كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> دانشگاه
پاسخ دادن به این موضوع
پیشنهاد یک سیستم خبره
پست تاریخ: دوشنبه 11 فروردین 1393 - 15:55    
najma
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 25 مرداد 1391
iran.gif

امتياز: 180

عنوان: پیشنهاد یک سیستم خبره خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سامانه‌های خِبره یا سیستم‌های خِبره (Expert systems) به دسته‌ای خاص از نرم‌افزارهای رایانه‌ای اطلاق می‌شود که در راستای کمک به کاردانان و متخصّصان انسانی و یا جایگزینی جزئی آنان در زمینه‌های محدود تخصّصی تلاش دارند. اینگونه سامانه‌ها، در واقع، نمونه‌های آغازین و ساده‌تری از فناوری پیش‌رفته‌تر سامانه‌های دانش-بنیان به شمار می‌آیند.

این سامانه‌ها معمولاً اطلاعات را به شکل واقعیت هاو قواعد در دادگانی به نام پایگاه دانش به شکل ساختار مند ذخیره نموده، و سپس با بهره گیری از روشهایی خاص استنتاج از این داده‌ها نتایج مورد نیاز حاصل می‌شود.

سلام
باتوجه به توضیحات بالا که یک سیستم خبره رو تعریف کرد،من دنبال یک موضوعی هستم که بتونم روی اون به عنوان سیستم خبره کار کنم.خودم خیلی دلم می خواست بتونم در مورد سازه های فلزی (مربوط به بخش صنعت) کار کنم که به دردم بخوره ولی چون آشناییم با این بخش تازه است نتونستم چیزی گیر بیارم. از دوستان خواهش می کنم اگر موردی به ذهنشون می رسه بنده رو یاری کنند.
سپاس

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: mehrdokht (پنج‌شنبه 12 آذر 1394 - 11:42)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند