جا به جا کردن کابل Data در این دو تا مشکل رفع شد!!
- بعداً که مادربورد رو عوض کردم گاهی اوقات وقتی پام به کیس می‌خورد سیستم هنگ می‌کرد! متوجه شدم که خار اتصال بدنه کیس با آهن میز کامپیوتر هست و چون زیر مادربورد متصل بود به بدنه کیس، اتصالی می‌کرد و سیستم هنگ می‌کرد که این هم جدا کردن بدنه از مادربورد و میز رفع شد. انگار این مشکل رو در اصطلاح بازاری‌ها، «اتصال کوتاه» می‌گن.

خلاصه به نظر من هرگز به خاطر دمای CPU نیست. روش فهمیدنش هم اینه:
شما اگر داخل تنظیمات BIOS برید معمولاً گزینه‌ای دارید که می‌گه سرعت فن رو نسبت به بار سیستم تنظیم کن.
وقتی اون کار رو انجام بدید، وقتی سیستم دره ریست می‌شه و ویندوز بالا میاد و بیشترین فشار هم انگار اون لحظه هست، فن به شدت تند کار می‌کنه اما وقتی در ویندوز هست من حتی در شدیدترین حالات ندیدم که فن تند حرکت کنه. این نشون می‌ده لزومی نداره که تند کار کنه و یعنی داغ نمی‌کنه که تند کار کنه...

پس برخلاف اینکه خیلی‌ها می‌گن به خاطر داغ شدن CPU هست من به چیزهای دیگه مثل:
- اتصال کوتاه بین کیس و مادربورد
- نیاز به جا به جا کردن هاردها و CD-ROMها
- و شاید گاهی تمام شدن عمر مادربورد
شک می‌کنم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 11:46    
rezasystem
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 28 خرداد 1389
blank.gif

امتياز: 390

عنوان: Re: پاسخ به «مشکل لپ تاپ» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

Hamid نوشته است:
سلام.
من در مورد خاموش شدن ناگهانی سیستم یه چیزایی بنویسم، شاید به درد شما و کسانی که جستجو می‌کنن بخوره:
من خودم روی سیستم خانگی این مشکل رو داشتم. بارها مثلاً موقع رایت و امثالهم خاموش شد. اولش فکر می‌کردم مال داغ شدن CPU باشه... توی اینترنت جستجو کردم و با یک آدم ناشی هم در میان گذاشتم، همه می‌گفتن برای داغ شدن CPU هست. در حالی که من بارها دما رو اندازه گرفتم و نهایتاً ۷۰ می‌شد که بعداً فهمیدم کاملاً طبیعی بوده. اون آدم ناشی گفت خمیر سلیکون بین فن CPU و CPU از بین رفته. ما برداشتیم برای محکم‌کاری، کلی خمیر ریختیم!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad
سیستم رو روشن کردم، یک دفعه دیدم همون لحظه که آمد توی ویندوز، دما به ۹۵ درجه رسید و خلاصه سیستم برای همیشه خاموش شد!!!!!!!!!
با توجه به اینکه CPU تقریباً‌ هیچ وقت نمی‌سوزه، بلکه می‌زنه مادربورد رو می‌سوزونه، مادربورد نازنین ما که واقعاً ناب بود سوخت!
- قبل از سوختن مادربورد به پاور هم شک کردم اما سه نوع پاور قوی هم بستم و باز همین اتفاق افتاد.
- نهایتاً بعد از بارها و بارها خاموش شدن و انواع و اقسام تغییرات در همه چیز (از جمله حذف قطعات اضافه و غیره) به این نتیجه رسیدم که مشکل به خاطر ناهماهنگی‌های برقی بین دو تا DVD-ROM بوده با جا به جا کردن کابل Data در این دو تا مشکل رفع شد!!
- بعداً که مادربورد رو عوض کردم گاهی اوقات وقتی پام به کیس می‌خورد سیستم هنگ می‌کرد! متوجه شدم که خار اتصال بدنه کیس با آهن میز کامپیوتر هست و چون زیر مادربورد متصل بود به بدنه کیس، اتصالی می‌کرد و سیستم هنگ می‌کرد که این هم جدا کردن بدنه از مادربورد و میز رفع شد. انگار این مشکل رو در اصطلاح بازاری‌ها، «اتصال کوتاه» می‌گن.

خلاصه به نظر من هرگز به خاطر دمای CPU نیست. روش فهمیدنش هم اینه:
شما اگر داخل تنظیمات BIOS برید معمولاً گزینه‌ای دارید که می‌گه سرعت فن رو نسبت به بار سیستم تنظیم کن.
وقتی اون کار رو انجام بدید، وقتی سیستم دره ریست می‌شه و ویندوز بالا میاد و بیشترین فشار هم انگار اون لحظه هست، فن به شدت تند کار می‌کنه اما وقتی در ویندوز هست من حتی در شدیدترین حالات ندیدم که فن تند حرکت کنه. این نشون می‌ده لزومی نداره که تند کار کنه و یعنی داغ نمی‌کنه که تند کار کنه...

پس برخلاف اینکه خیلی‌ها می‌گن به خاطر داغ شدن CPU هست من به چیزهای دیگه مثل:
- اتصال کوتاه بین کیس و مادربورد
- نیاز به جا به جا کردن هاردها و CD-ROMها
- و شاید گاهی تمام شدن عمر مادربورد
شک می‌کنم.

سلام جناب نیرومند
علت سوختن مادر برد استفاده بیش از اندازه خمیر بود؟ چرا؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 31 فروردین 1392 - 21:15    
mvsoft
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

اینکه باتریتون یهو خالی میشه رو میشه به خود باتری هم شک کرد ممکنه باتریتون ایراد داشته باشه البته وقتی مستقیم وصلین به برق بعید میدونم مشکل با باتری ارتباط داشته باشه.

من کلا سواد سخت افزاریم صفره ولی صدها بار همین بلا سرم اومده (البته زمان دایناسورها) و همیشه مشکل از فن CPU بوده همیشه فنو کامل و یا درست جا نمیزدم و این مشکل پیش اومد.

با جرات میگم کسی نمیتونه با اطمینان صد درصد بگه مشکل از کجاست قبلا هم گفتم باید آزمون و خطا کنید تا مشکل پیدا شه. برنامه نویسی که نیست کسی بگه فلان خط باید اینجوری بشه، سخت افزاره و باید چک کنید ببینید مشکل کجاست! (چقدم خوب راهنمایی میکنم پاک پشیمونتون کردم از سوال پرسیدن Cool )

موفق باشی Embarassed

تشکرها از این پست: mehraz (شنبه 31 فروردین 1392 - 23:09)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند