كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> عمومي كامپيوتر
پاسخ دادن به این موضوع
سيستم شما آقا است يا خانم؟
پست تاریخ: پنج‌شنبه 22 اردیبهشت 1390 - 16:26    
kahroba
مدیر انجمن دانشجویی
مدیر انجمن دانشجویی

عضو شده در: 3 شهریور 1389
blank.gif

امتياز: 1228

عنوان: سيستم شما آقا است يا خانم؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

حتما با خواندن این جمله، تعجب کردید و شما را به شگفت وا داشته است! اما واقعیت این است که شما در حال برقراری ارتباط با یک جنس مونث یا مذکر هستید! آن هم از نوع کامپیوتری! Razz
پس بهتر است هر چه زود تر به این نکته پی ببرید! اینکه سیستمتان یک خانم با شخصیت است یا یک آقای با کلاس؟ Wink

من این کار را امتحان کردم و به جنسیت سیستمم پی بردم!
خودتان امتحان کنید! نیاز به انجام کاری پیچیده یا نصب نرم افزارهایی مثل BabyMaker (!) ندارید، بلکه باز هم این نوت پد است که به یاری ما می شتابد! فقط هم با نوشتن یک خط اسکریپت ویژوال بیسیکی!
پس با ما همراه باشید.

۱-نوت پد را باز کنید.(Start menu>All Programs>Accessories>Notepad)

2-حالا، این متن اسکریپت را داخل نوت پد بچسبانید.(Paste کنید). توجه داشته باشید که علامت نقل قول(“) را حتماً در نام فایل بکار ببرید. در غیر این صورت، نوت پد فایل را با نام “iloveyou.vbs.txt” به جای “iloveyou.vbs” ذخیره می‌کند.

۳-فرقی نمی‌کند که فایل را کجا ذخیره کرده‌اید، تنها باید فایلی را با نام iloveyou.vbs با آیکون فایل‌های VBS داشته باشید.اگر این فایل را با آیکون نوت پد می‌بینید، باید دوباره آن را ذخیره نمایید.

حالا،بر روی فایل دابل کلیک نمایید. شما صدایی خواهید شنید که می‌گوید:I Love You. اگر صدای گوینده خانم بود، سیستمتان خانم است و اگر صدای آن آقا بود،سیستمتان آقا است!
Surprised Surprised

همه این دستورات شما را به ایجاد کردن یک اسکریپت ویژوال بیسیک راهنمایی می‌کند که یک زبان زنده‌ی اسکریپت‌نویسی است که توسط مایکروسافت روی ویژوال بیسیک قرار گرفته است.این دستور خطی که در نوت پد ذخیره کردیم در واقع سیستم را به اجرای یک کار فرمان می دهد که آن کار کاری نیست جز تبدیل متن به صدا.سپس کامپیوتر هر چیزی را که در داخل آن فایل نوشته شده را به گفتار تبدیل کرده و اجرا می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت،هر متنی را بنویسید و با دستور العمل‌های بالا،آن را برای دوستانتان از طریق ایمیل یا چت ارسال کنید.به این نکته توجه کنید که با توجه به پسوند این فایل‌ها، بعضی از سیستم‌های ارسال ایمیل یا چت، آن‌ها را به عنوان ویروس تلقی خواهند کرد. پس، لازم است تا قبل از ارسال ان، آن را به صورت یک فایل زیپ در آورید و یا پسوند آن را مثلا به .aaa تغییر دهید و برای دوستتان ارسال کنید.سپس از او بخواهید تا پسوند .aaa را به پسوند .vbs تغییر دهد و از فایل لذت ببرد. به همین راحتی!

جالب است بدانید این قابلیت در داخل خود ویندوز گنجانده شده است که شما می‌توانید با استفاده از آن،هر نوشته ای را به گفتار تبدیل کنید و آن را بشنوید. این قابلیت با نام Text To Speech در کنترل پنل قرار گرفته است.

جهت اجرای آن،مراحل زیر را دنبال کنید.

اگر از ویندوز ۷ و یا ویستا استفاده می کنید…

۱-وارد کنترل پنل شوید.

(اگر تمام گزینه ها وجود نداشتند،گزینه ی Small Icons را طبق شکل باالا انتخاب نمایید)
۲-بر روی گزینه ی Speech Recognition کلیک نمایید.

۳-از پنل سمت راست، گزینه ی Text To Speech را انتخاب نمایید.

اگر از ویندوز XP استفاده می کنید…

۱- وارد کنترل پنل شوید.

۲- بر روی گزینه ی Speech کلیک نمایید.

با استفاده از این قابلیت‌ها، اگر گوینده‌ی سیستم شما Microsoft Sam بود، سیستم شما آقا است و اگر برعکس، گوینده Microsoft Anna بود،سیستم شما خانم است. به طور پیش‌فرض تنها یک انتخاب دارید. اما با استفاده از وب سایت زیر، می‌توانید Optionهاي بیش‌تری را خریداری و استفاده نمایید.

کد:
http://www.ivona.com

اين را هم بگم كه: سيستم بنده، آقا از آب درامد Surprised حالا چه كنم با اين آقا پسر Embarassed Embarassed

منبع: bustatech

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: 2020 (پنج‌شنبه 22 اردیبهشت 1390 - 19:53) soveh (جمعه 23 اردیبهشت 1390 - 14:04)

پست تاریخ: یکشنبه 25 اردیبهشت 1390 - 11:46    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 27 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 1211

عنوان: پاسخ به «سيستم شما آقا است يا خانم؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

اين موضوع از نظر منم خيلي جالب بود Rolling Eyes ولي عجيبه!سيستم منم كه آقا بود!سيستم چند تا از دوستان منم آقا بود!پس خانماش كجان؟! Surprised انتظار

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 17 مرداد 1390 - 09:17    
aghaye7rang
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 17 مرداد 1390

امتياز: 37

عنوان: پاسخ به «سيستم شما آقا است يا خانم؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

veryyy like!!!!!!!!!!!!!
مال منم آقا بود......اننگار دختراش فقط واسه خارجیاس آفرين Mr. Green Confused