كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> دانشگاه
پاسخ دادن به این موضوع
سوال اساسی: آیا یادگیری لینوکس برای دانشجوی کامپیوتر مهم است؟
پست تاریخ: شنبه 23 بهمن 1389 - 16:15    
meh_ham
مدير انجمن فتوشاپ
مدير انجمن فتوشاپ

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1387
iran.gif

امتياز: 2040

عنوان: سوال اساسی: آیا یادگیری لینوکس برای دانشجوی کامپیوتر مهم است؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

در طول این دو سال که در دانشگاه رشته‌ی IT می‌خونم٬ خیلی‌ها به یادگیری لینوکس توصیه کرده‌اند؛ ار استاد بگیر تا دانشجو؛ ولی آخر من به این نتیجه نرسیدم که آن را یاد بگیرم؛ چون فکر کردم دیدم به کارم نمی‌آید؛ Surprised
می‌خواهم نظر شما رو در این مورد بدونم که آیا یادگیری لینوکس برای دانشجویان کامپیوتر و IT مهم است؟

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 23 بهمن 1389 - 19:13    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

عنوان: پاسخ به «سوال اساسی: آیا یادگیری لینوکس برای دانشجوی کامپیوتر مهم است؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
من فکر می‌کنم یادگیری هر علمی واسه انسان‌ها به خصوص دانشجوی رشته کامپیوتر لازمه!
حالا لینوکس که دیگه مرتبط با رشته‌ست.

ببین، من یه چیزی می‌گم که بهش اعتقاد دارم:
از هر مبحث چیزهایی رو یاد بگیر که باید یاد بگیری! Wink
همین!

لازم نیست بری هزینه کنی و کلاس بری و تا حد تخصصی بری! چون بخوای نخوای ما در ایران (مگر شرایطتت خاص باشه) از سیستم عامل‌های دیگه استفاده نمی‌کنیم.
پس نمی‌خواد خرد بشی توش!!
فقط مبانی اون رو یاد بگیر.
من خودم زمان دانشجویی به این فکر می‌کردم که واقعاً به چه درد می‌خوره؟ اما خودم رو راضی کردم و روی کامپیوتر دومم لینوکس اوبونتو، فدورا، سوزه و ... رو یکی یکی نصب کردم و گشتی در اون زدم. یه مدت وقت گذاشتم و با سیستم فایلش آشنا شدم.
چیزی نگذشت که شدیم مدرس و از قضا درس کارگاه لینوکس رو هیچ کدوم از استادای اون زمان قبول نکرده بودن که تدریس کنن. قرعه به نام من بیچاره زدند و به هر حال، رفتیم سراغش و درگیر شدیم.

فکر می‌کنم من این ترم کارگاه لینوکس داشته باشم. حتماً دانشجوها رو مجبور می‌کنم که یک جزوه از مطالبی که می‌گم تهیه کنن.
من یه سری مطلب خلاصه و مفید از لینوکس در کارگاه‌ها می‌گم.
کلاً شما 30 صفحه جزوه رو یاد بگیری تمامه. Wink

به هر حال، تا حدی یاد بگیر که اگر گفتن کار کردی؟ بگی آره...
ضمن اینکه اگر بخوای بری تو بحث طراحی وب، طبیعتاً بخوای نخوای نیاز داری که با لینوکس آشنا بشی به خصوص اینکه اگر سروری که داری لینوکس روش نصب باشه.

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در شنبه 23 بهمن 1389 - 22:43 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: meh_ham (شنبه 23 بهمن 1389 - 21:51) erfanweb (سه‌شنبه 8 اسفند 1391 - 12:39)

پست تاریخ: شنبه 23 بهمن 1389 - 21:59    
meh_ham
مدير انجمن فتوشاپ
مدير انجمن فتوشاپ

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1387
iran.gif

امتياز: 2040

عنوان: پاسخ به «سوال اساسی: آیا یادگیری لینوکس برای دانشجوی کامپیوتر مهم است؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

بله؛
خودم هم از اون لحظه خیلی بدم میاد که یکی از یه چیزی صحبت کنه و من بگم بلد نیستم یا در موردش نشنیدم؛

واقعا جای جزوه آموزشی لینوکس (و شاید مک!) در سایت خالیه! امیدوارم هر چه زودتر اون رو تو سایت ببینیم؛ مخصوصا اینکه در مورد طراحی وب و سرور لینوکس صحبت کردید و من کنجکاو شدم و این همون لحظه‌ی ناجوریه که گفتم ...

ممنون؛

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند