كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)
پست تاریخ: جمعه 1 مهر 1390 - 01:11    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 434

عنوان: پاسخ به «چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام به دوستان می‌خوام یک مستند رو معرفی کنم درباره حجاب
کلی گشتم که یه لینک سالم برای دانلودش پیدا کنم
موضوعات فیلم:
حجاب در ادیان الهی
حجاب در غرب
حجاب قبل و بعد از انقلاب
حجاب در جامعه کنونی
حجاب و دختران آخر الزمان
مصاحبه با دختران بی حجاب و بد حجاب
بررسی علل بی حجابی و بد حجابی در جامعه
نظر مردم با طرح بر خورد با بی حجابی
مصاحبه با چندی از علماء دین در مورد حجاب
مصاحبه با هم وطنان مسیحی _ یهودی _ ارمنی _ زرتشتی در مورد حجاب در دین آنها …
به همراه سخنرانی جذاب و فوق العاده آموزنده دکتر حورایی
در این صفحه یک لینک دانلود مستقیم گذاشتند براش فقط یه کم حجمش زیاده همش 350 مگ، من خودم امشب انشاالله دانلودش می‌کنم، اگر اینترنت پرسرعت ندارید برای دانلود می‌دم به استاد نیرومند دوستان از ایشون بگیرند،
http://xtar.ir/forum/thread1060.html

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: fershtedelbar (سه‌شنبه 1 آذر 1390 - 13:57)

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 15:02    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

امتياز: 498

عنوان: پاسخ به «چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام دوستان مستند حجاب خیلی جالب بود، من پیشنهاد می‌کنم حتماً ببینیدش
بد نیست بخشی از نامه چارلی چاپلین به دخترش ژرالدین رو بخونیم که درباره حجاب نوشته شده، جالبه که این آدم مسلمون نبوده و شاید هیچ وقت هم از تفکرات این مذهب باخبر هم نبوده، به نظر من اون فقط صاحب کمی انسانیت بوده
...کار تو بس دشوار است ، این را می دانم . به روی صحنه ، جز تکه ای حریر نازک ، چیزی بدن ترا نمی پوشاند . به خاطر هنر می توان لخت و عریان به روی صحنه رفت و پوشیده تر و باکره تر بازگشت . اما هیچ چیز و هیچ کس دیگر دراین جهان نیست که شایسته آن باشد که دختری ناخن پایش رابه خاطر او عریان کند. برهنگی ، بیماری عصر ماست ، و من پیرمردم و شاید که حرفهای خنده دار می زنم . اما به گمان من ، تن عریان تو باید مال کسی باشد که روح عریانش را دوست می داری . بد نیست اگر اندیشه تو در این باره مال ده سال پیش باشد . مال دوران پوشیدگی . نترس ، این ده سال تو را پیر تر نخواهد کرد....

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 15:48    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

سلام؛
بعضی پست‌های این تاپیک و پست‌های مرتبط با اون، به خاطر درخواست خود کاربران حذف شد تا هم خودشون اعصابشون راحت باشه و هم سوء تفاهم پیش نیاد.

همه دوستان سعی کنن چه در این تاپیک و چه در تاپیک‌های دیگه از اظهار نظر در مورد مسائل دینی خودداری کنن.
احتمالاً می‌دونید که اظهار نظر در مورد مسائل دینی توسط فردی که دانش مرتبط رو نداره (یعنی مرجع تقلید نیست) گناه کبیره‌ست.
ما فقط می‌تونیم نقل قول کنیم.
بگیم خدا گفته این، پیامبر گفته اینطور و غیره.
نمی‌تونیم بگیم: به نظر من حجاب یعنی چی.
نمی‌تونیم بگیم: به نظر من فلان نظر اسلام یعنی این و در موردشون اظهار نظر کنیم.

به هر حال، از راه‌اندازی بحث‌های خیلی سنگین که ممکنه نظر یکی بر دیگری غالب بشه در حالی که اون شخص ممکنه اطلاعات کافی نداشته باشه، خودداری کنید.
بهتر بود تاپیکی راه‌اندازی کنیم و به طور مثال حجاب در ادیان مختلف رو بررسی کنیم تا اینکه بشینیم بگیم به نظر من باید حجاب داشت چون... یا نباید داشت چون...

ممنونم.

تشکرها از این پست: meh_ham (شنبه 2 مهر 1390 - 17:31) glasy_heart (شنبه 2 مهر 1390 - 18:52)

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 19:46    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

با سلام
اگر قرار بود تاریخ حجاب در ادیان رو بررسی کنیم که هزار تا کتاب در این باره چاپ شده بود کاملاً بیهوده،
اتفاقاً من فکر می‌کنم بهتره که دست از کارهای بیهوده و کلیشه‌ای مثل این کارها برداریم و بیایم با راه انداختن اینطور بحث‌ها دلیل مشکلاتمون رو پیدا کنیم، بزاریم همه حرف بزنن، گله کنن، ایراد بگیرن، عوض اینکه برای جوونتون همه چیز رو تعریف کنید سعی کنید اونو درک کنید.
جالبه که شما خودتون هم توی این پست نظر دادین بعد می‌گین نباید از اول ایجاد می‌شده؟!
به خدا دلیل اینکه با وجود اینهمه روحانی شاهد این همه بدحجابی و باقی فسادها هستیم همینه، همین که روحانیت و باقی افراد مسئول به جای درک کردن افراد کج رفته فقط سعی میکنن با انجام این طور کارهای نمایشی همه چیز رو از سرشون باز کنن،
من بابت این جور تفکر جداً متاسفم
اینم خیلی مسخره است که بچه‌های آفتابگردان منتظرن تا hamid یه پست بزاره حالا حتی یه تذکر که من نمی‌دونم کجاش جای تشکر داره، سریع بیان ازش تشکر کنن، اگر پست‌های مارو می‌خوندین من در پست آخرم مستندی رو معرفی کردم که اتفاقاً تاریخ حجاب رو در ادیان هم بررسی کرده بود.
تا سمت تفکراتتون اینه انتظار نداشته باشید که اوضاع کوچکترین تغییری کنه، تا این اوضاع خفه باش حاکمه ما لایق همین شرایطیم و این شرایط هم لایق ما

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 19:54    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

امتياز: 498

خود من با اینکه به قول حمید اطلاعاتم خیلی کمه توی همین بحث کردن‌ها خیلی چیزها دستگیرم شد مخصوصاً راجع به حجاب، یه چیزهایی هست که نه تو هیچ کتابی نوشته شده و نه هیچ عالمی با تمام کتاب‌هایی که خونده به اون رسیده اما ممکنه یه بچه 10 -12 ساله تو زندگیش تجربه ‌ای کسب کنه که با بیان اون تجربش مسیر زندگی یک انسان رو عوض کنه
اگر قرار باشه هر کسی که علم کامل داره درباره یک چیزی بیاد حرف بزنه پس دیگه موضوع بحث کردن و شور و مشورت که در اسلام اومده قضیش چیه؟
در ضمن نمی‌دونم چرا کسی متوجه سوال جزرجنون نشد دقیقاً اسم تاپیک هست که چرا خوب حجاب می‌کنید چرا بد حجاب می‌کنید قرار بود توی این تاپیک هر کسی دلیل خودش رو برای حجاب خودش بگه، پرسید چرا نه چیه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 20:23    
aliakbar62
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 16 شهریور 1390

امتياز: 63

سلام
بحث به اینجا که رسید برای من جالب شد، این تاپیک رو دنبال می‌ کردم به نظر من پست‌ هایی که حذف شد اتفاقاً جالب بود،
خداییjazrejonoon, راست می‌ گه چون دو تا پست گذاشت که خیلی عالی بود یکی اون مقاله پزشکی یکی هم همین مستند که من دربه در دنیال چنین چیزی بودم البته دیدنش برای همه مفید بود، هیچ کس تشکر نکرد ازشون، اونوقت از تدکر hamid دو نفر تشکر کردند که یکیشون در این تاپیک خودش پست گذاشته بود، فکر کنم اصلا پست رو نخونده بود طرف تشکر کرد چون با تشکر از این پست خودش هم رفت زیر سوال!!
پس خوب شد من نظرم رو نگفتم وگرنه با این واکنش ها‌ و دیدگاه ها احتمالاً ترور ادبی می شدم Mr. Green

تشکرها از این پست: fershtedelbar (سه‌شنبه 1 آذر 1390 - 13:57)

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 20:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

jazrejonoon, جان،
همونی که گفته شما باید حجاب داشته باشید، گفته در مباحث دینی اظهار نظر نکنید.

اتفاقاً خیلی از مشکلات ما از زمانی شروع می‌شه که ما شروع می‌کنیم اظهار نظر در مورد مسائل دینی! در حالی که اطلاعات کافی نداریم.
اگر من به شما بگم حجاب یعنی چی و رعایت کن، شما از دین و حجاب زده می‌شید. اما اگر یک مرجع تقلید و یا کسی که اطلاعات کافی داره اظهار نظر کنه، شما بدون چون و چرا قبول می‌کنید چون می‌گید سال‌ها مطالعه و تحقیق کرده و راست می‌گه.

علت اصلی بدحجابی دختران ما اینه که یک مشت خانمی که دو تا جلسه قرآن رفتن یا به خاطر حرف مردم حجابشون رو حفظ می‌کنن، آمدن به دختران جوان به صورت غیرمناسب و غیراصولی گیر دادن و اون‌ها رو از دین و حجاب زده کردن.
درصد زیادی از مردم، از خانم جلسه‌ای‌ها بیزارند اما کمتر کسی پیدا می‌شه که از یک مرجع تقلید یا روحانی‌ای که اصولی انتقاد می‌کنه بیزار باشه.
در حالی که خانم جلسه‌ای هم تقریباً داره همون چیزی رو می‌گه که مرجع تقلید می‌گه!

اگر کسی به خودش اجازه داد در مسائل دینی اظهار نظر کنه، مشخص می‌شه که دین اسلام رو نشناخته.
منظورم از اظهار نظر اینه که شما بیای مثلاً برای حجاب اسلامی تعیین تکلیف کنی! بگی به نظر من خدا نگاه نمی‌کنه که چقدر موهای خانم‌ها بیرونه! به نظر من حجاب برتر چادر عربی هست. به نظر من حجاب تو خوبه، حجاب تو بده. یا امثال این...

jazrejonoon,جان،
ما نگفتیم پست آخر شما ایراد داشت. اتفاقاً خیلی خوب بود...

soojy,جان،
مشکل همینه!
در این تاپیک قرار نبود شما چیزی دستگیرت بشه! شما که محجبه هستی به اندازه کافی از حجاب دستگیرت شده.
قرار بود اونی که حجاب کافی نداره چیزی دستگیرش بشه که فکر نمی‌کنم با این شرایط و این نوع بحث اینطور باشه (به نظرتون با خوندن پست‌های این تاپیک کسی که بدحجاب یا بی‌حجاب هست، محجبه می‌شه؟ ). به همین دلیل هم هست که مخالف این نوع تاپیک‌ها هستیم. چون بیشتر روحیه لجبازی رو برمی‌انگیزونه. چون هیچ کدوم از ما اطلاعات کافی برای بحث در این زمینه نداریم.
(من معتقدم خیلی از آشوب‌های انتخاباتی تهران به خاطر بعضی بسیجی‌های تندرو دانشگاه‌هاست که میان جلو اون اوباش صف می‌کشن و با بعضی شعارهایی که خودشون هم بهش اعتقاد قلبی ندارن، روحیه لجبازی اون‌ها رو برمی‌انگیزن. اگر ساده از کنار قضیه رد می‌شدن، شاید هیچ آشوبی رخ نمی‌داد)

در مورد بحث در مورد حجاب در ادیان مختلف، ما نگفتیم کتابی و کلیشه‌ای بگید.
اگر زرنگ می‌بودیم با روش‌های نوین می‌تونستیم با نمایش دادن حجاب در ادیان دیگه و بیان مزایا و معایبش ثابت کنیم که حجاب اسلام چقدر دوست داشتنی و مفیده. که البته من به بعضی مواردش در پست قبلی‌م اشاره کردم.
حیف که فرصتش نیست وگرنه خودم آستین بالا می‌زدم...

در مورد تشکر از یک پست، اکثر اوقات، تشکر از یک پست یعنی موافقت با اون پست و نه تشکر.
فکر می‌کنم منظور اون دوستان این بوده که ما هم موافقیم که اظهار نظری در دین صورت نگیره. همین!

حذف پست به خاطر این بود که اکثراً در مورد نظر heavenly بود. ایشون خودشون گفتن که پست‌ها حذف بشه چون به قول خودشون احساس گناه می‌کردن که جملاتشون طوری برداشت می‌شه که ممکنه انحرافی صورت بگیره.
اگر کسی در لابه‌لای پست‌هاش مطلب خوبی داشت که مرتبط با پست heavenly نبود، می‌تونه دوباره ارسال کنه.

تشکرها از این پست: _heavenly_ (شنبه 2 مهر 1390 - 22:18) glasy_heart (شنبه 2 مهر 1390 - 22:45)

پست تاریخ: شنبه 2 مهر 1390 - 22:25    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 16 خرداد 1390
blank.gif

امتياز: 1368

سلام علیکم؛ دوستان دوست!

چه تاپیک پر ترافیکی شد ای تاپیک Neutral جزرجنون جان تو رو خدا نگو به خاطر حذف بعضی از پست‌ها ناراحتی؟ هستی؟ Sad

بابا سوجی چه تفاهمی داریم من و تو، اتفاقاً چند روز پیش داشتم واسه چندمین بار نامه‌ی چاپلین رو می‌خوندم، واقعاً لذت بخشه آفرين

آقا حمید، خانم جلسه‌ای Surprised

حالا چی‌کار کنیم؟ ادامه بدیم بحث و یا نه؟

الان من بی حجاب! بیاین من و اصلاح کنیدMr. Green فقط مراقب باشین خودتون اصلاح نشید Very Happy

تشکرها از این پست: glasy_heart (شنبه 2 مهر 1390 - 22:44)

پست تاریخ: یکشنبه 3 مهر 1390 - 00:21    
aliakbar62
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 16 شهریور 1390

امتياز: 63

Sad

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 مهر 1390 - 00:28    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

بی خیال رضوانه، آدم تا خودش نخواد هیچ کس نمی‌تونه تغییرش بده،
آقا حمید این کاری که شما می‌گید به وجه احسن در اون مستند انجام شده، کو گوش شنوا
بیا طرف اومده از پست رضوانه تشکر کرده نگیم چرا فقط داری از پست‌های حمید تشکر می‌کنی اونم بدون اینکه بخونیشون، من این رفتارها رو می‌بینم نمی‌دونم بخندم یا گریه کنم، فقط دلم به حال اون همه وقت و انرژی که سر این تاپیک گذاشتم می‌سوزه
ما که رفتیم شما اگر خواستید این بحث بیهوده رو ادامه بدید

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 3 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند