كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> عمومي كامپيوتر -> بازي‌هاي رايانه‌اي و ساخت آن‌ها
پاسخ دادن به این موضوع
مصاحبه تاکوچی درباره Resident Evil 5 با فاميتشو
پست تاریخ: سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387 - 09:40    
anar
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1386
iran.gif

امتياز: 1074

عنوان: مصاحبه تاکوچی درباره Resident Evil 5 با خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

از اول تاریخ ، اساسی ترین احساس انسان ترس بوده ...

این مصاحبه تاکوچی درباره Resident Evil 5 با فاميتشو هست! که من براتون آوردم و اینجا درج کردم!

ما بالاخره تمام سیستم گرافیکی بازی رو درست و اجرا کردیم.
از حالا میتونیم روی سیستم بازی و برقراری تعادل تمرکز کنیم. 6 ماه پیش ، وقتی که یک Update منتشر کردیم ، ما فقط المنتهای گرافیکی بازی رو سر هم کرده بودیم. ما در حال حاضر مشغول چک کردن جزء به جزء اجزای بازی هستیم تا مطمئن بشیم که به خوبی گرافیک بازی کار میکنن و از عهدش برمیان.
اینبار Bio5 گستره زیادی از محیطها و شرایط متفاوت رو در بر میگیره ، در Bio1 سیستم بازی شما رو به یک محیط محدود میکرد ، که بیشتر در عمارت میگذشت ، اینبار ما سعی کردیم بازیکن رو تا میتونیم بیرون ( از محیطهای بسته ) بیاریم. بنابراین تغییرات زیادی در خود محیط های بازی وجود داره ، آب هوا ، گذر زمان و دیگر متغیرها. ما راه زیادی اومدیم و فضاهای خیلی زیادی رو نسبت به نیم سال گذشته درست کردیم.
وقتی برای بار اول شروع به ساخت بازی کردیم ، خیلی دربارش بحث کردیم که بازی باید کجا در جریان باشه ، عده ای محیطهای سنتی و ترسناک قدیمی رو پیشنهاد دادن اما بعنوان یک بازی نسل جدید ، بقیه احساس میکردن که ما نیاز به یک فضای کاملا جدید داریم. و این دو کاملا با هم در تضاد هستند. از همه مهمتر ما یک داستان داشتیم که باید ازش پیروی میکردیم ، باید درباره پایه و اساس T-Virus صحبت میکردیم ، پس نظرتون درباره جایی که اولین بشر پدیدار شدن چیه ؟ من دانشمند نیستم و نمیدونم تا چه حد درسته ، اما ما آفریقا رو انتخاب کردیم که محل پیدایش بشریت نام برده شده ، اینجوری شد که تصمیم گرفتیم محیط Bio5 ، آفریقا باشه.

بنابراین نیاز به یک محیط روشن داشتیم ، و تا حالا نور و نورپردازی هیچ عامل مهمی در Biohazard ـها نبوده پس ما میدونستیم که این یک نوع مبارزه طلبی خواهد بود. دنیای کامپیوتر زیاد به محیطهای تاریک و یا محیطهایی که نور در آنها واضحه توجهی نداشتند اما خیلی کار میشه با اینها کرد. من سازندگان غربی زیادی دیدم که نور رو بعنوان یک عامل اصلی در بازی قرار میدن و من همیشه بازیهای مختلف رو زیر نظر دارم اما هنوز باور دارم که کارهای کپکام بهترین هستند.
ما به نور در بازی شکل دادیم فکر میکنم که شما و همه تفاوت نورپردازی این کار ما با دیگران رو دیدید ، هرچند ما احساس کردیم که داریم درست اقدام میکنیم چون اگر شما خیلی به نورپردازی تکیه کنید ، خود بازی رو فراموش میکنید ، ما هنوز اون فضای Biohazard ـیک رو میخواستیم !
البته وقتی شما نور رو درست میکنید ، اتوماتیک سایه رو هم خلق کردید. اگر فکر کنید میبینید این طرح نور و تاریکی ، همیشه تم و درونمایه Biohazard بوده. در تمام بازیهای قبلی نور و تاریکی بعنوان یک ایده مبهم استفاده شده. اینبار ما سعی کردیم که نور و سایه رو واقعی تر درست کنیم و با همون روش قبلی ادغام کنیم. میشه گفت که ما یک بازی بر اساس تاریکی و روشنایی درست کردیم !
تاریکی و روشنایی در بازی چیزی فراتر از " Contrast تصویر " خواهد بود.
شما در نور شدید به سختی میتونید اجسام در تاریکی رو ببینید ، و بخاطر شدت نور ، وقتی یکدفعه وارد یک محیط تاریک میشید ، تقریبا هیچ چیز رو نمیبینید ! ندیدن چیزهای تاریک برای یک Biohazard شاید عادی باشه ، اما در بازیهای دیگه ، این امر ساختن بازی رو خیلی سخت میکنه ، شما نمیتونید آیتم ها رو ببینید ، نمیتونید دشمنان رو ببینید ، نمیتونید محیطتون رو ببینید ، اما در یک Biohazard ، اصل مطلب اینه ، بخش اصلی بازی همین پیچیدگی و احساس ترس و سردرگمیه. با استفاده از این ، ما میتونیم ترس بازیکن از تاریکی رو بالا ببریم.
وقتی وارد یک محیط تاریک میشید باید صبر کنید تا چشماتون عادت کنه ، تو همین چند لحظه ، دارید بازی ـه ترسناکی رو انجام میدید که نمیتونید ببینید !! این لحظات واقعا آتش ترس رو فروزان میکنه. ما داریم سخت تلاش میکنیم که این المنت رو با نحوه جنگیدن با دشمنان در طول بازی ادغام کنید ، شما نمیتونید چیزی رو که نمیبینید بکشید !
پایه و اساس سیستم گیم پلی بازی ، مثل سیستمیه که میکامی برای Biohazard 4 ساخته بود ، این سیستم در سطح جهانی بعنوان یک سیستم عالی شناخته شده بنابراین ما هم از همون روش استفاده میکنیم.اما ، استفاده یکنواخت از این سیستم باعث نا امیدی فن ها میشه پس ما تصمیم گرفتیم که یک سیستم جدید به بازی اضافه کنیم که منحصرا برای Biohazard 5 استفاده میشه. Biohazard همیشه بخاطر اینکه با زمان پیش رفته معروف بوده و ما هم سعی داریم این سنت رو ادامه بدیم.

تعداد زیادی از ما که روی Bio1 کار میکردند کریس همیشه یک شخصیت به یاد موندنیه اینبار ما این شانس رو داشتیم که شخصیت اونو طوری بررسی کنیم که در این 10 سال به این ترتیب اینکارو نکرده بودیم ، بفهمیم که کریس چجور آدمیه ، قبلا چیکار میکرده. این چیزیه که قبل از نوشتن سناریو تو ذهن ما بود.

داستان میگه S.T.A.R.S از رده خارج شده ، خب ، چه بلایی سرش اومده ؟ کریس در این 10 سالی که حضور نداشته چه کار میکرده. و اینکه بعد از 10 سال کریس چه میکنه و اینکه اون چجوری همه چیز رو تموم میکنه ، مهمترین درونمایه داستانه.

ما میخواستیم بازیکن هم ، همون چیزهایی که کریس در این 10 سال تجربه کرده رو تجربه کنه پس ما چند راه رو آماده کردیم که به بازیکن در این راه کمک کنیم.

همونطور که در تریلر دیدید ، شما با تعداد زیادی از دشمنان روبرو میشوید. ایده اصلی Biohazard همیشه این بوده که با حجم محدودی از مهمات بجنگید ، اما وقتی تعداد دشمنان اینقدر زیاد میشه ، سخته که با همون شاتگان و سلاح کمری به بازی ادامه بدیم ، کاری که تا الان میکردیم بنابراین سطح خیلی خیلی زیادی از اسلحه رو در بازی خواهیم داشتیم.

Bio1 یک عنوان بزرگ بود با فنهای خاص که دوست داشتند اسلحه های واقعی رو ببینند ، ما در Bio4 یک تغییر کوچیک دادیم ، که تمرکزمون بیشتر روی خود اسلحه ها بود ولی واقعی نبودند. اما خیلی از فن ها میگفتند که ما اسلحه های واقعی تر میخواهیم ، ما تمام سعیمون رو میکنیم که چیزی بسازیم تا شما بتونید از واقعی ترین اسلحه ها استفاده کنید.

به خودی خود سیستم نبرد تن به تن در بازی وجود ندارد ، ما در Bio4 ، سیستم دکمه Action داشتیم که بعضی وقتها همینکارو میکرد. ما سعی کردیم همون ایده رو وسعت بیشتری ببخشیم و تعداد عملکرد ها رو بیشتر کنیم ، به این ترتیب شما میتونید صحنه های نبرد تن به تن رو تجربه کنید و با اضافه شدن این سیستم جدید ، بازی آسانتر و البته لذت بخش تر خواهد شد.

رای کسانی که مدتهای زیادی برای Bio5 صبر کردند :
با این بازی ما توانستیم از قدرت نسل جدید استفاده کنیم و همه موافقند که این بازی به یک عنوان عالی تبدیل خواهد شد و برای تبدیل شدن به چیزی باورنکردنی ساخته میشود ، از گرافیک و گیم پلی گرفته تا داستان بازی. فکر میکنم که با این عنوان ما به بالاترین سطح Biohazard رسیدیم.
خیلی از فنها انتظارات زیادی از بازی دارند و میخواهند که عنوانی پر از تفاوت باشد و فکر میکنم که این بازی بتواند خیلی از آن انتظارات را برآورده کند.
ما طرح هایی برای فیلم CG داریم که بزودی ریلیز میشود و برای رسیدن به اون ، زندگی هرشخصیت جداگانه بازی رو سخت کند و کاو کردیم و امیدوارم که در سال جاری ، به خوندن مطالب در مورد بازی در مجله هفتگی فامیتسو ادامه بدید !
این عکسها هم از طرف خودم تقدیم به بچه های باحال آفتابگردانی

راستی کسی هست اینجا که با رسیدنت اویل کار کرده باشه!؟
یا حداقل یک بار بازی کرده باشه ؟ البته بازی رسیدنت اویل را میگما!

Question

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند