كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع
نکته های خواندنی از امام محمد باقر(علیه السلام)
پست تاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 14:44    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: نکته های خواندنی از امام محمد باقر(علیه السلام) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

یا غایة آمال العارفین
سلام و میلاد پنجمین اختر آسمان امامت و ولایت را به شما دوست عزیز تبریک می گویم.

گاهی دلم می گیرد:
در محضر امام باقر (علیه السلام) نشسته بود. پس از گفتگو هر دو سکوت کردند. ناگاه غمی بر دلش نشست و آهی کشید. از امام پرسید:"گاهی بدون اینکه اتفاق ناگواری افتاده باشد، دلم می گیرد اندوهگین می شوم؛ به گونه ای که آثار آن در چهره من نیز پدیدار می شود؛ در حالی که نه مصیبتی به من وارد شده و نه چیز ناراحت کننده ای برای من پیش آمده است، دلیل آن چیست؟
امام فرمود:"آری پروردگار انسان های بهشتی را از گلی بهشتی و مبارک آفرید و از نسیم روح خویش در آن دمید. به همین دلیل است که مؤمنان با همدیگر دوست و برادرند؛ بر این اساس،حتی اگر در شهری دور، آسیب یا مصیبتی به دوست مؤمن انسان برسد، روح دوستش نیز اندوهگین می شود؛ زیرا روح های آنان به دلیل ایمان با همدیگر در ارتباطند تا بدین وسیله همواره به سبب دوستیشان از حال هم با خبر باشند".
[اصول کافی،ج2،ص166.]
نیش زبان
یار و دوستار امام باقر(علیه السلام) بود و امام نیز به او علاقه داشت."سلیمان بن خالد" همواره در محضر امام، مشغول درس آموختن و پند گرفتن بود که اما سکوت را شکست و فرمود:"ای سلیمان! آیا می دانی مسلمان راستین کیست؟" گفت: شما بهتر می دانید. امام فرمودند:"مسلمان راستین کسی است که مسلمانان از گزند زبان او در امان باشند".
[اصول کافی،ج2،ص234.]
موفق باشید Razz

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 14 خرداد 1390 - 04:17) meh_ham (شنبه 14 خرداد 1390 - 14:26)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند