كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  بعدی
آموزش نصب و اجراي «تستا» بر روي وب‌سايت
پست تاریخ: دوشنبه 31 تیر 1387 - 10:58    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: آموزش نصب و اجراي «تستا» بر روي وب‌سايت خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
اگر «تستا» را بر روي کامپيوتر اجرا کرده باشيد (localhhost)، متوجه شده‌ايد که اين سيستم يک «نصب کننده» يا Installer دارد.
اين Installer خود به خود ديتابيس مورد نظرش را مي‌سازد و جداول و داده‌هاي لازم را هم همينطور.
اين نصب کننده روي وب‌سايت هم مثل کامپيوتر عمل مي‌کند.
يعني شما فقط کافي است محتويات پوشه www را (به جز پوشه phpmyadmin) روي بخشي از وب‌سايتتان منتقل (آپلود) کنيد. فایل ‎.htaccess نیز نباید آپلود شود!

حالا فقط يک چيز مي‌ماند که بايد تنظيم کنيد و آن، مشخصات ديتابيس سايت شما است.

توجه کنيد: از پشتيبان سايت خودتان بپرسيد که آيا فايل‌هاي PHP روي وب سايت شما اجرا مي‌شود يا خير. اگر نه، متأسفانه تستا هم اجرا نخواهد شد. در اکثر سايت‌ها PHP اجرا مي‌شود.

توجه: اگر وب‌سایت ندارید، می‌توانید از سایت‌هایی استفاده کنید که فضای رایگان همراه با کنترل پنل ارائه می‌کنند، مثل:
gigfa.com
byethost.com
و ...

خوب، حالا بايد يک ديتابيس بسازيد.
هر ديتابيس نياز به يک يوزر دارد که به آن متصل شود.
هر يوزر هم يک پسورد دارد.
پس ما سه چيز او نياز داريم:
1- نام ديتابيس
2- نام يوزر
3- پسورد يوزر
اگر شما قبلاً ديتابيس و يوزري ساخته‌ايد و اين گزينه‌ها را مي‌دانيد، مراحل ساخت آن‌ها را نخوانيد و فقط آخر مطلب را بخوانيد:

1- وارد کنترل پنل سايت خودتان شويد. (آدرس کنترل پنل را اگر نمي‌دانيد، از پشتيبان سايتتان سؤال کنيد)

2- دنبال گزينه‌اي شبيه به تصویر زیر بگرديد و روی آن کليک کنيد تا وارد بخش مديريت ديتابيس‌ها بشويد:

البته ممکن است کنترل پنل شما PLESK باشد، اما حتماً گزينه‌اي به نام databases در کنترل پنل وجود دارد. اين ويدئو براي PLESKي‌ها مناسب است:
http://support.34sp.com/control-panel-tutorials/plesk-7/creating-a-database

3- در این بخش خيلي راحت يک ديتابيس بسازيد. مثل تصویر زير، در فيلد New Database اسم ديتابيس را وارد کنید و روي دکمه Create Database کليک کنيد:

ديتابيس شما ساخته خواهد شد:

4- فايل config.php را که داخل پوشه www هست، با NotePad باز کنيد و مثل خط زير نام ديتابيسی که ساختید را مقابل خط مربوطه بنويسيد:
کد:

$dbname="Test"; //Database Name

5- بعد، در همان قسمت بايد يک User بسازيد که در همان لحظه براي يوزرتان پسورد هم تعيين مي‌کنيد. به شکل زير دقت کنيد:

6- دو مشخصه مربوطه را هم در فايل config.php اينطور تکميل مي‌کنيد:
کد:

$dbuname="test"; //Database Username

$dbpass="password"; //Database Password

7- فقط بايد توجه کنيد که بعد از اينکه ديتابيس و يوزر را ساختيد، بايد يوزر را به ديتابيس منتسب کنيد.
خيلي ساده است، در همين بخش Databases محلی وجود دارد که اسم يوزرهای شما سمت چپ و اسم ديتابيس‌هاتان در سمت راست نوشته شده است. از سمت چپ، يوزر مورد نظرتان را انتخاب کنيد و از سمت راست دیتابیستان را و در نهايت روي دکمه Add user to database کليک کنيد، به شکل زير دقت کنيد:

(در صفحه بعد، تیک همه گزینه‌ها را فعال کنید)
دقت کنید که در فایل confilg.php شما دست به هيچي نمي‌زنيد، فقط بين دابل‌کوتيشن‌ها را طبق چيزهايي که گفتم تکميل مي‌کنيد.

8- وقتي مشخصه‌ها را تکميل کرديد، CTRL+S را بزنيد تا فايل ذخيره شود و حالا آن را آپلود و جایگزین قبلی کنيد...
همين! Wink

حالا به مسير آپلود «تستا» برويد و اجازه دهید که تستا نصب شود. Wink
موفق باشيد.
حميد رضا نيرومند

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در شنبه 5 فروردین 1391 - 21:02 ، و در مجموع 6 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: mehran20 (جمعه 2 مهر 1389 - 10:09) nowrooz (یکشنبه 4 مهر 1389 - 20:21) Tiredofpain (سه‌شنبه 7 آبان 1392 - 00:31)

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 مرداد 1387 - 09:57    
moji_mf2
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 30 تیر 1387

امتياز: 27

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

از راهنمایی خوبتون ممنون!همچنین از برنامه ی مفیدتون! آفرين

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 شهریور 1387 - 19:08    
salarblacklove
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 19 شهریور 1387

امتياز: 9

آقا ممنون از برنامتون من این نرم افزار رو رو وب سایتم نصبش کردم ولی یک مشکل دارم با لپ تابم که از اون نصبش می تونم به کنترل پانل مدیریت وارد بشم اما از کامپیوتر دیگه نمیتونم یعنی وارد صفحه تایید کاربری میشه و لی نمیتونه وارد کنترل پانل بشه اگه کمکم کنید ممنون میشم

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 شهریور 1387 - 09:10    
moji_mf2
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 30 تیر 1387

امتياز: 27

عنوان: کوکی ها! خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوست عزیز اگر مطمءن هستید که آی دی و پسورد رو صحیح وارد می کنید و مشکل از اینترنت بروزرتون نیست فکر می کتنم لازم باشه فایل های کوکیcookiesرو از فولدر کوکی در لپ تاپ کپی کنید و به پی سی منتقل کنید.
هرچند پیشنهاد می کم یک بار فایلهای کوکی رو از لپ تاپ پاک کنید و وارد تستا بشید بعد با پیسی تلاش کنید تا وارد شوید. Razz

تشکرها از این پست: Hamid (چهار‌شنبه 20 شهریور 1387 - 11:28)

پست تاریخ: شنبه 6 مهر 1387 - 17:48    
razdan
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 8 فروردین 1387

امتياز: 54

جناب آقاي نيرومند ، بنده با موارد فوق به حد كافي آشنا هستم و اعمال مي كنم . منتها پس از نمايش صفحه اوليه و دادن نام كاربري و .. براي شروع نصب ظاهرا اين مي خواهد از ريشه سايت دنبال فايل اوليه نصب بگردد و خطاي Not found 404 ميدهد در حالي كه من ميخواهم اين برنامه را در يك فولدر داخلي نصب كنم . چكار ميتوان كرد تااين مشكل حل شود و اين مسير نصب را از كجا ميتوان عوض نمود ؟ ممنون از زحمات شما .
ضمنا من يك خواهش ديگر از شما دارم كه اميدوارم بي پاسخ نگذاريد . بنده نياز شديد دارم به برنامه لينكستان شبيه آنچه در سايت شما وجود دارد . يعني لينكستاني كه بتواند لينكهاي داخلي‌اش را در صفحاتي جدا منتها با آدرس سايت ميزبان و زير بنري از سايت اوليه نشان دهد . آيا اين لطف را ميكنيد نشاني دانلود چنين برنامه اي را به من بدهيد يا اگر داريد برايم بفرستيد . خيلي خيلي ممنون ميشم . منتظرم.
البته بعدا پيشنهادهاي خوبي براي شما خواهم داشت .
وب سايت موسسه كهكشان دانش www.razdownload.com
نشاني ايميل بنده : khalilrazavi at yahoo dot com خليل رضوي

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 6 مهر 1387 - 21:28    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

razdan, جان،
این مشکل در نسخه 1.2 از تستا رفع شده. بنابراین، از طریق آدرس زیر نسخه جدید رو دانلود کنید و با خیال راحت نصبش کنید Wink
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2559

در مورد لینکستان، باید عرض کنم که این لینکستان یک سیستم ساده هست که من برای دست‌گرمی ایجادش کردم... فقط خودم سر در میارم Razz Wink
اما می‌تونید از یک لینک آماده به نام LinkBoxCMS استفاده کنید. البته فقط می‌تونید لینک بدید و تعداد کلیک رو بشمرید.
مثل لینکستان ما نیست که بالای صفحه نواری از سایت اولیه نمایش بده Embarassed

از سایت taksoft.com می‌تونید این لینک‌باکس رو دانلود کنید...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 6 مهر 1387 - 23:09    
razdan
شروع فعاليت
شروع فعاليت

ممنون جناب نيرومند . مشكل حل شد .
اما در مورد لينكستان ، با اينكه اين كار براي شما دستگرمي بوده ولي بنده نياز شديد به اين كد دارم . واقعيت اين است كه بنده با اين كه 15 جلد كتاب در زمينه كامپيوتر نوشتم ( كتابهاي معروفي مثل كامپيوتر براي همه در 3 جلد و اينترنت ايراني و ... ، كه بعدها شايد بيشتر ، از اينها بگم و كاري را كه دوست دارم با شما انجام دهيم در اين باب ) ولي خودم اعتراف ميكنم كه در زمينه برنامه نويسي به زبانهاي جديد زياد كار نكردم و پي اچ پي روي سايتم رو هم با كلي مشكل بعضا تغييراتي روش ميدم Sad
شما كه برنامه هاي جالبي مثل مديريت كتابخانه و تستا رو براي عموم نوشتين و رايگان در اختيار گذاشتين اين يك مورد رو هم لطف كرده و براي بنده ارسال فرماييد .
يك سفارش ديگر هم دارم كه حتي حاضرم در مورد هزينه آن هم با شما توافق كنم تا برايم كار كنيد . اگر بتوانيد كاري مثل سايت بيطرف دات كام بكنيد ، يعني يك مجموعه خبرخوان RSS كه با كليك روي هر خبر لينك آن در صفحه مستقلي مشابه آنچه اين سايت دارد باز شود ( داراي دو حاشيه ثابت سايت بيطرف در طرفين و خبر و سايت مقصد در داخل آن ) . مطمئنم اين كار براي شما ساده است ولي گفتم كه بنده زياد اهل برنامه نويسي نبودم و فرصتش را نداشتم متاسفانه .
اگر دوست داشتيد با ايميل بنده در ارتباط باشيم چون ميدانم اين انجمن زياد جاي اين موارد نيست .
ممنون و منتظرم
Wink
ضمنا سايت زيبا و جامع آفتابگردان شما را به ليست دوستان سايت رازدانلود اضافه كردم . موفق باشيدرازدانلود

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 7 مهر 1387 - 02:37    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

razdan, جان،
ممنون از لطف شما و خوشحالم از آشنایی با شما.

من اگر بدونم نرم‌افزاری که نوشتم ارزش انتشار داره، خیلی خوشحال می‌شم که منتشرش کنم. در مورد لینک‌باکس سایت هم همینطور...
مطمئنم بعد از اینکه فایل‌های مربوط به اون رو بدم، کلی سؤال واستون پیش میاد و در آخر به درد شما نخواهد خورد...

دارم به یک لینک‌باکس خوب و کامل فکر می‌کنم. اگر اجازه بدید، طی یک ماه آینده یک سیستم خوب مدیریت لینکدونی منتشر کنم.
این لینکدونی قابلیت‌های زیر رو خواهد داشت:
- افزودن لینک به صورت iframe یعنی اینی که الان در آفتابگردان هست.
- افزودن لینک به صورت Redirect کردن. (یعنی با کلیک روی لینک، فقط تعداد لینک شمرده بشه و کاربر مستقیماً به سایت مربوطه هدایت بشه، مثلاً در مورد این لینک که معرفی یک سایت هست، این قضیه بهتر خواهد بود، چون کاربر باید آدرس سایت نهایی رو ببینه)
- امکان اظهار نظر در مورد هر لینک
- امکان افزودن لینک توسط کاربر و تأیید اون توسط مدیر
- امکان ارسال لینک به سیستم‌های مشهور اشتراک لینک
- امکان ارائه RSS از لینک‌ها و نمایش لینک‌ها در هر بخشی از هر سایتی
- امکان امتیازدهی کاربران، تنها با یک کلیک
و امکانات جالب دیگه‌ای که توی ذهنم هست...
سعی می‌کنم در تمامی بخش‌ها از Ajax استفاده کنم.

البته با توجه به هزینه‌های نگهداری آفتابگردان، احتمال می‌دم برای مشترک کردن کاربران در نگهداری آفتابگردان، این سیستم به صورت رایگان منتشر نشه و هزینه‌ای هر چند ناچیز از کاربران دریافت بشه.

به هر حال، چه رایگان و چه غیررایگان، إن شاء الله به زودی این سیستم رو منتشر خواهم کرد... Wink

سایت "بی.طرف" رو دیدم. بعید می‌دونم از طریق RSS آپدیت بشه. چون نمی‌شه لینک مربوط به RSS رو عوض کرد و در صفحه‌ای که برنامه‌نویس نیاز داره نشون داد.
نمی‌دونم، باید تحقیق کنم.
اما 90 درصد احتمال می‌دم که به صورت دستی لینک‌ها اضافه می‌شه. یعنی مثل لینکستان ما. اون تبلیغات‌های دو طرف و ... هم چیز خاصی نیستند.
به هر حال، راستیتش اینه که من کارهای واجب زیادی دارم که باید انجام بدم...
اگر بخوام پول بگیرم و برنامه‌نویسی برای یک سایت خاص انجام بدم، ترجیح می‌دم اون وقت رو بذارم و یک سیستم طراحی کنم. الان کمبود سیستم‌های تحت وب فارسی به شدت زیاده! مثلاً یک سیستم مدیریت تبلیغات خوب تا به حال جایی دیدید؟ از من بشنوید که نیست!
یا همین سیستم لینک‌باکس.
یا ترجیح می‌دم بشینم وقتم رو روی نسخه‌های بعدی تستا بذارم که مشتری‌هایی مثل آموزش و پرورش تهران، تبریز، مشهد یا دانشگاه تهران و ... رو تا به حال به خودش جلب کرده و منتظرند که نسخه‌ای از تستا با امکاناتی بیشتر، مثل امکان طراحی سؤال تشریحی رو ببینند.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 7 مهر 1387 - 11:54    
razdan
شروع فعاليت
شروع فعاليت

ببخشيد كه من خيلي رك حرف زدم . چشم . منتظر ميمانم تا انشاا... اين لينكستاني كه شرح داديد هر چه زودتر آماده بشه . من از حالا مشتريش هستم ( البته اميدوارم قيمت بالايي نگيرد Wink ) .
تستا رو من هم براي يكي از دوستان مي‌خواستم كه نصب كردم براش و خيلي هم خوشحال شد از اينكه دقيقا ان چيزي است كه نياز داشت . جالبه . ولي ظاهرا بخش پرينت نداره . اين رو هم روش كار بكنيد بد نيست .
در مورد سايت بيطرف ، بعيد به نظر مياد بشه اين همه لينك رو به طور دستي وارد كرد ! نميدونم . شايد هم حق با شما باشد .
در هر حال از لطف شما بسيار ممنون و سپاسگزارم .
راستي اگر علاقه اي به نوشتن و چاپ كتاب داشتيد بنده يك موسسه انتشاراتي ( كهكشان دانش ) با مسئوليت خودم دارم كه بيشتر كتب كامييوتر كار مي‌كنيم . مشتاق و خوشحال مي‌شويم و دنبال افرادي توانمند مثل شما هستيم براي همكاري . اگر خواستيد اعلام بفرماييد .
موفق باشيد[align=justify]

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 7 مهر 1387 - 13:33    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

ممنونم razdan, جان.
در مورد انتشار کتاب، خیلی خیلی دلم می‌خواد دستم به کتاب نویسی باز بشه و عادت کنه. چون معتقدم در مورد کتاب نوشتن، فقط کتاب اول سختی داره! به محض اینکه اولین کتاب نوشته شد، کتاب‌های بعدی به صورت رگباری منتشر می‌شن Razz
از اونجا که توی جهاد دانشگاهی تدریس می‌کنم، بارها بهم گفتن که مباحثی که تدریس می‌کنی رو به صورت کتاب دربیار... حداقل، تمامی مدرسین جهاد مجبور خواهند بود از کتاب تو استفاده کنن.
البته برای من دلشون نمی‌سوزه، می‌خوان از طریق انتشار کتاب من امتیاز کسب کنند که مثلاً امتیاز رشته‌های جدیدتر دانشگاه علمی کاربردی رو بگیرن، اما به هر حال، واسه من فرصت خیلی خوبیه.
اما چه کنم که دستم به کار نمی‌ره!
کار رو خیلی سخت می‌گیرم. مثلاً اگر قرار باشه کتابی در مورد فتوشاپ بنویسم، اصلاً کتاب‌های فارسی فعلی رو نمی‌پسندم، باید ده‌ها کتاب و سی‌دی آموزشی انگلیسی و مرجع مطالعه کنم و جزئی‌ترین نکات و مفاهیم رو بگم، واسم خنده‌داره که انتهای هر دوره از خودم سؤال طراحی کنم! وقتی آزمون‌های فتوشاپ بین‌المللی هست، چرا باید سؤال طرح کنم و مثل بعضی کتاب‌های مضحک امروزی، از کاربر سؤال کنم که مثلاً گزینه Transform در کدام منوی فتوشاپ قرار دارد Shocked

اما به هر حال، دیر با زود این کار رو خواهم کرد، اما کاری که کارستان شود Razz Wink

بگذریم؛ ممنون از شما Wink

دعا کنید بتونم خیلی سریع سیستم لینک‌باکس رو آماده کنم...

تشکرها از این پست: Tiredofpain (سه‌شنبه 7 آبان 1392 - 00:32) dehkadehman (جمعه 14 شهریور 1399 - 15:31)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  بعدی
صفحه 1 از 26

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند