كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2
این یک شعار نیست بلکه یک هشدار جدیست برای زنان و دختران
پست تاریخ: دوشنبه 31 فروردین 1388 - 07:11    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: پاسخ به «این یک شعار نیست بلکه یک هشدار جدیست برای زنان و دختران» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

hoory, عزيز بعداز اتمام دوره هاي زبان و دانشگاه و ساير آموزشها بايد چه كرد ؟ بالاخره
همه بايد بروند سراغ زندگي . آموزش نبايد كه جاي ساير امور زندگي را بگيرد . هرچيزي در جاي خودش اهميت دارد.

ghodrat, جان اون كساني را هم كه مي بيني جزيي از اجتماع هستند . بالاخره ما مدينه فاضله نداريم كه همه افراد بتوانند به صورت معقول و منطقي زندگي كنند. هيچكس هم انسان كامل نيست . از ديد ما او فردي ناهنجار است و از ديد او ما افرادي سنتي هستيم !

niloofar_ofy, گرامي صحبتهاي شما هم كاملا درست است . فقط ما تا بحال مشكل را تعريف كرديم و كمتر از راه حل گفتيم .

همانطوري هم كه فرمودين قسمتي از تربيت دست خانواده ست ولي شايد بيشترين تاثير را محيط داشته باشد چون زمان زيادتري را در خارج از خانه مي گذرانيم .

پس كنترل محيط مي تواند راه درستي باشد ؟ چرا تا بحال بازخورد خوبي از اين كنترل ندشته ايم ؟

يكي ديگر از روشهاي كنترل مي تواند كنترل ايدئولوژيك باشد يعني ذهن فرد طوري برنامه ريزي شود كه اگر در محيط نامناسب نيز قرار گرفت باز بتواند خود را حفظ كند.

هرچند به نظرم اين روش بر ساير روشها ارجحيت دارد ولي باز به علت برداشتهاي متفاوت افراد
ضمانت 100 درصدي ندارد.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 31 فروردین 1388 - 10:03    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

عنوان: پاسخ به «این یک شعار نیست بلکه یک هشدار جدیست برای زنان و دختران» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

به نظر من بیایم اول یه کم خودمونی تر صحبت کنیم تا مخاطب ما که ممکنه در هر سنی باشه متوجه بشه چه خبر اینجا. Razz
من کاملا با sistemprof, موافقم بله این یه معضل خیلی بزرگه خیلی ! و ریشه تو فرهنگ ما داره . متاسفانه این شرم و حیای بی مورد که تو خانواده های سنتی ما وجود داره مخصوصا بین مادر ها و دختر ها یا پدر ها و پسر ها مخصوصا تو خانواده های خیلی مذهبی (البته باز هم میگم نمی خوایم بگیم مذهبی بودن بدهست! ) منجر به سناریوهایی از همین قبیل میشه!!

اما میشه شروع به آموزش کرد بالاخره باید از یک جا شروع بشه کما این که شروع شده و خود شما شاهد خیلی از فیلمهای سینمایی هستید که این موضوع رو مستقیم و غیر مستقیم
مطرح میکنن و این تغییر فرهنگ نیاز به زمان داره و من با niloofar_ofy, موافقم که ما هم باید دست به کار بشیم .

من خودم وقتی این بحثها پیش میاد میرم برای مادرم تو خونه تعریف میکنم تمام صحبت های شما رو و درباره مسائل جیز و مشکلات و هر مطلبی که می خونم با مامان یا خواهر صحبت کنم . فیلمهایی که این مسائل رو گوشزد میکنن موضوع خوبی میشه که ما تو خونه دربارش حرف میزنیم. کم کم دوستای مامان و خاله و...وارد ماجرا میشن و من فکر میکنم ما و همه کسانی که متوجه این معضل هستن باید دست به کار بشن و طرز فکر جامعه رو تغییر بدن
این که بشینیم و فقط از خود مشکل بگیم فایده نداره بیایم عمل کنیم .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 31 فروردین 1388 - 11:43    
hoory
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 7 بهمن 1387
blank.gif

امتياز: 1238

با سلام خدمت اقایsistemprof شما به مطالب قبلتان یکدفعه چطوری مطلب

افزودید؟یعنی بالای مطلب من دفعه قبل اینها موجود نبود منظورم سناریوهای

جالبتان است که باید اسپیلد برگ انها را هر طور شده بخره!وفیلمهای پرفروش

بعدیش رو از روی انها بسازد!فکر کنم این اضافه شدن مطالب از قدرتهای اجرایی

شما به عنوان مدیر کل انجمنها باشد! امیدوارم که واقعا مطالب اضافه شده

باشد چون در غیر این صورت به قول تاپیک خودم :

I really need a pair of wearing glasses as soon as possible Razz

بعد هم با اون سناریوی من در مورد اموزش زبان اگر دقت کنید متوجه میشید

که اون سناریو خیلی طولانی وزمان بر است یعنی تا مراحل پختگی وتجربه

اندوزی کامل یا به عبارت ساده ترسر عقل امدن جوانان ادامه دارد.بعدش فقط

میماند یک راه یعنی سریعا ازدواج چون زمانی برای پیاده کردن سناریوهای دیگر

که مشکل ساز هستند نمیماند!مثل اینکه اصلا اسپیلد برگ خوبه سناریوی من

رو بخره یا چطو ره خودم یک پیشنهادی بهش بدم به نام :راهی برای سد کردن

همه راههای پرخطر جوانان!!! Smile

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 31 فروردین 1388 - 16:09    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

برای همون کنترل ايدئولوژيك بهتر است دختران ما اول با مفاهیم برخی از واژه ها و اصطلاحات به طور عمیق آشنا بشوند چون متاسفانه بیشتر آنها در محیطهایی که با آنها سر و کار دارند این مفاهیم رو به صورت شعارگونه به آنها القا میکنند و اینگونه تصور می کنند که ارزشهای اینچنینی برای افراد سنتی و دمده عقب افتادست .
همچنین خانواده هایی که با چنین تصورات غلط از شر و حیا اعتماد به نفس رو از جوانهاشون میگیرند
برای این منظور ما باید ابتدا به تعریف ارزش های عالی انسانی مانند عفت، ایمان، پاكدامنی، خوش قلبی و سلامت نفس بپردازیم تا با درونی شدن این ارزشها رفتارهای درست و مقبول از افراد سر بزنه (یعنی یکجور برنامه ریزی ذهنی)

اول به توضیح تفاوت دو اصطلاح" شرم" و" حیا" بپردازیم . همون واژه و رفتاری که لازمه شکل گیری شخصیت یک زنه و همچنین یک مرد هیچ فرقی نمیکنه
شرم كه بیشتر مترادف با خجالت كشیدن و یا كناره گیری كردن است ، اصطلاحی است ناظر بر ناتوانی انسان در یك برخورد اجتماعی . فردی كه دچار شرم است ، در یك موقعیت اجتماعی خاص نمی تواندرفتارمناسب و مطلوب ازخود نشان دهد . اصطلاح دیگر حیاست . حیا یك صفت پسندیده اخلاقی است و آن عبارت است از خویشتنداری ارادی فرد در انجام اعمالی كه خلاف قاعده و شأن شرعی و عرفی باشد . حیا در حقیقت نوعی توانایی است، در حالی كه شرم یا خجالت، نوعی ناتوانی به شمار می آید . انسان وقتی می باید سخنی را در مقابل جمعی بگوید، ولی خود را ناتوان از بیان آن می یابد ، دچار شرم است؛ در حالی كه وقتی انسان تمایل دارد مثلاً نسبت به بزرگتر خویش از جمله پدر، مادر، معلم و یا مربی خود رفتاری مبتنی بر بی حرمتی نشان دهد و از عهده انجام چنین كاری نیز برمی آید، ولی به دلیل داشتن صفت حیا خویشتن داری كرده، آن را انجام نمی دهد، نوعی توانایی و قدرت را از خود به نمایش گذاشته است. با این توصیف می باید برخورد مبتنی بر شرم و برخورد مبتنی برحیا با جنس مخالف را از یكدیگر تفكیك كنیم . برخورد مبتنی بر شرم برخوردی از روی ناتوانی است، در حالی كه برخورد مبتنی برحیا، برخوردی خویشتندارانه و ارادی است .

حیا با ایمان چنان نزدیک است که با رفتن یکی، دیگری نیز از میان خواهد رفت. وقتی که حیا نباشد، هر کاری مجاز می شود و هر عملی از انسان سر میزند. و باید دانست حیا نسبت به خدا، زمینه بسیاری از گناهان را از بین می برد.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 اردیبهشت 1388 - 07:41    
sistemprof

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

chaser, عزيز اينهم يك كمي خودموني تر :
آي ملت بحث روشهاي پيشگيري جوانان از آسيب هاي اجتماعي است بدو جا نموني .
يك موقع غافل نشي گرگه بياد شكارت كنه ! پسرها شيرند مثل شمشيرند !

جدا از شوخي اين روش ايشان كه ارتباط موثر با والدين را تعريف ميكند بسيار موثر است . در جايي خواندم اگر پدر و مادر خانواده به دختر خود بيشتر محبت كند و حداقل يكبار روزي به او بگويد قربون دختر خوشگلم بروم اين دخترِ , كمتر به تعريف پسرهاي فرصت طلب كه از اين واژه دوست داشتن سو استفاده ميكنند حساس مي شود.

hoory, عزيز از تعريفتون خيلي ممنونم ولي شما هم ميتوانيد مطالبتان را پس از نوشتن ويرايش EDIT كنيد و احتياج به قدرت خاصي ندارد !

بحث شيرين ازدواج را به عنوان راه حل مطرح فرموديد كه من شخصا " براي حل مشكل توصيه نمي كنم . چون نبايد يك مشكل را با مشكل ديگري حل كرد !

با تشكر از niloofar_ofy, كه واژه هاي شرم و حيا را توضيح دادند. من فكرمي كنم الگوهايي كه فرد در اطراف خود مي بيند در شكل گيري اين واژه ها در اعماق ذهن افراد تاثير دارد.
اگر محيط مذهبي باشد همه براي مذهبي تر بودن از همه پيشي ميگيرند واگر لاابالي باشند براي تمايز بيشتر ممكن است هيچ محدوديتي قائل نباشند.

خانواده اي را مي شناسم كه خودشان به صورت معمولي به مذهب پايبند هستندو حجابشان از نوع مانتو و روسري است ولي دختر آنها كه در كلاس سوم راهنمايي تحصيل ميكند به شدت مذهبي است و پوشش را چادر انتخاب كرده است . اين امر ممكن است به علت جو مدرسه باشد يا تاثير مطالبي كه در مدرسه ياد گرفته است .

متاسفانه من به علت نمايشگاه چند روزي نمي توانم در بحث شركت كنم . لطفا دوستان گرامي ادامه بدهند.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 اردیبهشت 1388 - 09:01    
hoory
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 7 بهمن 1387
blank.gif

امتياز: 1238

باسلام مجدد خدمت اقایsistemprof تا انحایی که من میدانم مدیران فقط در

بخش مربوط به خودشان قدرت Edit دارند.شاید شما در اینجا هم به من این

قدرت را از این لحظه اضافه کردید ممنونم چون فکر نکنم که همچنین چیزی را

یعنی علامت Edit را قبلا دیدم یا شاید هم حواسم نبوده یا نکنه خدای نکرده

واقعاI need a pair of wearing glaesse Smile

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 اردیبهشت 1388 - 19:30    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

نداشتن رفتارسَبُك، خود نمایی و جلب توجه جنس مخالف در مجامع مختلف:

این مطلب به رغم این كه به صورت یك راهنمایی برای دختران و پسران ارائه می شود، ولی گاهی اوقات از طرف برخی از دوستان نوجوان و جوان مورد اعتراض قرار می گیرد.
بعضی از دختران در مقایسه خود با دیگران به این نكته اشاره می كنند كه آنهایی كه رفتار آنچنانی در پیش می گیرند و خود را به اشكال مختلف به جنس مخالف عرضه می كنند در زندگی موفق ترند، بسیار زودتر ازدواج می كنند و تشكیل زندگی می دهند. در حالی كه ما به دلیل داشتن رفتار سنگین، پیوسته دچار تنهایی و دورافتادن از ازدواج می شویم . چنین عباراتی به نوعی برای این دختران راهنمای عمل قرار می گیرد و آنها را دچار تعارض بین حفظ حرمت، عفت و رفتار موقر از یك سو، و داشتن یك رفتار خودنمایانه مبتنی بر جلب مشتری از سوی دیگر می سازد .
انسانی كه دارای اهداف و آرمان های شناخته شده و منسجم در جهت حفظ كرامت انسانی خویش است هرگز از این وضع دچار تعارض نمی شود . او به دنبال یافتن همسری پاك و عفیف است، ولی كسی كه از طریق نمایش دادن اندام ها و ظاهر خود، پسری را به سوی خویش جلب می كند، قطعاً باید بداند كسی را شكار كرده است كه چیزی جز امیال حیوانی انسان نمی شناسد .
در قرآن كریم آمده است:" زنان ناپاك، از آن مردان ناپاكند و مردان ناپاك از آن زنان ناپاك، و زنان پاك از آن مردان پاك و مردان پاك از آن زنان پاك اند."اگر ارزش های عالی انسانی مانند عفت، ایمان، پاكدامنی، خوش قلبی و سلامت نفس برای كسی معنا پیدا نكرده باشد ، او می تواند زندگی خود را از طریق تمایلات سطح پایین تر مانند تمایلات جنسی، سامان دهد . ولی كسی كه به سطوح بالاتر دسترسی پیدا كرده است هر چند كه مدتی ارضای تمایلات و نیازهای جسمانی او به تأخیر بیفتد ، حفظ ارزشهای عالی انسانی او را كفایت می نماید .

تشکرها از این پست: ghodrat (سه‌شنبه 1 اردیبهشت 1388 - 19:44) sistemprof (چهار‌شنبه 2 اردیبهشت 1388 - 07:00) gtm396 (چهار‌شنبه 2 اردیبهشت 1388 - 07:04) chaser (چهار‌شنبه 2 اردیبهشت 1388 - 09:14)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند