كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع
رفتار نادرست مدیران
پست تاریخ: شنبه 20 شهریور 1395 - 10:58    
SaeidF
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 26 مهر 1390
iran.gif

امتياز: 642

عنوان: رفتار نادرست مدیران خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

پراکندگی!

انقدر از این رفتار متنفرم که واقعا باعث کلافگی و عصبانیتم می‌شود. فکر کنید یک مدیر از طریق «تلفن، ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی (به صورت خصوصی و گروه کاری)، سامانه‌های مدیریت پروژه و...» کاری را به شما محول کند. از این بدتر نمی‌شود که یک ساختار یا چارچوب برای خود تعریف نکند. فکر کنید در اوج فعالیت و درگیری، تلفن اتاق شما ده‌ها بار زنگ بخورد! در حین کار حتما باید حواستان به شبکه اجتماعی هم باشد که مبادا مدیرتان پیامی بفرستد و شما آن را نبینید. شبکه‌ای که فقط تمرکز شما را کم می‌کند. خیلی از کارهای محول شده، با این همه پراکندگی فراموش می‌شوند. خیلی از کارها انجام نمی‌شود.
تنها راه حل این است که حتما یک چارچوب تعیین کنید، فقط و فقط در شرایط اضطراری از تماس، پیامک یا ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
بهتر است از سامانه‌های مدیریت پروژه استفاده کنیم (باید در این سامانه‌ها کلی‌گویی کنید) و جزئیات را از طریق ایمیل ارسال کنید. اینطوری همه چیز را به صورت مکتوب باقی می‌گذارید.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 22 شهریور 1395 - 14:40    
SaeidF
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

عنوان: به آمار، ارقام و گزارش اعتقادی ندارند خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

بارها شده است که از جلسات خسته کننده‌ و چند ساعته خارج می‌شوی ولی هیچ تغییری را احساس نمی‌کنید. با تمام تلاشی که برای ارائه یک ایده، یک حرکت و ... یا ارائه گزارش بر اساس آمار و ارقام کرده‌ای متوجه می‌شوی که مدیرعامل باز هم حرف خودش را می‌زند! به نظر من اینطور درست است...
هیچ چیزی از این مخرب‌تر نیست. همین دوهفته پیش بود که با چند گزارش در جلسه آخر هفته موسسه شرکت کردم. گزارشی که برخلاف دیدگاه مدیرعامل بود و من که پیش از تهیه گزارش هم از آن اطلاع داشتم در این باور بودم که شاید تهیه گزارش آماری مدیرعامل را قانع کنم که کارمندان خود را در مسیر اشتباه قرار داده است. ولی در عین ناباوری، حتی با ارائه گزارش یک ماهه هم قانع نشدند!
باز هم گفتند که البته من فکر می‌کنم چیزی که من گفتم درست‌تر باشد!
تحمل چنین حرفی واقعا سخت است، ولی شما همیشه به گزارش‌ها احترام بگذارید و با دقت آن‌ها تحلیل کنید. توجه داشته باشید که شما با گزارش می‌توانید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید. این را در نظر داشته باشید، کسی که نظر متفاوتی نسبت به شما دارد، ابله نیست.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 28 شهریور 1395 - 15:46    
SaeidF
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

عنوان: ذهنی و هیجانی کار کردن خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با ورود به دفتر مدیرمان طرحی را به صورت شفاهی برایم توضیح داد. من درحال فکر کردن بودم که متوجه شدم چه کار سنگین و وقت‌گیری است.
ساعت ۱۱ شب بود که یک پیامک برایم ارسال شد.
سعید جان لطفا برآورد هزینه کن و بگو چه قیمتی رو برای پروژه اعلام کنم، الان منتظر هستن.
تنها کاری که کردم، با عصبانیت تمام، گوشی را به سمتی پرت کردم و خودم را به خواب زدم! فردای همان روز از مدیرمان عذرخواهی کردم که پاسخ پیامکش را ندادم، ولی حدود دو ساعت، پای تهیه برآورد هزینه و اموری که باید انجام شود نشستم. یک سند خیلی جامع تهیه کردم که چه اموری باید انجام شود و چه میزان زمان نیاز دارد، چه هزینه‌ای دارد و ...
پس از تهیه این سند متوجه شدم، حدود ۳۰ میلیون هزینه دارد! وقتی هیئت مدیره این سند را دید، متوجه شد که چه کار بزرگی را در ذهن داشته. فکر کنید اگر من شب قبل هیجانی و ذهنی پاسخ می‌دادم، چه هزینه‌ای را به گردن موسسه انداخته بودم.
برنامه، امور اجرایی، هزینه و ... همه و همه باید مکتوب شوند، به چالش کشیده شوند. هیچ طرحی ذهنی و هیجانی به سرانجام نخواهد رسید و جز ضرر چیزی نخواهد داشت.

تشکرها از این پست: Hamid (یکشنبه 28 شهریور 1395 - 19:18)

پست تاریخ: دوشنبه 12 مهر 1395 - 19:39    
SaeidF
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

عنوان: انتخاب نادرست (متخصص باتجربه) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

به دنبال یک برنامه‌نویس iOS بودیم. من چند روزی مشغول یافتن شخص مناسبی بودم. رزومه و ساخته‌های قبلی‌شان را با دقت بررسی می‌کردم تا روزی که مدیرمان اعلام کرد، یکی را پیدا کرده، خانمی بودند که در دانشگاه خوبی درس خوانده بودند. هیچ رزومه و کاری که قبلاً انجام داده باشند نداشتند. فقط به این دلیل که توسط یکی از دوستان مدیرمان معرفی شده بودند و دستمزد کمی برای انجام پروژه می‌خواستند قرار همکاری گذاشته شد. پس از گذشت سه ماه، خروجی پروژه ارائه شد. نتیجه افتضاح بود. همین باعث جنجال و حاشیه‌های فراوانی شد و این پروژه به عنوان پلتفرم iOS ما معرفی می‌شد و جز خجالت چیزی نداشت. پس از گذشت چند ماه، شخص دیگری معرفی شد، پسر دوست مدیرمان... این بار هم ناامیدانه مستندات موردنیاز به ایشان تحویل داده شد.
دلیل همکاری فقط و فقط این بود که مدیرمان خانواده ایشان را می‌شناخت! اینبار هم تخصص در نظر گرفته نشد و خروجی افتضاح بود.
در نظر داشته باشید که زمان از دست رفت. حدود ۱۲ میلیون تومان پرداخت شد. این را نمی‌دانم که چه میزان درآمد حاصل نشد. ولی اینبار انتقادهای ما جواب داد. برای بار سوم با یک گروه حرفه‌ای قرارداد بسته شد. خروجی کار قابل قبول بود و از حق نگذریم که خوب بود. ولی باید این را در نظر بگیریم که چه موقعیت‌ها و شرایطی را از دست دادیم فقط به دلیل انتخاب اشتباه...

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند