كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن مذهبي
پاسخ دادن به این موضوع
حقايقي خواندني درباره ي شيطان
پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 دی 1389 - 12:46    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 27 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 1211

عنوان: حقايقي خواندني درباره ي شيطان خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

شيطان از جنس جن است واز آتش خلق شده است.وقبل از اينكه از بهشت رانده شود خدارا بسيار عبادت ميكردبه همين دليل عزازيل نام گرفت.حضرت علي (ع)فرمودند :شيطان هفتاد هزار سال خدارا عبادت كرد وفقط يك نماز 2ركعتي او چهار هزار سال طول كشيد.وقتي خدا انسان را از خاك آفريدودرآن روح دميد به تمام ملائكه دستور داد كه برآدم سجده كنندوهمه سجده كردند به غير از ابليس.شيطان به خدا گفت:من هفتادهزار سال تورا عبادت كرده ام وخودت فرموده اي هركس كه مرا عبادت كند ،عبادتش را بي نتيجه نمي گذارم وعوضش را به او ميدهم.

خداوند فرمودند هر چه ميخواهي در دنيا به تو عطا ميكنم.

شيطان گفت:اول اينكه اجازه بدهي تا قيامت زنده بمانم.خداوند فرمود تا آن روز تو را مهلت ميدهم.

دوم اينكه در مقابل هر يك از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا كني كه براي هر يك ازاولاد آدم دو فرزندم را مسلط كنم كه آنها را به گمراهي بكشانم.خداوند باز هم قبول كرد.

سوم اينكه از تو ميخواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جريان دهي كه از هر جاي بدن بتوانم اورا به معصيت بكشانم.

چهارم اينكه ميخواهم اولاد آدم مارا نبينند ولي ما آنها را ببينيم.

پنجم اينكه ميخواهم به من قدرتي دهي تا به هر شكلي كه ميخواهم در آيم وبه هر كجا كه ميخواهم بروم.

ششم اينكه تا دم مرگ در نزد اولاد آدم باشم يعني حتي وقتي حضرت ملك الموت براي قبض روح به سراغ انسان مي آيد شيطان هم حاضر ميشود وانسان را وسوسه ميكند.

امام محمد باقر (ع)فرمودند:‌‌‌‌هنگامي كه انسان در حال جان كندن است خيلي تشنه ميشودودر آن هنگام شيطان با يك ليوان آب مي آيدومي گويد:اگر بر من سجده كني وكافر شوي اين آب را به تو ميدهم ووقتي نا اميد مي شود آب را مي ريزد و ميگويد من از تو بيزارم و مي رود.

هفتم اينكه ميخوام مرا در سينه ي اولاد آدم مسلط گرداني تا او را وسوسه كنم.

خداوند در پايان مي فرمايد تمام خواسته هايت را بر آورده ميكنم ولي هركس پيرو تو باشد او را با تو به جهنم مي فرستم.

بعد شيطان ميگويد:خدايا به عزت وجلالت قسم همه ي انسان ها را گمراه ميكنم مگر عده ي معدودي كه بنده ي خالص تو هستند.

سپس گفت حالا كه مرا بيرون ميكني جايي براي زندگي كردنم معين كن.

تو را در حمام ها وهر جايي كه محل رفت وآمد است قرار دادم.

شيطان گفت:غذاي من چه باشد؟

خداوند فرمود :سر هر سفره اي كه نام من(بسم الله الرحمن الرحيم)

برده نشود بنشين وبا آنان كه همچون حيواني گرسنه هستند غذا بخور.

حضرت امام محمد باقر(ع)در اين باره مي فرمايند:اگر اول غذا يادتان رفت بسم الله الرحمن الرحيم بگوييدآخر غذا بگوييد تا شيطان هر چه خورده برگرداند.

بعد شیطان گفت من احتیاج به آب دارم وخداوند فرمود:آب توشراب وهر چيز مست كننده باشد.شيطان گفت براي من كتابي قرار بده وخداوند فرمود:كتاب تو وشم(خالكوبي ها وكتاب هاي سحر وجادو ).

اولين كسي كه سحر وجادو را به انسان آموخت شيطان بود.

بعد شيطان گفت براي من حديثي قرار بده وخداوند فرمود:حديث تو دروغ است.

بعدگفت براي من دام ووسيله شكار قرار بده.خداوند فرمود:زنان را وسيله صيد وبه دام انداختن مردم قرار دادم.

روزي حضرت محمد(ص)شيطان را حاضر در مسجدالحرام ديد.

پيش او رفتند وگفتند:چراناراحتي؟شيطان گفت:من اين همه سعي وتلاش ميكنم كه مردم را گمراه كنم ولي تو در قيامت از انها شفاعت ميكني وتمام زحمات مرا هدر ميدهي به همين دليل با تو دشمنم.

حضرت فرمودند:از امتم چرا ناراحتي؟شيطان گفت :امت تو خصوصياتي دارند كه امتهاي ديگر ندارند.

اول اينكه : وقتي به هم ميرسند سلام ميكنندكه اسم خداوند است ومن از اين اسم ميترسم.

دوم اينكه : وقتي به هم ميرسند دست ميدهندوتا زماني كه دستشان ازهم در نيامده گناهانشان بخشيده ميشود.

سوم اينكه : وقتي ميخواهند غذا بخورند بسم الله ميگويند ومن ديگر نميتوانم غذا بخورم وگرسنه مي مانم.

چهارم اينكه : بعد از خوردن غذا الحمدالله ميگويند.

پنجم اينكه : وقتي اسم تو مي آيد بلند صلوات ختم ميكنند وآنقدر ثواب آن زياد است كه من فرار ميكنم.

ششم اينكه : وقتي ميخواهندكاري بكنند ان شاء الله ميگويندومن ديگر نميتوانم درآن كار دخالت كنم وآنهارا گمراه كنم.

هفتم اينكه : صدقه ميدهند.وقتي كه صدقه ميدهندهم گناهان آمرزيده ميشود وهم هفتاد نوع بلا را از خود دور ميكنند.

به همين دليل حضرت نبي اكرم(ص) فرمودند:وقتي انسان دست به جيبش ميبرد تا صدقه بدهد هفتاد شيطان دست او را ميگيرندتا او را منصرف نمايند.

هشتم اينكه : قرآن ميخوانند ودرخانه اي كه قرآن خوانده ميشودديگرجايي براي من نمي ماندچون درآن خانه ملائكه رفت وآمد ميكنند.

نهم اينكه : آنها مرازياد لعنت ميكنندبا هربار لعنت يك زخم برتنم مي افتد وتا زماني كه ان شخص را به گمراهي نكشانم آنها خوب نمي شوند.

دهم اينكه : وقتي گناه ميكنندسريع توبه ميكنند وزحمات مرا به هدر ميدهند.

يازدهم اينكه : وقتي عطسه ميكنند الحمدالله ميگويند.حضرت فرمودند:

عطسه از طرف خداوند وخميازه از طرف شيطان است و وقتي عطسه ميكنيد الحمدالله بگوييد.

وقتي انسان نماز ميخواند شيطان از او دور ميشود به خصوص اگر سجده نماز طولاني باشد شيطان از روي ناراحتي فرياد ميكشد.

امام صادق (ع) فرمودند:هركس نماز نخواند از انسان پست تر است زيرا شيطان يك خطا كرد وبه آدم سجده نكردولي انسان اگر نماز نخواند براي خدا سجده نكرده است.

حضرت محمد (ص) فرمودند:مجوز عبور از پل صراط نماز است و فرمودند:اگر نماز مومن قبول شودبقيه اعمال او نيز مورد قبول درگاه الهي مي باشد.

در نمازها نماز صبح خيلي سفارش شده است ودليل آن اين است كه در هنگام شب فرشتگان پيش انسان هستندواعمال شب را مي نويسند وهنگامي كه نماز صبح را ميدهندفرشتگان شب ميروند وجاي خود را به فرشتگان روز ميدهند.پس اگر نماز صبح را بخوانيم در دو پرونده ثبت مي شودوآخرين عمل كه همين نماز صبح است را فرشتگان مينويسندواولي چيزي كه در پرونده صبح ثبت ميشود همان نماز صبح است.

همچنين از امام صادق (ع) منقول است كه صفات مومن اين است كه بسم الله الرحمن الرحيم را در نماز بلند بگويدوهر كس بعداز تكبير نماز قبل از شروع حمد(اعوذبالله من الشيطان الرجيم)را بگويد به اندازه هر مويي كه در بدن اوست هزار حسنه براي او مينويسد.

وحضرت پيامبر (ص)فرمودند:هر كس بعداز نماز تسبيحات حضرت زهرا(س)را بگويد <<34 مرتبه الله اكبر>>

<<33مرتبه الحمدالله>>

<<33مرتبه سبحان الله >>

را بگويدبه خصوص اگر با انگشتان بشماردهمان دستهايش اورا در قيامت شفاعت ميكنند.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط _heavenly_ در پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 20:11 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: zaman (شنبه 2 بهمن 1389 - 12:34)

پست تاریخ: دوشنبه 4 بهمن 1389 - 13:06    
glasy_heart
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 12 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 1928

عنوان: پاسخ به «حقايقي خواندني درباره ي شيطان» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

خداوند شما را از شرشیطان بر حذر داشته است که مخفیانه در دلها نفوذ می‌کند در گوشها با قیافه دلسوزی زمزمه می‌کند گمراه می‌کند به انهتات میکشد با وعده‌های دروغین آرزوهای شیطانی را تلقین می‌کند و زشتی قباحت گناه را زینت میدهد و زیبا نمایش میدهد

تشکرها از این پست: sistemprof (شنبه 9 بهمن 1389 - 10:00)

پست تاریخ: دوشنبه 4 بهمن 1389 - 15:26    
meh_ham
مدير انجمن فتوشاپ
مدير انجمن فتوشاپ

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1387
iran.gif

امتياز: 2040

عنوان: پاسخ به «حقايقي خواندني درباره ي شيطان» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ممنون دوست عزیز!
فقط در مورد این قسمت
نقل قول:
شیطان گفت: اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم. خداوند فرمود تا آن روز تو را مهلت میدهم.

خداوند به شیطان تا روز قیامت مهلت نداد! بلکه در قرآن با عبارت «... الی یوم وقت معلوم» آمده است؛ یعنی تا روزی که وقت آن معلوم است؛ در تفاسیر معتبر است که منظور وقت ظهور امام زمان (عج) می‌باشد؛

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 بهمن 1389 - 16:01    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

سلام
ممنون از دقتتون واين ويرايش خوب.
ميشه بگين برداشت شما از كلمه ي قيامت چي بوده دقيقا؟
آخه اگه دقت كنين در كل روز قيامت از نظر خدا معلومه ،پس نميشه گفت اين قيامت با اون قيامتي كه ميگين فرقي داشته باشه!
راستش من با خوندن قيامت به روزي فكر كردم كه از نظر خدا مشخص وتعيين شدست در واقع شيطان در مورد قيامتي حرف ميزده كه قرار بوده نهايت حضورش باشه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 5 بهمن 1389 - 01:11    
meh_ham
مدير انجمن فتوشاپ
مدير انجمن فتوشاپ

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1387
iran.gif

امتياز: 2040

منظور از قیامت روز پایان دنیا و برپا شدن حساب و کتاب می‌باشد؛
اما چرا خداوند می‌فرماید: تا روزی که وقت آن معلوم است؛ البته همه‌ی روزها وقت آن نزد خداوند معلوم است اما اگر این عبارت را در کل قرآن مورد جستجو و بررسی قرار دهید٬ می‌بینید که منظور از این عبارت روز قیامت نیست بلکه روز دیگری است که یکی از معتبرترین آن‌ها روز ظهور منجی آخرالزمان است.
حتی در احادیث هم داریم که خود امام دوازدهم (عج) شیطان را گردن می‌زند ...
در کل این موضوع به تحقیق بیشتری نیاز دارد ...

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 5 بهمن 1389 - 10:03    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

سلام
درست متوجه شدم بايد بگم برداشت من با شما خيلي فرق داشت واسه همين اين سوالو پرسيدم . Razz
به هر حال ممنون فكر كنم خيلي خوب شد واسه هر دو گروه هم اونايي كه دركشون از مطلب مثل من بود هم اونايي كه مثل شما فكر كردن .
بايد اين قسمتي كه شما اضافه كردينو به پست وبلاگم اضافه كنم تا ابهامي وجود نداشته باشه
در كل به تحقيق بيشتري نياز است برادر Wink

تشکرها از این پست: meh_ham (سه‌شنبه 5 بهمن 1389 - 14:09)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 16:57    
sunny
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 7 بهمن 1389
iran.gif

امتياز: 1232

عنوان: Re: حقايقي خواندني درباره ي شيطان خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

HEAVENLY1 نوشته است:
[align=right]شیطان از جنس جن است واز آتش خلق شده است. وقبل از اینکه از بهشت رانده شود خدارا بسیار عبادت میکردبه همین دلیل عزرائیل نام گرفت. align]

ببخشید. نام شیطان عزازیل بود نه عزرائیل. عزرائیل که ملک الموته که! ! ! خنده به تمام معنا Exclamation درست شد

تشکرها از این پست: meh_ham (جمعه 8 بهمن 1389 - 02:06)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 20:27    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

سلامن عليكم sunny عزيز،خواهر يا برادر گرام درست شد

اشتباه تايپي بود پوزش ،بله عزازيل . يكي از دلايل داشتن اين نام هم عزيز بودن در بين ملائكه بوده ،مطالبو خودم تايپ كردم يه كوچولو كم دقتي شده .
مارا عفو بنماييــــد.
ملت منتظرن سوژه گيرشون بياد بخندناااااااااااااااااااااا Mr. Green
عجــــــــــــــب!
ممنون از دقتتون

تشکرها از این پست: meh_ham (جمعه 8 بهمن 1389 - 02:05)

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند