كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مقالات و آموزش‌هاي شما
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟
پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 بهمن 1388 - 19:57    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
هر روز ایمیل‌هایی دریافت می‌کنیم و در بخش‌های مختلف سایت مشاهده می‌کنیم که افراد تقاضای نوشتن یک آموزش خاص رو دارن. حقیقتش اینه که من شخصاً نمی‌تونم به نوشتن این همه آموزش برسم.
آموزش‌های زیادی هست که جای اون‌ها در سایت خالیه.
گفتم اگر رفقا موافق باشند، من هر وقت که سایت نیاز به یک آموزش داشت، اینجا مطرح می‌کنم. هر کدوم از دوستان که تونست اون رو تهیه کنه، همینجا اعلام کنه که "من تهیه می‌کنم" (که بقیه دیگه دست به کار نشن). ما آموزش را با نام ایشون در سایت قرار خواهیم داد.

هدف اصلی کمک به کاربران و از طرفی کمک به خود آموزش‌دهنده هست. قبلاً گفته‌ام که هیچ چیز مثل نوشتن یک آموزش به شما مطلب یاد نمی‌ده. اما برای اینکه تشکری هم از دوستان شده باشه، برای هر آموزش، نسبت به زحمتی که کشیده شده، یک بن خرید از فروشگاه به اون کاربر داده می‌شه. (البته اگر کسی به نیت بن می‌خواد بنویسه، این کار رو انجام نده به نظر من بهتره Embarassed هیچ وقت نیت مالی رو مخلوط کار خیر نکنید.)
طبق تجربه، گروهی از دوستان بن‌هاشون رو خرج نمی‌کنن. برای اینکه این موضوع پیش نیاد، اگر بن‌ها به حدی رسید که یک سفارش خوب بشه ثبت کرد، ما اجباراً آدرسشون رو می‌گیریم و هدایا رو ارسال می‌کنیم Razz

فقط دقت کنید که:
- هدف اصلی ما تولید محتواست. پس کپی کردن از یک سایت دیگه نه تنها از نظر قانونی نوعی جرم به حساب میاد، بلکه از نگاه ما هم قابل قبول نیست. (کمک گرفتن از منابع مختلف مشکلی نداره)
- آموزش‌ها حتماً باید تصویری باشن. منظورم ویدئویی نیست. باید در طول آموزش، از مراحل کار، عکس گرفته بشه و در فتوشاپ آورده و ذخیره بشه و در مقاله درج بشه. مثل همه آموزش‌هایی که بنده در بخش آموزش‌ها نوشته‌ام. مثل این آموزش:
بياييد با هم يک کارت ويزيت ساده طراحي کنيم (فتوشاپ)
- بهتره که آموزش به صورت کتابی و کاملاً رسمی نوشته بشه.
- آموزش‌ها باید با فرمت HTML باشند. یعنی در نرم افزار FrontPage یا Expression Web طراحی شده باشند.
البته اگر کار با این نرم افزارها رو نمی‌دونید، می‌تونید متون رو در Word تایپ کنید و عکس‌ها رو به صورت جداگانه در یک پوشه کنار فایل word قرار بدید و ارسال کنید.
ما خودمون در سایت آپلود خواهیم کرد و تنظیم خواهیم کرد.
شرایط شاید کمی سخت به نظر برسه، اما بالاخره یکی از فواید این کار همینه که شما کم‌کم با نحوه‌ی نوشتن یک آموزش حرفه‌ای آشنا می‌شید. اوائلش سخت به نظر می‌رسه، اما کم‌کم بسیار راحت و شیرینه.

پیشنهاد می‌کنم آموزشی که در بالا لینک دادم رو مشاهده کنید، و سعی کنید با همون روند و همون لحن بیان آموزش‌ها رو تهیه کنید.

امیدوارم بتونیم با کمک شما به مرور، یک منبع غنی در اینترنت داشته باشیم.
ممنون؛
حمید

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 بهمن 1388 - 20:00    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: پاسخ به «از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

من اولین آموزشی که نیاز داریم رو مطرح می‌کنم: «آموزش تصویری ساخت وبلاگ (در سایت بلاگفا)»
اگر به این آموزش:
http://www.aftab.cc/modules.php?name=Tutorials&op=viewtut&id=117
دقت کنید، می‌بینید که بیش از 3 هزار بار دیده شده، این یعنی اینکه خیلی به یک آموزش خوب در این زمینه نیاز دارند.
ضمن اینکه خیلی‌ها از مربی‌ها هم برای پرینت گرفتن و تحویل دادن به دانشجوهاشون نیاز به یک آموزش خوب دارند.
ما مجبور شدیم فعلاً به بیرون از سایت لینک بدیم که این، یک ضعف به حساب میاد!
اگر کسی بتونه یک آموزش خوب از نحوه‌ی ساخت وبلاگ در blogfa.com رو تهیه کنه، بی‌نهایت ممنونش می‌شیم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 بهمن 1388 - 22:15    
Gytyonline2
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 27 بهمن 1388
blank.gif

امتياز: 0

عنوان: پاسخ به «از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام Hamid, جان
من حاضرم این آموزش رو تهیه کنم هرجاشم عیبی چیزی داشتش به صلاح دید خودت ویرایشش کن Embarassed
تا 1-2 روز دیگه آمادس شایدم زود تر

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 29 بهمن 1388 - 17:35    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

ممنون Gytyonline, جان؛ خدا خیرت بده.
امیدوارم بقیه هم برای آموزش‌های بعدی وارد عمل بشن Razz Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 30 بهمن 1388 - 13:00    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: پاسخ به «از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام Hamid, جان
آموزشی رو که خواسته بودی تهیه کردم حالا دیگه نوبت توئه Wink ببین چه طوری هستش و بهش نمره بده Exclamation امیدوارم خوب از آب در آومده باشه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 3 اسفند 1388 - 21:29    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

عنوان: پاسخ به «از دوستان، کسی می‌تونه در نوشتن این آموزش به سایت کمک کنه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام Hamid, جان
خوبی ؟آموزش بعدی چیه ؟؟ کسی داوطلب نیستش ؟؟!!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 اسفند 1388 - 18:40    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

سلام Hamid, جان
خوبی ؟ اقا شما نگران نباش بروبچه های آفتابگردون آماده ارائه آموزشا هستن تو فقط بگو توی چه زمینه ای آموزش می خوای ببین چقدر تقاضا دریافت می کنی Very Happy من که رسما و اسما آماده تهیه آموزش هستم مثل بقیه بچه ها Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 8 اسفند 1388 - 21:54    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام و ممنون از لطف تو و همه دوستان Wink

خودت خواستی ها! Mr. Green
بفرمایید:

یکی از آموزش‌های مبتدی که شدیداً نیاز داریم، آموزش فشرده کردن تمرین‌ها برای ارسال به استاد و یا شخص دیگر هست که بیشتر دانشجوهای مبتدی بهش نیاز دارن.
روند آموزش:
- فایل‌ها رو داخل یک پوشه بریزید.
- روی پوشه کلیک راست کنید و از منوی Send to گزینه Compressed file رو انتخاب کنید.
به انضمام آموزش Extract کردن فایل فشرده بدون نیاز به نرم افزارهای کمکی.

آموزش دیگه، که خیلی مهمه، آموزش تهیه زیرنویس (از سایت‌های مهم ایرانی و خارجی مربوط به زیرنویس) برای فایل و مشاهده اون توسط نرم افزار KMPlayer هست.
(می‌شه سایت‌ها رو به صورت جداگانه به عنوان یک خبر برای صفحه اول معرفی کرد و بعد یک آموزش نوشت که به این مطلب لینک داده شده.

آموزش مبتدی دیگه‌ای که نیاز داریم، آموزش تهیه (دانلود) و نصب فونت روی ویندوز هست.

آموزش دیگه، آموزش چسباندن چندین فایل PDF با همدیگه توسط Acrobat هست.

اکثراً با یکی دو تا عکس و چند خط توضیح کارشون تمامه.

Gytyonline, جان، فقط خواهشی که دارم اینه که نکاتی که در مورد آموزش قبلی گفتم تا حد ممکن رعایت بشه. Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 14 فروردین 1389 - 05:38    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

سلام Hamid, جان
اقا این آموزش ها هم تهیه و ارسال شدش به جز آموزش آخری که آموزش " چسباندن چندین فایل PDF با همدیگه توسط Acrobat " هستش . که اونم سعی میکنم توی به زودی امادش کنم .
اگه بودش بازم بگو Wink Very Happy
پس تا در خواست آموزش بعدی
با اجازه

تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 14 فروردین 1389 - 19:31)

پست تاریخ: جمعه 15 مرداد 1389 - 17:45    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
یکی از دوستان تقاضای این آموزش رو داره:
چگونه موزیک برای دانلود در وبلاگ یا سایت قرار دهیم؟؟

ممنون می‌شم یکی این آموزش رو آماده کنه...

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند