كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> پزشكي - روانشناسي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)
پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 00:37    
sima_vafa
همكار آفتابگردان
همكار آفتابگردان

عضو شده در: 28 خرداد 1392
blank.gif

امتياز: 2271

عنوان: بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوستان
چند وقت پیش تو یکی از مقاله ها رازهای گیاهان! یه صحبت کوتاه از بیسوادی شد که تصمیم گرفتم راجع بهش چند تا مقاله بنویسم. شاید یه سری جبهه گیری بشه راجع به این مقاله ها. اما مطمئن باشید همشون برپایه واقعیت هستند و من فقط چیزهایی که دیدم رو بازتاب میدم.
قبل از شروع مقاله بهتره یه چیزاهایی رو توضیح بدم؛ اول اینکه منظور ما از بیسوادان فقط کسانی نیستند که تحصیلات دانشگاهی ندارن چون به شخصه کسانی رو دیدم که سواد دانشگاهی ندارن اما اونقدر کتاب تو زمینه های مختلف مطالعه کردن که حرفهاشون و نگاهشون واقعاً زیباست و چه بسا دکترها ومهندس هایی رو دیدم که از لحاظ سواد و فرهنگ فقیرتر از آدمی هستند که سواد خوندن و نوشتن نداره. ولی خوب اینجا بحث اکثریت و اقلیت پیش میاد که متاسفانه اکثریت رو بیسوادا شامل میشن یعنی کسانی که نه مطالعه دارن و نه سواد و زندگیشون بر پایه یه سری تعصبات قدیمی و بیجا میگذره. کسانی که اگه اگه دلیل کارهاشون رو بپرسی هیچ جواب قانع کننده ای ندارن ولی ولی آنچنان ازش دفاع میکنن که حاضرن به اصطلاح خودشون واسش بمیرن!!!!!!!!!

مسجد یا دانشگاه؟
تا حالا فکر کردین که مسجدم میتونه آدمو گمراه کنه؟ نمیدونم شاید فقط من اینطور فکر می کنم اما به نظر من همه جا میتونه آدمی رو از اصلش دور کنه حتی مسجد!! حتی حسینیه!!
دانشگاه، خیابون، مدرسه و در کل همه جا...
اگه هدف ما مشخص نباشه همه چیز دست به دست هم میده تا مارو گمراه تر کنه، بی خدا تر کنه، تنهاتر و رسوا تر کنه...
اون کسی که واسه وقت گذرونی و ریا میره مسجد خوب حال و روزش معلومه!
پس همه چیز به خود انسان برمیگرده نمیشه به طور قطعی مرز بندی کرد که اینجا خوبه و اونجا بد... ( البته استثنا هم وجود داره اما من کلی در نظر میگیرم) همه اینارو گفتم که به اینجا برسیم:
راستش چند وقت پیش موقع برگشتن از دانشگاه سوار تاکسی شدم راننده ش یه آقای میانسال بود. یه مدت که از مسیر گذشت ازم پرسید دخترم ببخشید شما دانشجو هستید؟ گفتم بله چطور مگه؟ گفت راستش من یه دختر دارم که تازه دیپلم گرفته می خواد بره دانشگاه، درسشم خیلی خوبه. اما من اجازه نمیدم. محیط دانشگاه خیلی خرابه! وقتی این دختر پسرای دانشجو رو میبینم که با چه وضعی می گردن و از چه کارایی در میان دلم راضی نمیشه بذارم دخترم بره دانشگاه. اگه باعث آبروم بشه میکشمش!!
منم خیلی رک جواب دادم که این نشون میده شما از تربیت خودتون مطمئن نیستین! اگه دخترتونواونجور که باید پخته باشین هر جا که باشه همون دختر شماستو هیچ چیزی باعث نمیشه چیزی بر خلاف عقایدش انجام بده...
در ضمن پدر من اگه آدم ندونه از زندگی چی میخواد و هدفش رو مشخص نکنه هر جا که قدم بذاره ممکنه راهو اشتباهی بره. هدف ما از نماز نزدیکی به خداست، عبادته، رازو نیازه...
اگه نمازم بی هدف بخونی گمراه میشی یه مدت که بگذره هر لحظه از نماز برات میشه فکر به چیزایه دنیایی! جوری که نمیفهمی کی شروع شدو کی تموم، چند رکعت خوندی تشهد گفتی یا نه؟ یا شایدم بشه ریا و خود نمایی پیش دیگرون... این که همش شد گناه، پس نمیتونید بخاطر برداشت خودتون آینده دخترتون رو خراب کنید.
حیف که مسیر کوتاه بود و نشد بیشتر باهاش صحبت کنم البته اینجور افراد از همه نظر میخوان آخرم کار خودشونو میکنن!!!! بعد از پیاده شدن چقدر تأسف خوردم به حال همه دخترایی که قربانی یه مشت تعصب بیجا میشن، تعصبی به نام غیرت!!

اینا همه از فقر سواد و فرهنگ تو جامعه ست واقعاً جای تأسف داره تو جامعه ای که که همه از تساوی حقوق زن و مرد میگن. یه دختر به خاطر افکار غلط خانوادش آیندش و علایقش رو فراموش کنهSad
متأسفانه کم هم نیستن. دنیا پره از این جور آدما
یکی از آشناها دخترش رو نذاشت بره درس بخونه. وقتی دلیلشو پرسیدیم خیلی حق به جانب گفت آخرش که چی؟ فکر کن لیسانسشم گرفت. میخواد چیکار کنه؟ Shocked
وای به حال ما! چقدر راحت به جای همدیگه تصمیم میگیریم؛ چقدر راحت آرزوهای یه نفرو زیر پامون له میکنیم و اسمشو میذاریم خیرو صلاح. کدوم خیر؟؟ کدوم صلاح؟؟
آخه مادر من، پدر من، برادر من همه جای این دنیا جا واسه گناه هست.جا واسه اشتباه هست. حتی تو خونه خودت! شمایی که تو خونت ماهواره گذاشتی 24 ساعتم روشنه دخترت منحرف نمیشه اما اگه بره دانشگاه منحرف میشه؟!؟!
کاش به جای این تعصبات احمقانه یه کم بیشتر به کارامون فکر کنیم. یه کم بیشتر به آینده بچه هایی که دست ما امانتن اهمیت بدیم و هزاران ای کاش دیگه...

برای دردهای بزرگ نمیتوان گریست...
فقط باید سکوت کرد و ذره ذره آب شد!

متاسفانه به خاطر تعصبات بیجای برخی از دوستان (مسجد و حسینه آدم رو گمراه نمی کنه مگر اینکه اون آدم، آدم نباشه یا اینکه اون مسجد، مسجد ضرار باشه=اگه هدف ما مشخص نباشه همه چیز دست به دست هم میده تا مارو گمراه تر کنه، بی خدا تر کنه، تنهاتر و رسوا تر کنه...
اون کسی که واسه وقت گذرونی و ریا میره مسجد خوب حال و روزش معلومه!) که فکر نمیکنم این دو حرف تفاوت زیادی باهم داشته باشن من دقیقاً همون مگر اینکه رو با حرفام به تصویر کشیدم
و با توجه به بی فایده بودن اینجور گفتگوها تصمیم گرفتم به همین یک مقاله اکتفا کنم
ممنون از صبر و شکیبایی دوستان

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط sima_vafa در شنبه 12 بهمن 1392 - 21:38 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 00:47    
amo_satar
مدير انجمن
مدير انجمن

عضو شده در: 9 اسفند 1389
iran.gif

امتياز: 2532

عنوان: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

Surprised خنده به تمام معنا

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 10:41    
kharposhte
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 27 دی 1392
iran.gif

امتياز: 100

عنوان: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

چه ربطی داشت به مسجد؟ مقایسه شما کاملا اشتباهه.اصلا دوتا چیز نامرتبط رو به هم ارتباط دادید. در اینکه حسینیه و.. ممکنه انسان رو به اشتباه بندازه نمیشه تردید کرد. انگار که بگی آب خوبه و برای بدن نیازه.اما همین آب اگه زیاد بشه یا از مسیر منحرف بشه سیل به پا میکنه. شما داری در مورد خوردن آب بحث میکنید یهو ربط میدید به رودخانه و..؟ و اما هدف شما: هدف شما این بود که بگید در جامعه ما به حق و حقوق دختران جفا میشه. نمیخوام بگم شما از نظر فمنیسم و دفاع از همجنس خودتون برآمدید. نه. اما احساس میکنم اگه به اینجور مثال ها رو بیارید ممکنه شما هم خدایی نکرده از مسیر خودتون منحرف بشید!!
جا داره یه خدابیامرز نثار مولوی عزیز کنم با قطعه "عیب گویان بیشتر گم کرده راه"
درآخر:
امیدوارم با مثال هایی که برای راننده محترم زدید باعث نشده باشید که اوضاع بدتر بشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 13:34    
sima_vafa
همكار آفتابگردان
همكار آفتابگردان

blank.gif

عنوان: Re: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

amo_satar نوشته است:
Surprised خنده به تمام معنا

واقعاً جای تاسف داره!!!!!
شاید واسه آدمی مثل تو خنده دار باشه اما من شاهد گریه ها و التماس های دخترهایی امثال اینایی که گفتم بودم.
البته از شما بیشتر از این نمیشه انتظار داشت.
کسی که دوتا سوال تو انجمن جواب میده و بی اطلاعی رو با(!) جواب میده؛ توقعی بیشتر از این نمیشه داشت...

kharposhte جان ممنون از راهنماییت ولی شاید به خاطر اینکه سعی کردم خلاصش کنم اینطوری به نظر میرسه چون اولش که شروع به نوشتن کردم خیلی زیاد شد و حسابی از سر و تهش زدم
نظر شما برام محترمه اما به نظر من خیلی مربوطه هدف من اینه که بگم مسجد هم همونقدر میتونه گمراه کننده باشه که دانشگاه هست
قصدم فقط دانشگاه نبود میخواستم صحبت هام دوجانبه باشه؛ نمیدونستم فهمیدنش براتون یه کم سخته وگرنه تو دوتا پست جداگانه میذاشتم شاید میتونستید بهتر منظور منو بفهمید...
بذارید بهتر توضیح بدم افراد بی فرهنگ این جامعه که ماشالله کم هم نیستند همیشه دنیا رو طوری میبینند که خودشون دوست دارن، نه اونجوری که واقعا هست!
این مثال رو هم بی پایه و اساس نزدم بهتره یه کم تو زمینه روانشناسی مطالعه کنید. همیشه باید اول تو دل طرف مقابل شک ایجاد کرد نسبت به همه باورهاش حتی نسبت به دینش اعتقاداتش بعد که این شک و فکر رو تو دلش انداختین حالا میشه کم کم رو باورهای اشتباهش کار بشه...
تو مثالی که زدم حالا جایی رو که تو نظر طرف مقابل پاک ترین هست رو هم نقد میکنی، حالا وقتشه ضربه نهایی رو بزنی بهترین جارو با بدترین جا از نظر فرد تو یه ترازو قرار میدی. خوب نتیجه معلومه!
( البته شاید حق با شما باشه و تو اون وقت کم حرفای من شاید نتیجه ای در بر نداشت، اما قبلاً امتحانش کردم و اثر مثبت گرفتم حتی بایه روانشناس مشورت کردم قبلش و تایید گرفتم
البته ایشون هم گفتن تغییر دادن همچین آدم هایی خیلی سخته انگار که بخوای یه کوزه رو از اول بسازی)

تشکرها از این پست: kharposhte (شنبه 12 بهمن 1392 - 14:12)

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 14:07    
kharposhte
شروع فعاليت
شروع فعاليت

iran.gif

عنوان: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

دوست عزیز سلام
کمی در زمینه روانشناسی مطالعه دارم. ببینید فردی که نظرش در مورد دانشگاه این هست، ریشه در اعتقادات و مشاهداتش داره. و البته تعمیم دادن مشاهداتش به یک گروه یا جامعه است.
مقصر مشکلی که مطرح کردید صرفا اون فرد نیست. بلکه ایشون خودشون قربانی اشتباهات سایرین هستند. توضیح میدهم خدمتتان
برای نمونه: سیستم آموزشی کشور ما متاسفانه یا خوشبختانه دارای اشتباهات بسیاری است. از کلاس اول ابتدایی تا پایان متوسطه تماما کلاس ها به تفکیک جنسیت برگزار میشود. به قولی حتی اگر سایه ی اختلاط مشاهده شود با تیر از پای در می آورند!! حالا با گذشت 12-13 سال از تجربه تحصیلی یک فرد به صورت کاملا تفکیک شده قصد داریم این تفکیک جنسیتی را به یکباره حذف کنیم و دختر و پسر در یک کلاس حضور داشته باشند. آن هم در چه موقعیتی!! دقیقا زمانیکه پسرها و دخترها در سنی هستند که حساس ترین لحظات زندگی خود را میگذرانند. مخصوصا آقا پسرها. هر دوتشنه ارتباطی نزدیک هستند.یا لااقل کنجکاو به این رابطه. رابطه ای که 12-13 سال از آن دوری جستند. به نظر شما چه میشود؟به همین دلیل است که اکثر رابطه های نافرجام و افت تحصیل هاو مشروط شدن ها و آسیب های روحی و روانی در ترم های ابتدایی دانشگاه اتفاق می افتد. بنده قصد تعمیم دادن ندارم. اما چشم هامون رو به واقعیت باز کنیم. این تنها یک دلیل برای اثبات ادعای من بود. و میفهمیم که آن راننده تاکسی بیچاره خود قربانی این مشکل است
و البته هزار و یک دلیل دیگر چون کج فهمی، سنتی بودن، اعتقادات بی پایه و اساس و...
در آخر باید عنوان کنم که اعتقادات هر فرد ریشه در باورهای او دارد. هیچگاه نمیتوان اعتقادات فردی را به راحتی تغییر داد. شاید سالیان سال طول بکشد. حال چه برسد به زمان کوتاهی که در تاکسی نشسته ایم
با سپاس از توجه شما

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 14:12    
amo_satar
مدير انجمن
مدير انجمن

عضو شده در: 9 اسفند 1389
iran.gif

امتياز: 2532

عنوان: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

دوست گرام
با این مقایسه که شما انجام دادید انتظار Like نداشته باشید.

مسجد و حسینه آدم رو گمراه نمی کنه مگر اینکه اون آدم، آدم نباشه یا اینکه اون مسجد، مسجد ضرار باشه.
اما در مورد دانشگاه باید گفت که امروزه با این اوضاع خراب، دانشگاه ها یکی از عوامل بالقوه گمراهی آدم های ضعیف النفس هستند هرچند خانواده ها در تربیت فرزندان کوتاهی نکرده باشند. درست بر خلاف مساجد و حسینیه ها که باعث به راه اومدن خیلی ها شدند. البته من نقش دانشگاه ها در تربیت افراد و بالا بردن سطح درک و شعور اجتماعی اونها رو نفی نمی کنم.

در ضمن خوبه آدم جنبه داشته باشه و زود از کوره در نره.

با تشکر از صبر و شکیبایی شما

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 14:30    
kharposhte
شروع فعاليت
شروع فعاليت

iran.gif

عنوان: Re: پاسخ به «بلاهایی که بیسوادی سر خانواده ها میاره...(مسجد یا دانشگاه؟)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

amo_satar نوشته است:
دوست گرام

مسجد و حسینه آدم رو گمراه نمی کنه مگر اینکه اون آدم، آدم نباشه یا اینکه اون مسجد، مسجد ضرار باشه.
اما در مورد دانشگاه باید گفت که امروزه با این اوضاع خراب، دانشگاه ها یکی از عوامل بالقوه گمراهی آدم های ضعیف النفس هستند هرچند خانواده ها در تربیت فرزندان کوتاهی نکرده باشند. درست بر خلاف مساجد و حسینیه ها که باعث به راه اومدن خیلی ها شدند. البته من نقش دانشگاه ها در تربیت افراد و بالا بردن سطح درک و شعور اجتماعی اونها رو نفی نمی کنم.

دوست عزیز شما هم بهتر بود به جای قرار دادن دوتا لوگو پاسخ ایشون رو مثل همین الان میدادید
اونوقت دلخوری هم پیش نمی اومد
به امید فردایی بهتر

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 14:32    
sima_vafa
همكار آفتابگردان
همكار آفتابگردان

blank.gif

بله حق باشماست ولی شما فکر میکنید اینکه تو ابتدایی و راهنمایی و ... دختر و پسر از هم تفکیک میشن یعنی هیچ رابطه ای نیست؟
من خودم همه این دوران هارو گذروندم و به عینه دیدم که روابط تو این سنین خیلی خیلی بیشتر از دانشگاه هست. الان تو بچه های ابتدایی و راهنمایی خیلی بیشتر صحبت از جنس مخالف به میون میاد تا سنین دانشگاهی. باورم نمیشد اگه نمیدیدم دختر 8 ساله ای رو که دوست پسر داشت...
خوب حالا که دختر تو یه همچین سنی منحرف میشه پس باید نذاریم مدرسه بره! نه باید روی افکار کار بشه نه رفتار
متاسفانه تو جامعه ما رو همه چیز کار میشه به جز تربیت صحیح. پدرو مادرها بچه دار میشن صرف اینکه تنها نباشن یا یه دلبستگی جدید ایجاد کنن!
چه خوب میشد به جای این بن و سبد کالا و امثالهم یه سری کلاس رایگان برای کار کردن رو تربیت فرزندان و روابط صحیح با نوجوونا و جوونا برگزار بشه. چیزی که به نظر من از نون شب هم واجبتره
خوب اگه مسائلی اینچنینی پیش نیاد خارجی ها فکر نمیکنن که زنای ایرانی تو زندان زندگی میکنن.
در مورد زمان کوتاه نشستن تو تاکسی هم کاملاً حق با شماست شاید نمیشد نظر ایشون رو تغییر داد اما سکوت هم تأیید کار اشتباه ایشون بود. اگر نتونستم کاری بکنم حداقل با حرفام به فکر واداشتمش...
ممنون از نظر سازنده تون

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 15:02    
kharposhte
شروع فعاليت
شروع فعاليت

iran.gif

خب.داریم خوب پیش میریم.ببینید در مورد ارتباط بین پسر و دختر در سنین کم خیلی جای بحث داره. از بلوغ زودرس و اجتماع و تربیت خانواده گرفته تا حضور ماهواره در خانه و...وقتی محتوای یک کارتون که باید اصولا برای سنین کم ساخته بشه هزار بار ارتباط و ابراز علاقه وجود داره فکر میکنید بلوغ زودرس شکل نمیگیره؟ خود من برای اینکه یک کارتون برای بچه های برادرم پخش کنم قبلش هزاربار میبینم. بنظر شما چندتا خانواده وجود داره که اینکار رو میکنن؟ اگه خانواده ها کنترل نکنند ایرادی به اونها وارد نیست. چون این وظیفه به عهده ارگان ها و سازمان هایی مثل فرهنگ و ارشاد هست.
البته این مهم باری از مسئولیت خانواده که مهمترین رکن یک جامعه است کم نمیکنه.
در مورد این صحبتتون که فرمودید"پدرو مادرها بچه دار میشن صرف اینکه تنها نباشن یا یه دلبستگی جدید ایجاد کنن" باید عرض کنم خیلی وقته که این دیدگاه داره منسوخ میشه. دلیل اثباتش هم جامعه آماری کشور هست. وقتی میبینیم که روز به روز جامعه به سمت تک فرزندی پیش میره نشون میده که خانواده ها در کنار مسایلی چون تامین زندگی و مخارج به فکر تربیت فرزندان هم هستند. البته دلایل دیگری هم هست. مثل بالاتر رفتن هوش و استعداد فرزندان که ناشی از تربیت اصولی تر خانواده ها نسبت به قبل هست. بعنوان مثال معلمین سال اول ابتدایی در دوران ما یکسال تمام زحمت میکشیدند که دانش آموز پایه اول بتواند بخواند و بنویسد.حال آنکه بچه های امروز یکسال قبل رفتن به مدرسه این توانایی را دارند. ببینید عقاید و اعتقادات سنتی همیشه بدنیستند. دوران خودمان را میگویم. ارتباط بین دختر و پسر بخاطر همین اعتقادات بسیار بسیار کمتر بود. حالا میبینیم که دختر اول ابتدایی میتواند 40 قلم لوازم ارایشی را با ذکر کاربرد و طریقه استفاده آن بیان کند!
این دسته مسایل بخاطر عدم کنترل فرزندان در سنین کم و عدم آموزش آنها درمواجه با مشکلات است. متاسفانه یکسری مسایل را نمیشود در این فروم بیان کرد.مثل آمار روابط نامشروع و ...
در مورد صحببتون که فرمودید "خوب حالا که دختر تو یه همچین سنی منحرف میشه پس باید نذاریم مدرسه بره" باید عرض کنم این کار پاک کردن صورت مساله است. اگر در سنین کم ارتباط بین جنس مخالف وجود دارد این ارتباط به صورت کاملا پنهانی است. البته در 90درصد موارد. من کتمان نمیکنم که در 10درصد موارد ارتباط آشکارا و با اطلاع مادر وگاها پدر خانواده شکل میگیرد. حالا بیاییم قبح این عمل را در دانشگاه به راحتی هرچه تمام تر بشکنیم. چه میشود؟ همه ارتباط های مخفی با یک کلمه رسمی و علنی میشود. آن کلمه این است: همکلاسی!
متاسفانه برخی مادرها برای نزدیکی بیشتر با فرزندان خود علی الخصوص دختران خود اقدام به برخی کارهای اشتباه میکنند. بعنوان مثال به محض اینکه از رابطه پنهانی دخترانش باخبر میشوند سعی میکنند این مشکل را به تنهایی حل کنند.دریغ از این موضوع که فرزند به خیال اینکه مادر مطلع است و عکس العمل بدی نشان نمیدهد مهر تایید بر عملکرد خود میزند. و امثالهم
در مورد برگزاری کلاس های رایگان و.. خوب این مهم برعهده دولت میباشد. و بازهم توپ در زمین مقابل است
در مورد تفکرات خارجی ها باید عرض کنم که در مورد کسانیکه دشمنی آنها اثبات شده است حرفی باقی نمیماند.اگر به آنها باشد که میگویند ازدواج همجنس بازان نیز چون در ایران ممنوع است پس حقوق بشر رعایت نمیشود. حالا چون خارجی ها میگویند و برای اینکه این تهمت را میزنند بیاییم و ازدواج همجنس گرایان را آزاد کنیم. خوب نمیشود.این کار از پایه اشتباه است.
سخن خود را با یک جمله به پایان میبرم
زمانی که حضرت علی(ع) در محراب مسجد و به هنگام نماز به شهادت رسید، همگان گفتند مگر علی نماز هم میخواند؟؟!! چون در همان زمان هم خارجی ها میگفتند علی نماز نمیخواند!
موفقو پایدار

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 12 بهمن 1392 - 15:06    
sima_vafa
همكار آفتابگردان
همكار آفتابگردان

blank.gif

amo_satar نوشته است:
دوست گرام

من انتظار لایک ندارم چون حرفی رو زدم که بهش ایمان دارم و واسه گفتن حقیقت به تشویق نیاز ندارم! این همه تو تلویزیون و اخبار داره هر روز انتقاد میشه از یه مشت به اصطلاح بچه مسجدی که دارن اسلام و شیعه رو زیر سوال میبرن! همونایی که نوحه هاشون تو همه جا پخش شده و آبروی هر چی شیعه ست رو برده! شما اسم این رو چی میذارین؟ من اسمشو میذارم گمراه شدن
همونطور که گفتم وقتی مسجد و حسینیه هم بی هدف بری گمراه میشی؟ مگه خدا و ائمه بهت نگاه کنن که همیشه اتفاق نمی افته
از این نظر هم باهاتون موافقم که مساجد خیلی هارو به راه راست هدایت کردن اما کسانی رو که هدفشون راه راست بوده ولا غیر...
در مورد دانشگاه هم همونطور که گفتم، شیطان همه جا هست تا ایمان انسان رو به تاراج ببره. نمیشه بگیم دانشگاه جای گمراهیه و بس
بد نیست یه بار دیگه این جمله رو بخونید لقمان را گفتند ادب از که آموختی گفت از بی ادبان سالهاست که ما این جمله رو میشنویم و میخونیم اما یه لحظه بهش فکر نمیکنیم که منظورش چی بود؟
amo_satar جان
من با نظر شما مشکلی ندارم همه آزادن هرجوری دوست دارن دنیارو ببینن. اما با احترام گذاشتن به نظر دیگران!
به هر حال اگر پاسخ من موجب ناراحتی شما شد. عذرخواهی میکنم
هیچوقت نباید مغرور شد، درخت هر چی بیشتر بار بده سرافکنده تر میشه

خدا در قلب انسانهاست

این مطلب آخرین بار توسط sima_vafa در شنبه 12 بهمن 1392 - 17:26 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: amo_satar (شنبه 12 بهمن 1392 - 20:36)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند