كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)
پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 15:53    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 434

عنوان: چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

با سلام
من چند وقته می‌خوام در مورد این مسئله یه تاپیک بذارم با هم بحث کنیم وقت نمی‌شد،
می‌خوام تو این تاپیک همه بیان(خانم‌ها و آقایون) بگن که چرا حجاب می‌کنند، قصدم اینه که اگر کسی حجاب می‌کنه علتش رو بگه شاید باعث بشه بعضی‌ها که تمایلی ندارند به این کار یا دلیل و انگیزه‌ای ندارند که حجاب کنن در بحثی که انشاالله صورت خواهد گرفت یه دلیلی پیدا کنن و حجاب کنن، البته منظورم دقیقاً اینه که درست حجاب کنند و از حجاب نکردن هم منظورم بد حجاب کردنه، و از جنبه دیگه هم اگر کسی بد حجاب می‌کنه بیاد دلیلش رو بگه شاید ما هم به این نتیجه رسیدیم که حجابی که ما داریم اونقدرا هم ضروری نیست! شاید اونا ما رو قانع کردند!
یا باز طور دیگه‌ای نگاه کنیم هر کسی بیاد از کاری که می‌کنه در مورد حجاب و از نوع حجابش دفاع کنه،
برای شروع هم من خودم دلیلم رو می‌گم:
من حجاب می‌کنم که هم خودم سالم بمونم و هم جامعه‌ام، من حجاب می‌کنم چون به خدا ایمان دارم یعنی باور دارم که دانای مطلقه، پس وقتی برای من یک دستوراتی وضع می‌کنه در حالی که منو خیلی دوست داره و تمام هستی رو با اون همه ظرافت برای من خلق کرده حتماً این دستور به نفع منه، نفع منه حتی اگر نفهممش، هر چند که من به چشم خودم نفع انجام این دستور رو دیدم، وقتی من انقدر راحت در جامعه رفت و آمد می‌کنم و می‌بینم که بدحجابهای محترم با چه مشکلاتی رو به رو هستند مشکلاتی که هم مربوط به این دنیا می‌شه و هم مربوط به اون دنیا هم مربوط به جامعه می‌شه هم مربوط به خود شخص مثلاً حداقل مشکلش اینه که هر بی سروپایی به خودش اجازه می‌ده تا هر چیزی که دلش خواست بهت بگه، و این کمترینشه،
من نمی‌دونم چرا بعضی‌ها یا خودشون رو به ندونستن زدند یا واقعاً کم هوشن که هنوز نفهمیدن نگاهی که جامعه به بدحجاب می‌کنه چقدر کثیفه،
من خواهش می‌کنم کسایی که معتقدتد به خاطر دل خودشون دارن با اون سرو وضع قشنگ می‌گردند بیان با ما بحث کنن در مورد این تفکرشون، این خنده‌دارترین توجیهیه که من به عمرم شنیدم، یا یعضی‌ها (رز رضوی) که خبر دقیقشو در پست بعدی می‌ذارم می‌گن هیچ آیه‌ای در قران برای حجاب نیست، البته من آیات مربوط به حجاب رو به زودی می‌ذارم،
یا هر کسی با هر دلیلی برای هر طوری که حجاب می‌کنه، بیاید راجع به این موضوع بحث کنیم

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 17:33    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 16 خرداد 1390
blank.gif

امتياز: 1368

عنوان: پاسخ به «چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام جزر جنون عزیز؛ بحث، بحث جالبیه، خیلی ممنونم ازت بابت ارائه‌ی اون....

اولاً رز رضوی کیه؟؟؟؟؟ در مورد کسی حرف بزنید که سرش به تنش بیرزه ، حیف شما نیست با این همه کمالات؟؟؟ این خانم با این حرفی که زده نشون می‌ده لای قرآن و باز نکرده! یا اگرم باز کرده، سرو ته گرفته چیزی حالیش نشده و احتمال بعدی اینه که نمره‌ی چشمشون خیلی پایین و قدرت دیدشون داغونه. اگه نخوای بری تک تک معانی‌ سوره‌ها رو آیه به آیه بخونی...راحت برو سوریه نور رو باز کن بخون، شصت و چهار تا آیه هم بیشتر نداره..خلاصه و مفید در رابطه با حجاب خانم‌ها و آقایون...نمیدونم خدا دیگه از این واضح‌تر صحبت کنه؟؟؟ نمی‌خوای حجاب بگیری، نگیر! چرا قرآن و زیر سؤال می‌بری؟؟؟؟؟

خدا تو قرآنش تو بیشتر سوره‌ها میگه: باباجون من حرفامو زدم، اتمام حجتمم کردم، راهم از بیراه نشون دادم، ناسلامتی عقلم بهت دادم، دو تا چشم بینا هم که دادم، برو راهتو پیدا کن....فقط اگه اشتباه رفتی و خربزه خوردی! پای لرزشم می‌شینی...بهشت من خونه‌ی خاله نیست که بری هر کاری بکنی و آخرش نیشتو تا بنا گوشت باز کنی، بیای فرشته ها هم با صد قل هو الله مشایعتت کنن داخل...نخیر از این خبرا نیست.

....یه داستان کوتاه بگم واستون

یه روز سواره تاکسی شدم، بنا به توصیه‌ی پدر گرام هر وقت سواره تاکسی می‌شم جلو می‌شینم...حالا بگذریم از مسائلی که تو همین تاکسی سوار شدن هست و خودش احتیاج به بحث داره...خلاصه یه خانمی عقب سوار شد، خداوکیلی تیپش جالب بود. مانتو تا نوک پا کمی پیشرفت به سمت زمین!! مقنعه همراه با روکشی روی صورت!! به طوری که چشم ها به زور پیدا بود. دستکش مشکی..الله اکبر...ولی خودمونیم خدا اون بالا خوب سوژه‌‌هایی واسه خنده داره!!! خلاصه خواست پیاده بشه بگذریم از صداش که از ته چاه در میومد، بالاخره با هر جون کندنی بود به راننده فهموند پیاده میشم ...اینجاش جالب بود، که خانم با وجوده دستکش، از گوشه‌ی پول گرفت تا بده به جناب راننده...آخ بنازم درایت این راننده تاکسی ساوه‌ای....بلافاصله یه انبر دست برداشت و پولو از خانم با انبر گرفت...خواهرمون نموند بقیه پولشو بگیره..بعد راننده بر گشت به من گفت: امان از دست شما خانم‌ها...

می‌دونید من همیشه گفتم، بازم می‌گم بدبختی ما اینه که با اصل تعادل غریبه‌ایم، یا از این وَره بوم میوفتیم، یا از اون وَر....

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 20:13    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

امتياز: 498

عنوان: Re: پاسخ به «چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام،
عجب تاپیکی!
jazrejonoon جان از نظراتت کمال تشکر رو دارم، بحث خوبیه اگر همه بیان و دلیلشون رو از نوع حجابشون بگن، آخرش به یه نتیجه درست و درمون برسیم.
rezvaneh نوشته است:

اولاً رز رضوی کیه؟؟؟؟؟ در مورد کسی حرف بزنید که سرش به تنش بیرزه ،
]

خب رضوانه جان همین خانمی که می‌فر مایین سرش به تنش بیرزه، متاسفانه الگوی خیلی از دخترای ماست، و معمولاً وقتی یکی از این الگوهای محترم یه حرف بزنن، می‌شه یه حدیث و خیلی‌ها ازش در این مورد پیروی می‌کنن!
بگذریم، بذارید من به عنوان یه دختر، دلیل خودم رو از حجابی که دارم(یعنی امیدوارم که این چیزی که دارم معناش حجاب باشه) بگم؛ من خدا رو به عنوان یک وجود حکیم ( البته به اندازه‌ی عقل خودم) شناختم، و به این رسیدم که خدا بی‌نهایت بنده‌هاشو دوست داره و هر کاری می‌کنه که ما رو از بیراهه دور کنه و به خوشبختی ابدی برسونه، من وقتی می‌بینم که خدا با تمام عشقش داره به من نگاه می‌کنه،‌ وقتی همه چیز رو برای ا انسان‌ها آفریده و انسان رو برای خودش، حاضرم هر کاری بکنم که اون به روم بخنده و اخم نکنه، تنها کسی که هیچوقت تو رو تحقیر نمی‌کنه،‌ مسخره نمی‌کنه، تو رو به خاطر خودت دوست داره، وقتی وعده‌ای می‌ده پای عهدش می‌مونه، مهربونه، خیلی بیشتر از اونی که در تصور من و تو بگنجه،‌ بخشنده است،‌ تنها گوشیه که همیشه صداتو می‌شنوه،‌ تنها نگاهیه که اگر از روت برداشته بشه،‌ تمام غم عالم می‌ریزیه سرت، خدایی که انسان رو از هیچ به هستی آورد،‌ از پست‌ترین ماده یعنی خاک،‌ یک موجودی خلق کرد که لایق سجدهِ‌ی فرشته‌ها شد، خدا همیشه زنده و بیداره،‌ همیشه هست، همیشه می‌بخشه، کینه نداره، همیشه محبتش بر خشمم پیشی می‌گیره،‌ فقط به این خاطر که مخلوقاتش رو دوست داره؛‌ واقعاً دوست داره...
من خدا رو این‌ طور شناختم، حالا شما بگید، با این همه خوبی (قطره‌ای از اقیانوس بی‌نهایت خوبی‌هاش) می‌تونم بهش بگم نه؟!
با این اوصاف آیا می‌تونم بگم که خدایا با همه حرفات موافقم اما شرمنده با این قسمتش(حجاب) خیلی حال نمی‌کنم؟!
متاسفتم برای کسایی که می‌گن ما خدا رو دوست داریم اما به خاطر دل خودمون با آرایش و تیپ قشنگ مییاییم بیرون،‌ می‌گم خب دیگران دارن بهت نگاه می‌کنن و از جسم تو لذت می‌برن، برات مهم نیست که قیمتت بیاد پایین؟ می‌گه خب نگاه نکنن!!!!!
به نظر من آدم‌هایی که می‌خوان با آرایش و تیپ‌های به قول خودشون خفن، جلب توجه کنن(نگید که دلیدشون جلب توجه نیست!) هیچ چیز زیبایی در درونشون نیست و می‌خوان با زیبا کردن جسمشون و به نمایش گذاشتن اون، توجه دیگران رو به خودشون جلب کنن، البته اگر یه کم به درون خودشون رجوع کنن(همه‌ی آدم‌ها) می‌تونن خیلی چیزها رو در درون و در ذات خدا داده‌ی خودشون پیدا کنن، اما چون این کار سخته و کسی تحمل کارای سخت رو نداره، رو میارن به راحتی...
چرا یه کمی فکر نمی‌کنیم، چرا به خاطر فوقش صد سال زندگی توی این دنیای زوال پذیر باید تا ابد توی عذاب باشیم؟؟
چرا؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 21:36    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «چرا خوب حجاب می‌کنید؟ چرا بد حجاب می‌کنید؟ (لطفاً همه پاسخ دهند)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اولاً:
rezvaneh, جان،
لطفاً به کسی اهانت نکنید...
هر جایی از این دنیا، نوعی حجاب وجود داره و حجاب توی فرهنگ اون جامعه تعریف می‌شه.
شاید ایشون از فرهنگی میاد که حجابش باید اونطوری باشه.
اگر قرار باشه هر کی به هر کی بخنده، اونوقت خندیدن خانم‌های اوپن غربی به خانم‌های ایرانی هم ایرادی نباید داشته باشه!! چون اون‌ها معتقدند تا وقتی می‌شه اوپن بود چرا در یک چادر سیاه مخفی باشیم!؟

ثانیاً:
اتفاقاً امروز رفته بودم قم.
عجب شهر جالبی بود.
باور کنید در داخل و بیرون این شهر (طرف دانشگاه قم)، همینطور مثل جغد سر چرخوندم که یک بدحجاب گیر بیارم نشد که نشد! دروغ نگم، فقط یک دختر در سن راهنمایی به چشمم خورد و یک خانم که در حالی که چادر داشت کمی موهاش بیرون بود!
آی از این شهر لذت بردم.
چقدر طلبه زیاد بود Shocked
با اینکه شاید صد بار رفتم قم، اما این بار با توجه به وخیم شدن وضع شهر خودمون و شهرهای دیگه، اوضاع اونجا بیشتر به چشمم آمد.
به رفیقمون گفتم من باید هر طور شده بار و بندیلم رو ببندم بیام این شهر.

واقعاً داره اون حدیث محقق می‌شه که می‌گه: در آخرالزمان اگر دین خود را در خطر دیدید به قم پناه ببرید. Shocked

و اما، من فکر می‌کنم برای ارزشمندتر شدن ارزش حجاب، باید انسان‌ها رو ببریم جنگل‌های آمازون!
جایی که نه مردها می‌دونن حجاب چیه و نه زن‌ها.
زندگی‌ای که ابتدا تا انتهاش تکراری و بدون هیچ رشدی هست.
نهایت رشد فکری و تکامل انسانی، اینه که پدری بشی که بتونی از بلندترین درخت دنیا عسل رو از توی کندوی زنبورها بیرون بیاری. Embarassed

انسان وقتی اون افراد رو می‌بینه فکر می‌کنه «کونوا قردتاً خاسئین» هستند.
بعد از دیدن اون‌ها و قبایل مزخرف دیگه مثل قبلیه‌ای که طبق دینشون نباید مرده‌ها رو خاک کنن و جایی زندگی می‌کنن که چوبی برای سوزاندن مرده‌ها نیست. در نتیجه مرده‌هاشون رو با چاقو تیکه تیکه می‌کنن و استخوان‌ها رو با تبر می‌شکنن و جلو کرکس‌ها می‌ندازن که زودتر خورده بشه و روی زمین نمونه که میکروب بگیره Crying or Very sad
یا وقتی انسان‌هایی رو می‌بینی که میمون شکار می‌کنن و می‌خورن و اگر اون میمون ماده باشه و بچه داشته باشه، مادر خانواده‌شون یا یک زن قبیله باید بچه‌های میمون رو شیر بده تا بزرگ بشن.
در دهان خانم خانواده گوشت میمون هست و به سینه‌ش بچه میمون آویزان Rolling Eyes
قبایلی که خودشون رو به شکل حیوانات در میارن (بَل هُم اضَلّ) که حیوانات از اون‌ها حساب ببرن.
وقتی این قبایل و اقوام رو می‌بینی، دائم می‌گی خدایا شکرت که پیامبرانی فرستادی که رسم زندگی زیبا و سالم رو بهمون نشون بدن.
خدایا شکرت که دینی رو بهمون عطا کردی که برای هر کاری، مثل دفن مرده، شکار، خوردن، خوابیدن و حتی برای دستشویی رفتن هم راه و روش برتر رو نشون داده.
خدایا شکرت که همه قوانین این دین باعث پیشرفت انسانیت و معنویت می‌شه.
خدایا شکرت که حجاب هم جزئی از این قوانینه...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 22:18    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

سلام دوستان از نظراتت عالیتون ممنون.
Hamid, آقا چه حدیثه جالبی، این حدیث از چه شخصیتی بود؟ یک حدیث از آخرالزمان هم هست می‌گه در آخرالزمان علم از نجف به قم می‌یاد.
و اما خبری که گفتم می‌ذارم:
ثمره سفر حج سینماگران !
مواجه شدن تعدادی از زائرین با چند بازیگر زن که با سهمیه دولت عازم حج عمره شده اند، گفتگوها و اظهارنظرهای جالبی را از سوی مهناز افشار و رز رضوی رقم زد.
به گزارش طلوع یزد به نقل از مشرق، پس از اعزام تعدادی از بازیگران سینما به حج عمره و حضور آنان در مسجد النبی، برخی زائران با مشاهده آنان به بحث ها و گفتگوهایی درباره دیدگاه های آنان پرداختند.
بر اساس این گزارش، مهناز افشار، رز رضوی، الهام حمیدی و روناک یونسی حوالی ساعت 1 نیمه شب در مسجدالنبی با تعدادی از زائران ایرانی مواجه شدند که مورد سوال های متعددی قرار گرفتند.
یکی از حضار در این جمع به خبرنگار مشرق گفت: یکی از زائران از مهناز افشار پرسید: درست است که مشایی شما را به حج عمره فرستاده است؟
مهناز افشار پاسخ داد: نه! این سهمیه عمره دولت بوده که لطف کردند و در اختیار ما قرار دادند و ربطی به شخص آقای مشایی یا آقای احمدی نژاد ندارد.
این زائر پرسید: پس چرا تکذیب نمی کنید؟
افشار پاسخ داد: چه چیزی را باید تکذیب کنیم؟ همه دارند از سهمیه و امکانات حکومت استفاده می کنند، خب ما هم جزئی از افرادی هستیم که در حال استفاده از این امکانات هستند؛ ضمنا، اینقدر هم به آقای مشایی بدبین نباشید، ایشان یکی از مومن ترین و روشن ترین افرادی است که من تا حالا دیدم.
یکی دیگر از زائرین به این جمع اضافه شد و به وضعیت حجاب خانم های بازیگر در فیلم ها اعتراض کرد و گفت: وضعیت شما در بعضی از فیلم ها به گونه ای است که نمی توان آن فیلم ها را با خانواده دید.
مهناز افشار در پاسخ به این زائر وضعیت قوانین و حجاب در مالزی را مثال زد و گفت که خوب است همان آزادی و قانون مالزی درباره حجاب در ایران هم پیاده شود.
در همین هنگام رز رضوی نیز وارد بحث شد و گفت: شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!
این زائر گفت: نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.
رز رضوی پاسخ داد: برای ما قرآن مهم است، نه ....
رز رضوی همچنین تاکید کرد: در ایران هم وضعیت حجاب باید مثل کشورهایی مانند سوریه، مالزی و لبنان باشد!

منبع: http://yare12th.blogfa.com
دیگه عکساشونو نمی‌ذارم چون همتون دیگه دیدید سرو وضعاشونو
حالا من موندم این با تفکر مکه چی کار می‌کرده!
حالا یک فیلم جدید هم به اسم شیرین ساخته عباس کیارستمی است که اجازه اکران نگرفته داستانشم اینه که تمام بازیگرای زن سینمای ایران رو جمع کردند و در حال تماشای فیلم خسرو و شیرین از واکنششون در حین دیدن فیلم، تصویر گرفتند من این فیلم رو نصفه دانلود کردم تااون جایی که من دیدم به جز یک بازیگر" شقایق دهقان" تمام بازیگرا از اون سن بالاشون گرفته تا تازه وارداشون یک نفر هم حجاب درست حسابی نداشت، بعضی‌هاشون هیچ آرایشی روی صورتشون نبود ولی فوق العاده بدحجاب بودند، و این واقعاً جای تاسفه به قول soojy بدبختی اینا الگوی یک جامعه هستند خیلی ها از روی سرووضع اینا نگاه می‌کنن تیپ می‌زنن،
اینم یکی از دلایل بدحجابی محسوب می‌شه، من نمی‌دونم جریان چیه چرا هر کسی وارد عرصه هنری می‌شه دین و ایمون و می‌ذاره کنار، یه خبری خوندم از یه عکاس که فرستاده بودنش از یک تئاتر عکس بگیره برای روزنامه فکر کنم ، پسره می‌گفت به یه اوضاعی یکسری عکس گرفتم آوردم، هرچی زیر رو کردیم یکی از عکس‌ها هم مناسب چاپ نبود انقدر که سرو وضع خانم‌ها بد بوده!
من نمی‌فهمم سهراب هم هنرمند بود اینا هم هنرمندن، اگر واقعاً هنر رو درک می‌کردند عاشق خدا می‌شدن، نه فارق از هر دینی، خدا خودش خبره‌ترین هنرمنده عالمه
درد اینه که حجاب رو نفهمیدن و اونو بی‌کلاسی و عقب موندگی می‌دونن، باید برای شفای فکر اینا دعا کرد
یک دلیل دیگه هم که خیلی موثره در بدحجابی از بین رفتن حیا است که از نشونه‌های آخرالزمانه نظرتون درباره حیا چیه؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 22:49    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

سلام دوستان دوست! خوب، بحث داره خیلی جالب می‌شه!

soojy جان متأسفانه این نیست که امثال این خانم‌ها شدن الگو! جای تأسف واقعی اینجاست که دختر خانم‌های جامعه‌ی ما امثال این‌‌ها رو الگو قرار می‌دن! پیرو اون مطلبی که گفتم خداوند عقل و درایت داده، ادامه می‌دم و می‌گم: دختری که اینقدر عقل و شعور نداره، که آدم‌های کم ارزش و یا حتی بی ارزش رو (شخص خاصی مد نظرم نیست، در اینجا بحث کلیه) الگوی خودش قرار می‌ده! هر بلایی سرش بیاد حقشه، قرار نیست همه رستگار بشن و در صفوف منظم وارد بهشت بشن! باز هم کلی صحبت کردم و اینجا تنها حجاب ملاک صحبت‌های منه و نه اعمال دیگه.... و منظورم از بهشت گل و بلبل و استخر شیر نیستmrgreen: امیدوارم دوستان گوشی دستشون باشه Wink

آقا Hamid من به کسی توهین نکردم، در مورد اون بحثم نمی‌خواستم کشش بدم، اما باور کنید اون خانم اهل شهرستان خودمون بودن...به نظر من اون خانم به حجاب توهین کرده، به خانم‌‌های محجبه‌ی متشخص توهین کرده...خود اسلام می‌گه پوشش دست‌ها و گردی صورت برای خانم‌ها لازم نیست! بله یه خانم با اون تیپ توی شهر مقدس قم زیاد جلبه توجه نمی‌کنه، یعنی اصلاً به چشم نمیاد، اما این نوع پوشش تو شهر کوچکی مثل ساوه باعث تحریک بیشتر جوانان به نگاه به سمت این خانم میشه و حتی گفتن به قولی متلک‌های زننده، در صورتی که اگر این خانم موقعیت سنجی درستی داشتن و با حجاب عاقلانه ترینی تو جامعه میامدن راحت‌تر بودن، خدا اون قدرم سخت گیر نیست.

حجاب برای زن لازمه، ضروریه، چه عقلانی، چه اسلامی، چه شخصی، اصلاً جای بحث نداره...زن یعنی عفت، یعنی حیا... حالا اگه کسی دوست داره شب و روز جلوی چشم نامحرم باشه و قربون صدقه‌ی چشم و ابروش برن...صلاح کار خویش خسروان دانند..ما خیلی مرد باشیم کلاه خودمون رو بگیریم باد نبره تو این طوفان بی...!؟

می‌گن به مسلمان واجبه امر به معروف و نهی از منکر کنه...

من تو مسأله‌ی حجاب این طوری این کارو انجام میدم...هر بار که با ماشین بیرون می‌رم البته این قضیه تو تهران بیشتر صدق می‌کنه، تا ساوه؟؟!!! وقتی خانم بی‌حجابی رو تو خیابون می‌بینم، با ماشین می‌رم سمتشو.. شال سه سانتی‌شو از سرش می‌کشم... Twisted Evil کلیم با بچه‌ها می‌خندیم Mr. Green هر جی اومدم به زبون خوش نصیحتشون کنم جز توهین عایدم نشد، بنابراین این راه و پیش گرفتمShocked

من خودم به حجابم از بیست 15 می‌دم، اما همین حجابیم که دارم براش ارزش قایلم و دوستش دارم، چون به زور ندارمش، با تحمیل خانواده ندارمش، با شناخت و عشق دارمش...

من بازم سره حرفم هستم ما با تعادل غریبه‌ایم...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 شهریور 1390 - 01:04    
jazrejonoon
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

رضوان! این کاری که تو می‌کنی هم که از تعادل خارجه عزیزم، به نظر یک واکنش روانی می‌یاد!(از سر کشیدن شال چند سانتیمتری)Surprised
البته می‌دونم که شوخی کردی منم شوخی کردم
ولی در کل هر کاری آدم خودشو می‌خواد اصلاح و نصیحت کار هر کسی نیست، خیلی باید هوشیار و دانا باشی تا بتونی طوری رفتار کنی که روی یک فرد اثر بزاره و البته بهترین تاثیر رو هم رفتار غیر مستقیم میزاره یعنی با رفتارت طرف رو اول جذب خودت کن بعد اون خودش از تو تاثیر می‌گیره، تمام بدبختی ما و این کج رفتاری‌ها نتیجه تحمیل افکاره، نتیجه بد ابلاغ کردنه، چرا ما به افراد بد حجاب به عنوان دشمن نگاه می‌کنیم، مسئله خیلی ساده است اون حسن و مزایای حجاب رو نفهمیده ولی کیف بی حجابی رو برده و می‌فهمه، به خاطر همین اونا به چشم عقب مونده به ما نگاه می‌کنن، برای عوض کردن یک نفر اول باید بتونیم درکش کنیم باید بفهمیمش،
لطفا در مورد حیا که باطن حجاب محسوب می‌شه بحث کنیم، چون حجابی که تا حالا در موردش صحبت کردیم حجاب ظاهر بود اصل حجاب، حجاب باطنه که همون حیاست چون چه بسا افرادی که با حجاب کامل ارتباطات نامناسبی با نامحرم دارند خوب این نشون می‌ده این فرد اصلاً فلسفه حجاب رو نفهمیده، یا افراد چادری که مو بیرون می‌زارن یا آرایش خیلی تندی دارند، و در مورد آقایون که یقه سه سانتی می‌پوشن ولی احترام خانم‌ها را ندارند یا خیلی بد صحبت می‌کنن باهاشون یا به خودشون اجازه می‌دن هر شوخی با خانم‌ها بکنن یا هر حرفی رو صرفاً جهت خندین به خانم‌ها بزنن اینا حجاب ظاهر رو دارند ولی باطن رو نه، و همین حجاب رو نابود می‌کنه، وقتی یه فرد بدحجاب این طور رفتارها رو از با حجاب می‌بینه کاملاً از حجاب زده می‌شه، داشتن فقط یک بعد از حجاب یا ظاهر یا باطن هر دو مخربه، تو جامعه ما معمولاً بیشتر ظاهر هست و باطن نیست و این خیلی خطرناک‌تر از اینه که باطن باشه و ظاهر نباشه که این مورد خیلی خیلی کمه و معمولاً از سادگی بیش از حد ناشی می‌شه،
نظر شما در این مورد چیه؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 شهریور 1390 - 16:18    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

نمیدونم چی بگم. ولی از jazrejonoon, ممنونم که تو پست آخرش دو کلوم به قول خودمون
حرف حساب زد. آفرین. اینجا همه حجاب ظاهری رو تعریف کردن اما یادشون رفت حجاب اصلی
منش و باطن و رفتار ماهاست.

بهتون بر نخوره اما اگه من مثلا یه خانوم با حجابی ببینم که روسری از سر یه خانم بد حجاب بکشه
صد سال سیاه هم باحجاب نمبشم. (مثال عرض کردم) آخه اینم شد امر به معروف؟؟

من از حجابم دفاع میکنم. حجاب من چادر روی تنم نیست. حجاب من روسری روی سرم نیست.
حجاب من نگاهه منه. حجاب من طرز حرف زدن من. نوع راه رفتن من. رفتار من حتی خندیدن منه.
ما خانمهای چادری زیاد تو فامیل داریم اما صدای قهقه خندشون تا طبقه 5 که ما ساکنیم میاد.

من 27 سال به خاطر حجابم جنگیدم تا ثابت کردم حجابم درسته. اونم به یه خانواده به ظاهر باحجاب با چادر. که الان انقدر با احترام به من و خانوادم نگاه میکنن که خیلی وقتها نگاه پر از ستایش پدرم رو به خودم میبینم. و افتخار میکنم.
من نمیخوام بگم چادر سر کردن بد یا خوبه. مهم اینه که حجابی که اسلام گفته رو رعایت کنیم. چه مرد باشیم چه زن.
که اتفاقا اگه مرد باشیم یه جاهایی خیلی بیشتر باید مراقب حجابمون باشیم . همون مواردی که jazrejonoon, خوب اشاره کرد.
من به شخصه به عنوان خانمی که در این فرهنگ زندگی میکنم با توجه به مواردی که زیاد دیدم نمیتونم بگم چادر حجاب مطلق هستش.
بگذارید یه مثالی بزنم. ما یه خانمی به فامیلمون اضافه شدن که از یک طبقه اجتماعیه متفاوتی از ما بودن.
ایشون هیچ وقت روسری سر نکرده بودن. اما تا به امروز هیچ وقت ندیدم این خانم با لباس نامناسب
حتی حتی در مجالس زنانه وارد جمع بشن. رفتارشون هم همینطور پوشیده با حیا. حالا شما جای من
به این خانم میگید بی حجاب؟؟؟
و از طرفی دیگه . خدا اون روز رو نیاره که روبرو بشید با یک خانمی که نماد حجاب کامل رو سر کرده اما از زیر لباس تنگ بدن نما پوشیده.
موضوع اینه که ما شاید بزرگترهای ما شاید فرهنگیان ما شاید مذهبیان ما نتونستن حجاب رو درست بفهمن و یا درست بفهمانند.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 شهریور 1390 - 18:07    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

سلام دوستان؛

اون دسته از دوستانی که بنده رو از بده روزگارشون!! به طور نزدیک می‌بینن، با روحیات من و نوع کلامم بیشتر آشنا هستن. jazrejonoon عزیز یکی از اون دوستان هستن، حرفی که در مورد روسری کشیدن زدم شوخی بود خواستم عکس العمل هاتون رو ببینم دوستان. chaser عزیز حق با شماست. Wink

همه‌ی حرفاتون رو تا اینجا قبول دارم، اما بحثی که هست، اینه که تو شهر مقدسی مثل قم به خاطر شرایطی که داره و برخوردهای قاطعی که با بی حجابی و بد حجابی می‌شه، مسلماً پوشش‌های بد کمتر دیده می‌شه... و به قول آقا حمید آدم حظ می‌کنه می‌ره قم، اما چی کار کنیم که توی شهرهای بزرگ یا حتی کوچیک این معضل داره عین قارچ رشد می‌کنه؟؟
همه جای ایران باید به این صورت باشه، نه فقط قم و...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 30 شهریور 1390 - 09:15    
chaser

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

من این تاپیک رو که خوندم انقدر سوال اومده تو ذهنم که نگو. یکی سوالات من رو جواب بده.
1- شما فکر میکنید اگر این سخت گیری ها چه از درون خانواده چه از بیرون در شهر قم
نباشه آیا همه مردم قم مثل الان با حجاب خواهند بود؟؟؟ فکر کنید آزادی در انتخاب حجاب ظاهری بوجود اومد ، اونوقت آیا مردم قم همه با حجاب ظاهر باقی میمونند؟؟؟

2- آیا با اجبار یا حرکات دیگری شبیه این یا انداختن این آدمها در جنگلهای آمازون یا حجوم گشت
به اصطلاح ارشاد به مردم که دیگه منسوخ شد. آیا مردم حجاب رو میفهمند؟؟؟

3- من به عنوان یک خانم جوان دوست دارم زیبا باشم. لباس زیبا بپوشم . از چادر مشکی متنفرم
اسلام هم رنگ مشکی رو مکروه میدونه . ودلیلی هم نداره در چادر مشکی باشم.
آیا انتخاب دیگه ای روبروی من هست که جایگزین چادر کنم؟ انتخاب شایسته؟ که هم زیبا باشه
هم پوشیده؟

4- چرا دولت ( شاید این جمله یکم تند باشه ) چرا دولت جلوی واردات یا تولید پوششهای نامناسب رو نمیگیره؟؟؟؟؟؟ چرا طراحان محترمی که دارن طرحهای واقعا زیبا و محجوب ارائه میدن
باید در حاشیه باشند و بودجه مناسب نداشته باشند؟؟؟

و سوال آخر چرا دست اندرکاران ما نباید کارهاشون رو اصلاح کنند و جوان نا آگاه باید تنبیه بشه؟

گیرم من و شما رو خانواده طوری تربیت کرده که از بین این همه لباس رنگارنگ محجوبش رو انتخاب کنیم. بقیه چی؟

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 1 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند