كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
تجربيات شما از برگزاري آزمون يا آزمون‌هايي به کمک «تستا»
پست تاریخ: یکشنبه 2 تیر 1387 - 07:07    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 خرداد 1387

امتياز: 108

عنوان: تجربيات شما از برگزاري آزمون يا آزمون‌هايي به کمک «تستا» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
ديروز، شنبه 1-4-87 اولين تجربه جدي را با تستا داشتم و آن هم آزمون درس دامپروري 2 با دانشجويان مرکز تربيت معلم شهيد باهنر اراک بود. خوشبختانه مشکل حادي پيش نيامد و امتحان با موفقيت برگزار شد.

پيش از هر چيز از مشکل رفتن برق دلهره داشتم و در وحله دوم از خود نرم افزار زيرا براي اولين بار بود که آنرا به طور جدي به کار مي‌بردم لذا به همين دليل پس از طرح سوالات آن را پرينت هم گرفتم تا در مواقع ضروري سوالات را داشته باشم.

امتحان در يک سايت با 25 کامپيوتر و 20 دانشجو برگزار شد از اون سايتهايي که اکثر سيستمها ويروسي و داغون هستند لذا در مرحله سوم از خود کامپيوترها نگران بودم.

براي آشنايي دانشجويان يک آزمون آزمايشي با 5 سوال قرار داده بودم که بايد در آن ثبت نام مي‌کردند و با محيط نرم افزار آشنا مي‌شدند و سپس در آزمون اصلي با 20 سوال و با نام کاربري که قبلا ايجاد کرده بودند شرکت مي‌کردند.

مشکلاتي که بوجود آمد و برخي از آنها حاصل تجربه اول بود به شرح زير بودند:

1- 3 نفر از دانشجويان وقتي خواستند وارد آزمون اصلي شوند آنها را وارد شده به آزمون به حساب آورد که من فکر مي‌کنم آنها طبق عادت معمول دو بار روي کليد ورود کليک کرده بودند. از انجا که نام کاربري محدود شده بود لذا براي اين 3 نفر نمي توانستم کاري انجام دهم لذا از آنها خواستم تا گوشه سايت بنشينند و بعد از بقيه امتحان بدهند که خوشبختانه مشکلي از اين نظر نبود.

در مورد اين مشکل پيشنهاد من اينست اولا تذکرات لازم قبل از امتحان به طور کامل داده شود و در وحله دوم نام کاربري را خود استاد تعيين نمايد البته با چند تا بيشتر از مقدار لازم براي مواقع ضروري و کليه موارد ضروري را روي يک برگه کوچک به آزمون دهنده ها بدهد.

2- مشکل دوم اين بود که من تستا را روي يک فلش و از يک لپ تاب براي سرور استفاده کردم و متاسفانه هنگام لود شدن آزمون اصلي سرعت برخي سيستمها بسيار پايين بود (حدود چند دقيقه) لذا در مورد اين قسمت فکر مي‌کنم اگر تستا روي يکي از کامپيوترها ، (نه روي فلش) اجرا شود بهتر است که البته در آزمون بعدي انرا امتحان مي‌کنم. البته در اين مورد بزرگترين مشکل همان ورودي و خروجي است که آقا حميد قول آنرا براي نسخه دوم داده است. در اين مورد سوالي هم که داشتم اين بود که آزمونها وتنظيمات روي کدام فولد ذخيره مي‌شود که در مواقع ضروري همان را رونويسي کنيم

پيشنهادي هم که در اين جا به ذهنم رسيد اين بود که براي صفحات مخصوصاً خود آزمون لودينگ قرار داده شود تا در مواقعي که سرعت پايين است آزمون دهنده از در حال لود بودن آزمون مطمئن شود

3- مشکل ديگي هم که داشتيم اين بود که در صفحه نتايج و برخي صفحات رنگ فونت سفيد است و اين رنگ در پايين صفحه که متمايل به سفيد است به زحمت و با مشکلات بسيار ديده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌شود رنگ فونت اينگونه صفحات به سياه تغيير يابد.

در خاتمه از کليه کاربران تستا تقاضا دارم تا تجربيات خود را در در اين وب سايت قرار دهند تا مورد استفاده ديگران قرار گيرد از آقا حميد هم مي‌خوام که تاپيکي تحت اين عنوان قرار دهد تا بقيه هم تجربيات خود را به ديگران منتقل کنند.

با تشکر فراوان

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: rmahdi (یکشنبه 8 دی 1387 - 00:39)

پست تاریخ: یکشنبه 2 تیر 1387 - 13:39    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام و باز هم ممنون؛
مشکل اول رو خيلي سريع مي‌تونستيد رفع کنيد!
سريعاً به بخش آمار کلي مي‌رفتيد و ليست کساني که در آزمون شرکت کرده‌اند رو مشاهده مي‌کرديد.
در مقابل اسم کاربر، يک علامت حذف هست که اين کاربر را از اين امتحان حذف مي‌کنه. اطلاعات ثبت نام کاربر موجوده، فقط اسمش از ليست کساني که در اين آزمون شرکت کرده‌اند حذف مي‌شه که بتونه دوباره شرکت کنه.
اين مشکل امکان نداره به خاطر دو بار کليک کردن باشه!
به احتمال 90 درصد، وقتي ديدن دير آزمون بالا مي‌ياد، صفحه رو رفرش کردن Embarassed
اما الان يه چيزي به ذهنم رسيد که اگر هم احتمالاً بشه دو بار بر روي دکمه «ورود» کليک کرد، در نسخه بعدي به محض يک بار کليک کردن، دکمه، غيرفعال بشه Wink

راستي! نگفتيد کامپيوترها از چه مرورگري استفاده مي‌کردند؟
اگر مرورگر شما IE6 بوده، احتمالاً کاربران گلايه نداشتند که زمان آزمون جلو چشم ما نيست؟ چون در مرورگر IE6 و به پايين، ساعت به صورت معلق در بالاي صفحه نيست و فقط در IE7 و مرورگرهاي ديگه اين امکان وجود داره. (قبلاً هم گفتم که زيباترين حالت تستا در فايرفاکس مشاهده مي‌شه)

مشکل دوم رو هم قبلاً تذکر داده بودم. سرعت دسترسي از طريق فلش، پايينه.
آقاي سبحاني، من يه چيزي رو مي‌گم شما تست کنيد، اميدوارم با WOS هم جواب بده.
وقتي يک آزمون روي يک تستا طرح مي‌کنيد و هر تنظيماتي که خواستيد در تستا اعمال کرديد (مثلاً تعريف يوزرهاي مورد نظر و ...)، به اين آدرس بريد:
کد:

Testa\mysql\data

در کنار پوشه www يه پوشه به نام mysql هست، داخل اون، پوشه‌اي به نام data هست. داخل اين پوشه يه پوشه به نام testa هست.
اين پوشه تستا رو کپي کنيد و بريد در تستاي محل آزمون، در همين محل Paste کنيد. (تستاي محل آزمون مهم نيست نصب شده باشه يا نه. فقط مواظب باشيد، چون اطلاعات تستاي دوم به تستاي اول تغيير مي‌کنه)
حالا تستاي دوم شما تمامي اطلاعات تستاي اول رو داره. (آزمون‌ها، کاربران و ...)
از اين طريق مي‌شه به جاي کپي کردن اون همه فايل، فقط همين پوشه رو منتقل کرد.
اين کار دقيقاً روي EasyPHP جواب مي‌داد و مشکلي نداشت، اما من يادمه خودم اوائل کارم با WOS تست کردم، يه ايراداتي به وجود اومد.
حالا شما اين رو تست کنيد و يه آزمون باهاش برگزار کنيد، ببينيد ايرادي مشاهده مي‌شه يا نه؟ (من خودم هم سعي مي‌کنم تست کنم)
اگر جواب بده، اين شيوه رو فعلاً براي حمل و نقل تستا به همه پيشنهاد مي‌کنيم Wink

لودينگ هم پيشنهاد خوبي بود که اعمال خواهد شد

مشکل سوم رو در نسخه دوم تستا با امکان تغيير قالب توسط کاربر، حل خواهم کرد (إن شاء الله) به طوري که کاربر خودش رنگ فونت قسمت‌هاي مختلف رو تعيين کنه و حتي تصوير بک‌گراندها رو هم بتونه تغيير بده.

در مورد تاپيک تجربيات، دو نوشته آخر شما و من به يک تاپيک مجزا تبديل شد. Wink

ممنونم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 4 تیر 1387 - 19:24    
me_kho
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 4 تیر 1387

امتياز: 18

سلام
اولا واقعا از نرم افزار بسیار عالیتون ممنونم و بسیار عالی و به درد بخوره.
من نجربش رو با 8 دانشجو شروع کردم در مرکز آموزش جهاد دانشگاهی.
خیلی خوب بود.
تنها موردم این بود که برای مثال یکی از دانشجوها برای یک سوال که بطور فرض پاسخش گزینه الف بود ابتدا گزینه الف رو انتخاب کرده بود سپس به شک افتاده بود و گزینه ب رو انتخاب کرده بود و در نهایت دویاره نظرش رو عوض کرده بود و همون گزینه الف رو انتخاب کرده بود.
ولی در نتایج گزینه ب رو براش ثبت کرده بود با وجود اینکه گزینه رو درست کرده بوده.
من این رو خودم امتحان کردم و به همین مشکل برخورد کردم.
البته آزمون رو از طریق شبکه گرفتم و روی چندتا آزمون دیگه هم تست کردم و مشگل مشابه رو بازم دیدم.
نمیدونم چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.
در ضمن اگر میشد تو نسخه بعد نرم افزار طوری طراحی بشه که بتونه کاریر سوالات رو یکی یکی ببینه فکر کیکنم بهتر میشه.
بازم ممنون.
و ممنون میشم اکه بگید من چطور میتونم مشکلم رو حل کنم.
مرسی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 5 تیر 1387 - 00:07    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

me_kho, جان،
ممنون از لطف شما.
در مورد مشکلي که مي‌گيد، والا من الان هم روي سايت و هم روي کامپيوترم تست کردم، چنين مشکلي مشاهده نشد.
اصلاً روند ثبت پاسخ طوري هست که کاربر در هر لحظه که يک گزينه رو انتخاب کنه، همون لحظه اون گزينه در ديتابيس ثبت مي‌شه و کاري نداره که قبلاً چي رو انتخاب کرده بوده Embarassed
من حدس مي‌زنم شما علامت‌هايي که تعيين مي‌کنه کاربر درست انتخاب کرده يا غلط رو اشتباه متوجه شديد.
من در تستي که انجام دادم، گزينه درست رو روي 4 تنظيم کردم. موقع آزمون گزينه 4 رو انتخاب کردم، بعد گزينه 3 رو و مجدداً گزينه 4 رو انتخاب کردم.
نتيجه درست بود و من 100 درصد درست زده بودم.

به هر حال، اگر مطمئن شديد که اين مشکل وجود داره، يک آزمون رو مثل آزموني که من تست کردم، تنظيم کنيد و بعد از آزمون، از صفحه نتايج يک PrintScreen بگيريد و به ايميل من ارسال کنيد که بررسي کنم Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 6 تیر 1387 - 13:39    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 خرداد 1387

امتياز: 108

عنوان: تجربه‌ای دیگر با تستا خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

دفعه قبل که از دانشجویان امتحان می‌گرفتم بیش از هر چیز کند بودن باز شدن صفحه آزمون مشکل ایجاد کرده بود لذا این بار تستا را از روی هارد اجرا کردم و مشکل قبلی کاملاً بر طرف شد و صفحات آزمون به سرعت باز می‌شد.

مشکلی که این بار نمود کرده بود و هیچ ربطی هم به تستا نداشت آشنایی کم دانشجویان با کامپیوتر بود بعضی‌ها حتی به جای کلیک چپ از کلیک راست استفاده می‌کردند. پیشنهاد من در این مورد اینست که مربیان عزیزی که قصد دارند آزمون پایان ترم خود را با تستا برگزار کنند حتماً قبلاً چند آزمون آزمایشی یا میان ترم را با تستا برگزار نمایند تا در جلسه آزمون اصلی با مشکل مواجه نشوند. البته در این مورد به علت اینکه تستا در اواسط خرداد منتشر شد من نتوانستم قبلا آنرا با دانشجویان تمرین نمایم که این مشکل در سالهای بعد برطرف خواهد شد.

مشکل دیگری که قبلً نیز مشاهد کرده بودم و دیروز نیز مشاهده شد این بود که من زمان آزمون را 12 دقیقه انتخاب کرده بودم و لی در یکی ار سیستمها دیدم زمان باقی مانده را 12 دقیقه و چند ثانیه زده بود لذا از آقا حمید خواهش می‌کنم این موضوع را آزمایش کند . البته بر روی یک شبکه . ظاهراً یک دقیقه به زمان آزمون اضافه می‌شود.

در انتها باز هم از زحمات بی‌شائبه دوست گرامی آقای نیرومند تشکر می‌نمایم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 6 تیر 1387 - 23:36    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

sobhani, جان،
والا چيزي که من از ظاهر قضيه متوجه مي‌شم، اينه که ثانيه اصلاً امکان اشتباهش وجود نداره!
چون با کد مربوط به تايمر، سال، ماه، روز، ساعت، دقيقه و ثانيه ويندوز کاربر گرفته مي‌شه و به اضافه ساعت و دقيقه مقدار آزمون مي‌شه و مقدار به دست آمده به عنوان Target Time يا زمان پايان مشخص مي‌شه.
ثانيه مربوط به زمان پايان، دقيقاً ثانيه فعلي کامپيوتر در نظر گرفته مي‌شه.
يعني حتي يک ثانيه هم امکان اختلال وجود نداره.

اما همونطور که گفتم، اين، ظاهر قضيه‌ست که از نظر منطقي هيچ ايرادي نداره.
اما در باطن برنامه‌نويسي، ممکنه هزار تا دليل موجب مشکل بشه.
من الان که کدها را بررسي مي‌کنم، ايرادي نمي‌بينم، قبلاً هم دقيقاً تست کردم، اما چشم، باز هم چک مي‌کنم و اگر مشکلي بود، اصلاح خواهم کرد.

djhamed70, جان،
شما در فايل Documentation.pdf ضميمه اول رو ببينيد و اگر با اون راه حل‌ها به جايي نرسيديد، به من خبر بديد Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 16 تیر 1387 - 11:51    
me_kho
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 4 تیر 1387

امتياز: 18

Hamid نوشته است:
me_kho, جان،
ممنون از لطف شما.
در مورد مشکلي که مي‌گيد، والا من الان هم روي سايت و هم روي کامپيوترم تست کردم، چنين مشکلي مشاهده نشد.
اصلاً روند ثبت پاسخ طوري هست که کاربر در هر لحظه که يک گزينه رو انتخاب کنه، همون لحظه اون گزينه در ديتابيس ثبت مي‌شه و کاري نداره که قبلاً چي رو انتخاب کرده بوده Embarassed
من حدس مي‌زنم شما علامت‌هايي که تعيين مي‌کنه کاربر درست انتخاب کرده يا غلط رو اشتباه متوجه شديد.
من در تستي که انجام دادم، گزينه درست رو روي 4 تنظيم کردم. موقع آزمون گزينه 4 رو انتخاب کردم، بعد گزينه 3 رو و مجدداً گزينه 4 رو انتخاب کردم.
نتيجه درست بود و من 100 درصد درست زده بودم.

به هر حال، اگر مطمئن شديد که اين مشکل وجود داره، يک آزمون رو مثل آزموني که من تست کردم، تنظيم کنيد و بعد از آزمون، از صفحه نتايج يک PrintScreen بگيريد و به ايميل من ارسال کنيد که بررسي کنم Wink

aziz
dige inhame ham ke bisavad nistim
na moshkel yechize digas
albate man ro ye computere desktop emtahan kardam va in moshkel ro nadashtam
vali ro laptopam hanoz in moshkel hast
ba inke reinstall kardam
mer30 bye

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 5 تیر 1389 - 01:01    
komeil81
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 1 خرداد 1389

امتياز: 368

عنوان: پاسخ به «تجربيات شما از برگزاري آزمون يا آزمون‌هايي به کمک «تستا»» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
اگر بتونيد كاري كنيد كه بعد از تعريف داوطلب جديد صفحه ديگه اي باز بشه كه بشه فورا و بلافاصله داوطلب جديد تعريف كرد خيلي خوبه .
http://up.iranblog.com/Files/f273c9c5f0ca4c55ab05.JPG

يعني بعد از تعريف داوطلب چنين صفحه اي باز نشه يا حداقل بجاي صفحه داوطلبان همان صفحه تعريف داوطلب جديد بازشود.كه سرعت كار بيشتر بشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 5 تیر 1389 - 08:57    
komeil81
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 1 خرداد 1389

امتياز: 368

عنوان: پاسخ به «تجربيات شما از برگزاري آزمون يا آزمون‌هايي به کمک «تستا»» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

آيا چنين چيزي امكان داره؟ يا من خبر ندارم.؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 6 تیر 1389 - 00:32    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
موضوع خیلی خوبی بود...
ممنون. (فقط خداییش جاش اینجا نبود Embarassed )

فایل users.php رو از لینک زیر دانلود کنید و جایگزین فایل قبلی در پوشه admin کنید:
http://aks98.com/images/wdmvuvic490ijqbylewg.zip
فایل edit_user.php هم هست که اون مشکل حذف کل داوطلبان رو رفع کردم، جایگزین قبلی کنید.

(تعدادی از پست‌های این تاپیک حذف خواهند شد...)

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
صفحه 1 از 3

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند