كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> دانشگاه -> رشته کامپيوتر (تمام گرايش​ها)
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
بحث در مورد کار برای جوانان رشته کامپیوتر
پست تاریخ: شنبه 25 دی 1389 - 21:07    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

عنوان: پاسخ به «بحث در مورد کار برای جوانان رشته کامپیوتر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

Gytyonline, جان! مطمئن باشید که عاقبت روزی نتیجه زحمات و تجربیات خودتون رو میگیرید. بقولی میگن دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Smile
باید تیز بین و نکته سنج باشید. از هر موقعیتی برای کارآفرینی و خلق موقعیت استفاده کنید. مثلاً من از امضای شما یک ایده گرفتم Laughing

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 27 دی 1389 - 11:00    
babani
مسؤول واحد فرهنگی سایت
مسؤول واحد فرهنگی سایت

عضو شده در: 27 بهمن 1388
iran.gif

امتياز: 998

عنوان: پاسخ به «بحث در مورد کار برای جوانان رشته کامپیوتر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام بر همه دوستان ؛
با عرض پوزش از همه دوستان گلم كه رشتشون كامپيوتره - Embarassed
چند نكته اي به عرض مي‌رسانم
يكي از اونايي كه پا در كفش شما كامپيوتريا كرده منم
خوب چيكار كنم تو حوزه كه قبول نميكنن يه نفر شخصي بياد كار كنه و قتي كه يه طلبه مي تونه همون كار رو انجام بده Razz
بعدشم اون صحبتهاي آقا حميد به نظر من نه تنها نبايد اميد شما رو از ببين ببره بلكه
به نظر من اون صحبتها خيلي هم اميدوار كننده است .
چرا كه منظور آقا حميد اينه : اونايي كه رشته اصليشون كامپيوتره نبايد به چيزايي مثل مغازه باز كردن و رايت سي دي و ايجور چيزا فكر كنن
بلكه اين كارا مال آدمهايي كه يه چيزهاي خيلي كوچيكي از رايانه ياد گرفتن اگر چه رشتتشون رايانه هم نباشه
نكته اميدوار كننده صحبتهاي آقا حميد دقيقاً همين نكته هست :
كه مدارجي كه منتظر شما كامپيوتريها هست خيلي بالاتر از اون چيزهايي است كه فرمودن
پس به نظر من شماها خيلي فكرتون رو بايد بالاتر ببريد
و من مطمئنم اگر شماها در رشته خودتون ( و همينطور رشته‌هاي ديگر) حرفي براي گفتن داشته باشيد بيكار نخواهيد ماند
يه چيز ديگه هم اينكه زياد نبايد عجله كرد -
من و شما كه هنوز دانشجوييم بايد فكر و ذكرمون رو كاملاً متمركز در پيشرفت و يادگيري كنيم .
خداييش قصد بي احترامي به دوستان رو ندارم ولي يه دوستي كه فوق ديپلم رايانه داشت من ازش در مورد php و asp.net سوال كردم برگشت گفت :
اين asp.net كه ميگي اصلا چي هست تو جيب جا ميشه گفتم يكي از همون برنامه هاي گروه .net هست
گفت دات نت چيه ؟ ( اين شخص اگه واقعاً به رشته خودش دلداده بود حتماً حداقل است دات نت به گوشش مي خورد و يادش مي موند )
حالا همين شخص به من گلايه مي كرد كه كار نيست .
خوب معلومه كه كار نيست .
يا مثلا من يه چندتا كار با اكسس انجام دادم كه البته آقا حميد هم ملاحظه كردن
البته چيز خيلي مهمي هم نيست
ولي وقتي همين برنامه رو به استاد اكسس خودمون كه به عنوان مهندس رايانه معروفه نشون دادم تا نظرش رو بگه
بنده خدا با تمام صداقتش گفت :
من استاد اكسس شما هستم ولي راستشو بخوايد من خودم همچين برنامه‌اي تا حالا نه طراحي كردم و نه مي‌تونم طراحي كنم
خوب اگه استاد ما در اين حد باشه كه برنامه‌اي رو كه واقعا هم چيزي نداره رو بگه نمي تونم طراحي كنم !!!! ) ( البته از نظر صداقتش قابله تحسينه )
خوب معلومه كه كار نيست
پس اميدوارم دوستان عزيزم عزم خودشون رو جزم كنن و سطح فكرشون رو خيلي خيلي بالاتر از باز كردن يه خدمات رايانه اي و اين جور چيزا ببرن - زياد هم عجله نكنن
در اين صورت قطعا كار به سراغ شما خواهد آمد
و در آخر اينكه : ليس للانسان الا ما سعي
موفق و پيروز باشيد - برادر كوچك شما بختياري

تشکرها از این پست: Hamid (دوشنبه 27 دی 1389 - 12:46) amirhosein (دوشنبه 27 دی 1389 - 13:24) meh_ham (دوشنبه 27 دی 1389 - 14:06)

پست تاریخ: دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 - 11:11    
useuser
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 5 اردیبهشت 1390

امتياز: 27

سلام بنده ليسانس كامپيوتر با 5 سال سابقه كار در برنامه نويسي و طراحي وب سايت الان بيكار هستم.
بعد از فارغ التحصيلي در سال 85 يا 86 وارد يك شركت بزرگ تجارت الكترونيك و طراحي وب سايت شدم حقوق كمي ميداد در حدود 200 تومن ولي به اين اميد كه يه چيزي ياد بگيرم و در حين كار براي آزمونهاي استخدامي ديگر شركت كنم شروع كردم ولي تنها ثمره كار در اون شركت بعد از 5 سال چيزهايي بود كه در اونجا ياد گرفتم حتي نتونستم يه گرون هم پس انداز كنم. از اونجا در اومدم تجربه علمي ام زياد بود به اين اميد كه همه چيز رو ياد گرفتم يه شركت بزرگ طراحي وب سايت زدم ولي غافل از بازار وب سايت كه بازاريابي خود مقوله بزرگي هستش بعد از 3 ماه و بدون حتي يك مشتري مجبور به تعطيل كردن شركت شدم و الان دنبال يك شغل اداري ميگيردم بر خلاف ميل باطنيم چون به كار آزاد خيلي علاقه دارم

نتيجه گيري من از بعد از اين همه دغدغه

تو ايران عقل مردم به چشمشونه
تو ايران ****مال ها حرف اول رو ميزنند
دوم پارتي
سوم مايه داري
اگه زنده موندي آفرين نوبته تو بيا برو ...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 - 11:26    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

iran.gif

useuser, لطفاً یه کم مودب باشید و مطلبتون رو ویرایش کنید Exclamation
یه مطلبی رو توی صحبت تون اشاره کردید که توی حرفهای دوستان اشاره نشده بود. اونم اینه که علاوه بر تقویت مهارت های علمی و عملی باید روی مسایلی مثل مدیریت کار ، بازاریابی ، نحوه ارتباط با مشتری و مسایلی از این دست هم کار کرد. شما 5 سال کار کردی ولی فقط کارمند بودی و به دید کارمندی نگاه کردی تا مهارت های خودتو افزایش بدی. بعید می دونم که توی این مدت با دید تاسیس شرکت به محل کارتون رفت و آمد کرده باشید. دوستان باید توجه داشته باشید که وقتی سراغ کاری و زمینه ای میرید از همون لحظه اول و انتخاب موضوع باید با این دید حرکت کنید که قراره کارمند بشید یا کارفرما. قراره برا خودتون کار کنید یا دیگران. به کدوم حالت علاقه دارید و تازه از پسش برمیاید. توی پستهای قبلیم هم گفتم شغل یه مثلث هست از علاقه، توانایی و نیاز بازار.
انشالله شما هم با کمی تمرکز بیشتر و مطالعه منابع مربوط به کارآفرینی و بازاریابی و مدیریت بتونید برای خودتون و یقیه فرصت شغلی ایجاد کنید.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 - 13:02    
kahroba
مدیر انجمن دانشجویی
مدیر انجمن دانشجویی

عضو شده در: 3 شهریور 1389
blank.gif

امتياز: 1228

سلام به همه دوستان در انجمن مديران؛
من اين تاپيك«بحث در مورد کار برای جوانان رشته کامپیوتر» را قبل از اينكه عضو سايت و در نهايت «مدير انجمن دانشجويي» بشم، ديده بودم ولي احساس كردم فقط مديران سايت حق بحث و تبادل اطلاعات در آن را دارند Razz ولي اي كاش آن موقع، كه بيش‌تر حال و هواي كار را داشتم، نظرم را مي‌گفتم Wink
به هر حال، بگذريم....
من يك سال كامل مشغول كاري به نام «تايپ در منزل» انجام مي‌دادم Embarassed
روال كار ما به اين صورت بود كه: مجله با سايز بسيار ريز (طوري كه بايد واسه ديدن نوشته‌ها دقت كني!) به ما مي‌دادند و با برنامه‌اي به اسم FED2 كار مي‌كرديم كه يادگيري با اين برنامه را به مدت يك هفته خودشان به ما آموزش مي دادند (يعني روزي، 2 ساعت) و ما هم كار با برنامه را ياد گرفتيم (البته يادگيريش به همين سادگي‌ها نبود!)
خلاصه... ما چون درخواست‌كننده‌ي اول بوديم و كار را سريعتر و زودتر از بقيه‌ي متقاضيان ياد گرفتيم، ما شديم مدير دوم اداره در زماني كه كارفرما نبود و اينكه، به آنهايي كه در زمينه‌ي اين برنامه مشكل دارن، ما كمك مي‌كرديم... من واقعاً در اين يك سال لذتم را بردم و تجربه‌اي خوب برايم شد، بيش‌تر منظورم اينه كه من از اينكه كارم تايپ كردن و اينكه آموزش به ديگران بود، خجالت نمي‌كشم. اتفاقاً براي خودم خوشحالم (اما راضي نيستم ها!) كه تونستم حداقل يك سال دوام بيارم Wink
از حقوقم كه بپرسيد: روم نمي‌شه بگم، ولي مي‌گم...
البته قبل از اينكه بگم بزاريد اول من يه نكته‌اي را بگم: اينكه من اصلا و ابدا نيّت من درآوردن پول نبود. باور كنيد يك درصد هم از حقيقت دور نيست Razz
بيشتر نيت من كسب تجربه و معرفي خودم به ديگران و شناختم به ديگران بود Wink
حقوق من ماهي 100 هزار تومن بود... ولي من اصلا به پول احتياج نداشتم. فقط بازم مي‌گم نيت من كسب تجربه بود ولاغير Razz
حالا مي‌دونم كنجكاويد كه چرا يك سال در آنجا كار كردم و بيش‌تر نماندم Rolling Eyes
باور كنيد عصر روزي كه من به آنجا رفتم و انصراف دادم، آنقدر همه ناراحت بودند كه تا يك هفته مدام به من زنگ مي‌زدن كه نظرت عوض نشد؟ نظرت عوض نشده؟
اما من همچنان مي‌گفتم: نه نظرم هميشه هماني‌ست كه اول مي‌گويم Razz
باور بفرماييد: مهلت تحويل تايپ هر مجله فقط يك هفته بود براي يك مجله‌ي 70 صفحه‌اي.
كه من هميشه كمتر از يك هفته آن را تحويل مي‌دادم. بيش‌تر به خاطر همين موضوع قبولم داشتن Laughing
لطفاً مطالب بالا را اينطور نگيريد: كه مثلا من از خودم تعريف مي‌كنم يا چيزي... اصلاً اينطور نيست.
خلاصه، هر چيزي بار اولش سخته و اين سختي به نظرم يعني اول سرمستي. اول لذت بردن و اول عشق واقعي را چشيدن Wink
به هر حال هيچ وقت از تلاشتان دست نكشيد، و همش نگيد من نمي‌تونم، من حوصله ندارم... البته اين واژه‌ها را معمولاً خانم‌ها به كار مي‌برن Razz
براي همه‌ي آنهايي كه بيكار هستن، از جمله خودم Embarassed كه فعلا قصد كار كردن ندارم و واقعاً درگير درس خوندن درس براي كارشناسي هستن، دعا مي‌كنم
ولي باور كنيد: هنوز هم پيشنهاد كار به من شده! اما نه وقتش را دارم نه اينكه!....
به قول آقا Hamid، كه هميشه حرف‌هايشان صادق است « فعلاً حتي شده يك سال، رايگان كار كنيد، تا پولدار شويد!!»
اميدوارم هميشه موفق باشيد Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 9 اردیبهشت 1390 - 12:40    
useuser
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عنوان: جواب خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اينطور كه من از اين مباحث و كاربران اين فروم دستگيرم شد غلط نكنم وابسته به حزب راسته

و اينكه در جواب سخنان حاج آقا :

كه حاج آقا بختياري سواد جوانان اين مرز و بوم در درجه اول وابسته به سواد استادان و محيطي است كه براي آنان فراهم مي شود بي شك وسايل رفاهي و اموزش طلالب خيلي بهتر از ما دانشجويان معمولي هستش بنا به دلايلي كه خودتون بهتر از ما مي دونيد(...)
حاج آقا همه كه مثل شما نابغه نيستن!

و اينكه شما ميگيد عجله نكنيد وقت زياده حاج آقا به خدا نون شب نداريم... زندگي كردن پوللللللل ميخواد

و اينكه آقاي امير حسين نمي دونم چند سالته ولي من بيشتر از سن تو تجربه دارم اينارم كه اينجا مطرح كردم واسه اين بود كه يه دو سه نفر بدونن اونايي كه هيچ چيز از علم و تكنولوژي نمي دونن تو ايران موفق ترند. Exclamation

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 9 اردیبهشت 1390 - 13:33    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

useuser, جان،
با توجه به لحن صحبتتون و کلمات رکیکی که به کار می‌برید می‌شه فهمید که وابسته به حزب چپ هستید(!!)
هر چند دوست نداریم در آفتابگردان وابستگی به حزب و ... خیلی خودش رو نشون بده، اما چون یکی آمدید، یکی آمدم که مساوی بشیم.

به هر حال، اینجا ما وابسته به حزب عقل و منطق هستیم.
عزیز جان، بنده هم لیسانس کامپیوتر با 10 سال سابقه کار در بحث طراحی وب و کلاً رشته کامپیوتر هستم، اما تا به حال الحمد لله، هیچ کمبودی نداشتم چون فرق من با شما اینه که در بحث تجارت، سیاست هم دارم.
فقط علم و مدرک لازم نیست... باید به قول اسلام، مؤمن، کیّس (زیرک، باسیاست) باشه.
دوست عزیز، وقتی دیدی راهی که داری می‌ری به پول نمی‌رسه، راه دیگه‌ای رو تست کن...
کتاب‌های «تجارت الکترونیک» رو مطالعه کن.
من خودم با اینکه معتقدم نیازی به خوندن کتاب‌های اینطوری ندارم، اما همیشه یک کتاب در زمینه تجارت جزء کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنم هست.
این روزها هم کتاب «مرزهای فروش را بشکنید» رو دست گرفتم که بسیار عالی هست.
به هر حال، متأسفانه جوانان و تحصیل کرده‌های ما یک اشتباه بزرگ دارن و اون اینکه فکر می‌کنن مدرک و مهارت رو که به دست آوردن،‌حالا اگر جیبشون رو باز کنن، گر و گر پول می‌ره اون تو!!
نه خیر، باید مهارت‌های کارآفرینی، کسب روزی و ... رو هم کسب کنید.

بیشتر از این فرصت توضیح ندارم، اما بد نیست مقالات بنده در مورد پول در سایت رو مطالعه کنید:
مجانی کار کنید تا پولدار شوید:
http://hamid.aftab.cc/1387/10/%D9%85%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF/
الهی الپول:
http://aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1681

توضیحاتی در مورد دوره‌های کارآفرینی و بحث بیمه خود اشتغالی:
http://aftab.cc/article/927-توضیحاتی-در-مورد-دوره‌های-کارآفرینی-و-بحث-بیمه-خود-اشتغالی

ضمناً تا وقتی دیدگاه منفی خودتون نسبت به جامعه و مردم رو عوض نکنید، زیبایی‌های طبیعت سراغتون نمیاد.
موفق باشید.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 9 اردیبهشت 1390 - 15:56    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

iran.gif

useuser, اگه قراره همینطور که صحبت و استدلال می کنید کاسبی هم بکنید که تکلیفتون معلومه. اگه ملاک بزرگی هم از نظر شما سن و سال باشه من فارغ التحصیل 84 هستم هرچند بزرگی به عقل و شخصیته نه عدد توی شماره شناسنامه.
براتون آرزوی موفقیت می کنم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 9 اردیبهشت 1390 - 18:18    
useuser
شروع فعاليت
شروع فعاليت

برگشتم تا صحبت هايم را تكميل كنم

آقاي مدير سايت
شايد بهتر بود به جاي اينكه بيشتر به بحث كارو تجارت مي پرداختيد كمي هم فرهنگ بيان و ادب مي آموختيد
من اصلاً وابسته به هيچ گروه يا حزبي نيستم حزب من حزب اعتدال هستش
من هم سابقه كارم شايد به اندازه سنم باشد چون تا آنجايي كه يادم هست از 3 4 سالگي با كامپيوتر آشنا شدم Wink)

عزيزم شما در بحث تجارت سياست ندارين شما در بحث زندگي سياست دارين!!!
و اينكه زيركي را چه بدانيد؟

به نظرت ما چقدر سرمايه و وقت داريم كه تمام راهها را امتحان كنيم؟

ضمناً اين كتابها هم به درد خودت ميخوره ! ما همه اينارو ازبريم! هفت شهر عشق را عطار گشت...

خوب وقتي كه جامعه و مردم درست نيستند من كه نمي تونم سر خودم كلاه بزارم و تو يه دنياي رويايي زندگي كنم به قول معروف كه با حلوا حلوا گفتن دهان آدم شيرين نمي شود عزيز جان

و اما شما آقاي امير حسين

شماها كه هميشه مومنان را به صبر توصيه مي كنين چطور زود خودتون از كوره در ميرين؟
آقا جان من كه هنوز چيزي به شما نگفتم زود آتيشي ميشين برادر!
مطمن باش عقلمون هم از شما بيشتر هستش و هم شخصيتمون

ولي چه كار...
ولي چه كار..

كه فلك بر وفق مراد نچرخيد!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 9 اردیبهشت 1390 - 21:00    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

iran.gif

خب امیدوارم با تجربه ای که بیشتر از سن بنده می دونیدش به یه کار مطلوب برسید. براتون دعا می کنم.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند