كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> دانشگاه
پاسخ دادن به این موضوع
چند وقتي است احساس مي‌كنم مطالب يکنواخت شده و بازدهي درس خواندنم پايين آمده است
پست تاریخ: دوشنبه 15 آذر 1389 - 19:48    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: چند وقتي است احساس مي‌كنم مطالب يکنواخت شده و بازدهي درس خواندنم پايين آمده است خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

این سؤال و جواب را در پرتال پارسه دیدم که فکر می‌کنم جواب جالبی باشد:

سوال
چند وقتي است احساس مي‌كنم مطالب يکنواخت شده و بازدهي درس خواندنم پايين آمده است.

پاسخ
روزي روزگاري يك هيزم شكن خيلي قوي براي كار سراغ يك تاجر الوار رفت تاجر او را استخدام كرد. و دست‌مزد خوبي برايش تعيين كرد و همچنين شرايط كاري بسيار خوب بود. بنابراين هيزم شكن ما تصميم گرفت كارش را به نحو احسن انجام دهد، تا محبت صاحب كار خود را جلب كند. رئيس جديد به او يك تبر داد و محل كارش را نشان داد. روز اول هيزم شكن 18 درخت را قطع كرد. رئيسش به او تبريك گفت و از او خواست به همين روش به كار خود ادامه دهد. تاجر بسيار هيجان زده بود تا ببيند روز بعد هيزم شكن چند درخت قطع مي كند. اما روز بعد او توانست فقط 15 درخت را بيندازد. روز بعد هيزم شكن تلاش خود را بيشتر كرد. ولي فقط 10 درخت قطع كرد. هر روز با همه تلاشي كه مي كرد تعداد كمتري درخت مي‌توانست قطع كند. هيزم شكن با خود فكر كرد من بايد قدرت خود را از دست داده باشم. بنابراين پيش رئيس خود رفت و از او معذرت خواهي كرد. و گفت نمي دانم چه اتفاقي افتاده است كه هر روز توانايي من در قطع درختان كمتر مي‌شود.

تاجر در جواب پاسخ داد: « آخرين باري كه تبر خود را تيز كردي كي بود؟ »

هيزم شكن پاسخ داد: تيز كردن؟ من وقتي براي تيز كردن تبر نداشتم چون خيلي مشغول ...

در اين لحظه هيزم شكن به فكر فرو رفت و در كمال شرمندگي به اشتباه خود پي برد.

آيا شما هم تبر زندگي خود را تيز مي‌كنيد؟ آيا اطلاعات خود را به روز مي‌كنيد؟ آيا زماني را براي انديشيدن و بررسي آنچه انجام داده‌ايد مي‌گذاريد؟ آيا نتايج كارهاي خود را تجزيه و تحليل مي‌كنيد؟ آيا بدنبال راهي موثرتر براي مشكلات فعلي هستيد؟ يا اينكه آنقدر خود را درگير انجام كاري كرده‌ايد كه وقتي براي اين كارها نداريد. ، آيا وقتي که از دروس احساس خستگي مي‌كنيد وقتي را براي استراحت اختصاص مي‌دهيد؟

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Gytyonline (دوشنبه 15 آذر 1389 - 21:01) alidervish (سه‌شنبه 7 تیر 1390 - 20:59)

پست تاریخ: سه‌شنبه 7 تیر 1390 - 21:00    
alidervish
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 17 دی 1388
iran.gif

امتياز: 300

عنوان: پاسخ به «چند وقتي است احساس مي‌كنم مطالب يکنواخت شده و بازدهي درس خواندنم پايين آمده است» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

چطور باید تبر را تیز کرد

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 18 تیر 1390 - 13:14    
tnt0631
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 17 تیر 1390
iran.gif

امتياز: 9

عنوان: پاسخ به «چند وقتي است احساس مي‌كنم مطالب يکنواخت شده و بازدهي درس خواندنم پايين آمده است» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
مشکلی داشتم که امیدوارم یکی از دوستان بتونه راهنمایی م کنه
من ترم یک کاردانی کامپیوتر هستم
امتحانات تمام شده و تمام نمرات رو دادن همه رو بیست شدم جز فیزیک که نوزده و نیم شده
اونم من که به همه فیزیک تدریس میکردم
حالا کمکم کنید که چطور می تونم نیم نمره رو بگیرم
هنوز نمرات وارد کارنامه نشده
از استاد و اعتراضم باید بگذرم فایده نداره
راه دیگه ای نیست؟ Crying or Very sad

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند