كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> طراحي سايت‌هاي اينترنتي -> اصول طراحي صفحات وب
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2
تغییر یک بخش از صفحه بدون رفرش؟
پست تاریخ: سه‌شنبه 29 مهر 1393 - 00:49    
bidak
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1392

blank.gif

امتياز: 1376

عنوان: Re: پاسخ به «تغییر یک بخش از صفحه بدون رفرش؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

malihe70 نوشته است:
اقای bidak من اون فایلی که گفتید رو مطالعه کردم(مثال ساده سبد خرید)
من نفهمیدم کجا$_
کد:
SESSION['cart']
مقدار گرفته؟
این کد ینی چی؟
کد:
$_SESSION['cart'][$product_id]++

این هم بی زحمت بگید دقیق چی میکنه؟
کد:
foreach($_SESSION['cart'] as $product_id => $quantity)

شما وقتی دکمه ادد یا ریمو سبد خرید یک محصولو میزنید دوتا پارامتر به url اضافه میکنید که یکی action هست که نشون میده کاربر ادد کلیک کرده یا ریمو و یکی دیگه آیدی محصوله.
ادامش خودتون چک کنید همچین ایدی پاس داده شده ای داخل دیتابیس هست یا نه و ...
در ادامه switch اکشن مورد نظرو اجرا میکنه فرضا ادد:
یک سشن دو بعدی تعریف میشه که بعد اولش اسمیه که خودمون دادیم چیز خاصی نداره و بعد دوم ایدی محصول قرار میگیره.سشن دو بعدیه چون واسه دسترسی به مقادیر ایدی محصول و تعداد هر محصول توو سبد خرید به بعد اول که همیشه تو این مثال یکسانه نیازه.
++ اخرش واسه تعداد سفارش از اون محصول توو سبد خریده.مثلا شما سه بار محصولی با ایدی شماره 1 رو ادد کنید سه بار این سشن با ایندکس دومه یک ++ میشه:
$SESSEION['cart'][1] = 3
اگرم ریمو زده بشه یک واحد کم میشه و چک میشه اگر صفر شد سشن مربوط به اون محصول حذف بشه.
ادامشم نمایش سبد خریده سشن کارت رو با foreach داره می پیمایههر چنتا محصول اضافه شده باشه توو هر دور پیمایش میشه. در $product_id مقدار ایندکس مربوط به ایدی محصول ریخته میشه و $quantity هم مقدارش یعنی همون تعداد سفارش محصول که بالا گفتم. داخل حلقه هم یه کوئری بنویس که شرط ایدی برابر پروداکت ایدی باشه. ادامشم که مشخصه. اون فانکشن لیست هم مقادیر بدست اومده از سمت راست مساویرو بترتیب میریزه تو متغیرهایی که تعیین کرده.
پروداکت ایدی و کوانتیتی که داخل فورایچ نوشته رو میتونی نامشونو تغییر بدی چون فکر نکنی وابسته به چیز خاصی هست. مقادیرشو توو هر پیمایش از خود سشن کارت میگیره.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند