كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع
اول سربازی، بعد، دانشگاه یا اول دانشگاه، بعد، سربازی؟
پست تاریخ: یکشنبه 29 شهریور 1388 - 22:28    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: اول سربازی، بعد، دانشگاه یا اول دانشگاه، بعد، سربازی؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
می‌خوام نظر شما رو در مورد یک معضل و یک چندراهی وحشتناک در دوران جوانی سؤال کنم!
معضلی که حداقل باعث شده همین الان این داداش من مدام بگه: حمید! تو چه برادری هستی؟ چرا کمک نمی‌کنی؟ به خواهر بزرگ‌تر گیر می‌ده، می‌گه: خواهر من! خوب بیا بشین دو دقیقه با هم بحث کنیم ببینم من باید چی کار کنم!
من هم از زیر بار در رفتم و گفتم که: مجید جان! این مسائل شوخی نیست! یه وقت دیدی من گفتم برو سربازی، رفتی و آمدی، دیگه درس نخوندی، بعدها، مدام می‌‌گی حمید نذاشت من درس بخونم!

خلاصه، انصافاً معضل بزرگی هست، باید قبول کرد!
کلاً من فکر می‌کنم سن 18 تا 25 سالگی، بیشتری سردرگمی در جوان پیش میاد.

نظر شما چیه؟
فرض کنید یک نفر الان دیپلمش رو گرفته، بهتره بره سربازی و بعد، بیاد ادامه تحصیل بده یا نه، اول بره دانشگاه و بعد بره سربازی و کار و ...؟

طبیعتاً شرایط مختلف، فرق می‌کنه، مثلاً دیلپم فنی با دیپلم ریاضی و ...

ضمناً پیشنهاد شما به مجید، به عنوان یک جوان که فوق‌دیپلم رشته صنایع شیمیایی داره و علاقه‌ای هم به رشته‌ش نداره چیه؟ Question

کسانی که بعدها به این تاپیک مراجعه می‌کنند، با خواندن نظرات، نتیجه‌گیری خواهند کرد.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 30 شهریور 1388 - 07:37    
gtm396
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 15 آذر 1387

iran.gif

امتياز: 4613

عنوان: پاسخ به «اول سربازی، بعد، دانشگاه یا اول دانشگاه، بعد، سربازی؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

جدا همینطوره! ولی بستگی به افراد داره.بعضی افراد مثل من اگه برن خدمت دیگه متحول میشن و دور درس رو خط میکشن و میرن سراغ کار. ولی بعضی افراد انگیزشون زیاد میشه!ولی در کل هر چه سن بالاتر بره به ضرر درس خوندنه.بنابراین به نظر من بهتره توی کنکور سراسری شرکت کنن اگه به سایر رشته های مرتبط با شیمی علاقه دارن و هر چی خوندن معادل سازی میشه و بهتر هم میشه انشاله.
اما اگه به سایر رشته ها علاقه دارن توی کنکور آزاد و علمی کاربردی بدون کنکور و پیام نور بدون کنکور(دارای هر رشته ای !) و .. میتونن شرکت کنن که فکر کنم محدودیت نظام وظیفه اجازه نده!

تشکرها از این پست: Hamid (دوشنبه 30 شهریور 1388 - 17:17)

پست تاریخ: دوشنبه 30 شهریور 1388 - 08:54    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: پاسخ به «اول سربازی، بعد، دانشگاه یا اول دانشگاه، بعد، سربازی؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام

اگه مي خواهد كار كنه بهتره اول بره سربازي و بعد بره يكي از اين كلاسهاي فني و حرفه اي تا يك تخصصي ياد بگيره .بعد با توجه به تخصصش دنبال حرفه اي بره يا خودش راه بندازه . دانشگاه مدرك رو هم بگذاره براي روز خواُستگاري شايد براش امتيازي بياره !

اگه ميخواهد درس بخونه كلا " كار رو تعطيل كنه و بچسبه به درس .
تا كنكور وقت زيادي نمونده . درست و حسابي بخونه ايشالا قبول بشه بره دانشگاه . اونجوري معمولا تا چند سال نمي تونه درست و حسابي كار كنه مگر اينكه پشتكار خيلي قوي داشته باشه.

8)

تشکرها از این پست: Hamid (دوشنبه 30 شهریور 1388 - 17:17)

پست تاریخ: شنبه 11 مهر 1388 - 21:24    
niggarden
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 9 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 2122

عنوان: پاسخ به «اول سربازی، بعد، دانشگاه یا اول دانشگاه، بعد، سربازی؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

با توجه به این که خدمت مقدس! سربازی Embarassed ، دوره ی بسیار مهمی در زندگی یک جوون است، ولی باید توجه داشت که میتونه زندگی یه نفر رو هم تغییر بده..
یه مثال میزنم و از خودم Crying or Very sad و دوستم Mr. Green که هر دو با یه مدرک تحصیلی و همزمان مدارکمون رو برای خدمت مقدس فرستادیم..
حتی توی ترمینال هم با هم بودیم
اما
قبل و در حین خدمت :
من : جنوب Twisted Evil ، ارتش، سخت ترین دوره ها رو گذروندم
دوستم :شمال Very Happy ، سپاه، بقول خودش آخر عشق وحال
بعد خدمت :
من : ادامه ی درس + کار Rolling Eyes
دوستم : کار + کار + زن ! آفرين

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی