كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن ادبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4
از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...
پست تاریخ: دوشنبه 21 شهریور 1390 - 10:02    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 خرداد 1390

iran.gif

امتياز: 498

عنوان: پاسخ به «از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام به همه Razz
مثل اینکه این چند وقتی که من نبودم بحث‌ها شده اینجا! Wink
خدا رو شکر که بین aliakbar62 و hamid رفع سوء‌تفاهم شد.
حالا بهتره برگردیم به بحث اصلیمون یعنی عشق...
آقا aliakbar62 شما می‌گی که داری مسائل و از نظر جامعه بررسی و نگاه می‌کنی، شما که جامعه‌شناسی خوندی بهتر از هر کس دیگری می‌دونی که جامعه تشکیل شده از افراد و اساساً جامعه یک موجودیت جدای از هر فرد نیست، بلکه افکار و عقاید یک شخص می‌تونه روی کل جامعه یا بهتر بگم روی تمام افراد دیگری که در کنارشون زندگی می‌کنه تاثیر داشته باشه.
نظر من اینه که هر فرد اگر به اون ذات انسانی خودش دست پیدا کنه و بدونه که دلیلش از اومدن به این دنیا چیه و چرا داریم روی این کره‌ی خاکی زندگی می‌کنه و چرا دوباره با مرگ از این دنیا می‌ره، مسلماً جامعه‌ای پر از آدم‌هایی خواهیم داشت که خوی و رفتاری انسانی دارند،‌ نه رفتاری (با عرض معذرت) حیوان صفتانه!
ببینید حرف من اینه که عشق و احساسات جزئی از وجود یک آدمی هستند، اگر شما بخواهید که این‌ها رو در خودتون نادیده بگیرید یعنی جزئی از خودتون رو نادیده گرفتید، aliakbar62 گفته که ما داریم احساسی حرف می‌زنیم، درست می‌گه، اما به این هم توجه کنید که خداوند هم عقل به انسان داده و هم احساسات، اگر در مورد تمام مسایل بخواهیم صرفاً عقلانی فکر کنیم و عمل کنیم، این کار خودش عاقلانه نیست!
یک جاهایی عقل به کار میاد و یک جاهایی احساس، اگر بیشتر دقت کنید ما در این تاپیک صرفاً احساسی صحبت نمی‌کنیم، بلکه این عاقلانه‌ترین کاره که دلمون رو پر کنیم از احساسات زیبا مثل عشق،‌ نه نفرت، نه غرور، نه صرفاً خودبینی و...
و جایی از این تاپیک صحبت شد که عشق یک چیز ساده‌ایست و نباید اونو پیچیده کنیم،‌ منم موافقم، عشق ساده‌است اما وسعت زیادی داره، jazrejonoon شما گفتی عشق ساده‌است، اما نگفتی چرا؟ من می‌گم چون چیزی‌ است در درون آدم‌ها که از همون لحظه‌آی که نطفه در رحم مادر شکل می‌گیره خیلی از خصلت‌ها و رفتارها هم شکل می‌گیره، یکی از چیزهایی خداوند از همون بدو وجود انسان بهش هدیه می‌ده، همین مهر و محبت و عشقه.
ذات انسان اگر دست‌خورده نشه دات زیبایی خواهد داشت.
حضرت محمد (ص)، مبلغ دین اسلام، فرمودند:
"برانگیخته شدم تا صفات پاکیزه و شرف اخلاقی را به تمام و کمال، بیاموزم و در انسان‌ها پرورش دهم و آنان را به سرمنزل اعلای فضیلت و اخلاق برسانم."
پس بیاییم صفات خوبی رو که درونمون هست رو پرورش بدیم و برای یادگیری خیلی چیزها، معلم‌هامون کسانی مثل پیامبر باشند که محبوب و معشوق خداوند هستند، نه کسانی که خودشون رو گم کردند و خدای خودشون رو فرواموش و نه شیطان و پیروان شیطان!

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 21 شهریور 1390 - 12:26    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 16 خرداد 1390
blank.gif

امتياز: 1368

عنوان: پاسخ به «از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر...» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوستان دوست!

خدا رو صد هزار مرتبه شکر که بین همه و aliakbar62 رفع سوء تفاهم شد Wink

در همین ابتدا عذر خواهی می‌کنم از علی اکبر 62 بابت تندی‌هایی که باهاشون مواجه

شدن Embarassed البته از قدیم گفتن هر کسی خربزه می‌خوره پای لرزشم می‌شینه Mr. Green

برادر من از اولش می‌گفتی جامعه شناسی خوندی ما هم می‌رفتیم دو تا کتاب جامعه شناسی

ورق می‌زدیم، عین بچه‌ی آدم و حوا با هم بحث می‌کردیم... چیزی که تو این آفتابگردان زیاده!

دوستانی هستن که تنشون می‌خاره واسه بحث‌های داغ و منطقی و اصولی!

حق بده در لفافه بحثتون رو شروع کردین! مثال به اون قشنگی هم که زدین Neutral

خوب شما خود حدیث مفصل، باید می‌خوندی از این مجمل!!! در ضمن بچه‌های آفتابگردان قشر

خاصی از جامعه نیستن! بلکه قشر خیلـــی خاصی از جامعه هستن؟! به هر صورت باز هم به

جمع آفتابگردانی‌ها خوش اومدین، به تاپیک عشقم خوش اومدین و اگر باز هم جرأت دارین در

این زمینه بحث کنید Mr. Green همیشه موفق و جامعه شناس باشیدWink

کمی شیرینی طنز رو چاشنی صحبت‌هام کردم تا اگر تلخی بوده از یادها بره!

در ضمن از دوستان دیگه هم به خاطر همکاریشون، کمال تشکر رو دارم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 23 شهریور 1390 - 22:54    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

سلام
rezvaneh جان جوری صحبت می‌کنی که انگار قضیه تموم شد!
من در مورد چیزهای دیگری هم می‌خواستم صحبت کنم، یکی از این موارد، مسئله‌ی شکست عشقیه!
واقعاً شکست عشقی یعنی چی؟ چه کسانی دچار شکست عشقی می‌شن؟
بذارید نظر خودم رو بگم، عشق هیچوفت شکست نمی‌خوره، همانطور که خداوند هیچوفت شکست نمی‌خوره،‌ اون کسانی که فکر می‌کنن احساسی که نسبت به دیگری دارن عشقه، بعد از مدتی که از اون شخص دلزده می‌شن، و یا تازه می‌فهمن که اون شخص ازشون سیر شده و ترکشون می‌کنه( دقت کنید که عاشق هیچوقت از معشوق سیر نمی‌شه)،‌ و چون غرورشون بابت این قضیه ترک برداشته، می‌گن که ما دچار شکست عشقی شدیم، یه مدت احساس ناراحتی می‌کنن و بعد از چند وقت اون شخص رو فراموش می‌کنن و بعدش هم می‌رن سراغ یکی دیگه...
باور کنید این عشق نیست، چون عشق شکست نمی‌خوره، عاشق نمی‌تونه هیجوقت معشوق رو فراموش کنه و دوری اونو تحمل کنه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 26 شهریور 1390 - 20:27    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

soojy جان سلام؛

از نظرت ممنونم، اما بحثی که اینجا مطرحه اینه که جوون‌های زیادی به خاطر این علاقه و رابط و بعضاً نرسیدن به معشوقشون دست به خودکشی می‌زنن که متأسفانه، آمارشم تو جامعه زیاد شده....می‌تونیم بگیم اگر عاشق واقعی بودن باید از خوشبختی معشوقشون خوشحال می‌شدن، نه اینکه مجید خراط‌ها گوش بدن و طناب دار بیارن و چمیدونم از اون چیزای تیز بردارن و....فاتحه!!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 10:28    
soojy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

در ازل پرتو حُسنت ز تجلی دم زد
عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد
جلوه‌ای کرد رخت دید ملک عشق نداشت
عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد
عقل می‌خواست کز آن شعله چراغ افروزد
برق غیرت بدرخشید و جهان بر هم زد
مدعی خواست که آید به تماشاگه راز
دست غیب آمد و بر سینه‌ی نامحرم زد
دیگران قرعه قسمت همه بر عیش زدند
دل غمدیده‌ی ما بو که هم بر غم زد
جان علوی هوس چاه زنخدان تو داشت
دست در حلقه‌ی آن زلف خم اندر خم زد
حافظ آن روز طرب نامه‌ی عشق تو نوشت
که قلم بر سر اسباب دل خرٍِّم زد

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 12:17    
rezvaneh
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

soojy جان آفرين آفرين

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4
صفحه 4 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند