كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> نرم‌افزارهاي مربوط به طراحي وكتور (گرافيك برداري)
پاسخ دادن به این موضوع
آموزش Corel Draw ::: بخش اول : محيط برنامه Corel
پست تاریخ: سه‌شنبه 1 آذر 1384 - 06:16    
adame_haji
مدير انجمن
مدير انجمن

عضو شده در: 8 شهریور 1384

blank.gif

امتياز: 1657

عنوان: آموزش Corel Draw ::: بخش اول : محيط برنا خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ابتدا درباره نرم افزار Corel Draw
كورل نرم افزار گرافيكي و برداريست.
بنظر بنده و اکثریت گرافیست ها کورل بهترین برنامه در برنامه های وکتور هست . هر چيزي كه در محيط اين نرم افزار ايجاد نماييد نوعي شي محسوب مي شود . در نرم افزار هاي برداري هر شي از نقاط منحني ها و خطها تشكيل مي گردد . به همين دليل است كه حتي شكل ها يا متن ها يا سايه ها يا ساير جلوه ها نيز نوعي شكل محسوب مي شوند .
هر شي در محيط كورل داراي خصئصيات متنوع و متعدد است.
خصوصيات رايج اشيا عبارتند از : نوع شي - شكل - قلم - رنگ - جلوه هاي پيراموني شي و جلوه هاي پر كردني شي .
در محيط نرم افزار هاي گرافيكي مانند فوتو شاپ به جاي اشيا با پيكسل ها سر و كار داريم . هر شي در محيط فوتوشاپ شامل مجموعه زيادي از پيكسل هاست . پيكسا ها مربع هاي كوچكي هستند كه ويژگي هاي رنگ و جلوه هاي متفاوت را مي پذيرند . اما در محيط كورل به جاي پيكسل ها با اشيا سر و كار داريد . هر شي از نقاط و خطها و منحني ها تشكيل شده است .
حتي پيچيده ترين شكل ها از نقاط - خطها و منحني ها تشكيل شده است . هر چيزي كه در كورل بسازيد نوعي شي است . هر چيزي كه به محيط اين برنامه وارد كنيد حتي تصوير ديجيتالي نيز نوعي شي يكپارچه است . نرم افزارهاي برداري به خصوص كورل توانايي ايجاد آثار خارق العاده اي را در اختيا كاربر قرار مي دهد .
اين توضيحي كوتاه درباره نرم افزار كورل بود.

اما بخش اول محيط برنامه Corel
در اين قسمت با اجزاي تشكيل دهنده محيط كورل و مفهوم و عملكرد هريك از اين اجزا آشنا مي شويم.
1. نوار عنوان : نوار عنوان همواره شامل نام برنامه كورل و نام فايل جاري مي باشد.
2. نوار منو : اين نوار شامل 11 منو در محيط كورل مي باشد. هر منو شامل دستورات - فرمان ها و ابزار هاي خاصي مي باشد. مثلا منو فايل شامل دستوراتي چون باز كردن - بستن - وارد كردن و ذخيره كردن و ... مي باشد.
3. نوار ابزار : اين نوار شامل ابزارها ئيست كه اغلب در محيط كورل مورد استفاده قرار مي گيرد. 4. نوار خصوصيات : اين نوار شامل گزينه ها و ابزارهائي در ارتباط با خصوصيات شيء يا اشياء و يا ابزارهاي منتخب است. هر شيء و يا ابزاري كه در محيط كورل انتخاب نمائيد خصوصيات مربوط به شي يا ابزار منتخب بلافاصله نمايان مي شود. بنابر اين نوار خصوصيات بر خلاف نوار منو و نوار ابزار كه همواره ثابت هستند كاملا متغير بوده و شامل گزينه ها و اطلاعات مختلفي ايست.
5. كادر ابزار : اين نوار كه به طور عمودي در سمت چپ محيط كورل قرار دارد شامل كليه ابزارهاي مورد استفاده مي باشد.
6. پالت رنگ : كه براي رنگ كردن اشيا مورد استفاده قرار مي گيرد. هرگاه يك شي را انتخاب نموده و يكي از رنگ هاي پالت رنگ را كليك كنيد داخل شي از رنگ انتخابي پر خواهد شد.
7. پنجره فايل : كه صفحه سفيد و اصلي محيط كورل مي باشد. كه محل ترسيم اشيا مي باشد.
8. صفحه فايل : صفحه كوچكيست كه داخل پنجره فايل مشاهده مي كنيد. اندازه اين پنجره قابل تغيير است. هر شيئي كه در اين قسمت ترسيم نمائيد قابل چاپ مي باشد.

خب این بخش اول آموزش بود
در بخش بعدی بیشتر در مورد ابزار های کورل صحبت میکنم
یا علی

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 آذر 1384 - 11:00    
ali
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 2 خرداد 1384
iran.gif

امتياز: 3591

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

adame-haji دمت گرم ممنون من از اونهاي هستم که از کار کردن با برنامه هاي وکتور لذت مي برن...
آموزشت رو ادامه بده......

دمت گرم...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 آذر 1384 - 11:18    
maxpal97
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 23 مرداد 1384
blank.gif

امتياز: 8010

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

متشکر . من تازه با ایلستریتور دارم کار می کنم . و خیلی هم بد رقم گیر کردم . اگه لطف کنی یه چند تا آموزش کوچولو بزاری ممنون میشم . منظورم کارتونی کردن عکس ها هست

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 آذر 1384 - 08:14    
adame_haji
مدير انجمن
مدير انجمن

عضو شده در: 8 شهریور 1384

blank.gif

امتياز: 1657

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ممنونم دوستان
منم از وکتور لذت میبرم و البته از پیکسل هم خیلی لذت میبرم ولی این کجا و آنان کجا

maxpal97, جان من با برنامه ایلستریتور کار نکردم ولی اون حرفه ایاش میکن تو کار فوق حرفه ای کورل معنی نداره و فقط ایلستریتور ولی کورل مخصوص کار گرافیستاس و همشون مدیون کرل هستند

اگه تو کرل مشکلی داشتی من تا جایی که بتونم در خدمتتونم

ولی راجع به کارتونی کردن عکس فرمودی که این کارو با کورل و فلش میشه از طریق Trace کردن Bitmap بدست آورد که در نرم افرار کورل با Corel Trace این کار انجام میشه
اگه خواستی بگو یه آموزش برای همین موضوع تهیه کنم
یا علی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 آذر 1384 - 12:46    
maxpal97
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 23 مرداد 1384
blank.gif

امتياز: 8010