كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> اطلاعیه‌های مربوط به سایت -> آفتابگردان در رسانه​ها
پاسخ دادن به این موضوع
پارس‌خوان در برنامه « به‌روز » شبکه سه سیما
پست تاریخ: جمعه 23 دی 1390 - 23:37    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پارس‌خوان در برنامه « به‌روز » شبکه سه سیما خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام؛
دوستان عزیز، همانطور که در مطلب «معرفی « پارس‌خوان » در برنامه « به‌روز » شبکه سه » گفته شد، پارس‌خوان در برنامه به‌روز شبکه سه سیما معرفی گردید.

مدتی پیش عزیزانی از برنامه به‌روز تماس گرفتند (آقای نجفی و آقای عباسی عزیز) و اعلام کردند که قصد معرفی پارس‌خوان در برنامه‌شان را دارند.

متن ایمیلی که از طرف آقای عباسی ارسال شد به این صورت بود:
نقل قول:
سلام آقای نیرومند
من "احمد عباسی" هستم . سرپرست نویسندگان برنامه "به روز" شبکه 3 . قبل از من آقای نجفی، تهیه کننده برنامه با شما تماس گرفته بودن که فرمودید برنامه رو تا حالا ندیدید
یه برنامه هفتگی نیم ساعته با موضوعات مرتبط با کامپیوتر، موبایل و به طور کلی آی تی که جمعه ها از ساعت 13:15 تا 13:45 از شبکه 3 پخش میشه . قسمتهای پخش شده به روز رو تو این آدرس می تونید ببینید
http://www.aparat.com/brooz
یکی از بخشهای برنامه، بخش معرفی نرم افزاره که به معرفی نرم افزارهای خوب و کاربردی داخلی و خارجی می پردازه . تصمیم داریم نرم افزار پارس خوان رو در یکی از برنامه ها معرفی کنیم
مزاحمتون شدم که اولاً اجازه بگیرم . ثانیاً اگر مایل بودید یه بخش از معرفی نرم افزار رو به خودتون واگذار کنیم . به این شکل که زحمت بکشید و یکی دو دقیقه در مورد نرم افزار پارس خوان و اینکه چه ویژگی هایی داره صحبت کنید
این صحبت رو با وب کم یا دوربین موبایل ضبط کنید و برای من بفرستید تا بین همون قسمت معرفی پارس خوان پخش بشه
اگه موردی بود من در خدمتتون هستم
0912***
احمد عباسی

متن پاسخ بنده به این صورت بود:
نقل قول:
سلام؛
جناب آقای عباسی و جناب آقای نجفی، ممنون از انتخاب شما و امیدوارم پارس‌خوان برای مخاطبانتون مفید باشه.
در مورد معرفی و حضور جلو دوربین، با توجه به اینکه به شدت با قرار گرفتن مقابل دوربین مشکل دارم (و چند باری که تجربه‌ش رو داشتم همیشه از استرس نفسم بند اومده)، این زحمت رو به خودتون واگذار می‌کنم.
نکاتی که اگر خودم می‌بودم به اون‌ها اشاره می‌کردم رو در قابل دیالوگی که می‌شه براش در نظر گرفت، می‌نویسم. به لحن شما در معرفی نرم افزار دقت کردم و لحن این متن رو مشابه اون تنظیم کردم. هر چند که خودتون هر طور صلاح دونستید می‌تونید تغییر بدید یا کلاً متن دیگه‌ای رو در نظر بگیرید:
شده تا به حال آرزو کنید که ای کاش یکی برام این مطلب رو می‌خوند؟ امروز قصد داریم برنامه‌ای رو معرفی کنیم که مثل یک روبات کار خواندن متون فارسی رو براتون انجام می‌ده! پارس‌خوان، مبدل متن فارسی به صداست. اگر اهل خواندن اخبار به صورت آنلاین باشید و یا نیاز داشته باشید که یک مقاله فارسی رو مطالعه کنید، مطمئناً می‌دونید که خیره شدن به مانیتور و نگاه به نوشته‌های ریز، چشم‌ها رو حسابی آزار می‌ده ضمن اینکه شما رو از انجام یه کار دیگه باز می‌داره. اما شما می‌تونید خوندن اون متن رو به «پارس‌خوان» محول کنید. فقط کافیه به آدرس parskhan.aftab.cc مراجعه کنید و از بخش «دانلود پارس‌خوان» اقدام به دانلود اون کنید. فقط دقت کنید که قبل از استفاده باید نرم افزار ‎.NET Framework نسخه 4 روی سیستم شما نصب باشه. برای دانلود این نرم افزار، می‌تونید روی لینک «پارس‌خوان چیست» کلیک کنید و بعد از مطالعه بعضی نکات در مورد استفاده از پارس‌خوان، روی لینک دانلود دات.نت.فریم‌ورک کلیک کنید.
بعد از نصب، بهتره از منوی Help گزینه Help رو کلیک کنید و یا کلید F1 رو بزنید تا راهنمای استفاده از پارس‌خوان و توضیحات طراحان اون باز بشه.
در کل، کار کردن با اون خیلی ساده‌ست. متن دلخواهتون رو داخل پارس‌خوان کپی کنید و روی دکمه Play کلیک کنید. همین!
با توجه به اینکه کیفیت پخش صدا در حالت عادی به سرعت هارددیسک شما بستگی داره، بهترین حالت اینه که سرعت رو روی «سریع» قرار بدید و با کلیک روی Record (دکمه قرمز) یک خروجی صوتی از متن بگیرید و بعد اون رو گوش کنید تا صدایی روان‌تر و واضح‌تر بشنوید.
حتی می‌تونید از چندین مقاله که فرصت خوندن اون‌ها رو ندارید خروجی صوتی با فرمت Wav و یا MP3 بگیرید و روی تلفن همراهتون کپی کنید و در مسیر و یا در ماشین به اون‌ها گوش بدید!
یکی دیگه از کاربردهای پارس‌خوان، تولید صدا در برنامه‌های چند رسانه‌ای آموزشی هست. می‌تونید متون رو با اون ضبط کنید و برای مخاطبانتون پخش کنید. *

[در اینجای معرفی لطفاً یک متن رو از یک سایت، کپی کنید و بعد از تنظیم سرعت روی «سریع» و خروجی صوتی گرفتن، اجازه بدید که پارس‌خوان متن رو بخونه. بعد این جملات رو بگید:]
ممکنه بعضی کلمات توسط پارس‌خوان به خوبی تلفظ نشن که البته با اینکه پارس‌خوان تلفظ بیش از 40 هزار کلمه و تمام مشتقات اون‌ها (مثل صیغه‌های مختلف یک فعل) رو شناسایی می‌کنه، اما با توجه به پیچیدگی تحلیل جملات در همه زبان‌ها و ورود مداوم کلمات جدید به زبان ما، این طبیعی به نظر می‌رسه. در قوی‌ترین نرم افزارهای خارجی تبدیل متن انگلیسی به صدا هم این موضوع صادقه.
حتی شما می‌تونید کلمه‌ای که به درستی تلفظ نمی‌شه رو با کلیک روی Help us to improve به طراحان معرفی کنید تا در نسخه‌های بعدی به بانک لغات پارس‌خوان اضافه بشه.

خبر خوب برای علاقه‌مندان به زبان انگلیسی اینکه هر چند برنامه‌های خوانای متن انگلیسی موجوده، اما پارس‌خوان امکان خوندن متن انگلیسی رو هم داره و نیازی به نصب اون برنامه‌ها ندارید. برای استفاده از این امکان، از منوی Command گزینه English TTS رو کلیک کنید و متن انگلیسی خودتون رو داخل کادر متنی پارس‌خوان کپی کنید و روی Play کلیک کنید و یا با کلیک روی Record، از اون فایل صوتی تهیه کنید.

پارس‌خوان حاصل تلاش آقای حمید رضا نیرومند و همکارانشون در کانون اینترنتی آفتابگردان هست که طی یک کار گروهی آنلاین تولید شده و به رایگان در اختیار فارسی‌زبانان قرار گرفته.
حتی جالبه که بدونید این دوستان سورس‌کد این برنامه رو هم به طور کامل در اختیار علاقه‌مندان قرار دادن تا الگوریتم و کد اون رو در برنامه‌ها و پروژه‌های خودشون به کار بگیرن. مثلاً شما می‌تونید از این سورس برای تولید برنامه‌های ویژه نابینایان استفاده کنید و یا اینکه آقای نیرومند قول دادن با ترکیب این نرم افزار با یک اسکنر دستی، دستگاهی رو تولید کنن که با یک بار کشیدن روی یک صفحه از کتاب، اون دستگاه اقدام به خوندن اون صفحه از کتاب کنه.

شما هم می‌تونید با مراجعه به سایت رسمی پارس‌خوان هم نظرات و پیشنهادات خودتون رو با این دوستان در میون بیذارید و هم در توسعه اون به اون‌ها کمک کنید. مثلاً می‌تونید برای قرار دادن صداتون روی این نرم افزار اعلام آمادگی کنید و یا در ارائه این نرم افزار برای بسترهای دیگه مثل گوشی و یا سیستم‌عامل‌های لینوکس و MAC OS به اون‌ها مشورت بدید.

دوستان عزیز، حالا که فرصتی شد من بد نیست یه توضیحی بدم. ببینید، برنامه‌های بسیار خوب و رایگانی توسط همه دوستان برنامه‌نویس ایرانی تولید شده که می‌شه روی اون‌ها در برنامه‌هایی مشابه برنامه شما مانور داد. به نظر من سعی کنید به جای معرفی برنامه‌های خارجی، برای تشویق دوستان برنامه‌نویس ایرانی اون‌ها رو بیشتر معرفی کنید. حتی به فکر جشنواره‌هایی در این زمینه باشید تا فرهنگ Open Source و تولید برنامه‌های رایگان در ایران جا بیفته.

فقط بنده و چند جوان علاقه‌مند که در همین سایت فعالیت می‌کنیم، تولیدات خوبی داریم که من گاهی می‌بینم بسیاری از ایرانی‌ها سال‌ها بوده دنبالش می‌گشتن!
بد نیست اگر تمایل داشتید، در برنامه‌های بعد، به مرور اون‌ها رو به علاقه‌مندان معرفی کنید:
مثلاً « تستا » (http://testa.cc) سیستم رایگان برگزاری آزمون آنلاین در محیط شبکه. می‌دونید چند هزار مؤسسه و مربی و معلم در این کشور به سیستمی مشابه تستا نیاز دارن؟ هر چند که همین الان هم اگر در اینترنت جستجو کنید، متوجه می‌شید که صدها نفر دارن از اون استفاده می‌کنن. کمی وقت روی اون بذارید، متوجه می‌شید که این سیستم چه نعمتی هست در خدمت آموزش الکترونیک کشور. فقط یک آموزش کوتاه نیاز داره تا مثل این صدها مربی‌ای که عاشق تستا هستند، بقیه هم عاشقش بشن و روی فلششون همیشه همراه داشته باشن و یا روی سایتشون نصب کنن و آزمون‌های تقویتی از دانش‌جویانشون بگیرن.
و یا youRL.ir که یک کوتاه کننده آدرس‌های اینترنتی با قابلیت آمارگیری و نمایش آمار در سایت هست. خیلی از وبلاگ‌نویس‌ها و دانشجویان و ... به اون نیاز دارن.
و یا سیستم مدیریت کتابخانه آفتابگردان که خیلی از کتابخانه‌های عمومی در سطح مدرسه و مسجد و ... به اون نیاز دارن و هنوز دارن کاغذی کار می‌کنن!!
و یا حتی کوچیک‌ترین برنامه ما به نام مجیکفا ( http://yourl.ir/magicfa ) که مشکل خیلی‌ها رو رفع می‌کنه و یا مبدل متن گفتاری به نوشتاری ( http://yourl.ir/s2f ) و غیره.

خیلی از گروه‌های گمنام هستند که کارهای ارزشمندی انجام دادن و من فکر می‌کنم کشف و معرفی اون‌ها باید توسط شما که در اون موقعیت هستید صورت بگیره.
سعی کنید جوانان رشته کامپیوتر رو تشویق کنید به سمت کارهای گروهی آنلاین و تولید برنامه‌های رایگان. به اون‌ها آموزش بدید که کار رایگان به معنی کار بیهوده نیست. بلکه فرصتی هست برای افزایش دانسته‌ها. بهانه‌ای هست برای کار با عشق. هیچ چیز مثل این نوع کارها انسان رو به هدف و موفقیت نزدیک نمی‌کنه.

به هر حال، مجدداً از نظر لطف شما تشکر می‌کنم و امیدوارم هر روز موفق‌تر و پرانرژی‌تر از گذشته باشید.
موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند

امروز (جمعه 23 دی ماه 1390) مطلع شدیم که معرفی پارس‌خوان در برنامه امروز انجام شده.

از همین‌جا از انتخاب این دوستان و زحمتی که بابت معرفی پارس‌خوان کشیدند کمال تشکر را داریم و امیدوارم مورد استفاده کاربران قرار گیرد.

از همه آفتابگردانی‌های عزیز که عامل اصلی انتشار نام و خدمات آفتابگردان هستند، کمال تشکر را داریم و امیدواریم این مجموعه هر روز موفق‌تر و پربارتر باشدWink
حمید رضا نیرومند

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در دوشنبه 15 اسفند 1390 - 23:37 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: SaeidF (شنبه 24 دی 1390 - 00:05) babani (شنبه 24 دی 1390 - 10:31) amirhosein (شنبه 24 دی 1390 - 11:48) Gytyonline (شنبه 24 دی 1390 - 13:16) meh_ham (شنبه 24 دی 1390 - 22:29) 2020 (یکشنبه 25 دی 1390 - 18:46) soojy (یکشنبه 25 دی 1390 - 19:37) glasy_heart (دوشنبه 26 دی 1390 - 20:44) diablo (شنبه 1 بهمن 1390 - 09:53) kahroba (شنبه 1 بهمن 1390 - 11:06) yaskan (شنبه 1 بهمن 1390 - 19:25) doostanma (یکشنبه 2 بهمن 1390 - 21:14) qwerty13 (پنج‌شنبه 13 فروردین 1394 - 16:13)

پست تاریخ: شنبه 24 دی 1390 - 10:49    
babani
مسؤول واحد فرهنگی سایت
مسؤول واحد فرهنگی سایت

عضو شده در: 27 بهمن 1388
iran.gif

امتياز: 998

عنوان: پاسخ به «پارس‌خوان در برنامه « به‌روز » شبکه سه سیما» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام حمیدجان
موفقیت بزرگیه، بهتون تبریک میگم
اتفاقا من از بینندگان پرو پا قرص برنامه بروز هستم
و تقریبا هر هفته میبینمش . (البته معلومه که نماز جمعه به برنامه بروز اولویت داره ولی من بخاطر مشکلات خاص خانوادگی اکثر هفته ها موفق به نماز جمعه نمیشم" خدا منو ببخشه")
ولی از بدشانسی این هفته مسافرت بودم و ندیدمش .
اگه میدیم کلی ذوق می کردم.
راستی حمیدجان از پارس خوان آمار داری؟ میدونی بعد از پخش برنامه چقد به پارس خوان مراجعه شده؟ اصلا سرورتون توان پذیرایی از اینهمه مهمون ناخونده رو داره یا نه ؟
ما منتظر پخش کلیپ این برنامه در آپارات و سایت های دیگه هستیم البته فک کنم حتما کلیپشو توی آفتابگردانم قرار بدین ! مگه نه؟
امیدوارم تستا و سایر پروژه هاتون هم به زودی "بروزی" بشن.
بازم تبــــــــــریــــــــــــــــــــــک میـــــــــــــــــــــــــــــــــــگم - موفق باشید

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 09:29    
ashena
مدیر انجمن طراحی صفحات وب
مدیر انجمن طراحی صفحات وب

عضو شده در: 15 آذر 1388
blank.gif

امتياز: 635

عنوان: پاسخ به «پارس‌خوان در برنامه « به‌روز » شبکه سه سیما» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حمید جان تبریک میگم
آفرين
آفرين
آفرين
آفرين
آفرين
موفق باشی

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع