كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> سيستم‌هاي مديريت محتوي
این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید. رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  بعدی
:: راهنماي نصب و راه‌اندازي چت‌روم فارسي در سايت شما
پست تاریخ: شنبه 15 مرداد 1384 - 01:38    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: :: راهنماي نصب و راه‌اندازي چت‌ر خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

The Best Chat Room

اگر مدير يك سايت هستيد و دنبال اتاق‌هاي چت فارسي كه از لحاظ امكانات در سطح بالايي قرار داشته باشه مي‌گرديد، پيشنهاد مي‌كنم اين سيستم مديريت اتاق‌هاي چت را امتحان كنيد!

- كاملا فارسي
- سيستمي كاملا پيشرفته با امكانات كامل مديريتي
- مديريت آسان
- امكان ارسال پيغام خصوصي، ساخت اتاق خصوصي و ...
- چندين نوع Theme (قالب)
- كاملا هوشمند!
(از اين لحاظ هوشمند كه اگر از يك سيستم مديريت محتواي ديگر مانند PHP Nuke استفاده مي‌كنيد، اين سيستم چت، توانايي شناسايي نام كاربري اعضاي شما را دارد! يعني ديگر نيازي به ثبت نام مجدد اعضاي سايت شما در اتاق‌هاي چت نيست!

مطمئنم از كار با اين سيستم لذت خواهيد برد!

براي نصب چت‌روم فارسي با امكانات فراوان و قابليت چت فارسي، مراحل زير را طي كنيد:

1- قبل از هر چيز شما بايد فايلي كه از اين قسمت
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=26
دريافت كرده‌ايد را از حالت فشرده باز كنيد (اين كار را با نرم‌افزار Winrar انجام دهيد. اگر اين نرم‌افزار را نداريد، مي‌توانيد از بخش دريافت فايل همين سايت دريافت كنيد) اگر اين كار را انجام داده‌ايد، به مرحله بعد برويد.
(توجه: فايل فارسي‌ساز چت‌روم در اين فايل موجود است، در ادامه خواهيم گفت كه چطور اتاق‌ها را فارسي كنيد)

2- شما بايد محتويات اين فايل را در بخش دلخواهي از سايت خود آپلود كنيد. (مثلا من تصميم داشتم بخشي كه به عنوان چت در سايتمان استفاده مي‌شود به آدرس : http://www.aftab.cc/Goftgo باشد، بنابراين فولدري در بخش اصلي سايت خود به نام Goftgo ساختم و همه محتويات آن فايل را در اين فولدر كپي كردم. شايد شما بخواهيد در مثلا آدرس: yoursirte.com/intrtainment/chat و يا هر آدرس ديگري باشد، پس بايد با ساخت فولدر، اين مسير را ايجاد كنيد.)
توجه: منظور از محتويات، محتويات پوشه x7chat2_0_0 مي‌باشد كه 23 آيتم در آن موجود است!

3- اگر سايت براي اداره سايتتان قبلا ديتا بيس ساخته‌ايد، يعني به عبارت ديگر اگر شما از سيستم‌هاي مديريت محتوا استفاده مي‌كنيد، به مرحله 5 برويد، و اگر اصلا ديتابيسي نساخته‌ايد و نمي‌دانيد چطور بايد ساخت، به مرحله 4 برويد.

4- در اين مرحله شما بايد يك ديتابيس براي خود بسازيد، براي اين كار وارد كنترل پنل سايت خود شويد و روي لينك "MySQL Databases" كليك كنيد. در اين بخش اقدام به ساخت يك ديتا بيس كنيد. از آنجا كه كنترل‌پنل‌ها با هم متفاوت است كمي سخت است كه توضيح دهم اما راهنمايي اينكه اگر بخشي به نام create database و يا چيزي مثل اين‌ها ديد، در كادر db name ، نامي براي ديتا بيس خود انتخاب كنيد. مثلا chat.

5- شما بايد در اين مرحله يك user براي ديتابيس تعريف كنيد. در فيلد create user و يا چيزي شبيه به اين، نامي به عنوان يوزر در نظر بگيريد و يك پسورد هم انتخاب كنيد. مثلا: Hamid و پسورد:85336512 .
6- مهم‌ترين بخش اينجاست: شما بايد سطح دسترسي چند فايل و فولدر زير را به 777 تغيير دهيد.
براي تغيير سطح دسترسي، به كنترل پنل و به مسير كپي كردن فايل‌ها برويد و پس از پيدا كردن آن‌ها، روي نام آن‌ها يك بار كليك كنيد. در پنجره سمت راست، گزينه change permission را انتخاب كنيد و همه چك‌باكس‌ها را تيك بيندازيد. و اگر از طريق FTP به فايل‌هايتان دسترسي داريد، روي آن فايل يا پوشه، كليك راست كرده و پس از انتخاب Propetices سطح دسترسي را به 777 تغيير دهيد.
پوشه‌هاي:
- /logs/
- /mods/
- /uploads/
و فايل:
- /config.php

7- كار تمام است، تنها كافيست به مسير زير برويد و در 5 قدم (‌Step) اقدام به نصب اين سيستم كنيد. آدرس:
http://www.yoursite.com/Masir/install.php
توجه: به جاي yoursite ، نام سايت خود و به جاي Masir، مسيري كه فايل‌هاي فوق را در آن كپي كرديد بايد بنويسيد. مثلا مسير من chat بود. شايد از شما مسيري مثل sargarmi/chat باشد. نمي‌دانم؟

8- با رفتن به اين آدرس، شما صفحه‌اي مشاهده خواهيد كرد كه گام‌هاي نصب را توضيح داده است. بر روي Next كليك كنيد. اگر درست ديتابيس و يوزر را ساخته‌باشيد، سيستم چت، خودش آن‌ها را و يا يكي از مناسب‌ترين يوزرها را انتخاب كرده است و حتي پسورد شما را هم نوشته است. اگر قصد تغيير آن‌ها را نداريد، بر روي Next كليك كنيد.

9- اگر با خطاي قرمز رنگ در گزينه‌ها مواجه نشديد، يعني همه چيز به خوبي پيش رفته است، در گام بعدي براي سيستم مدير تعريف كنيد و پسورد و غيره را مشخص كنيد و تا آخر Next را بزنيد.

10- اگر به درستي عمل كرده باشيد، هم اكنون سيستم چت فارسي شما نصب شده است و آماده استفاده است، وارد اتاق‌ها بشويد و لذت ببريد.

براي تغيير زبان انگليسي به فارسي، با استفاده از لينك Admin CP وارد كنترل پنل چت‌روم شويد و از آنجا روي Settings كليك كنيد و سپس روي general settings و در اين صفحه زبان پيشفرض را Farsi انتخاب كنيد...
(توجه: زبان فارسي اتاق‌ها بر اساس استاندارد يونيكد بوده و هيچ به هم ريختگي احتمالي وجود ندارد)

موفق باشيد Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در یکشنبه 18 دی 1384 - 08:53 ، و در مجموع 4 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: zizigulu (سه‌شنبه 24 بهمن 1385 - 06:56)

پست تاریخ: شنبه 15 مرداد 1384 - 10:17    
soroosh
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 15 مرداد 1384

امتياز: 36

عنوان: خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام آقا من یک مشکل دارم
وقتی می خواهم که وارد چت روم سایتم شوم این پیغام رو به من می دهید :
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sorooshk/public_html/config.php:125) in /home/sorooshk/public_html/chat/lib/auth.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sorooshk/public_html/config.php:125) in /home/sorooshk/public_html/chat/lib/auth.php on line 115
به نظر شما باید چه کار کنم؟
در انجام نصب موفق بودم ولی این پیغام اجازه ورود نمی دهد
ایمیل من : info@sorooshk.com

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 15 مرداد 1384 - 12:49    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

soroosh, جان!
شما سطح دسترسي فايل‌ها و پوشه‌هاي نامبرده شده را به 777 تغيير داديد؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 23 مرداد 1384 - 02:05    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

توجه:

فايل فارسي ساز با استاندارد يونيكد در نسخه جديد چت‌روم كنجانده شد!

با دريافت مجدد چت روم از بخش دريافت فايل، به تنظيمات مدير رويد و زبان پيشفرض چت‌روم را Farsi انتخاب كنيد تا از امكان فارسي چت‌روم‌ها بهره‌مند شويد... Wink

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در یکشنبه 18 دی 1384 - 09:02 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 شهریور 1384 - 14:38    
Miladspy
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 مرداد 1384

امتياز: 37

سلام حمید جان
من اپلود کردم و دسترسی ها هم درست کردم ولی وقت ورود به http://www.yoursite.com/Masir/install.php

این ارور رو میده

راستش من در لوکال هاست انجام دادم درست بود ولی اینجا نمیدونم چه مرگشه!!!
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@robatcity.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.33 Server at www.robatcity.com Port 80

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 شهریور 1384 - 15:53    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

Miladspy, جان،
آدرس دقيق چت‌روم‌ها رو بذاريد، من چك كنم.

البته بعيد به نظر مي‌رسه اما نكنه دقيقا به همين آدرس: http://www.yoursite.com/Masir/install.php
رفته‌ايد؟ (اين آدرس يك مثاله)

به هر حال يا مسير دقيق را بنويسيد و يا تمامي فايل‌ها را پاك كرده و مجددا آپلود نماييد و نصب كنيد.

اميدوارم مشكل حل بشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 4 شهریور 1384 - 23:12    
cheshmak
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 14 مرداد 1384

امتياز: 18

برای ورود به عنوان مدیر چیکار کنم؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 5 شهریور 1384 - 11:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

cheshmak, جان، اگر شما در سايت خودتان مدير كل باشيد، با ورود به اتاق‌هاي چت، سيستم چت، شما را به عنوان مدير خود محسوب مي‌كند. بنابراين در پايين اولين صفحه ورودي انجمن‌ها (صفحه Room List)، گزينه‌اي به نام Admin CP يا اگر فارسي‌ساز را نصب كرده باشيد، "تنظيمات مدير" ظاهر مي‌شود.

در اين قسمت هر تنظيمي خواستيد انجام دهيد. Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 5 شهریور 1384 - 18:12    
siasat
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 8 مرداد 1384

germany.gif

امتياز: 31

Hamid نوشته است:
دوستاني كه اين چت‌روم را بر روي هاست خود نصب كرده‌اند، مي‌توانند فايل فارسي‌ساز اين چت‌روم را از بخش زير دريافت كنند:
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=34

با سلام ضمن تشکر از شما
فايل زبان فارسي را دانلود و نصب کردم ولي با توجه باينکه خط فارسي فايل مزبور بر مبناي عربي فارسي بود و خط خود برنامه نيوک بر مبناي UTF8 ميباشد اين اختلاف موجب ناسازگاري ميشود اگر ممکن است فايل فارسي بر مبناي UTF8 معرفي نمائيد.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 5 شهریور 1384 - 18:33    
siasat
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 8 مرداد 1384

germany.gif

امتياز: 31

ضمنا ماژول اين چت در قسمت فايلهاي قابل دانلود شما يافت نشد در صورت امکان لينک دانلود را هم اعلام کنيد(منظور فقط ماژول است نه خود فايل چت ) با تشکر

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید.

رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  بعدی
صفحه 1 از 11

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند