كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی
شما هم بــــــــــعــــــــــلــــه!! + عکس
پست تاریخ: یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:38    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 11 اسفند 1388
blank.gif

امتياز: 1182

عنوان: شما هم بــــــــــعــــــــــلــــه!! + عکس خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

بالاخره ما هم بعله!
بعد از 26 تا بهار (يا شايدم زمستان!) كه از زندگي‌ام گذشته به فكر اين افتادم كه حــريـــتــــم را نقطه دار كنم ! چند وقتي هست كه به فكر ازدواج افتادم!! Embarassed
از آن‌جايي كه ادعاي انتلكتولي‌ام مي‌شه و صد البته با وجود همه تنبلي‌ام در چند ماه گذشته... كمي دنبال كسب معرفت بوده‌ام كه حاصلش...

قوز کرده و غور کرده!
چند كتاب
آيا تو گمشده من هستي (بارابارا دي‌انجل)
گلبرگ زندگي (دهنوي)
سين‌جين‌هاي خواستگاري (مسلم داوودي‌نژاد)
راز‌هاي دلبري (صدري)
كلي سرچ و مقاله و كتاب‌هاي ديگه كه الان اسمش درست يادم نيست! مثل «عشق +2» همشهري جوان و...
خلاصه هرجا مطلبي در اين موضوع بوده... نشستم قوز كردم و خوندم Cool !
البته لزوماً همه‌اش را كاملاً نخواندم ولي به هر حال...

چندين ساعت سخنراني
پناهيان (چند جلسه ازدواج آسماني، كليد طلايي ازدواج، نيازهاي زن و...)
دهنوي
و... +18 Shocked !

چندين ساعت مشاوره با...
بعد از دو ماه در انتظار ماندن با دكتر روانشناس وليعصر نشين (همون خيابون كجه تهران!... به نظرم بیشتر پولم حروم شد تا چیزی یاد بگیرم... Confused )
كلي گپ و گفت با يك فعال فرهنگي كه بيش از 50 تا ازدواج موفق در يكسال گذشته مشاوره داشته...
دونفر آدم واقعاً حسابي (30-40ساله پخته‌ که جوان‌ها را درك مي‌كنند و صاحب بينش و علم و بصيرتند) و خودشان زندگي موفق داشته‌اند.
خواهر و برادر و مادر و اين‌ها هم كه جاي خودش
و راننده تاكسي‌ها!!! (يك شوخي بود Laughing ، كنايه از اينكه ديگه كس ديگري نمانده كه باهاش مشورت نكرده باشم، هر چند معتقدم بعضي از اين راننده تاكسي بهترين آدم‌شناس‌ها و جامعه‌شناس‌ها هستند!)

نرم افزار مطلع مهر ( خيلي جالب نبود!)، جزوه و... خلاصه دراين چند ماه گذشته ساعات زيادي را در اين مسئله غور كردم!

آسمان و ریسمان!
مقصود اينكه با همه مشغله زياد و تنبلي‌ام به اين موضوع اهميت دادم و...اصلاً همه فكرم رو درگير كرده... هر چند مي‌دونم اين مقدار آگاهي هنوز خيلي خيلي خيلي خيلي كمه دربرابر اينكه قرار است بـــــــــــــــــزرگــــــــــــــــــــ‌ترين اتفاق زندگي‌‌ام رخ بده، و اگر انتخاب خوبي نباشه... اگر ابزار و معرفتم كم باشه...
اگر شريك زندگي كه انتخاب مي‌كني. همسر آدم! همسر مي‌دونيد يعني چه؟! يعني جزئي از خودت! اگر اون خودت تكميل كننده خودت نباشه!... واويلا مي‌شه...
ولي اگر انتخاب موفقي باشه... اگر يك كارگربنايي باشي!! موقع آجر پرت كردن، اگر قبلاً تا يك طبقه آجرت بالا مي‌رفته بعد از ازدواج تا طبقه دهم مي‌رسه! آفرين (اين حكايت فلسفه داره... بگذريم)

نکته کنکوری
قصه تعريف نكنم!.... نيتم از زدن اين تاپيك اينه كه دريافت‌هاي خودم رو در اختيارتان قرار بدم تا بلكم هدايت‌كننده باشد...البته فارغ از نظر شخصي و كليشه‌هاي «به نظر من اينجوري» و «به نظر من اونجوري»!!... نكته‌ها بيشتر كنكوري است! موارد كاربردي يا نكاتي كه كمتر گفته مي‌شه...

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط anari در یکشنبه 5 تیر 1390 - 17:07 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: alidervish (دوشنبه 6 تیر 1390 - 21:48)

پست تاریخ: یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:43    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

عنوان: پاسخ به «شما هم بــــــــــعــــــــــلــــه!! + عکس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اخيراً يك مجموعه‌اي را به نام «دوره آموزشي ازدواج موفق» مي‌ديدم كه دكتر شاهين فرهنگ طراح و مجري اون هستش... هر چند هنوز زود است قضاوت كنم يكی - دو جلسه از هشت جلسه را بيشتر نديده‌ام، از طرفي خيلي دل خوشي از اين روان‌شناس‌هاي دوربرداشته! ندارم ولي حقيقتاً تا الان که مجموعه كار با ارزشي است!...

بِست مالتي‌مديا!
چون يك محصول مالتي‌مدياست و توسط خود دكتر فرهنگ اجرا مي‌شه به بهترين شكل تعامل برقرار می‌کنه... (اگر اجراهاي فرهنگ را ديده باشيد بي‌ترديد تاييد خواهيد كرد) Razz
كتاب خواندن خيلي اوقات تاكيداتش مشخص نيست، لحن نداره... خيلي اوقات آدم نيمه كاره رها مي‌كنه... يا برداشت خودش را برمي‌داره... حق مطلب ادا نمي‌شه هر چند خوبي‌هاي خودش رو هم داره! یا مشاوره با روان‌شناس وقت محدود است و جیب خالی! Shocked
ولي اين جلسات چون در يك جمع به صورت تعاملي برقرار مي‌شه خيلي در ذهن آدم نفوذ مي‌كند
از همه مهم‌تر نه از اين طرف پشت‌بام افتاده نه از آن طرف! يعني اينكه با توجه به مسائل و تكنيك‌هاي علم روانشناسي و با تكيه بر آموزه‌هاي ديني يك «پك جامع» آماده شده...

این مطلب آخرین بار توسط anari در یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:56 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:50    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

عنوان: پاسخ به «شما هم بــــــــــعــــــــــلــــه!! + عکس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حالا تو اين سي‌دي‌ها چي هس؟
بهتره به جاي اطاله كلام! بريده‌هاي ناقصي رو از جلسه اول آپ كنم...

ازدواج اصلاً يعني چي؟
سير ازدواج خيلي‌ها: زنجان – ميانه – سيرجان – برازجان
اولش مي‌گه زن‌جان زن‌جان رسيده به زنجان! - - - - - - - - بعدش يه كمي تعادل پيدا مي‌كنه مي‌رسه به ميانه! - - - - - - - - بعدترش سير مي‌شه مي‌رسه به سيرجان! - - - - - - - - - - آخرش هم مي‌گه برو از جان ديگه اينجا رسيده به برازجان!

به نظر شما اينجوريه؟ با ازدواج مرد روي گذشته‌اش خط مي‌كشد و زن روي آينده‌اش!

خداوند در آيه 36 سوره اسراء مي‌فرمايد: از آنچه كه به آن علم و آگاهي نداري، پيروي نكنيد!
اميرالمؤمنين ع به كميل مي‌فرمايند: هيچ حركتي نيست كه براي انجام آن نيازمند به شناخت نباشي.
روي جهيزيه كتاب آشپزي مي‌دهند براي اينكه روابط بين الحبوباتي در مناسبات آبگوشتي و خورشتي مهم است! ولي آيا پدر و مادري هست كه به دخترش كتاب روابط بين انسان‌ها بدهد تا… انگار مهم نيست!

دلائل ازدواج جوان‌ها در اين روزگار...
ازدواج به خاطر شكل… دك و پوز… قيافه… دكتره… طرف فعال است و توجه همه را جلب كرده… ازدواج مي‌كنه كه همه توجه‌ها مال اين باشد… عاشق عاشق شدن است!... به خاطر چشم و هم‌چشمي!... فرار از دست شرائط خانواده… فرار از يك محيط بسته و كوچك… براي فرار از تنهايي…
اصلاً اعتماد به نفس ندارم، ابراز وجود نمي‌تونم بكنم با كسي مي‌خواهم ازدواج كنم با كسي كه اعتماد به نفس‌ش زياد است تا پشت سر اون قايم شوم! اون موقع خيلي رمانتيك به نظر مي‌امد! تا ديدم گفتم خودش است! به خاطر ترحم با كسي ازدواج مي‌كنند! طرف مي‌گه يه بيماري دارم مي‌ميرم اگر تو همراهم نباشي مي‌ميرم! ازدواج به خاطر جابجايي! از شهر كوچك دلش مي‌خواهد برود شهر بزرگتر و بهتر! به خاطر مهاجرت! به اصرار ديگران…. ترس از تنها ماندن… خواستگاري مي‌ره براي دل طرف نشكند بله مي‌گه!
چون مانع خواهر و برادرشه! به خاطر لجبازي با اطرافيان! ازدواج با سخنران و استاد و… مثل اين است كه يك كتابي را به خاطر جلدش بخري! كي گفته كه دو نفر خوب، شريك زندگي خوبي هم هستند!؟!؟!
ازدواج مي‌كند به خاطر اينكه آدم خوبيه! ازدواج مي‌كند كه خل‌بازي‌اش درست شود! به خاطر بقاي نسل ازدواج مي‌كند! مگه دايناسور است! دوست بودند دو طرف بعد كار دست خودشان داده‌اند براي اينكه آبرويشان نره ازدواج مي‌كنند بعدش هم طلاق! ازدواج به خاطر نياز جنسي! به خاطر يه ليوان شير كسي گاو نمي‌خره!

آقايان با چشم‌هايشان عاشق مي‌شوند! خانم‌ها با گوش‌ها...

واسه چي ازدواج كنيم؟
....
ازدواج يك رشده… يك كمالي را با خودش مياره… براي قد كشيدن روحي، رواني و معنوي
چون بسياري از نيازهاي عميق انساني را جواب مي‌ده
نياز به محبت ديدن، و البته محبت كردن… نياز به همدلي… نيازهاي مختلف روحي، رواني و جسمي
از خطاها آدم دور مي‌شود…

بعد از ازدواج حضرت امير ع و حضرت فاطمه ع ، پيامبر آمدند، خانه‌شان بعد آمدند نشستند و دست‌ حضرت امير و حضرت صديقه را گرفتند و روي قلبشان گذاشتند. بعد رو كردند به اميرالمؤمنين و فرمودند كه «يا علي، فاطمه چگونه همسري است؟» اميرالمؤمنين پاسخ دادند كه «بهترين ياور براي بندگي است» همين طور حضرت فاطمه... «بهترين ياور براي بندگي‌است»

وقتي تپق مي‌زني تا آخر تپق را برو! [خود دكتر فرهنگ اينجا تپق زد!]
انسان‌هاي موفق از زير اشتباه‌شان در نمي‌روند! نكند كه اشتباه كني همه آدم‌ها بفهمند ولي تو به روي خودت نياري! هيچ ترسي نداره خوب اشتباه كردي!

در يك جلسه‌اي حضرت امير داشتند دست منافقين را رو مي‌كردند! وقتي منافق‌ها ديدند اوضاع خراب است يك زني را بزك كردند فرستادند داخل مردها! همه دهان‌ها باز شد شد! حضرت منبر را قطع كردند، فرمودند همه‌تان برويد خانه پيش همسران‌تان، مطمئن باشيد هر چه در نزد اين خانم هست، پيش همسرتان هم هست!

ازدواج آرامش مي‌دهد سوره روم: آيه 21 : از جنس خودتان همسر آفريديم تا كنار او آرام شويد

ضرب المثل چك: خانه بدون زن، مثل چمن بدون شبنم است!

آيا ازدواج محدوديت است؟ شهيد مطهري مي‌گويد: ازدواج آغاز محدوديت نيست، پايان محروميت است.

ازدواج خودمان را از خودمان بيرون مي‌آورد!
با ازدواج تربيت يك نسلي است كه آينده مملكت را روشن مي‌كند.

با ازدواج روزي زياد مي‌شه!
يك شخصي آمد پيش امام صادق ع و گفت كه من نمي‌خواهم ازدواج كنم! آقا فرمودند چرا؟ گفت راستش من پول ندارم! قرض مرض هم نمي‌خواهم بگيرم! امام فرمودند اگر الان من به تو بگويم كه 1000 دينار به تو هديه مي‌دهم، مي‌ري ازدواج كني؟ جواب داد: بله! امام فرمودند كه چطوري به من اعتماد مي‌كني؟ چه جوري روي حرف من حساب مي‌كني؟ گفت خيلي ساده است! شما امام هستيد! شما اگر قول دهيد كه 1000 دينار به من بدهيد من مي‌روم ازدواج مي‌كنم. امام فرمودند تو من را قبول داري! خداي من را قبول نداري! به من اعتماد مي‌كني ولي به خدا اعتماد نمي‌كني!!! مگر خدا در سوره نور (آيه 32) درباره آنهايي كه مي‌خواهند ازدواج كنند، نفرمود كه اگر تنگ‌دست باشيد به فضل خودم بي‌نيازتان مي‌كنم. بدانيد كه خداي شما، خداي گشايش‌گر و داناست.

پس چرا بعضي بعد از ازدواج مشكلات اقتصادي‌شان بيشتر مي‌شود؟ چون اشتباه‌هات زياد دارند، اشتباه پشت اشتباه نتيجه هم يك نتيجه…

با ازدواج مسئوليت پذيري آدم بيشتر مي‌شود. با ازدواج مجبور هستيم كه مسئوليت بپذيريم و با قبول مسئوليت رشد خواهي كرد.

شهيد مطهري مي‌فرمايد: يك خصايصي اخلاقي هست كه جز با ازدواج نمي‌توان به آن دست يافت. اخلاقيون و رياضت‌كش‌ها كه اين دوران را نگذرانده‌اند تا آخر عمر نوعي خامي و بچگي در آن وجود داشته…

سوره ذاريات آيه 49 : ما همه چيز به صورت جفت آفريديم
سوره يس آيه 36 : منزه است خدايي كه همه چيز را به صورت جفت آفريد، اعم از آنچه زمين مي‌رويانيد، آدميان و چيزهايي كه شما نمي‌دانيد…
ازدواج هماهنگي به سنت‌هاي طبيعت و الهي است…

اگر اصول ازدواج را مي‌دانيد واسطه شويد اگر مي‌دانيد البته!
رسول الله فرمودند: خداوند به كسي كه براي ازدواج ديگران اقدام مي‌كند، در ازاي هر قدمي كه برمي‌دارد، و هر كلمه‌اي كه مي‌گويد اجر و ثواب يك سال عبادت را مي‌دهد كه در تمام روزهاي آن روزه گرفته باشد و تمام شب را به نماز ايستاده باشد.
امام صادق ع: هر كس به مجردي كمك كند كه ازدواج كند، خداوند در قيامت به او نظر مي‌كند.

قسمت و نصيب
بابا كلاس ازدواج چرا مي‌ري؟! يا نصيب و قسمت! روي پيشاني هر كسي نوشته كه آخرش چي مي‌شه!

در جنگ صفين يك پيرمردي آمد پيش حضرت امير و عرض كرد كه اينكه آمدم جنگ و شمشير زدم عليه دشمن، سرنوشتم است؟ علي ع فرمود بله سرنوشت توست! پيرمرد زارزار گريه كرد! پيش خودش گفت من را باش فكر كردم چه هنري كردم با حضرت آمدم جنگ! حضرت فرمودند: پدر در سرنوشت تو راه‌هاي بسياري وجود داشت كه تو از ميان آنها اين را انتخاب كردي.
...
خدا مي‌داند فرق مي‌كند با اينكه من مجبور باشم كدام راه را انتخاب كنم…
...

هر مسيري كه در زندگي انتخاب كني مي‌رسد به يك مقصد يعني هر راهي كه بري، يك كسي سر راهت قرار مي‌گيرد.

استخاره
استخاره يعني طلب خير كردن از خدا وقتي متحيري به صورت دعا نه باز كردن قرآن!
امام صادق ع هر وقت فكر كردي به نتيجه نرسيدي، مشورت كردي به نتيجه نرسيدي، دودلي، متحير بودي، به صورت دعا طلب خير كن… صدبار بگو استخيرالله… طلب خير مي‌كنم… طلب خير مي‌كنم… وقتي صدبار از خدا طلب خير كرديد بعد برويد با مردم مشورت كنيد خدا پاسخ تو را در دهان مردم مي‌گذارد اگر هم در صحبت ديگران نيافتي به دلت خواهد افتاد.

شوري آيه 38: كساني كه دعوت پروردگارشان را اجابت كردند، نماز مي‌خوانند، در امورشان با يكديگر مشورت مي‌كنند و از آنچه به آن روزي كرديم انفاق مي‌كنند.
خدا نگفت با من مشورت مي‌كنند!

وقتي طلب خير كرديم، مشورت هر كرديم به نتيجه نرسيديم، كلي هم فكر كردم هيچي به دلم نيافتاد. از امام صادق پرسيدند اگر اينطوري شد چي؟ امام فرمودند اگر طلب خير كردي، مشورت كردي، به دلت هم چيزي نيافتاد حالا مي‌توني با قرآن استخاره كني!

اول باب نكاح كتاب شرح لمعه گفته كه براي ازدواج دعا و استخاره كنيد.
هم دعا كنيد و هم استخاره كنيد!

چرا ؟ چون ازدواج مسائل پنهان زيادي دارد كه ما نمي‌دانيم. مثلاً طرف نازا باشد خوب چه كسي خبر دارد؟ يا مثلاً چند سال ديگر فوت مي‌كند! چه كسي مي‌داند؟! حالا اون نازاهه حق ازدواج نداره ؟ چرا ولي چون تو جنبه نداري اگر طرفت نازا باشه ديوانه مي‌شي! يا روحيه‌ات حساس است اگر زنت بميرد از افسردگي مشكل براي خودت ايجادمي‌كني! ولي يك نفر ديگر حتي برايش رشد خواهد بود…همه چيز با تحقيق و بررسي به وجود نمي‌ايد! اصلاً گاهي آدم‌ها بعد از چند سال يك نفر ديگر مي‌شوند!

عروس امام (طباطبايي) از خانم امام مي‌پرسد كه آيا امام موقع خواستگاري دخترانشان استخاره مي‌كردند؟ خانم امام گفته بودند: بله. امام براي ازدواج تك تك دخترانشان استخاره كردند. البته نه اينكه اگر خوب آمد ديگر بگويد برويد كار تمام شد! نه اگر خوب مي‌آمد تازه مي‌رفتند سراغ پرس‌وجو و سوال‌و جواب و تحقيق…
قرار نيست خدا وظيفه ما را هم به دوش بكشد!

سوره بقره آيه 216: چه بسا بدي‌اي كه شما بد مي‌پنداريد ولي خير و خوبي شما در آن است!
خوبي كه خدا مي‌گويد با خوب من و شما فرق مي‌كند!!! وقتي خدا مي‌گويد اين خوب است يعني تو در كنار آن رشد مي‌كني، ممكن است با كسي شريك زندگي بشوم كه روزي سه بار مرا شكنجه بدهد منم بگويم خدااااااااااااا.
خدا مي‌گه ببين با اين ازدواج من را بيشتر صدا زدي!
واسه اين است كه اگر استخاره خوب آمد هول نشو تازه بايد بري تحقيق!!!
ازدواج يك هندوانه دربسته است!

از چه كسي بخواهيم برايمان استخاره كند؟
از امام صادق ع پرسيدند كه از چه كسي بخواهيم برايمان استخاره كند ايشان فرمودند از كسي بخواهيد كه مفاهيم قرآن را كامل بشناسند، بتواند موضوع شما را بشناسد و قدرت انطباق قرآن با موضوع شما را داشته باشد.

دنيا يك اكوسيستم با شعور است همين جوري بيخودي كسي جلوي راهمان قرار نمي‌گيرد! اگر مي‌خواهي يك نفر خوب گيرت بياد خودت خوب باشي! اگر بد باشي بد جذب مي‌كني!
كيسه زباله دستت بگيري در خيابان راه بري، هر مگسي شماره موبايل مي‌ده!
كسي انتظار پروانه را مي‌كشد بايد بوي گل بدهد!
در اين عالم هيچ كس غذاي خوب را در ظرف كثيف نمي‌ريزد!
شريك زندگي خوب مي‌خواهي برو خوبي‌ها را زندگي كن!

سوره قصص (آيه 23 و 24 و 25): حضرت موسي وقتي بعد از آن ماجرا فرار كرد و رسيد به آن چشمه‌اي كه يك عده داشتند گوسفندها را آب مي‌دادند، دو دختر هم منتظر مانده‌اند… حضرت موسي ع جلو رفت و به دخترها گفت كه گوسفندهايتان را آب نمي‌دهيد؟ دخترها جواب دادند كه ما نمي‌توانيم لابلاي اين همه مرد برويم و گوسفندهايمان را آب بدهيم حضرت موسي ع گفت كه شما برويد كنار و خودش رفت زير سايه درختي ايستاد. خدا مي‌فرمايد يكي از آن دو دختر آمد طرف موسي در حالي كه با شرم و حيا قدم برمي‌داشت. آمد و گفت كه موسي پدر ما گفته كه بيا مي‌خواهد دستمزدت را به تو بدهد كه به گوسفندهاي ما آب دادي.
موسي با حيا گفت من جلو مي‌روم…
و اين دختر با موسي ازدواج مي‌كند… دختر باحيا موسي باحيا...

ازدواج خوب مي‌خواهي، خوبي‌ها را زندگي كن…

این مطلب آخرین بار توسط anari در یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:59 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: alidervish (دوشنبه 6 تیر 1390 - 21:49)

پست تاریخ: یکشنبه 5 تیر 1390 - 16:54    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

با خيلي‌ها صحبت كردم كه بعضي‌شان خيلي آدم حسابي بودند ولي هيچ‌كدام ويژگي‌هاي اين مجموعه را نداشتند!
نگاهش... از بالا / ظريف و دقيق/ به روز / مذهبي / هوشمندانه / جامع الاطراف
بيانش... روشن / تعاملي / گيرا / خلاق /

حداقل در اين يك جلسه كه من ديدم كه خيلي ذوق كردم! آفرين تا حدي كه نشستم اين مطلب را براي پست كردن آماده كردم!!! (البته موقع ديدن فيلم، براي حك‌شدن مطلب در ذهنم، نوت‌برداري كرده بودم)
هر چند صددرصد كامل نيست و اشتباهاتي دارد اين آقاي فرهنگ مثل... ولي در كل مجموعه خوبي است حتي اگر فعلاً هم قصد ازدواج نداريد، از دستش ندهيد... نكات ديگري غير از ازدواج هم دارد كه جالب است... هم فال است و هم تماشا! بيشتر از يك فيلم سينمايي جذابيت دارد! خنده به تمام معنا

كليپ‌هاي ميان‌برنامه و اينتروي افتري‌ش هم جالبه!
البته چون اين كار در اصفهان اجرا شده (نسخه‌اي كه به دست من رسيد در اصفهان اجرا شده بود) به من حس خوبي مي‌ده (خودم اصالتاً اصفهاني‌ام) يه حس نوستالژي شيرين! Mr. Green

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 5 تیر 1390 - 17:55    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

تو هم بعله؟ Mad مگه ما با هم تعهد نکرده بودیم که تا آخر عمر مجرد بمونیم؟! Mad
شوخی می‌کنم. Razz Wink

حالا نگفتی که بالاخره حریتت نقطه‌دار شده یا هنوز داری دنبال نقطه می‌گردی؟ Mr. Green

من اگه زن بگیرم، صفحه اول سایت یه مطلب می‌زنم با این عنوان: زن بگیریم یا نگیریم؟! خنده به تمام معنا
(مثل اون مطالب "آیفون بخریم یا نخریم" و ... در مورد این اتفاق توضیح خواهم داد! محدودیت‌هاش، معایبش، مزایاش، نرم افزارهای رایگانش Mr. Green و... )

ممنون از اطالاعات جامعی که ارائه کردی. فکر کنم کم کم به دردم بخوره Crying or Very sad

تشکرها از این پست: HMalekny (دوشنبه 6 تیر 1390 - 16:48) alidervish (دوشنبه 6 تیر 1390 - 21:50)

پست تاریخ: دوشنبه 6 تیر 1390 - 01:44    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: پاسخ به «شما هم بــــــــــعــــــــــلــــه!! + عکس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام؛
همایش "زن منتظر فاطمی" سخنران همایش همین آقای دکتر داریوش فرهنگ بود. از آن دسته سخنران هایی هستندکه مخاطب را جذب می‌کنند و انصافاً هم خوب مطالب روانشناسی را با مسائل دینی جمع می‌کنند.
ولی خوب برای انتخاب هر کار مهمی باید تحقیق، مطالعه، پرس و جو و بررسی‌های موشکافانه انجام داد و همچنین گوش دادن به سخنان کسانی که تجربه دارند، حال فرقی نمی‌کند خوب یا بد (بعضی اوقات تجربه‌های بد دیگران بیشتر از تجربیات خوبشان به انسان کمک می‌کند) . اما در نهایت باید نشست و خودتان را به مانند یک لیوان آب که چیزهای زیادی در آن ریخته شده است تصور کنید! حال صبر کنید تا تمامی دانسته هایتان ته نشین شود و به یک ثبات برسد. ملاحظه می‌کنید که همه چیز در ظرف وجودیتان حل نشده است، در اینجاست که می‌توانید واقعیت را ببینید و یک تصمیم درست اتخاذ کنید. البته میزان شناخت از خود و محیطی که در آن زندگی می‌کنید نیز در انتخاب درست شما بسیار مهم است.
موفق باشید Razz

تشکرها از این پست: alidervish (سه‌شنبه 7 تیر 1390 - 13:06)

پست تاریخ: دوشنبه 6 تیر 1390 - 11:14    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

احسنت نکته بسیار مهمی است!
گاهی آدم آموزش‌ها و اطلاعاتی می‌گیره (مخصوصاً بعد از مشاوره با مشاورهای روان‌شناس) بعد حجمی از آگاهی جدید به وجدش میاره! Shocked دیگه بعد از آن فکر می‌کنه هر چی طرف گفته درسته! گاهی هم طرف درست گفته ولی خود آدم اشتباه برداشت کرده... چون همه تکیه‌اش به گفته‌های طرف، کتاب یا هر منبع دیگه است... با عقل خودش مطلب را محک نزده!

اصلاً به توصیه یک دوست عزیز هر وقت خواستید به مشاوره مراجعه کنید به یک مشاوره اکتفا نکنید دو تا سه تا برید (نه بیشتر چون خودش باعث پریشانی می‌شه) بعد خودتان بشینید یک جمع‌بندی کنید.

نه حمید جان هنوز دنبالم... خبری نیست... Embarassed

تشکرها از این پست: alidervish (سه‌شنبه 7 تیر 1390 - 13:09)

پست تاریخ: دوشنبه 6 تیر 1390 - 11:28    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

تا وقتی ضرورت ازدواج را درک نکردید اقدام نکنید...
یعنی با همه وجودتان احساس نیاز کنید... روحی و روانی... البته نه فقط یک طرفه شاید هم برعکس! به قول یک ضرب المثل وقتی از هدیه‌دادن بیشتر از هدیه‌گرفتن لذت بردید آماده ازدواج شده‌اید!
هدیه بدون انتظار... انرژی بدون توقع... محبت خالص... اگر جواب نشنیدی تابیدن‌ت قطع نشود!
حالا آماده‌ای؟! Surprised
علمی‌اش می‌شود: بلوغ عاطفی / روانی (البته راه فهمیدن این بلوغ بماند...)

تا وقتی ضرورت‌ش را درک نکرده باشید به عمق قضیه پی نبرده‌اید و در نتیجه بسیاری از زوایای موضوع برای‌تان پنهان خواهد ماند... در نتیجه در انتخاب آن موارد لحاظ نخواهد شد و یک انتخاب Crying or Very sad

حتی اگر انتخاب همانی باشد که باید باشد شما به موضوع ناآگاهید و از پس زوایای بسیارش برنمی‌ایید...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 6 تیر 1390 - 13:42    
anari
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

یک تیکه از صحبت‌های شاهین فرهنگ
تناسب ظاهری / خوشگلی و زشتی!
دانلود کنید

تشکرها از این پست: glasy_heart (دوشنبه 6 تیر 1390 - 20:35)

پست تاریخ: دوشنبه 6 تیر 1390 - 20:32    
glasy_heart
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 12 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 1928

سلام به همگی؛
ممنون از مطالب مفیدتون، داریم راجع به مهمترین بخش زندگی صحبت می‌کنیم، یقینأ به درد همه می‌خوره. هم مجرد، هم متاٌهل. Wink
به نظرمن، در این راه مشخص کردن ملاک و تشخیص اینکه دقیقا، چه کسی با چه خصوصیاتی می‌خواهیم، مهمترین عامل محسوب می‌شه.(از دوستان علاقه‌مند میخوام، ملاک‌هاشونم بگن.)
مثالی که در این مورد به ذهنم رسید: خیلی ها با مد پیش میرن و لباسی را می‌خرن که به روز باشه، حتی اگرم از مدل لباس خوششون نیاد و یا متناسب اندام ظاهریشون نباشه. خیلی ها این‌طور عمل نمی‌کنند،یعنی اون لباسی رو می‌خرن که بهشون میاد و برازندشونه،خب مسلما مورد اول اون زیبایی که مد نظر ماست رو بهمون نمی‌ده و حتی ممکنه مورد قیاس و تمسخر واقع بشه و فرد اون زیبایی که مد نظر داشت را به دست نیاره که هیچ، یه چیزی از درون از دست بده مثل اعتماد به نفس، انگیزه و...و در نهایت یه فشارروحی نسبتا سنگین و کمکم رو به تباهی... Neutral
کسی رو به عنوان همسر آینده برگزینیم که، بهمون بیاد Very Happy (معذرت!به خاطر بیان کودکانم)
یعنی سنگامونو تو خودمون وا بکنیم و هدف اصلیمونو مشخص کنیم، (انسان که چهار پانیست. با گرفتن یه صندلی چهار‌پایه روبروش گیج شه ،رام شه، چون نمیدونه باید رو کدوم وایسه)
جملاتی رو از چند کتاب جمع‌آوری کردم که حاصل تجربیات افراد بزرگی بوده،، بد نیست همگی با هم یه نگاهی بیندازیم، با من باشید...
با کسی ازدواج کن که اگر مرد بود بهترین دوست تو می شد.
خانواده‌ای که پس از ازدواج دارید خیلی مهمتر از خانواده‌ای است که از آن به دنیا می‌آیید.
وقتی شما به پسرتان آموزش می‌دهید در واقع دارید به پسرپسرتان هم آموزش می‌دهید.
آنچه شما را به خانواده‌تان پیوند می دهد رابطه خونی‌تان نیست بلکه احترام و لذتی است که در زندگی با هم احساس می‌کنید.
اگر می‌خواهید برای ایجاد صلح در جهان کاری انجام بدهید به خانه‌تان بروید و خانواده‌تان را دوست بدارید.
کسی که خوشحالی را در خانه‌اش بیابد شاد‌ترین انسان روی کره‌زمین است خواه شاه باشد‌خواه دهقان.
مهم‌ترین کاری که یک پدر می تواندبرای فرزندش بکند این است که، مادر ٱنها را دوست بدارد.
غریبه‌ای از مردی پرسید:خانه‌ی تو کجاست؟ او به همسرش اشاره کرد و گفت: هر جا که او باشد.
اگر عسل می‌خواید باید انتظار نیش زنبور هم داشته باشید.
مهم نیست که در حضور شما با همسرتان در یک جمع چه می‌گذرد بلکه مهم این است که در غیاب شما چه می‌گذرد.
برای زندگی فکر کنید اما غصه نخورید.
تصمیم مثل ماهی است گرفتنش آسان و نگهداریش سخت است.
برای جبران اشتباهات به همسرت قدری زمان بده که برای خودت فرصت قائل می شوی.
تقدیرت را انتخاب‌هایت رقم می زند.
با کسی که هر لحظه دلت برایش تنگ می شود قهر نکن.
خستگی‌ات را با هیچ‌کس قسمت نکن.
دوست داشتنی باش تا دوستت بدارند.
جدیت مقصد را نزدیکتر میکند.
اولین مقایسه گر شیطان بود.
به سخنان فرزندت گوش کن قبل از اینکه دیگران به سخنان او گوش کنند.
آنچه را یقین می‌دانی ممکن است تعصب باشد.
ارزش یک زندگی در تاثیر مثبتی است که بر سایر زندگی‌ها می‌گذارد.
کوتاه‌ترین را برای گفتن دوستت دارم یک لبخند است.
خودت را دست کم نگیر
هیچ چیز تا وقتی که با آن مواجه نشوید قابل تغییر نخواهدبود.
نبوغ چیزی نیست جز استعداد سرشار برای صبر و تحمل.
سعادت همانند پرنده است و هنگامی به سراغ ما می‌آید که آشیانه‌اش را آماده سازیم.
اگر ازآن دسته از مردم هستید که در انتظار فراهم آمدن فرصت مناسب می نشینید، باید زمان درازی را انتظار بکشید مانند این است که منتظر بشوید تا همه‌ی چراغ های راهنمایی در سراسر مسیر 10کیلومتری شما سبز شوند آنگاه آغاز به حرکت کنید.
انجام دادن کار درست راحت‌تر از این است که توضیح دهی چرا انجامش ندادی.
برای دست‌یابی به اهداف‌بزرگ از زبانهای کوچک نهراسید.
سرنوشت خود را به دست بگیرید در غیر این صورت دیگری آن را به دست خواهد گرفت.
مهم نیست پدربزرگتان چقدرآدم بزرگی بوده، شما سعی کنید خودتان آدم بزرگی باشید.
اگر به دنبال کسی هستید که هیچ ایرادی نداشته باشد تنها خواهید ماند.
در مرد نیک‌روی اگر فضیلتی باشد فضیلت بیشتر از زیبایی او جلب توجه میکند.
زیبایی‌مرد در فصاحت زبان اوست.
هنگامی که راه، در در پیش پای مشتاقی باز می شود بی همسفری سخت است.
شخصیت زن مهمتر از زیبایی، و دانش مرد مهمتر از ثروت است.
زیبایی مرد، در باوقار بودن اوست.
وقتی تصمیم به انجام کاری گرفتی درهای دودلی راببند.
حجب و حیا نه تنها آرایش است بلکه نگهبان فضیلت است.
به موقع از جا برخاستن و و در دوره جوانی تاهل اختیار کردن کاری است که هرگز کسی را از انجام آن پشیمان نخواهد کرد.
زن همانند یک ظرف شکستنی است توانایی و قدرت آن را نسنجید چون ممکن است ناگهان بشکند.
زن مرد را با چشم خود می‌سنجد ولی مرد زن را با عقل خویش.
عاشق تنها زیبایی صورت را می‌بیند و عاقل زیبایی سیرت را، و عارف هر دوزیبایی را.
انسانها هر چه حساس تر باشند رنج بیشتری می‌کشند.
خوشبختی‌خانوادگی محکم‌ترین و شیرین‌ترین سعادت‌هاست
خوش‌اخلاقی نیمی از دین است.
زیبایی به سیما و صورت نیست به نوری است که در دل می‌تابد.
برای شوهر دانش لازم است برای زن نجابت.
مردی که در زندگی می‌خندد قابل ستایش است.
زیبایی همیشه خوب نیست ولی خوبی همیشه زیباست.

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 1 از 4

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند