كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> اينترنت
پاسخ دادن به این موضوع
چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟!
پست تاریخ: جمعه 19 شهریور 1389 - 13:42    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟! خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
چند وقتی بودش که می خواستم این مقاله رو بنویسم اما هر بار به دلیلی نمی شدش، این روزا کمتر کسی رو می شه پیدا کردش که با اینترنت کار کرده باشه و حداقل 1 بار هم که شده به گوگل سر نزده باشه !! موتور جست و جوی قول پیکری که داره برای خودش کاملا جولان میده Embarassed
به نظر شما گوگل چقدر باهوش هستش ؟! به نظرتون نتایجی که گوگل به ما ارائه میده واقعا مور های منطقی و با مفهومی هستن یا نه ؟یعنی گوگل به نظر شما به مواردی که سرچ میشه اهمیت میده که با معنی هستن یا نیستن ؟ یا فقط براش مهمه که چون جست و جو شده پس مهم هستش و جز پیشنهاداش قرار میده !
خوب خوبه که بدونید معانی که برای گوگل سرچ میشه مهم نیستش و فقط براش این مهم هستش که که زیاد سرچ شده یا نه برای مثال به سایت google رفته و عبارت asdasdasd.... رو تایپ کنید و نتیجه رو ملاحضه کنید ، یادم هستش که چند سال پیش وقتی این عبارت رو همین طوری توی گوگل زدم منو وارد یک وبلاگ کردش یک وبلاگ خارجی که این عبارت اون جا بودش و نویسنده وبلاگ در مورد این عبارت پستی گذاشته بود به این مذمون : " باور نمی شه که امروز این عبارت توی گوگل ثبت شده و جزء پیشنهاداتش هستش من هر وقت خسته میشدم میومدم توی گوگل و همین طوری برای رفع خستگی و تفریح و ورزش دادن انگشتام این عبارت رو میزدم که امروز دیدم این عبارت توی گوگل ثبت شده ."
حال در زیر می خوام بهتون 12 تا عکس از خنده دار ترین عکس هایی رو نشون بدم که در گوگل سرچ شده و ثبت گردید و تعداد نتایج و ثبت شدنشون جزء پیشنهادات گوگل جای خنده و تامل داره ! Wink عبارات و جملاتی که حتی فکرشم نمی کنید که سرچ شده باشن !!

عکس شماره 1 :
جمله سرچ شده : یه اسب چون بزرگ هستش که خوب پرواز نمی کنه !!
تعداد نتایج : 32,400

عکس شماره 2 :
جمله سرچ شده : وای خدای من یه کلوچه سخن گو
تعداد نتایج : 79,800

عکس شماره 3 :
جمله سرچ شده : چرا یه مرده پاکستانی روی نیمکت من وجود داره

عکس شماره 4 :
جمله سرچ شده : اوفف من یه دسته نینجا رو کشتم
تعداد نتایج : 115,000

عکس شماره 5 :
جمله سرچ شده : ایووکس توی های من رو خورده

عکس شماره 6 :
جمله سرچ شده : من مزه ای مثل رویاهای بچه های غمگین رو چشیده ام

عکس شماره 7 :
جمله سرچ شده : ایا beyonce شیطان میپرستد ؟

عکس شماره 8 :
جمله سرچ شده : اوه نه دوباره یکی زیر دوش اسپاگتی خورده
تعداد نتایج : 663,000

عکس شماره 9 :
جمله سرچ شده : مرغ ها در کانزاس پاهای زیبایی دارن

عکس شماره 10 :
جمله سرچ شده : خرس یه مردی هست که انتخاب می شود

عکس شماره 11 :
جمله سرچ شده : 20سال از کلمه ms میگذره و چرا باید یه مرگ سریع رو داشته باشه

عکس شماره 12:
جمله سرچ شده : اسب ها مثل چیپس های سیبزمینی می مونند

سعی کردم معنی جملات سلیس و روان و خوب باشه اما اگه اشتباهاتی هم داشتش دیگه خودتون ببخشید Embarassed
خوب با دیدن عکس ها و نتایج بالا حالا نظرتون در مورد ضریب هوشی این موتور قوی چیه ؟
اما خوب به هر حال کسی در خوب و مفید بودن این موتور جست و جو شکی نداره و شاید تصور دنیای مجازی امروز بدون گوگل سخت باشه البته این موارد رو وقتی در کنار سایر محسنات گوگل بزاریم مثل ترفند های جست و جو و ابزار هایی رو که به کاربراش ارائه داده می تونیم ازشون چشم پوشی کنیم .
در اخر سر هم دیدن این عکس رو به شما پیشنهاد می کنم عکس که مگن بر میگرده به زمان گوگل قبل از دنیای مجازی که این شرکت این کارت ها رو پخش میکرد و هرکسی سوالی داشتش روی این کارت می نوشت و این کارت رو به اونا پست میکردش و اونها هم جواب رو براش پست میکردند ، کار جالبی بوده نه ؟! Wink

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: meh_ham (شنبه 20 شهریور 1389 - 00:08)

پست تاریخ: جمعه 19 شهریور 1389 - 22:02    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

عنوان: پاسخ به «چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ممنون. جالب بود.
اما خداییش به نظر من این امکان گوگل چندان کاربردی و مفید نیست!
شما یک بار هم ازش استفاده کردید؟ Question

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 19 شهریور 1389 - 23:46    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

عنوان: پاسخ به «چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

حمید جان کم لطفی می کنیا Very Happy Embarassed
بعضی از امکانات گوگل واقعا عالی و ناب هستش مثل گوگل ارث ، گوگل مپ ، مترجم گوگل ،گوگل داکیومنت و یا ابزار هایی که برای وب مستر ها قرار داده و چیز های دیگه ش البته درسته بعضی هاشم زیاد جالب نیست مثل گوگل ویو یا گوگل ویدیو که به نظرم شکست خودن و یا حداقل پا نگرفتن.
یکی دیگه از امکانات گوگل رو که چند وقت پیش خوندم این بودش که گوگل میخواد در آینده قبل از در خواست کاربر احتیاج اون رو بهش بگه !!! یعنی بر اساس عمل کرد و سابقه اش نیازش رو تشخیص بده که واقعا کار محالی به نظر میرسه یا اینکه این امکان به وجود بیاره که یه عکسی رو حالا چه عکس یه فرد باشه یه مکان باشه یا هر چیزه دیگه ای رو آپلود کنیم و اطلاعات اون عکس رو در اختیارمون بزاره یعنی اگر مربوط به یه ادم مهم باشه تمام مشخصات اون فرد رو روی دایره بریزه Shocked
به هر حال خوب داره برای خودش جولون میده و روی حریف هایی مثل یاهو و مایکروسافت رو کم میکنه Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 20 شهریور 1389 - 11:38    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47792

عنوان: پاسخ به «چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

Gytyonline, جان،
من فقط این امکان Google Suggestion (پیشنهاد گوگل) در موقع جستجو رو گفتم نه همه امکانات رو.
وگرنه از من متعصب‌تر نسبت به امکانات گوگل پیدا نمی‌کنی Mr. Green Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 20 شهریور 1389 - 12:20    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

عنوان: پاسخ به «چقدر موتور جست و جوی گوگل باهوش است ؟!» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

اهان Mr. Green

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند