كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
سيستم مديريت آزمون آنلاين «تستا» آماده دانلود!
پست تاریخ: یکشنبه 12 خرداد 1387 - 17:45    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: سيستم مديريت آزمون آنلاين «تستا» آماده دانلود! خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛ Razz
همونطور که در اين خبر گفته شد، نرم​افزار «تستا» بعد از چند ماه وقت گذاشتن، در دسترس مؤسسات آموزشي و کساني که به نوعي با آزمون​هاي چهارگزينه​اي مختلف در ارتباطند قرار گرفت. Wink

نرم​افزاري که تا به حال هر کسي که ديده رو شگفت​زده کرده! Shocked
قابليت​هاي کليدي فراواني براي اين سيستم در نظر گرفتم که کمتر سيستم آنلايني اين قابليت​ها رو داره.
چند زبانه بودن
امکان تعريف يک زبان جديد توسط کاربر
امکان تعريف قالب جديد
استفاده از تکنولوژي Ajax در جاهاي مختلف نرم​افزار
در نظر گرفتن تمامي راه​هاي تقلب در سيستم و بستن راه اون​ها
در نظر گرفتن تمامي جزئياتي که ممکن است يک کاربر را در استفاده از يک سيستم کامپيوتري اذيت کند و رفع تمامي آن​ها و ...

سايت اون رو هم با سه روز کار مداوم با استفاده از Ajax راه اندازي کردم که در آدرس زير مي​تونيد مشاهده کنيد و همه چيز رو درباره تستا بدونيد:
http://testa.aftab.cc

از همه دوستان دعوت مي​کنم اين سيستم رو دانلود کنند و نظراتشون رو درباره اون بهم بگن.
منتظر شنيدن اون​ها هستم Wink

ممنون از توجهتون؛
حميد

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در چهار‌شنبه 31 شهریور 1389 - 14:21 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: sistemprof (دوشنبه 13 خرداد 1387 - 09:45)

پست تاریخ: جمعه 17 خرداد 1387 - 13:11    
mojsal
مهمان

عنوان: پیشنهاد

سلام .خیلی ممنون که مشکل من را با ارسال میل حل کردید. من برای بهتر شدن برنامه پیشنهاد می کنم از آنجایی که آزمونها ممکن است همراه برای همه در یک زمان مشخص گرفته نشود ( به خصوص در ادارات ) قسمت نمایش جوابهای صحیح را پس از اتمام آزمون اختیاری کنید (به تشخیص ادمین ) تا این مشکل حل شود. برنامه بسیار جالب کارآمد و راحتی است .متشکر . موفق باشید .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 17 خرداد 1387 - 17:11    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

mojsal, جان،
سلام؛ خواهش مي​کنم و خوشحالم که به شما کمک کرد.
پيشنهاد خيلي خوبي بود. خودم هم قبل از انتشار به اين موضوع فکر کرده بودم، اما واقعاً به خاطر سنگين بودن بخش​هاي مختلف، اون رو يک موضوع غيرضروري دونستم.
اما در نسخه‌هاي آتي حتماً اين امکان رو اضافه خواهم کرد.

متشکرم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 18 خرداد 1387 - 09:07    
pazh
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 18 خرداد 1387

امتياز: 9

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
خواستم بپرسم برای نصب سیستم بر روی وب سرور ( سرور های هاستینگ غیر لوکال ) با توجه به این موضوع که دسترسی به روت مای اسکیو ال سرور امکان پذیر نیست و نمیشه همزمان با یک یوزرنیم و پسورد به هر 2 دیتابیس موجود دسترسی داشت چه راه حلی رو میشه در نظر گرفت تا مشکل برطرف بشه؟

با تشکر
آرمان

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 18 خرداد 1387 - 09:31    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
pazh, جان،
هر چند منظورتون رو از " نمیشه همزمان با یک یوزرنیم و پسورد به هر 2 دیتابیس موجود دسترسی داشت" متوجه نشدم، اما يه توضيحي مي​دم شايد تونستيد کاري کنيد.

فعلاً «تستا» طوري تنظيم شده که خودش خودش رو نصب کنه و پس از نصب نام ديتابيس رو testa در نظر مي​گيره و پسورد و ... خودش تنظيم مي​کنه.
اما در نسخه‌هاي آينده إن شاء​ الله طوري تنظيم خواهيم کرد که شما تيبل​ها رو در هر ديتابيسي که خواستيد ايجاد کنيد و نام ديتابيس رو به سيستم بديد، اونوقت مشکلي نخواهد بود.
اما فعلاً اگر با کدهاي MySQL آشنايي داريد، براي اينکه کارتون راه بيفته بايد فايل index.php رو در پوشه install باز کنيد و بنا بر کدهاي اون، تيبل​ها رو اينسرت کنيد.
سپس نام ديتابيستون رو به testa تغيير بديد.
بعد، فايل config.php رو باز کنيد و نام ديتابيس، پسورد و ... رو ويرايش کنيد Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 18 خرداد 1387 - 11:30    
oxygenws
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 18 خرداد 1387

سلام،

کار خوبی رو شروع کردید Smile خسته نباشید. و ممنون که شعورِ فعالیتِ بازمتن داری Smile
چند تا پیشنهاد داشتم (البته من هنوز برنامه رو نگرفتم!)

۱. حداقل برنامه رو در دو نسخه بذار. یکی با WOS یکی بدونش! (مثلا من لینوکس دارم، خوب چرا باید ۱۵ مگ برنامه‌ی ویندوزی رو دانلود کنم؟! یا اینکه اصلا من قبلا آپاچی نصب داشتم. خلاصه اینکه با کاربرهات محترمانه برخورد کن Smile )
۲. برنامه رو در سایت‌های پشتیبانی نرم‌افزارهای بازمتن منتشر کن، مثل sf.net و توسعه‌دهنده‌های علاقه‌مند رو هم اضافه کن.
۳. امکان افزایش سوالات متنوع (نه فقط تستی و احتمالا فقط «یک جوابی») رو به سیستم اضافه کن.

٪٪

۴. اگر بخوای و علاقه داشته باشی، در مورد برنامه‌نویسی بعدا بهت گیر می‌دم Smile اگر هم نخوای که هیچی. (خودت می‌دونی، من خیلی بد گیر می‌دم :پی)

موفق باشید و پاینده.

پ.ن: من دیگه تو اون سایت نمی‌رم (خودت می‌دونی کجا رو می‌گم) پس اونجا جوابت رو ندادم. (یکی از دوستان لینک اون تاپیکو بهم داد ببینم)

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 18 خرداد 1387 - 17:23    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
oxygenws, جان،
ممنون و اينجا هم تشکر مي​کنم از کمک‌هات در همونجا که گفتي Razz Wink
در مورد حجم برنامه، من اصل پروژه رو زيپ کردم، 700 کيلوبايت شد، در SF يک پروژه ايجاد کردم و فعلاً در حالت Pending هست. اگر موافقت کردن، اونجا آپلود مي‌کنم و بدون WOS در دسترس قرار مي‌دم.
آخه مجبور بودم با WOS بذارم Embarassed چون واسه شما برنامه‌نويس‌هاي حرفه‌اي که اين پروژه رو ننوشتم Mr. Green واسه افرادي نوشتم که احتمالاً مربي يک مؤسسه و يا صاحب يک مؤسسه هستن و شايد از WAMP و دردسرهاي اون، هيچي نمي​دونن Embarassed مثلاً شايد با PHP5 تست کنن و ببينن که بعضي جاهاش جواب نمي​ده و ندونن که اين پروژه با PHP4 متناسبه و ...
ضمناً 15 مگابايت که چيزي نيست Embarassed با ديال.آپ هم که باشيد، کمتر از نيم ساعت طول مي​کشه که خوب، بايد اين رو در نظر گرفت که واسه کسي که نياز داره، حاضره دو شبانه​روز وقت بذاره Razz Wink

در مورد پيشنهاد سوم، بله، تا الان چند نفر ايميل زدم و پيشنهاد دادن که امکان سؤالات تشريحي هم اضافه بشه و من قول دادم که در نسخه بعدي، هم امکان سؤالات تشريحي رو و هم فيلدي در کنار سؤالات تستي براي توضيح روند پيدا کردن جواب، بذارم.

در مورد پيشنهاد خطرناک چهارم Crying or Very sad خوشحال مي​شم.
البته قبلش بگم که من کلاً برنامه‌نويس حرفه​اي نيستم Mr. Green
بنابراين اگر کدها رو ديدي و گفتي چقدر ساده نوشته، قبول مي​کنم.
من، هدفم ايجاد اين پروژه براي راحتي کار خودم در آموزش دوره​ها بود و نخواستم خيلي حرفه​اي پروژه تحويل جامعه بدم Embarassed
اما اگر نکاتي بود که در همين حد، به روند پروژه کمک مي​کرد، حتماً در نسخه​هاي بعدي اعمالشون مي​کنم Wink
خودم مي​دونم که پروژه به دليل اينکه خيلي طولاني شده بود و من ديگه داشت اعصابم خرد مي​شد، نقايص ريز زيادي داره که البته در روند کلي کار، مشکلي ايجاد نمي​کنه، اما اگر اون​ها رفع بشه، حرفه​اي​تر مي​شه.

بازم ممنون و منتظر صحبت​هات هستم Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 22 خرداد 1387 - 16:40    
hadi1983
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 22 خرداد 1387

ضمن عرض سلام و خسته نباشيد و تبريك به آقاي نيرومند در مورد كار با ارزش ايشان...
در مورد نرم افزار آزمون آنلاين تستا سوالاتي داشتم :
1_آيا براي انجام آزمونهاي جامع (شامل چند درس و با ضرايب متفاوت) در اين نرم افزار تدبيري انديشيده شده است؟ به اين صورت كه پس از پايان آزمون در صفحه نتايج درصدهاي هاي هر درس بطور جداگانه ليست شود و رتبه داوطلب در هر درس ودر كل آزمون (در بين تعداد نفراتي كه همزمان اين آزمون را انجام داده اند)ذكر شود... اگر نشده است پيشنهاد ميكنم اينكار انجام شود چون ظاهرا نرم افزار موجود فقط ميتواند براي يك درس استفاده شود درحاليكه اكثر مدارس و موسسات آموزشي ، براي آمادگي در كنكور هاي مختلف آزمونهاي جامع چند درسي و با ضرايب مختلف انجام ميدهند و نه تك درسي...

2_آيا پس از رد شدن از روي يك سوال ميتوان به آن صفحه برگشت و آن سوال را مرور كرد؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 22 خرداد 1387 - 23:15    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

hadi1983, جان، ايميل هم زده بوديد. توي ايميل هم گفتم که:

ممنون از لطف شما و همچنين نظرات خوب شما.

در مورد سؤال اول بايد عرض کنم جواب، منفي است و پياده‌سازي سيستمي که چنين امکاني را داشته باشد، واقعاً زمان‌بر است. اما من در ليست موارد پيشنهادي يادداشت مي‌کنم و در نسخه‌هاي بعدي «تستا» آن‌ها را در نظر خواهم گرفت.

اميدوارم بتوانم با ادغام چند آزمون اين امکان را پياده‌سازي کنم.

و اما در مورد سؤال دوم، در «تستا» تمامي سؤالات آزمون به صورت يک‌جا به داوطلب نمايش داده مي‌شود. بنابراين، امکان ويرايش هر انتخاب تا پايان آزمون هست.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 23 خرداد 1387 - 09:06    
morho
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 خرداد 1387

امتياز: 27

سلام
خیلی متشکرم از نرم افزار بی نهایت عالی و پر کاربرد تستا.
البته فکر کنم این نرم افزار هنوز جای کار زیاد داره! ولی با این حال بی نهیت عال هست.
یکی از مشکلات نسبتا اساسی که برای جلوگیری از تقلب بهتر هست رفع بشه اینه که با وجود زمان 1 دقیقه برای هر سوال و با توجه به آنلاین بودن آن و نبود مراقب امکان تقلب کاربر از راه Open book خیلی زیاد هست! اگر ممکنه این نرم افزار طوری طراحی بشه که بتوان مدت زمان برای پاسخ سوال ها به صورت ثانیه وارد بشه و در صورت امکان این قابلیت نیز وجود داشته باشه که وقت هر سوال رو جداگانه تنظیم کرد.
با تشکر آفرين Razz

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند