كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> طراحي سايت‌هاي اينترنتي -> اصول طراحي صفحات وب
پاسخ دادن به این موضوع
سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس
پست تاریخ: یکشنبه 7 فروردین 1390 - 23:37    
gtm396
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 15 آذر 1387

iran.gif

امتياز: 4613

عنوان: سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام دوستان عزيز.عيدتون هم مبارك باشه Embarassed
چند تا سوال اساسي داشتم...من ميخوام يه سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس راه اندازي كنم.ميخواستم ببينم حداقل چقدر فضا لازمه تا اين سيستمهاي مديريت محتوا رو نصب كنم؟(براي هر دو توضيح دهيد)چقدر فضا براي ديتابيس نياز هست؟(براي 5 هزار مطلب)
هاستي كه براي اين كار مورد نياز هست بايد از چه نوعي باشد؟
آيا امكان استفاده از يك ديتابيس براي هر دو وجود داره؟ميشه اسكريپتهاي ديگر رو با همون ديتابيس روي هاست نصب كرد؟
آخرين ورژن پي اچ پي نيوك چيه؟آيا با نصب ورژن 7 به مشكل امنيتي برخورد ميكنم؟

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 11:07    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: پاسخ به «سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
سال نوی شما هم مبارک
نیوک راحت تره ولی توی SEO خیلی ضعیفه . البته میگن توی نسخه 8.3 نیوک مشهد بهتر شده .

وردپرس هم خیلی توی SEO خوب عمل میکنه ولی قابلیتهای نیوک رو به صورت یکجا نداره و باید دونه دونه بهش اضافه کنی . یعنی یه جوریایی باید دست ببری توش . بیشتر شبیه وبلاگنویسی هستش تا یک سیستم مدیریت محتوا.
هاست باید لینوکسی بگیری .فکر کنم 1 گیگ برات کافیه باشه وبعدا هم هر وقت خواستی میتونی حجمش رو اضافه اش کنی .
بله میتونی انواع اسکریپ ها را روی هاستت اجرا کنی و تعداد زیادی دیتابیس بسازی . هیچ مشکلی نداره . دیتابیس هر سیستم محتوایی با همدیگه فرق میکنه . بعضی وقتها میشه جداول رو به یه سیستم مدیریت محتوای دیگه تبدیل کرد.
نیوک مدلهای مختلفی داره www.phpnuke.ir نیوک مشهد تیم
آجا نیوک www.Aja-Nuke.ir
نیوک آفاق
نیوک لرن

Cool

تشکرها از این پست: gtm396 (دوشنبه 8 فروردین 1390 - 17:55)

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 15:36    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: پاسخ به «سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام gtm396, جان
عید تو هم مبارک، بستگی داره به کاری که می‌خوای انجام بدی، به این که این سایتی که می‌خوای بزنی چه طور سایتی هستش؟ اگر بیشتر یک سایت یک طرفه هستش و تعامل زیادی ( نه اینکه به طوره کلی بدون تعامل ) با کاربرا نداری و می‌خوای مطلب بنویسی و اونام استفاده کنن و نظراتشون رو بهت بگن و اینگونه تعاملی داشته باشی بهت وردپرس رو پیشنهاد میکنم چون توی راحتی کار توی امنیتش و توی قدرتش ( چه سئو چه مدیریتی و ...) نگرانی نمی‌خواد داشته باشی.
در مورد هاست هم بهتره لینوکس باشه هرچند که وردپرس روی هاست ویندوز هم اجرا می‌شه اما خوب هاست لینوکس بهتر براش و هم اروزن تر.
خود وردپرس حدودا 10 مگی فضا می‌بره، و در مورد دیتابیس‌هاش هم شاید بشه از 1 دیتابیس برای هردو استفاده کردش ولی اصولا نه کار درستی هستش این کار و نه پیشنهاد می‌شه.
ولی اگر سایتت چیزی خیلی فراتر از این هستش و بازدیدی خیلی بالایی در آینده احتمال میدی براش بهتر از جوملا یا نیوک استفاده کنی ( منظورم از خیلی کاربر چیزی حدود 6000-7000 کاربر هستش ).
موفق باشی؛

تشکرها از این پست: gtm396 (دوشنبه 8 فروردین 1390 - 17:55)

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 18:09    
gtm396
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

iran.gif

عنوان: پاسخ به «سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

خيلي ممنون از پاسخگويي دوستان. Embarassed
من يه بار تجربه حذف شدن وبلاگ علمي كه خيلي زحمت روش كشيده بودم و رنكش4 بود رو دارم.كار عجيبي كه از سوي ميهن بلاگ صورت گرفت.حتي جواب ندادند و دليل اينكارشون رو هم نگفتند.بدتر از اين اجازه ثبت مجدد رو هم بهم ندادند.الان اصلا نميتونم اعتماد بكنم.الان سه چهار تا وبلاگ با پيج رنك 1 و 2 دارم ولي اصلا اميدي به آينده اونا ندارم.چند روزيه فكرم درگيره و ميخوام مطالب آموزشي بذارم ولي روي وبلاگ ارزششو نداره.اينطور كه من فهميدم وردپرس براي كارم خوبه.ولي بايد قالب مناسبي براش پيدا كنم.
سايت بازديد به اون اندازه كه گفتيد نخواهد داشت.ولي ارجاعات به اون زياد خواهد بود.چون يه جورايي دانلود فايلهاي آموزشي خواهد بود.
پس فعلا سايتي با 100 مگابايت فضا و يك ديتابيس برام كافي خواهد بود.
از كجا ميشه قالب هاي خوبي براي وردپرس پيدا كرد؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 18:57    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

خواهش gtm396, جان
اگه حجم فایلات کمه مثلا هر فایل زیر 5 مگ اینا هستش اره حدود 100 مگ برای شروع کار برات خوبه البته باید پهنای باند رو هم در نظر بگیر!!
برای قالب هم توی نت بچرخی زیاد هستش، معمولا اکثر فروم‌های معروف از جمله فروم خودمون هم یه سری قالب داره ( فروم خودمون برای جوملا رو مطمئنم اما وردپرس رو شک دارم) ولی می‌تونی به سایت رسمی خود ورد پرس فارسی بری اونجا قالب‌های متنوع و زیادی هستش به فارسی برات.
ادرسش اینه:
کد:
http://wp-persian.com/

تشکرها از این پست: gtm396 (دوشنبه 8 فروردین 1390 - 21:21)

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 19:55    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

عنوان: پاسخ به «سوالات اساسي براي راه اندازي سايت با پي اچ پي نيوك يا وردپرس» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

من نیوک لرن رو پیشنهاد می کنم:
www.nukelearn.com
هم بروز هست. هم روی مباحث سئو خوب کار کرده. هم موتور قالب داره. ولی برای قالب باید خودتون دست بکار بشید و تنوع قالب هاش به اندازه وردپرس نیست. ماژول و قابلیتهای مختلف هم زیاد داره حتی پخش ویدئو که احتمالاً به کار شما بیاد.

تشکرها از این پست: gtm396 (دوشنبه 8 فروردین 1390 - 21:21)

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 21:23    
gtm396
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

iran.gif

خيلي ممنون amirhosein,جان
نميخوام زياد هزينه هاستينگ داشته باشم.براي نصب نيوك چقدر فضا لازمه؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 8 فروردین 1390 - 21:38    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

همون صدمگابایت که خودتون گفتید کافیه البته نیوک لرن کمتر از سی مگابایت جا اشغال میکنه (با احتساب نصب تالار گفتمانش).

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند