كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> طراحي سايت‌هاي اينترنتي
پاسخ دادن به این موضوع
ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی
پست تاریخ: یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:58    
soveh
همکار، در ساوه‌سرا
همکار، در ساوه‌سرا

عضو شده در: 22 خرداد 1389
blank.gif

امتياز: 876

عنوان: ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

پیشاپیش از اینکه حوصله می کنید و مطلب بنده را میخونید،تشکر می کنم و امیدوارم اگر در این زمینه تجربه و یا اطلاعاتی دارید،آنها را در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

چند سالی هست که ما برای معرفی محصولات فروشگاهمون یک وبلاگ داریم و تقریباً چندماهی میشه که وبلاگمون را فعالتر کردیم تا فروش اینترنتی هم داشته باشیم...اون هم به ابتدایی ترین روش فروش اینترنتی! یعنی مشتری جنس را میبینه و زنگ میزنه و پول را به حساب میریزه و ما هم جنس را برای اون پست میکنیم...یعنی فقط در دیدن جنس،سیستم مجازی هستVery Happy
با همین سیستم داغون نسبتاً فروش خوبی داریم و مشتری از شهرهای مختلف ایران داشتیم و داریم...مثلاً از خاش !
به اعتقاد بنده در دهه ی آینده عملاً فروشگاهی که فروش مجازی نداره بیشتر باید مشغول مگس پرانی باشه تا کاسبیWink
راستی برای تبلیغ و جذب مشتری بیشتر...یک صفحه هم برای فروشگاه در فیس ـبوک ایجاد کردیم که از نظر بازخورد افراد و موشکافی روانشناسی در مورد علاقمندی های اونها ...کار جالبیه و به من کمک کرده تا بفهمم ایرانی ها بیشتر از چه وسایل و چه طرح هایی و چه ویژگی هایی(در مورد اجناس) خوششون میاد.

و اما اصل مطلب:
چند روز پیش یک شخصی با من تماس گرفت و آدرس سایتشون را داد و گفت که ما فروشگاه مجازی داریم و تعداد بازدید کننده های سایتمون در حدود 7000 نفر در روز هست و صفحه ی فروشگاه شما را دیدیم و بخاطر درخواست مشتریامون میخواهیم قسمتی را به وسایل کودک اختصاص بدیم و اگر مایلید با پرداخت سالی 80 هزار تومان یوزر و پسوورد بگیرید و اجناستون را در سایت قرار بدید...و این سایت مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی هست و اگر با پست قرارداد COD (پرداخت پس از تحویل جنس) داشته باشید اون را هم براتون قرار میدیم
در ضمن گفت هاست ما نامحدود هست و از اون بابت شما مشکلی ندارید
لازمه بگم که این سایت در صفحه ی اولش دسته بندی داره و از اون قسمت باید انتخاب کرد که چه وسیله ای مورد نیازه.
سایتشون اینه:
کد:
http://www.otaagh.ir/

اگر حوصله ندارید سایتشون را ببینید....صفحه ی اولشون این هست:

اولین ابهامی که برای من پیش اومد این هست که چرا لینک وبگذر را قرار ندادن تا ما هم ببینیم که واقعاً در روز 7000 بازدید کننده دارن ؟ ( آیا راهی هست که بفهمم چقدر بازدید کننده دارن؟Wink)

دوم: آیا در سایت اونها امکان دستکاری و بحث فیشینگ( قرار دادن صفحه ای شبیه درگاه پرداخت بانکی و...) هست یا نه؟

سوم: اگر اینها دیدند که بعد از یکسال فروش ما خیلی خوب هست و گفتند حالا سالی 500 هزارتومان باید پرداخت کنی...باید پرداخت کنیم و گرنه زحمات یکساله و مشتری ها و... از دست میره...درسته؟

چهارم: چه ضمانتی بابت حسن نیت اینها هست و اگر بعد از 3 ماه یک بلایی سر سایت اومد دستمون به کجا بنده؟ اصلاً بند هست؟Cool
(اگر ابهام دیگه ای یادم اومد در پستهای بعدی می نویسم)

حالا...در کل این کار خوب هست یا نه؟ (همین گرفتن بخشی از فضای سایت اونها)

و جدای این سایت:

اگر بخواهیم بقول معروف ظرف کارمون را بزرگ کنیم و واقعاً خودمون فروشگاه مجازی داشته باشیم ( شبیه فروشگاه آفتابگردان و خیلی فروشگاههای دیگه) ...بابت طراحی و مسائل فنی و هاست و ....چقدر برامون خرج داره؟

راستی...آیا این سیستم COD خوب هست یا نه؟ چه راهکارهای دیگه ای برای ارسال مطمئن ( از نظر مشتری) وجود داره؟ ...و این روشها هرکدوم چقدر برای ما خرج داره؟

امیدوارم راهنماییم کنید.موفق باشید

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 22 مهر 1392 - 22:56    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام.
من جواب سؤالات رو سریع بدم:
- راهی نیست بتونی بفهمی یک سایت چقدر بازدید داره. هر چند که رنک گوگل و الکسا معیار خوبی می‌تونه باشه برای اعتبار سنجی سایت...
نوار ابزار search status رو روی فایرفاکس نصب کن، به مرور دست میاد که چه سایتی معتبره و چه سایتی نیست... و چقدر بازدید دارن

- همه چیز ممکنه.

- بعید نیست. مثلاً الان ما سال قبل ۱۸۰ تومان هزینه هاست می‌دادیم حالا که مشتری شدیم ۳۳۰ تومان می‌گن.

- کلاً همه چیز ممکنه. باید ببینی اون شخص چقدر به دین و خدا و پیمغمبر پایبنده؟ تجربه من می‌گه معمولاً مذهبی‌ها کمتر از این کارها می‌کنن. که از عکس‌های صفحه اول این سایت معلومه چه روحیاتی داره...
من باشم به سایتی که ضوابط شرعی و عرفی رو رعایت نمی‌کنه اعتماد نمی‌کنم. (البته این‌ها ممکنه کاملاً شخصی باشه)
- بستگی به قالب داره. اگر سخت‌گیر نباشی حدود ۵۰۰ تومان. اگر چیز عالی بخوای، بین ۱ تا ۲ میلیون.
- روش COD بد نیست اما به شرط پیگیری دائم و هماهنگی با مشتری و پست...

سلامت باشی Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 24 مهر 1392 - 09:27    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

عنوان: پاسخ به «ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اگه فروشتون خوبه بنظر من ریسک نکنید.
با داشتن اطلاعات کمی از مدیریت سایت می تونید از محصولاتی مثل http://opencart.ir استفاده کنید که امکانات خوبی را با قیمت کم در اختیارتون میذاره.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 24 مهر 1392 - 16:25    
soveh
همکار، در ساوه‌سرا
همکار، در ساوه‌سرا

blank.gif

عنوان: پاسخ به «ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

Hamid,جان خیلی ممنونم، میشه برای فروشگاه معمولی (500) و عالی( 1 تا 2 ) مثال بزنی؟
راستی مقاله 1119 باز نمیشه(فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا نکنیم)

amirhosein,جان بسیار متشکرم.سایت جالبی بود...والله من تسلطی به برنامه نویسی ندارم و حالا که شما و حمیدجان اون سایت را تائید نمیکنید ترجیح میدم یک سایت شخصی برای فروشمون داشته باشیم و طراحی سایت برای فروشگاه مجازی را شخص یا گروهی انجام بده که حرفه ای باشه و مخصوصاً تو بحث سئو اطلاعات خوبی داشته باشه.

بقیه دوستان هم اگر اطلاعاتی دارند در این زمینه و میتونن کمک یا راهنمایی کنن،ممنون میشم ....

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 24 مهر 1392 - 20:33    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

soveh, جان،
من تأیید یا رد نکردم. من نظر خودم رو گفتم.
به نظر من انسان باید خودش تجربه کنه.
مثلاً من فقط برای تست، هر بار با یکی از درگاه‌های واسط پرداخت آنلاین کار کردم و مشتری رو برای پرداخت فرستادم به سایت اونا که ببینم روال کار و نظمشون چطوره. شما هم می‌تونی برای تست یکی دو محصول در اون سایت‌ها قرار بدی و ببینی چی به چی هست...

در مورد نمونه، فروشگاه آفتابگردان در حد ۵۰۰ تومان هست. مبالغ بالاتر هم قالب دلخواه مشتری طراحی می‌شه و اتصال به بانک و پنل SMS داره که در صورت نیاز باید بحث بشه...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 مهر 1392 - 01:30    
soveh
همکار، در ساوه‌سرا
همکار، در ساوه‌سرا

blank.gif

عنوان: پاسخ به «ابهامات در رابطه با فروشگاه مجازی» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

آخه Hamid,جان تنوع جنس ما در حدود 1000 قلم جنس هست...من گفتم اگه میشه 15 روز آزمایشی بیام و تست کنم...اما قبول نکردن...و با یکی دوتا جنس اصلاً کارمون راه نمیافته،بعد یه جوری طرف صحبت می کرد که انگار ما نمیدونم قرار دادن کد وبگذر تو سایت چجوریه Mr. Green و صادقانه برخورد نکرد.
اما خب صفحشون خیلی تروتمیز بود و تبلیغی نداشت و دسته بندی هاش نسبتاً خوب بود
راستش خودم حس خوبی بهشون ندارم
به هرحال خیلی متشکرم

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند