كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتیبانی پروژه نُمرا (سیستم اعلام آنلاین نمرات)
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود
پست تاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 01:46    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
بالاخره بعد از ده روز کدنویسی مداوم، سیستم جمعآ (جمع آوری آنلاین تکالیف) آماده شدWink
فعلاً به طور آزمایشی این سیستم رو منتشر می‌کنیم تا چند روز آینده که به طور رسمی معرفی بشه.

جمعآ در حقیقت ماژولی هست برای نمرا.
در حقیقت، از این به بعد نمرا همراه با جمعآ منتشر می‌شه. از این نگاه شاید بشه گفت سیستمی که دانلود خواهید کرد، نمرا 2 به حساب میاد.
ماژول جمعآ از بخش مدیریت قابل فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی هست.

دوستانی که هاست و یا امکان نصب لوکال دارن، لطفاً این سیستم رو دانلود و تست کنند:
http://download.aftab.cc/products/nomra/jamaa-v1.beta.zip

توجه: شما در حقیقت دارید نمرا رو نصب می‌کنید، پس مراحل نصب هیچ فرقی با قبل نکرده.
تنها تفاوت با قبل اینه که اگر به عنوان مدرس لاگین کنید، خواهید دید که پنل مدیریت تکالیف هم اضافه شده.
و همینطور اگر به عنوان دانش‌جو لاگین کنید، باز پنل مدیریت تکالیف رو خواهید دید.

در چند روز آینده بیشتر در مورد نحوه استفاده از ماژول جمعآ صحبت خواهم کرد.
فعلاً خودم به عنوان آزمایش، دارم از این سیستم برای دانش‌جویان خودم استفاده می‌کنم:
http://niroomand.ir/nomra

دوستانی که نصب می‌کنند، لطفاً اگر مشکلی دیدند گزارش کنند.

ما برنامه‌مون اینه که قبل از آغاز سال تحصیلی دیگه یک نسخه کاملاً پایدار عرضه کنیم. پس تا اون موقع ممکنه ایراداتی پیدا بشه و این برای سیستمی به این عظمت کاملاً طبیعی هست.
سعی می‌کنیم تا اون موقع تمام ایرادات اساسی رو رفع کنیم و بعد یک نسخه ثابت عرضه کنیم.

موفق باشیدWink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در جمعه 6 مرداد 1391 - 11:38 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 13:29    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: پاسخ به «جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

امروز خوشبختانه در كلاس هاى شبكه، نمرا و جمعا رو بين دانشجوها به كار گرفتيم. خدا رو شكر دقيقاً همون چيزيه كه سالهاست منتظر بودم تا فرصت طراحيش پيش بياد Razz
كار رو بسيار بسيار ساده مى كنه و من اميد دارم كه خيلى زود جاى خودش رو بين مدرسين و مؤسسات باز كنه.

به زودى نسخه پايدارى با نام نمرا ٢ عرضه خواهد شد Wink

چند مشكل كوچيك مثل نمايش ايميل ها موقع ارسال تكليف ديده شد كه رفع خواهد شد.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 02:30    
saman25
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 1 فروردین 1389

iran.gif

امتياز: 2088

عنوان: پاسخ به «جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

آیا ثبت نام دانشجویادانش آموزوالبته انتخاب واحدودروس مربوطه باید حتما توسط مدیرباشه یا خیر چون درپنل دانشجو جایی برای ثبت نام وانتخاب واحدیادرس نداره

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 08:08    
ali212
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 13 فروردین 1391

امتياز: 433

عنوان: تقدير و تشكر خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با عرض سلام و قبولي طاعات

جمعا را با موفقيت نصب و راه اندازي نمودم . مشكلي نديدم . وقتي دانش آموز روي تكليف كليك مي كند چيزي دانلود نمي شود . لطفا در قسمت دريافت تكليف توسط دانش آموز و ارسال براي معلم توضيح دهيد. خيلي عالي مي باشد تبريك ما را بپذيريد. جناب نيرومند عزيز نمره در ابتدايي توصيفي مي باشد . در قسمت ثبت نمرات چگونه عمل كنيم ؟ . باتشكر

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 09:02    
fgh1372
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 1 مرداد 1391

امتياز: 36

عنوان: پاسخ به «جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
ببخشید من یه مشکلی داشتم . حالا شاید مشکل از سیستم نباشه . نمیدونم ! برای اعتراض زدن روی نمرات من هرکاری میکنم آخرش توی پنل دانشجو زده که وقت اعتراض تمام شده ! لطفا راهنمایی کنید .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 11:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

saman25,جان،
ثبت دانش‌جو حتماً از طریق پنل مدیریت هست.
از بخش ثبت نام دسته‌ای مثلاً هزار نام کاربری و پسورد سریعاً تولید کنید و به دانش‌جوها بدید. ازشون بخواهید وارد پنلشون بشن و پروفایلشون رو کامل کنن... عکس و مشخصات کاملشون رو.

ali212, جان، متوجه نشدم منظورتون از اینکه چیزی دانلود نمی‌شه چیه؟
شما به عنوان مدرس یک تکلیف جدید تعریف می‌کنید به این معنی که مثلاً می‌نویسید:
در مورد تفاوت الکتریک و الکترونیک تحقیق کنید و نتیجه را در قالب یک فایل doc ارسال کنید.

دانش‌جو وارد پنلش می‌شه و فایل رو آپلود می‌کنه.
بعد، شما به عنوان مدرس می‌بینید که یک تکلیف رسیدگی نشده آمده. تکلیف رو می‌بینید و فایلش رو دانلود و مطالعه می‌کنید و اگر خواستید قبول یا رد کنید و به دانش‌جو امتیاز بدید.

اگر شما به عنوان مدرس بخواهید فایل به دانش‌جو بدید می‌تونید یه جا آپلود کنید و داخل شرح تکلیف آدرس فایل رو بذارید.
مثلاً بنویسید فایل زیر را دانلود کنید و آن‌را رتوش کرده و ارسال کنید:
http://niroomand.ir/homeworks/retouch.zip

در مورد نمرات توصیفی اجازه بدید بررسی کنم، اگر بشه نوع فیلد نمره رو از حالت عددی دربیارم، اما در این صورت معدل به مشکل خواهد خورد Embarassed
توی ابتدایی معدل رو چطور حساب می‌کنن؟

fgh1372, جان،
موقع وارد کردن نمره توسط مدرس یا مدیر، باید گزینه "دانش‌جویان امکان اعتراض داشته باشند" رو فعال کرده باشید.

و اما، یک امکان خارق العاده به جمعآ اضافه شد و اون اینکه:
مدرس می‌تونه هر دانش‌جویی رو که خواست به عنوان "مدیر تکالیف" یا "مدیر افزودن تکلیف" تعیین کنه!
چون خیلی از مدرس‌ها در کلاس، یک دانش‌جو رو به عنوان کمک‌یار برای تعریف و جمع آوری تکالیف انتخاب می‌کنن چون ممکنه خودشون فرصت نکنن یا یادشون بره. در جمعآ می‌تونن این کار رو به یک یا چند تا از دانش‌جوهاشون بسپرن Wink
دانش‌جویی که دسترسی "افزودن" داشته باشن فقط می‌تونه تکلیف اضافه کنه و دانش‌جویی که دسترسی "مدیریت تکالیف" داشته باشه تمام دسترسی‌های مدرس رو خواهد داشت.
خودم از این امکان، خیلی کیف کردم Very Happy

تشکرها از این پست: ali212 (جمعه 6 مرداد 1391 - 15:51)

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 15:31    
bandar53
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 26 تیر 1391
iran.gif

امتياز: 559

عنوان: پاسخ به «جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

بسم الله
سلام علیکم.
خسته نباشید . و سعیکم مشکور .
1- در پرینت گیری برنامه هفتگی / کارت ورود به جلسه سر برگ که نام مرکز آموزشی فارسی به هم می ریزه .
2- امکان مدیر تکالیف" یا "مدیر افزودن تکلیف" چگونه تعیین می شود ؟
پیشنهاد: متشکرخواهیم بود. ارسال تکلیف به دانشجو برای مدرس هم امکان پذیر بود . تشکر

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 15:38    
bandar53
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 26 تیر 1391
iran.gif

امتياز: 559

عنوان: Re: پاسخ به «جمعآ (سیستم جمع آوری آنلاین تکالیف) نسخه بتا آماده دانلود» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

fgh1372 نوشته است:
سلام
ببخشید من یه مشکلی داشتم . حالا شاید مشکل از سیستم نباشه . نمیدونم ! برای اعتراض زدن روی نمرات من هرکاری میکنم آخرش توی پنل دانشجو زده که وقت اعتراض تمام شده ! لطفا راهنمایی کنید .

بسم الله
سلام . احتمالا شما در اضافه نمودن ترم امکان تغیر نمره توسط مدرسین رو فعال نفرمودین . با رفتن به بخش ویرایش ترم ها این امکان رو فعال بفرمایید سپس در نمرات امکان اعتراض دانش جویان رو فعال کنید . مشکل حل خواهد شد . تشکر

تشکرها از این پست: fgh1372 (شنبه 14 مرداد 1391 - 17:37)

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 18:09    
ali212
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 13 فروردین 1391

امتياز: 433

سلام عزيز مهربان
در ابتدايي معدل عدي نداريم چون نمره عددي نيست .هر درس داراي تعدادي انتطارات هست كه با چهار كلمه ارزشيابي مي شود ( خيلي خوب- خوب- قابل قبول- نياز به تلاش بيشتر) و هركدام كه بيشتر بود نمره نهايي در آن درس در ماه يا نوبت مي شود. جناب نيرومند بزرگوار اگر علاقه مند هستيد در زمينه مدارس ابتدايي كاري شبيه جمعا انحام دهيد من طرحي را براي ابتدايي آماده دارم براي شما بفرستم و شما آن را برنامه نويسي كنيد. در ضمن وقتي دانش آموز وارد پنل خود مي شود و به قسمت مديريت تكاليف مي رود گزينه اي براي ارسال فايل تكاليف براي استاد يا معلم خود ندارد.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 22:14    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

bandar53, جان،
در مورد مشکل اول، شما در تنظیمات پرینت مربوط به مرورگر خودتون باید چاپ موارد اضافه رو غیرفعال کنید. اون نوشته اصلاً نباید بالای صفحه چاپ بشه...
فکر کنم فقط توی گوگل کروم این مشکل وجود داشته باشه.

در مورد اینکه یک دانش‌جو رو مدیر تکالیف کنیم، روی اینی که دانلود و نصب کردید نیست. تازه امروز کارش تمام شده و هنوز آپلود نکردم.

ali212,جان،
با این حساب، با توجه به روال نسبتاً پیچیده‌ای که در ابتدایی داریم، نمرا احتمالاً به درد ارزشیابی توصیفی نمی‌خوره.
در مورد طرحتون، ارسال کنید، بررسی کنم، اما قول اینکه حتماً کار کنم رو نمی‌دم، چون همین نمرا و جمعا حقیقتاً شیره جون من رو کشید و فکر می‌کنم تا مدت‌ها طرف برنامه‌نویسی نرم!
نوشتن و بررسی چند باره بیش از 20 هزار خط کد شوخی نیست... Crying or Very sad

در مورد ارسال تکلیف، وقتی یک تکلیف توسط مدرس برای دانش‌جو تعریف بشه، دانش‌جو در پنل خودش، در بخش مدیریت تکالیف، جلو نام اون درس در ستون "انجام نشده" وقتی روی تعداد تکالیف کلیک کنه، می‌تونه تکالیف انجام نشده رو ببینه و فایل تکلیف رو ارسال کنه.

امشب امکان جدیدی به نمرا اضافه شد و اون اینکه مدرس می‌تونه به دانش‌جویان یک دوره خاص، ایمیل گروهی ارسال کنه. مثلاً ممکنه بخواد بگه کلاس در فلان روز کنسله. از این طریق می‌تونه Wink

فردا سعی می‌کنم نسخه Beta2 رو منتشر کنم که نصب و تست کنید...

تشکرها از این پست: bandar53 (شنبه 7 مرداد 1391 - 07:25)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند