كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> طراحي سايت‌هاي اينترنتي -> اصول طراحي صفحات وب
پاسخ دادن به این موضوع
10 تا از مهمترین نکته های طراحی وب
پست تاریخ: پنج‌شنبه 9 شهریور 1391 - 22:59    
ahmad-k
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 9 شهریور 1391

امتياز: 19

عنوان: 10 تا از مهمترین نکته های طراحی وب خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اینها 10 چیزند که من فکر میکنم مهمترین چیزهایی اند که در طراحی وب باید مورد توجه قرار گیرند. آنها ترتیب خاصی ندارند:

1.آبی رو قرمز خوب نیست
نه تنها متن قرمز روی پس زمینه ی آبی، بلکه هیچ رنگی (به جز سفید) روی پس زمینه مشکی، متن روشن روی زمینه ی سفید و متن تیره روی زمینه تاریک کار نمیکنه. به ویژه اگر متن زیادی داشته باشی، این خیلی مهمه که به راحتی خوانده بشه و چشم مردم رو اذیت نکنه. با کمال تعجب، متن قرمز روی زمینه آبی بسیار زیاد استفاده شده، اگرچه این یکی از بدترین ترکیب از رنگهاست.

2.من ساعت جاوای تورو دوست ندارم
به خودتون زحمت قرار دادن چیزهای چشمگیر مانند ساعت های جاوا و منو ختی صدا دار در سایتتون رو ندید.شاید فکر کنید که این شما رو باهوش جلوه میده، اما این طور نیست.(به جز مواقعی که برنامه رو خودتون نوشته باشید!) هرکسی میتونه از سایت های دیگه برنامه (applet) کپی و پیست (copy & paste) کنه و اونا واقعا سایتتون رو بهبود نمیدن. حتی بعضی از مرورگرهای اینترنت آنها رو ساپورت نمیکنن پس این واقعا ارزش نداره.

3.پنجره ی تبلیغات؟من دارم میرم
یکی ازبدترین چیزهایی که من در وبسایت ها دیدم، چه شخصی ها و چه نیمه حرفه ای ها، پنجره های تبلیغات هستند! حتی در سایت های بزرگی مثل www.123webmaster.com نیز هنگام دیدن سایت با پنجره های تبلیغات رو به رو میشید. شخصا، من وقتی سایتی با پنجره تبلیغات میبینم از سایت خارج میشم. اونا به شدت مزاحم اند. اگر سایت رایگان شما اگر میزبان رایگان سایت شما گزینه ی شامل پنجره های تبلیغات و یا تبلیغات در بالای صفحه رو میده، بالای صفحه رو انتخاب کنید. حتی اگه اینکار طراحی اونها رو کمی سختتر میکنه و نمیتونید تبلیغات زیادی داشته باشید. پس خیلی از مردم از آنها متنفرند، این ارزشی نداره. از آنها برای بیشتر از 25 سایت استفاده نکنید. اونها حتی از تبلیغات هم مزاحمترند. اگر میزبان وب شما کاری جز پنجره تبلیغات انجام نمیده، شاید وقتش باشه که یک وب هاست دیگه بگیرید.

4.من منتظر بالا آمدن تبلیغات نمیشم

من سایت های زیادی دیم که غرق در تبلیغاتند! شما سایت رو باز میکنید و دو تا تبلیغ میاد بالا. زیرش مقداری متن هست، بعد یک جستجوگر amazon.com ، بعد مقدار دیگری متن، سپس یک جستجوگر CDNow ، بعد مقداری دیگر متن، سپس نوعی دیگر از برنامه پیوسته و سرانجام صفحه با 4 نوع متفاوت تبلیغات در پایین صفحه تمام شد. این آنرا با ارزش نمیکنه! شما به هیچ وجه از اون طریق پول در نمیارید. هرچند این شاید وسوسه ای باشه برای داشتن تبلیغات بیشتر و تلاش برای در آوردن پول بیشتر اما فقط 2 یا 3 تبلیغ حرفه ای و بهتر میتونه پول بیشتری برای شما داشته باشه و بازدید کنندگان شما تسلیم نمیشن و سایت رو ترک نمیکنند.

5.اون شمارنده رو مخفی کن

از خودتون بپرسید:"چرا من باید تعداد بازدیدکنندگانی که در سایت داشتم رو نشون بدم؟" میتونین دلیل خوب بیارین؟ این خیلی مهمه که بازدید کنندگانتان رو دنبال کنید، به ویژه موقعی که سایتتون در حال رشده، اما نشان دادن تعداد دقیق بازدیدکنندگان قصد خوبی نیست. اگه بازدیدکنندگان بسیار کمی داشته باشید ، مردمی که آنرا روی سایت میبینند فکر میکنند که سایت معروفی نیست، محتوای خوبی نداره و از سایت میرند. اگر بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید، مردم واقعا اهمیت نمیدن که چند بازدیدکننده داشتید. بهتره که از یک دنبال کننده خوب استفاده کنید یا شمارنده تان را مخفی کنید.

5 روش بعد در پست بعد...

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Hamid (جمعه 10 شهریور 1391 - 09:37) rezasystem (جمعه 10 شهریور 1391 - 11:35)

پست تاریخ: جمعه 10 شهریور 1391 - 11:54    
ahmad-k
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 9 شهریور 1391

امتياز: 19

عنوان: 10 تا از مهمترین نکته های طراحی وب خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

6.من نمیدونم چطوری چیزی که میخوام رو پیدا کنم

یکی از معمول ترین مشکلاتی که هنگام طراحی وب صورت میگیرد این است که فکر کنید که کاربرانتان دقیقا میدانند چیزی که میخواهند را در کجا پیدا کنند. چیزی که باید به خاطر بسپارید،این است که بازدیدکنندگان سایتتان نمیتوانند این کار را بکنند. آنها نمیدانند که شما هر تیکه ی اطلاعاتتان را در کجا قرار میدهید. آنها نیاز دارند که بهشان نشان داده شود که هرچیز را کجا دنبالش بگردند. از لینک های تشریحی استفاده کنید. همیشه یک لینک برای بازگشت به صفحه اصلی(homepage) داشته باشید. اگر هم امکان دارد یک تابع جستجو داشته باشید. ساخت این کار سختی نیست و شما میتوانید از سایت هایی مانند google,atomz,freefinde جستجو گر رایگان سایت بگیرید.

7.چیزهای متحرک نگه ندار

وقتی سایتی طراحی میکنید، اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشید این است که طراحی استوار داشته باشید. تنها سایتی که میتواند متفاوت باشد صفحه اصلی است. اگر چیزهای متحرک در محیط سایتتون نگه میدارید یا اگه هر صفحه تون با بقیه کلا فرق داره، بازدیدکننده تان گیج میشود. بعضی مواقع آنها فکر میکنند که از سایتتون خارج شدند، بعضی وفتها آنها قادر به پیدا کردن لینک بازگشت به صفحه اصلی نیستند. از تکنولوژی هایی مانند قاب و جدول استفاده کنید تا محیط استواری بسازید و بازدیدکنندگانتان سایتتان را دوست خواهند داشت.

8.من به تو و جوایزت علاقه ای ندارم
یکی از اشتباهاتی که بسیاری از سایت ها، به ویژه سایت های کوچکتر، انجام میدهند داشتن اطلاعات بیش از حد درباره کسی که آن را ساخته و نمایش دادن جوایزی که وب سایت برنده شده میباشد. بیشتر مردم در اینترنت به دنبال اطلاعات میگردند، آنها به اسم سگ شما اهمیتی نمیدن! اشکالی ندارد که کمی اطلاعات درباره خودتان در یک بخش جداگانه در سایتتان قرار دهید اما آنرا تبدیل به یک بخش مرکزی نکنید. همچنین، جوایز را در همه جای صفحه اولیه قرار ندهید. اکثر جوایز هیچ معنی ندارند و کسی آنها را به معنی برنده ثبت نکرده است. به جز موقعی که یک جیزه بزرگبنده شدید. آنرا در صفحه اصلیتان قرار ندهید.

9.صفحه رو شلوغ نکن

یک کار بسیار مهمی که موقع طراحی وب باید انجام دهید قرار دادن یک مقدار فضای خالی است. حتی اگه صفحه خالی گرانبها باشه و شما باید تلاش کنید و بهترین استفاده رو ازش ببرید، سعی کید مقداری فضای خالی بزارید. حاشیه را ترک کنید، از پاراگراف های کوچکتر استفاده کنید و کل صفحه را با انیمشن های متحرک (GIF) پر نکنید. اگه فضای خالی باشه، سایت شما تمیزتر و بازتر به نظر میاد و کاربر آنرا دوست خواهد داشت. استفاده از انیمیشن های متحرک توجه کاربران را از محتوا و چیزی که آنها به خاطرش در سایت شما هستند، به سوی خودش میکشد.

10.سایتتان را جذاب کنید

تصور کنید، به جای ترویج دادن به سایتتان، بازدیدکنندگان فقط به سایت شما می آیند. آنها باید بیشتر در سایت شما بمانند، صفحه های بیشتری ببینند و دوباره هم به سایتتان بیایند. این امکان داره اگر کاربران شما چیزی که درسایتتان هست رو دوست داشته باشند و باز میگردند. چندراه برای جذاب کردن سایت شما پیشنهاد کردن یک سرویس (مانند ایمیل از everyone.com) ، داشتن یک روزنامه، آپدیت سریع و زیاد یا قرار دادن سرتیتر های خبری در سایتتان است. این کار میتونه کلی وقت شما را خیره کنه.

منبع: Web Page Namehttp://www.freewebmasterhelp.com/articles/tips/1
مترجم: احمد کلاتیانی

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: ahmad-k (یکشنبه 12 شهریور 1391 - 23:32)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند