كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع
آفتابگردانی ها، هفته وحــــــــدت مبارکــــــــــــــــــــــــ :)
پست تاریخ: جمعه 4 دی 1394 - 08:53    
mahnazSALAS
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 13 مهر 1393
iran.gif

امتياز: 4890

عنوان: آفتابگردانی ها، هفته وحــــــــدت مبارکــــــــــــــــــــــــ :) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام به همه آفتابگردانی های عزیز، باي باي
تقریبا پیشاپیش هفته وحدت رو بهتون تبریک میگیم، با ارزو و این امید که به مبارکی و برکت این هفته، روزی اتحادی جهانی در کل دنیا صورت بگیره ( ازین جنگ ها خسته شدیم Sad تيراندازي با خمپاره )

این هفته به مناسبت های میلاد حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع) یکی از هفته های مبارک و پر شکوه شیعیان و مسلمین است.

اما هفته وحدت چی هست و چرا به این نام منتخب شده رو راستش من هم زیاد نمیدونستمCool اما خدا خیربده این دنیای مجازی رو که بعد از سرچ این مطلب رو برام آورد که گفتم به اشتراک بذارم تا شما دوستان خوب هم ازش بهره مند بشید:
نقل قول:

فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است .
اختلافی که بین روایات اهل سنت و شیعیان درباره روز میلاد پیامبر اکرم(ص) وارد می باشد، بهانه ای شد که حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران، فاصله بین این دو تاریخ را بعنوان «هفته وحدت» اعلام کنند.باید میراث نبوت را پاس داریم تا به قهقرای جهل و ظلمت سقوط نکنیم. پیام هفته وحدت این است که با دست اتّحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا(ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیریم. پیام هفته وحدت این است که در سایه قرآن و سنت و سیره رسول اکرم صلی الله علیه و آله، وحدت و یکرنگی خود را حفظ کنیم. در سایه امامت و ولایت، صراط مستقیم جمهوری اسلامی را بپیماییم و جز در مقابل خدا و رسولش(ص) برای کسی سر خَم نکنیم.
گفتنی است که طبق روایات اهل سنت، روز میلاد پیامبر اعظم ۱۲ ربیع الاول است، در حالی که شیعیان معتقدند ایشان در ۱۷ ربیع الاول پا به جهان گذارده اند که این هفت روز بعنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

+ بد نیست به مناسبت این هفته ام که شده کسانی که فیلم "محمدرسول الله" رو ندیدند برن و هرجوری که شده این فیلم رو ببینند یک ثانیه ام از دیدن این فیلم پشیمون نخواهید شد! Wink

+ و در آخر این آهنگ بسیار زیبای حامد زمانی که فکر میکنم روزی صدبار گوش کردنش هم باز هم کمه! تقدیم شما(فکر میکنم قبلا هم این لینک رو گذاشته بودم ، اما خب به هرحال، تقدیم به کسانی که تا بحال این آهنگ رو گوش نکردنWink)

محمد رسول الله

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند