كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> نرم‌افزارهاي مربوط به طراحي تصویر (گرافیک پیکسلی)
پاسخ دادن به این موضوع
انعكاس دادن به تصاوير(آموزش فتوشاپ)
پست تاریخ: دوشنبه 12 مهر 1389 - 17:18    
meh_ham
مدير انجمن فتوشاپ
مدير انجمن فتوشاپ

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1387
iran.gif

امتياز: 2040

عنوان: انعكاس دادن به تصاوير(آموزش فتوشاپ) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

به اين عكس نگاه كنيد:

مي‌بينيد كه انعكاس در بعضي جاها تصوير ما را خيلي زيبا مي‌كند؛ دقت كنيد كه تصوير ما مي‌تواند متن و يا هر چيز ديگري باشد ولي ما در اينجا متن را مثال مي‌زنيم؛

براي اين كار مراحل ساده‌ي زير را در فتوشاپ انجام دهيد:

1) ابتدا از لايه‌اي كه مي‌خواهيد به آن انعكاس دهيد، يك كپي بگيريد؛ براي اين كار در قسمت Layers روي آن لايه كليك راست كرده و گزينه‌ي Duplicate Layer را بزنيد(ميانبر Ctrl+J)؛

2) حال بايد لايه‌ي كپي را برعكس كنيد؛ براي اين كار بعد از انتخاب اين لايه، از منوي Edit>Transform گزينه‌ي Filp Vertical را بزنيد؛ اين لايه‌ي كپي را دقيقا زير لايه ي اصلي قرار دهيد؛

3) در پايان هم Opacity لايه‌تان را به دلخواه كم كنيد؛ ما 32% قرار مي‌دهيم؛

در اينجا مراحل اصلي كار تمام است و مراحل زير اختياري مي باشد:

-- اگر مي‌خواهيد انعكاس شما كامل نباشد، بايد پايين لايه‌ي كپي را با ابزار Eraser پاك كنيد؛ پس اين ابزار را انتخاب كرده و تنظيمات آن را Hardness=0% و اندازه‌ي متناسب با لايه‌تان انتخاب كنيد؛ سپس پايين لايه‌ي كپي را مقداري پاك كنيد؛

-- همچنين مي‌توانيد مقداري بلور به لايه‌ي كپي بدهيد؛ جهت اين كار از منوي Filter>Blur گزينه‌ي Gaussian Blur را زده و در پنجره‌ي باز شده، مقدار آن را به صورت دلخواه بين عدد 1 تا 2 قرار دهيد؛

در پايان دقت كنيد كه اگر مي‌خواهيد عكس‌تان را به صورت Transparent (بدون پس‌زمينه) در اينترنت قرار دهيد بايد آن را با فرمت PNG ذخيره كنيد؛

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Gytyonline (دوشنبه 12 مهر 1389 - 18:09) gtm396 (دوشنبه 12 مهر 1389 - 23:10)

پست تاریخ: دوشنبه 12 مهر 1389 - 19:43    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «انعكاس دادن به تصاوير(آموزش فتوشاپ)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام و آفرین آفرين
آموزش پرکاربردی هست که خیلی ساده و سریع یاد دادی.

فقط من هم یه چیزی اضافه کنم:
من خودم به لایه دوم فیلتر اعمال نمی‌کنم. چون اگر قرار باشه فیلتر اعمال بشه دیگه لایه متنی قابل ویرایش نیست (مگر اینکه لایه متنی رو تبدیل به Smart Object کنید)
من از ماسک استفاده می‌کنم.
سعی کردم همه چیز رو توی یک عکس نشون بدم:

بعد از اینکه لایه دوم ایجاد شد و فلیپ شد، روی دکمه مشخص شده کلیک کنید و بعد ابزار Gradient رو انتخاب کنید و از نقطه بالای متن فلیپ شده تا پایین عکس بکشید، همین!
بعدش هم که شفافیت یا Opacity اون لایه رو کم می‌کنید...

خوبی این روش اینه که هر وقت خواستید متن بالا و پایین رو با یک کلیک تغییر می‌دید و نیازی به تولید سایه مجدد نیست...

دوستان دیگه هم اگر مثلاً اکشنی برای این کار دارن یا چه می‌دونم راه دیگه‌ای، بگن که استفاده کنیم Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: meh_ham (دوشنبه 12 مهر 1389 - 20:23) Gytyonline (دوشنبه 12 مهر 1389 - 20:41)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند