كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2
سيستم مديريت آزمون آنلاين «تستا» آماده دانلود!
پست تاریخ: پنج‌شنبه 23 خرداد 1387 - 17:55    
morho
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 خرداد 1387

امتياز: 27

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام

اگر ممکنه یه خورده بیشر در مورد چگونگی آپلود تستا بر روی فضای سایت توضیح بدین. راستش من نفهمیدم چه جوری باید اونا رو آپ کنم.
متشکرم. Crying or Very sad Neutral

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 24 خرداد 1387 - 15:08    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

morho, جان،
توي فايل Documentation هم گفتم که فقط محتويات پوشه www رو به جز پوشه phpmyAdmin آپلود کنيد هر کجا که خواستيد، همين!!
فقط نکته‌اي که هست، اينه که تستا در اين حالت نياز به ايجاد ديتابيس جداگانه داره.
اگرسايت شما امکان افزوده ديتابيس نداشته باشه، تستا نصب نمي‌شه و بايد خودتون دستي، فايل config.php رو ويرايش کنيد و تيبل‌هاي اون رو از طريق فايل index.php در پوشه install ايجاد کنيد.
اگر برنامه‌نويس نباشيد و کار با MySQL رو ندونيد، الان متوجه نمي‌شيد من چي مي‌گم Embarassed
پس، فعلا دست نگه داريد تا من در چند روز آينده فايلي رو همراه با آموزش اينجا بذارم براي کساني که مي‌خوان روي يک سايت نصب کنند.
اما باز هم تأکيد مي‌کنم که هدف اصلي اين پروژه، استفاده از اون در يک شبکه محلي داخل يک مؤسسه بود نه بر روي يک سايت!
اينطوري که خوب همه مي‌تونن راحت کتاب رو باز کنن و از روش تست بزنن Embarassed
به هر حال، اگر مي‌خواهيد روي سايت نصب کنيد و خودتون قادر به نصب تستا نيستيد، صبر کنيد تا من از طريق «خبرنامه تستا» بهتون اطلاع بدم. Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 24 خرداد 1387 - 17:56    
sobhani
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 24 خرداد 1387

امتياز: 108

عنوان: آقا واقعاً گل کاشتی دستت درد نکنه خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

آفرين آفرين اینجانب سبحانی معاون یکی از دبیرستانها اراک هستم و سالهاست که با این نوع نرم افزارها کار می‌کنم اما تستا را چیزی متفاوت یافتم. واقعاً دستت درد نکنه . البته نرم افزار هنوز جای کار داره و به عنوان فردی که با این نرم افزارها کار کرده پیشنهادات خوبی برات دارم البته اگر خواهان داشته باشه. البته بازم بگم که به عنوان اولین نسخه وافعاً عالیه دست مریزاد.
هنوز نرم افزار را به طور کامل تست نکردم اما تا همینجاش هم بسیار عالی بود.
برخی از اصلاحات ضروری برای برنامه عبارتند از:
1- در انتهای آزمون جواب سوالات نمایش داده نشود و این امر با نظر مربی صورت گیرد . زیرا به قول خودتان شما همه راههای تقلب را بسته اید اما یک دروازه را باز کذاشته اید زیرا در اکثر موارد یک کلاس با هم امتحان می‌دهند و برخی دانش آموزان زودتر امتحان را تمام می‌کنند در این صورت جواب صححیح را به بقیه خواهند گفت. بنابراین در این قسمت فقط نمایش نتایج کلی برای دانش‌آموز کافی است البته این را یکی از کاربران هم گوشزد کرده بود.
2- اضافه کردن انواع دیگر سوالات مانند صحیح و غلط و یا جای خالی و غیره به برنامه در این مورد پیشنهاد می‌کنم انواع سوالات را در برنامه نت ساپورت اسکول ببینید ( حدود 8 نوع سوال مختلف)
3- پیشنهاد می شود در قسمت آزمونها گزینه‌ای تحت عنوان بانک سوالات نیز اضافه شود. بایک مثال شاید منظورم را متوجه شوید. با وجود قسمت بانک سوال یک مربی می‌تواند قبلاً تمامی سوالات یک فصل یا یک مبحث را در آن وارد نماید مثلاً 100 سوال سپس هر موقع خواست آزمون بگیرد می‌تواند از بین این سوالها برای آزمون انتخاب نماید . به صورت تک تک و یا رندوم. خوبی وجود این قسمت این است که دیگر برای هر آزمون نیاز به تایپ جداگانه سوال وجود ندارد و معلم می‌تواند مثلاً در فصل فراغت (تابستان) تمامی سوالات را در بانک سوال وارد نماید و در هنگام تدریس به سرعت از انها برای آزمون استفاده نماید. اگر به قسمت بانک سوال گزینه ورود از نرم افزارهای دیگر مثل ورد اضافه شود که نور علی نور خواهد بود که من مطمئن هستم از دست شما بر می‌اید. به هر حال وجود قسمت بانک سوال با قابلیت تعریف موضوعات مثل نام کتاب و فصل و در نهایت ورود سوالات هر فصل موجب می‌شود تستا قدمی بسیار بزرگ را به سمت کامل شدن بردارد که امیدواریم به زودی به آن اضافه شود(تا اول مهر) وجود این قسمت معلم را قادر می‌سازد حتی پس از تدریس یک موضوع به سرعت یک کوئیز تهیه نموده و انرا اجرا نماید.

در انتها باز هم از آشنایی با شما خوشحالم و باز هم از کار خوبتان متشکرم آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين آفرين

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 24 خرداد 1387 - 23:04    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

سلام؛
جناب سبحاني عزيز، از لطف شما بسيار بسيار ممنونم.
والا من دارم کم کم به اون حرف «مهران مديري» مي‌رسم که مي‌گفت: «من اشتباهي‌ام» Very Happy
گاهي اوقات انسان کاري مي‌کنه که به خاطر برخي مسائل بعداً مي‌گه اي کاش هرگز اين کار رو نکرده بودم Embarassed
توي اين يک هفته که از انتشار «تستا» مي‌گذره، اونقدر من مورد لطف دوستان قرار گرفتم که واقعاً شرمنده شدم. تا الان بيش از 3000 بار از طريق سايت‌هاي مختلف دانلود شده و ده‌ها سايت اون رو معرفي کردن. کافيه نام «تستا» رو در گوگل جستجو کنيد.
اما اصلا قضيه اين نبود به خدا، يه اشتباهي رخ داده Crying or Very sad
من اين پروژه رو اول از همه براي خودم طراحي کردم، چون توي يکي دو سال سابقه تدريسي که داشتم، واقعاً سؤال طرح کردن به شيوه سنتي و تصحيح اوراق کلي از وقتم رو مي‌گرفت Embarassed
اين شد که گفتم بذار با يک تير، دو نشون بزنم.
همين حين بود که درس «پروژه» دانشگاه رو برداشته بودم. با اصراري که استاد داشت، گفتم بد نيست اين پروژه رو پيشنهاد بدم، هم براي کار شخصيم خوبه، هم براي نمره پروژه.
هر چند که من اين پروژه رو به عنوان پروژه درس «سيستم‌هاي خبره» به عنوان سيستمي که اطلاعاتي را مي‌گيرد و تصميم گيري مي‌کند، به عنوان پروژه درس «مهندسي اينترنت» به عنوان سيستمي تحت وب، به عنوان پروژه کارآموزي و ... نشون دادم و کلي از طرف اساتيد مورد لطف قرار گرفتم.

خلاصه، بعد که بالاخره پياده‌سازيش کردم، گفتم شايد بنده خداهايي مثل خودم باشند که به اين پروژه نياز داشته باشند، علي رغم پيشنهاد اساتيد که مي‌گفتند اين سيستم رو تجاري کن، اون رو رايگان در اختيار عموم قرار دادم.
اما اي کاش فکر پشتيباني اون رو هم مي‌کردم Embarassed
مي‌دونم که اين حق اونايي هست که از سيستم استفاده مي‌کنند که پشتيباني‌اي از طرف طراح داشته باشند. اين حق اونهاست که سيستم رو آپديت شده ببينند و امکانات اون بيشتر بشه. اصلاً خودم بدم مياد مثل اکر کارهاي ايراني، سيستمي پر از ارور و بدون هيچ پشتيباني سريعي در اختيار کسي قرار بدم.
حالا انتظارات روز به روز از «تستا» بالاتر مي‌ره و من هر چه فکر مي‌کنم، وقت خالي‌اي با «اعصاب مورد نياز براي برنامه‌نويسي» پيدا نمي‌کنم که بخوام بخش‌هاي درخواستي رو به سيستم اضافه کنم Embarassed

باور نمي‌کنيد چقدر پيشنهادات شما برام جالبه، به خصوص اون «بانک سؤالات» که واقعاً طرح جالبي هست، اما وقتي به هشت ماه گذشته که هر شب و روز به کدنويسي فکر مي‌کردم فکر مي‌کنم، اصلا دلم نمي‌خواد دوباره برم سراغ کدنويسي.

از اين نوع پيشنهادات خيلي بهم رسيده و واقعاً دلم مي‌خواد «تستا» رو با اين امکانات ببينم، همه رو هم توي اين دفترچه کنار دستم ثبت کردم و ليست گرفتم.

به هر حال، فکر مي‌کنم بد نباشه يه کم صبر کنم (مثلاً تا اواخر تير ماه) همه پيشنهادات دوستان رو جمع کنم و به عنوان آخرين کدنويسي عمرم(!) يک زور ديگه بزنم و تقريباً آخرين نسخه از «تستا» رو با امکانات نهايي تا ابتداي مهر ماه، ارائه کنم و اعلام کنم که اين نسخه نسخه نهايي هست. ...فکر مي‌کنم خوب فکري باشه!

پس، دوستان عزيزي که با سيستم‌هايي مشابه اين سيستم کار کرده‌اند، هر پيشنهادي که به ذهنشون رسيد بدون در نظر گرفتن اينکه شدني هست يا نه، اينجا ذکر کنند تا من ليستم رو از موارد ضروري‌تر و اون‌هايي که فکر مي‌کنم پياده‌سازيش نيازي به يک «گروه طراح» نداره، کامل کنم و بعد إن شاء الله در نسخه 2 «تستا» اين امکانات رو به سيستم اضافه کنم.

باز هم از تمامي دوستاني که از طريق ايميل و انجمن و ... اظهار لطف کردند صميمانه متشکرم.
موفق باشيد؛
حميد رضا نيرومند Wink

تشکرها از این پست: mirsalehi (دوشنبه 7 دی 1388 - 22:28)

پست تاریخ: شنبه 25 خرداد 1387 - 09:54    
morho
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 خرداد 1387

سلام.
ممنون که جواب من رو دادین.
گفته بودین که در صورت استفاده آنلاین از این نرم افزار دانش آموزا می تونن کتاب رو باز کنن و امتحان بدن. ولی با توجه به اینکه می شه وقت آزمون رو تنظیم کرد اون رو یه جوری تنظیم می کینیم که کسی وقت باز کردن کتاب رو نداشته باشه! در ضمن با توجه به امکان بسیار جالبی که می شه فیلم توی آزمون ها قرار داد از دانش آموز ها می خوایم که با توجه به فیلم به سوال ها جواب بدن. در ضمن اگر زحمت اون فایل هایی ر. بکشین که گفتین خیلی متشکرتون می شم. چون من برنامه نویسی بلد نیستم!
متشکرم

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 22 مرداد 1387 - 16:03    
danesh2009
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 19 مرداد 1387

با سلام. ممنون از برنامه بسيار خوبتون

اگه ميشد يك امكاناتي داشته باشه كه به همراه مشخصات شخص عكس او را هم اسكن و ثبت مي كرد بسيار خوب بود

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 11 تیر 1388 - 20:23    
amir_hosain
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 11 تیر 1388

امتياز: 9

عنوان: پاسخ به «سيستم مديريت آزمون آنلاين «تستا» آماده دانلود!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام و تشکر از خدمات ارزنده شما
من یک سالی است که از نرم افزار شما در محیط آموزش و پرورش استفاده می کنم در مقایسه با نرم افزار آزمون دیگری که استفاده می کنم به نظر می رسد می توان برای رفع مشکل پیش فرض قرار دادن یک آزمون راه حلی پیدا کرد. معمولا در یک زمان افراد مختلفی برای آزمون های مختلف مراجعه می کنند که اگر برای آزمون دهنده قبلا تعیین شود چه درسی امتحان می خواهد بدهد و سپس با پسورد و شناسه مربوطه وارد آزمون شود همان درس برای او فعال شود می توان این مشکل را حل کرد. لازم به ذکر است من با سیستم آزمون دیگری مانند سیستم دانش پارسیان برای icdl استفاده می کنم که این مشکل را حل کرده است.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 14 تیر 1388 - 23:22    
0511
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 10 تیر 1388

امتياز: 18

عنوان: آموزش راه اندازی تستا بر روی هاست رایگان خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام خدمت دوستان علاقمند به برنامه های تحت وب.
من از جمله افرادی هستم که ابتدا باید از سازنده ای برنامه بسیار عالی (testa) تشکر کنم و بعد هم مشکل دوستان رو در جهت نصب این برنامه بر روی هاست به خصوص رایگان با اجازه صاحب نظر ها حل کنم.
از اونجایی که با خبر شدم مدیر محترم سایت به خدمت سربازی تشریف بردن وظیفه خودم دونستم که در نبود ایشون کمکی به دوستان و بازدید کنندگان این سایت داشت بکنم.
حال با توجه به سوالات متعدد در این زمینه ( نصب تستا بر روی سایت ) تصمیم دارم اموزش این کار رو به دوستان علاقمند بدم اما چون به دلیل ضعف نوشتاری در حل نکردن مشکل دوستان به صورت 100% قول میدم که در چند روز آینده این آموزش رو از ابتدا تا مرحله اتمام به صورت فایل ویدئویی در اختیار دوستان قرار بدم تا گره ای از مشکلاتشون باز بشه.

منتظر آموزش تا چند روز اینده باشید.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 7 دی 1388 - 22:27    
mirsalehi
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 6 دی 1388

امتياز: 119

عنوان: پاسخ به «سيستم مديريت آزمون آنلاين «تستا» آماده دانلود!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

فقط ممنون و خسته نباشی

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند