كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2
چند تا سوال در مورد آموزش قرآن
پست تاریخ: سه‌شنبه 18 مرداد 1390 - 19:03    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «چند تا سوال در مورد آموزش قرآن» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام و ممنون از نظرات دوستان.
کم‌کم داریم از بحث اصلی خارج می‌شیم. Wink

اگر کسی تجربه حفظ یا یادگیری قرآن رو داره یا نکاتی به نظرش می‌رسه و یا کتابی، مجموعه آموزشی‌ای، مؤسسه‌ای، روشی، چیزی می‌شناسه معرفی کنه.

ممنون.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 18 مرداد 1390 - 22:20    
dalir
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 28 خرداد 1389

iran.gif

امتياز: 1987

عنوان: پاسخ به «چند تا سوال در مورد آموزش قرآن» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

با سلام کتاب‌ها و سی دی‌های زیادی در بازار وجود داره که قرآن را آموزش می‌دهند ولی نکته مهم روش آموزش قرآن هست
در همین چند شبی که به قرآن دوره مسجدمان می‌رم متوجه شدم که اگه یاد گیری قرآن را از روخوانی شروع کنیم بهتر هست تا اینکه ابتدا قواعد روخوانی را یاد بگیریم و بعد رو خوانی را شروع کنیم بعنی همان روش مکتب خانه‌ای که در قدیم یاد می‌دادند در این روش که خودم هم از همین روش یاد گرفتم از سوره‌های کوچک شروع می‌کردند و کاری به قواعد نداشتند.
متأسفانه در اکثر کلاسها‌ی قرآن اول قواعد را یاد می‌دهند و همیشه هم تأکید می‌کنند که اگه قواعد را یاد نگیرید روخوانی را یاد نخواهید گرفت و بعد ازاینکه تمام قواعد را آموزش دادند در آن جلسات آخر یه مقدار کمی هم روخوانی کار می‌کنند که همین روش باعث می‌شه که عده‌ای از افراد که استعداد یاد گیری قواعد را ندارند به یاد گیری قرآن ادامه ندهند. البته من تجربه آموزش قرآن را نداشته ام. خوب آقا حمید شما که تجربه‌ی آموزش قرآن را داشتید نطر شما چیه؟ ببخشید که این سوال را می‌کنم خود شما برای اولین بار از چه روشی قرآن را یاد گرفتید و اگه خواسته باشید قرآن را به افراد خصوصاً افراد دبستانی آموزش بدید از چه روشی استفاده می‌کنید.
یه نکته‌ی دیگه هم که یادم آمد اینکه اگه روش آموزش قرآن را متناسب با نوع استعداد افراد
انتخاب کنیم بهتر باشه.
باتشکر

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند