كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مسائل عمومي مربوط به گرافيك سه بعدي
پاسخ دادن به این موضوع
کمک در مورد ساخت تصویر 360 درجه
پست تاریخ: شنبه 3 بهمن 1388 - 20:07    
arkco
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 24 فروردین 1387
blank.gif

امتياز: 699

عنوان: کمک در مورد ساخت تصویر 360 درجه خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام دوستان
می خوام یک سری تصویر سه بعدی بسازم مثل این
لطفا فایل رو دانلود کنید و نرم افزاری که این فایل باهاش ساخته شده به من معرفی کنید و در صورت امکان لینک دانلودشو بزارید.
لطفا فقط سریع

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: maxpal97 (شنبه 3 بهمن 1388 - 23:14)

پست تاریخ: شنبه 3 بهمن 1388 - 23:35    
maxpal97
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 23 مرداد 1384
blank.gif

امتياز: 8010

عنوان: پاسخ به «کمک در مورد ساخت تصویر 360 درجه» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

این کار متعلق به یه مجموعه ترکیه ای مسلمان هست به نام http://nurris.com که این کار هاشون را به عنوان http://www.3dmekanlar.com میدن بیرون . اوائل هم یه سری اسکرین سیور و ... با تم های خونه خدا و مسجد پیامبر و ... بیرون داده بودند . اما الان اگه به سایتشون برید می بینید که به اماکن تاریخی و بناهای هنری و حتی پارک ها هم پرداختند .

خوب اون چیزی که دانش من بهم اجازه میده در موردش صحبت کنم این هست که اولا این ها یک سری تصاویر پانورامای 360 درجه هست که هم در محور عمود و هم افق گرفته شده است .
حالا به دو صورت (یا بیشتر ) ممکنه که این تصاویر را متحرک شده باشند.
1- توسط یه نرم افزار سه بعدی مثل 3DMAX این تصاویر روی یک کره به عنوان تکسچر ست شده باشه . و بعد از اون یه خروجی می گیرن و این تصویر را تو یه انجین شبیه ساز سه بعدی ( یا انجین های بازی ) میارن و به فایل سه بعدی شده فیزیک ، دوربین شتاب ، جاذبه و ... میدن . هر چند فکر می کنم این ها یه انجین سه بعدی مخصوص به این کار دارند که همه کار را خودش انجام میده
1- با فلش و اکشن اسکریپت سه هست که تو این کار باید تخصص زیادی داشت . ضمن اینکه مهمترین مشکل این روش فریم ریت کار هست که خیلی نمیشه بالا کار کرد و احتمالا تصویر پرش خواهد داشت .

البته با نرم افزار هایی مثل دایرکت ایکس هم ممکنه کار شده باشه و من با قطعیت در این مورد نظر نمی دم .

هر چند از هر دو روش خود من تونستم این مدل ها را بسازم ولی کار پردردسری هست و به این سادگی ها همه چیز جلو نمی ره .

شرمنده که اینقدر دیر جواب دادم . اگه سوالی بود ممنون میشم از طریق پیام خصوصی هم اطلاع بدید . Surprised

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 4 بهمن 1388 - 07:46    
arkco
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 24 فروردین 1387
blank.gif

امتياز: 699

عنوان: پاسخ به «کمک در مورد ساخت تصویر 360 درجه» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام maxpal97 جان
دستتون درد نکنه . در صورت امکان چند تا نرم افزار که اختصاصا این کار رو انجام می ده و کیفیت خروجی خوبی هم داشته باشه معرفی کنید.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 5 بهمن 1388 - 16:01    
maxpal97
سَرور ماست!
سَرور ماست!

عضو شده در: 23 مرداد 1384
blank.gif

امتياز: 8010

خواهش می کنم . من فکر نکنم بصورت عمومی نرم افزاری به این قدرت این کار را انجام بده . این نرم افزار ها هم به صورت اختصاصی این کار ها را واسه خود این شرکت ها انجام میدن.(یعنی داخلی ساخته شده)

اما نرم افزار های مختلف کامپوننت هایی دارن که این قابلیت را با امکانات ضعیف تر انجام میدن .
مثلا مولتی مدیا بیلدر یه کامپوننت پانورمیک داره یا نرم افزار

اگه بخواید با یه نرم افزاری مثل فلش این کار را انجام بدید باید خیلی به( اکشن اسکریپت سه ) و اگه با یه گیم انجین یا سیمولیت این کار را بخواید انجام بدید باید خیلی به کد نویسی های گرافیکی مثل دایرکت ایکس مسلط باشید . حالا شما میشه بیشتر مورد استفادتون را شرح بدید . شاید نسبت به نیازتون بتونم راهنمایی بهتری بکنم .

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند