كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> انجمن پشتيباني پروژه سيستم برگزاري آزمون آنلاين «تستا»
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزمان
پست تاریخ: دوشنبه 7 دی 1388 - 21:16    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزمان خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛ Wink
در اين مطلب:
http://www.aftab.cc/modules.php?name=News&file=article&sid=844
به اطلاع رسانديم که نسخه 1.7 تستا منتشر شد.
اگر با تستا آشنايي کامل نداريد، حتماً به آدرس بالا مراجعه کنيد و اطلاعاتي در مورد اين سيستم کسب کنيد.

اگر از نسخه 1.3 تستا استفاده مي​کنيد، براي ارتقا به تستا 1.7 نيازي به دانلود فايل 15 مگابايتي نداريد، يک فايل 700 کيلوبايتي بايد دانلود شود.
مراحل زير را طي کنيد:
1- ابتدا يک نسخه پشتيبان از فايل​ها و اطلاعات تستاي قبلي خود بگيريد.
2- فايل​هاي زير را دانلود کرده و جايگزين قبلي​ها کنيد.
http://yourl.ir/pure_testa
3- فايل زير را دانلود کنيد:
http://testa.aftab.cc/download/update1.3-1.7.zip
فايل update.php را در روت اصلي تستا کپي کنيد (کنار فايل jdf.php و ...)
4- اگر به طور مثال، تستاي شما در آدرس زير واقع شده است:
کد:

http://aftab.cc/testa

براي آپديت شدن ديتابيس، به آدرس زير برويد:
کد:

http://aftab.cc/testa/update.php

همين!

برخي نکات براي استفاده بهتر از تستا 1.7 در ادامه آمده است:
فراموش نکنيد که يک نسخه آزمايشي (دمو) از تستا در آدرس زير قابل دستيابي است:
http://aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2865

- اگر يک وب​سايت براي برگزاري آزمون​هاي آنلاين راه اندازي کرده​ايد، بايد طوري تنظيم کنيد که تمام آزمون​هاي فعال در صفحه اول تستا ليست شوند.
براي اين کار به بخش «تنظيمات سيستم» برويد و در بخش «تغيير تنظيمات سيستم» گزينه «داوطلب اجازه مشاهده و شرکت در تمام آزمون‌هاي فعال را دارد؟» را روي «بله» تنظيم کنيد.
در غير اينصورت، بدون توجه به فعال بودن يا نبود آزمون​ها، آزموني که به عنوان آزمون پيشفرض در نظر گرفته شده است، قابل برگزاري است.

- يکي از قابليت​هاي جذاب تستا 1.7، بانک سؤالات است. از اين طريق مي​توانيد به طور مثال يک آزمون تعريف کنيد با عنوان «سؤالات فيزيک» که شامل تمام سؤالات فصول مختلف است.
پس از آن، اگر مي​خواهيد يک آزمون از فصل اول بگيريد، يک آزمون جديد ايجاد کنيد و از بانک سؤالات، چند سؤالات از سؤالات آزمون «سؤالات فيزيک» را براي آن در نظر بگيريد.
مي​توانيد سؤالات آزمون​هاي مختلف را ترکيب کنيد و يک آزمون جديد تشکيل دهيد.

- اگر مي​خواهيد يک آزمون که به طور مثال تاريخ آن گذشته است، در صفحه اول ليست نشود، آن را از بخش «آزمون​هاي موجود» با کليک روي علامت x غيرفعال کنيد.

- اگر قصد داريد در صفحه اول تستا، پيغامي براي کاربران بگذاريد، در همان بخش «تغيير تنظيمات سيستم» در بخش «پيغام صفحه اول» آن را درج کنيد.
توجه کنيد که استفاده از HTML مجاز است، يعني مي​توانيد به طور مثال کد درج يک عکس را نيز وارد نماييد و ...

- اگر قصد داريد نکاتي قبل از يک آزمون به داوطلبان متذکر شويد، در هنگام تعريف آزمون (و يا ويرايش مشخصات آزمون) در فيلد «پيغام قبل از آزمون» وارد نماييد.

- معمولاً مربيان در پايين سؤالات، چيزهايي مي​نويسند. (مثلا: موفق باشيد و ...) مي​توانيد هنگام تعريف آزمون (يا ويرايش مشخصات آزمون)، اين پيغام را نيز درج کنيد.

اگر مشکلي در حين کار با تستا ديده شد، حتماً از طريق همين انجمن يا فرم تماس با ما يا ايميلي که در بخش پشتيباني در صفحه اينترنتي تستا درج شده است، ما را در جريان بگذاريد.

پی‌نوشت:
نسخه 1.7.1 با رفع دو مشکل در تستا در تاریخ 13 بهمن 1388 منتشر شد. اطلاعات بیشتر در پست‌های بعدی همین تاپیک...

موفق باشيد؛
حميد رضا نيرومند

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در پنج‌شنبه 1 مهر 1389 - 11:07 ، و در مجموع 4 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست: fetching (دوشنبه 7 دی 1388 - 23:10)

پست تاریخ: سه‌شنبه 13 بهمن 1388 - 16:06    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

عنوان: پاسخ به «تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزمان» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

آقای نیرومند سلام
درخصوص نرم افزاری که زحمت آنرا کشیده اید و نوشته اید و اینکه باید تشکر کنم زیاد صحبت شده و بی جهت وقتتان را نمی گیرم.
بواسطه تجربه ای که در برگزاری آزمون توسط این سیستم در محل کارم بدست آورده ام نکاتی را به مرور خدمتتان عرض می کنم.
باگهایی در سیستم موجود:
- در قسمت آمارها و زمانی که لیست اشخاص شرکت کرده در آزمون را می بینیم وقتی روی عبارت حذف کل آزمون دهندگان این آزمون کلیک می کنیم با خطایی روبرو می شویم که ناشی از انتخاب مسیر نادرست می باشد.
- در زمانیکه شرکت کنندگان آزمون را مشاهده می کنند و پاسخ سوال را علامت می زنند از تکنیک ای جکس استفاده شده است و در همان لحظه پاسخ را در دیتابیس ثبت می کند. خب اینکار برای افزایش سرعت می باشد در حالیکه مشکل عجیبی در بعضی حالتها رخ می دهد. اگر آزمون را در بستر اینترنت برگزار کنیم و سرعت ارتباط کم باشد بخاطر خطای time out در حالت ای جکس هیچ جوابی ثبت نمی شود بعبارت دیگر پس از خاتمه آزمون تعدادی از سوالات بدون جواب خواهد بود و مثل اینست که هیچ پاسخی داده نشده باشد و این باعث می شود آزمون دهندگان معترض شوند. (نمی دانید چه دردسرهایی به این خاطر کشیده ام)
-مورد بعدی مربوط می شود به استفاده از ادیتور در زمان درج سوالات. اگر شما پاسخ سوال را که یک تصویر است با ادیتور درج نمایید متوجه می شوید چه مشکلاتی دارید. البته مشکل برای زمانی است که تصویر را روی همان هاستی بریزید که تستا قرار دارد. آنوقت دیگر آدرسها را بصورت نسبی ذخیره می کند و طبیعی ست که در زمان ویرایش سوالها تصاویر درست نمایش داده نمی شود و شما مجبور می شوید آنها را روی هاستهای مجانی بریزید! البته نمی دانم روی بستر اینترانت چه رفتاری از تستا سر میزند.
- برای یک آزمون مجبور شدم که کاراکتر کوتیشن رو استفاده کنم. بصورت خودکار یک کاراکتر اسلش هم به همراه آن ذخیره شد (احتمالا بخاطر استفاده از addslashes ) .خب تا اینجا مشکلی نیست اما در زمان ویرایش آن هم دیدم که کاراکتر اسلش را نشان داد. فکر می کنم در زمان ویرایش باید از تابع stripslashes استفاده نمایید.
انشالله نکاتی برای توسعه در نسخه های آتی و نیز اشکالات دیگری را که پیدا کنم در فرصتی دیگر بعرض می رسانم.

پ.ن : تابحال 3 بار این مطلب را ویرایش کرده ام چون یکی یکی یادم می آید!

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 13 بهمن 1388 - 20:04    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

عنوان: پاسخ به «تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزمان» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

amirhosein, جان؛
سلام و ممنون.
در مورد مشکل اول، فکر می‌کنم مشکل از دیتابیس یا تغییرات احتمالی شما باشه. چون این امکان از نسخه 1.3 به درستی کار می‌کرده و در 1.7 هم تغییری در اون بخش نداشتیم که بخواد مشکل پیدا کنه.
ضمن اینکه من الان چند بار تست کردم، مشکل خاصی نبود.
اگر ممکنه، آدرس لینکی که به صفحه حذف کل داوطلب‌ها منتهی می‌شه رو برام ارسال کنید.
ببینید شبیه به اینه:
http://localhost/admin/edit_user.php?case=delete_users_test&test_id=4

اگر پارامتر case در این آدرس نباشه، اون هشداری که می‌گید رو می‌ده...

در مورد ادیتور، حق با شماست. متأسفم که یادم رفت در این نسخه این مشکل رو رفع کنم Embarassed
این مشکل از ادیتور TinyMCE هست که ما در تستا از اون استفاده می‌کنیم.
برای غیرفعال کردن این امکان، فایل add_question و edit_question در پوشه admin رو با نوت‌پد باز کنید.
دنبال این قطعه کد بگردید:
کد:
mode : "textareas",

بعد از اون خط، یک enter لبزنید و این کد رو وارد کنید:
کد:
convert_urls : false,

در مورد بزرگ‌ترین مشکل تستا برای اجرا بر روی وب، کاملاً با شما موافقم.
مشکل از خطوط کم‌سرعت دیال-آپ هست Embarassed
خود من در آزمون ضمن خدمت آموزش و پرورش متوجه این مشکل بزرگ شدم!
ما باید اگر اطلاعات در دیتابیس ثبت نشد، به کاربر هشدار بدیم که دوباره اقدام کنه...
چشم، سعی می‌کنم به زودی این مشکلات رو رفع کنم و تستای 1.7.1 رو ارائه کنم.

اگر مشکلی بود، ممنون می‌شم زودتر بگید که دوباره مجبور به انتشار نسخه جدید نباشیم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 13 بهمن 1388 - 22:43    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

iran.gif

حمیدخان سلام
درمورد مشکل اول باید بگم که من هم در نسخه 1.3 این مشکل رو داشتم و هم پس از ارتقا به 1.7 . در ضمن چک کردم و توی آدرس اون بخش case هم بود. اگر هم فکر می کنید کمکی می کنه بفرمایید تا آدرس و پسورد لازم رو بدم خودتون هم بررسی کنید.
برای ادیتور ممنونم. بررسی و گزارش می کنم.
در مورد مشکل سوم دو راه حل به ذهن من رسید : اول اینکه در زمانیکه کاربر دکمه پایان آزمون را کلیک می کند با استفاده از جاوااسکریپت یکبار رویداد ثبت تمامی سوالها را فراخوانی کنیم. روش دوم که کمی فنی تر است استفاده از مفهوم Transaction در دیتابیس است. بعبارت دیگر یا تمامی جوابها ثبت شود یا هیچکدامش!
انشالله در روزهای آینده پیشنهاداتم را نیز برایتان می نویسم.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 14 بهمن 1388 - 00:01    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
مشکلات رو رفع کردم و نسخه 1.7.1 رو به جای نسخه 1.7 آپلود کردم.
دوباره دانلود کنید...

دو تغییر مهم در نسخه 1.7.1 ایجاد شد:
- رفع مشکل ادیتور در ثبت عکس و ... (ادیتور به طور خودکار URLها را به نسبی تبدیل می‌کرد که این امکان غیرفعال شد)
- رفع بزرگ‌ترین مشکل تستا در برگزاری آزمون بر روی یک وب‌سایت اینترنتی:
از این پس با کلیک روی یک جواب، اولاً یک Loader ظاهر خواهد شد که نشان از پردازش سیستم برای ثبت داده در بانک اطلاعاتی است. ثانیاً اگر جواب با موفقیت در دیتابیس ذخیره شد، پیغام «جواب با موفقیت ثبت شد» نمایش داده می‌شود.
اگر جواب در دیتابیس ذخیره نشود، دو دلیل مهم وجود دارد:
1- اتصال به اینترنت قطع شده است. (به خصوص در اینترنت دیال-آپ، سرعت ناگهان صفر می‌شود که کاربر می‌تواند حتی در بین آزمون یک بار Disconnect شود و دوباره کانکت شود تا مشکل رفع شود.
اگر این مشکل وجود داشته باشد، به کاربر هشدار داده می‌شود که دوباره امتحان کند و اگر نتیجه نگرفت، اتصال به اینترنت را چک کند...
2- سرور مشکل پیدا کرده باشد. یعنی اتصال به سرور صحیح است، اما مثلاً اطلاعات در دیتابیس ذخیره نمی‌شود. در این صورت نیز به کاربر هشدار داده می‌شود که «مشکلی از طرف سرور به وجود آمده است، با مدیر سیستم تماس بگیرید»...

به نظر می‌رسد مشکل خاص دیگری وجود نداشته باشد که نیاز به تغییرات جدی در تستا باشد و می‌توان نسخه 1.7.1 را برای کاربرد تحت وب و همینطور در شبکه محلی، بهترین و بی‌دردسرترین نسخه دانست.

برای دانلود تستا+WOS، طبق معمول، به سایت اصلی تستا مراجعه کنید:
http://testa.aftab.cc
اما اگر نیازی به دانلود مجدد WOS ندارید، فایل‌های اصلی پروژه (محتویات پوشه www) را از طریق لینک زیر دانلود کنید:
http://yourl.ir/pure_testa

از تمام دوستان تقاضا داریم اگر پیشنهادی دارند و یا با مشکلی مواجه هستند، آن‌را با ما در میان بگذارند تا رسیدگی شود.

موفق باشید؛
حمید رضا نیرومند

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 14 بهمن 1388 - 14:21    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

iran.gif

حمیدخان دست شما درد نکنه. من نسخه رو دریافت و تست کردم ؛ دو مشکلی که گفتید رفع شده.
برای توسعه سیستم این نکات به ذهنم میرسه :
1- تعریف مدیر برای ورود سوالات و مدیریت آزمون با امکان تعیین دسترسی هر مدیر به آزمون یا آزمونهای خاص از سوی مدیر اصلی سیستم (مدیران تعریف شده امکان مشاهده آمار و اطلاعات سایر آزمونها و مدیریت آنها را نداشته باشند)
2- امکان اختصاص کاربران ثبت نامی به آزمون یا آزمونهایی خاص (در سیستم فعلی تمامی کاربران ثبت نامی به همه آزمونهای موجود دسترسی و امکان شرکت در آنها را دارند)
3- گرفتن خروجی فایل Excel از نتایج آزمونها
4- باز کردن آزمون در شرایطی خاص یا راس ساعتی خاص (بازه تاریخی و ساعتی خاص برای فعال بودن آزمون تعریف شود)
5- امکان ایجاد سوالات تشریحی در سیستم و تصحیح ثانویه برگه ها توسط مدیر آزمون
6- امکان اطلاع رسانی به کاربران ثبت نامی یا شرکت کنندگان در آزمون از طریق یک سیستم خبرنامه ایمیلی
7- امکان استخراج اطلاعات بصورت فایل XML جهت Import یا Export برای سیستمهای دیگر
8- مشاهده پاسخنامه بصورت برگه های کنکور (در سیستم فعلی پاسخنامه تفصیلی است و خلاصه شده آن وجود ندارد)
9- امکان مرتب سازی نتایج آزمون برحسب نمره و زمان جهت انتشار رتبه بندی برای آرمونهایی که حالت مسابقه دارند

فعلاً این نکات به ذهنم رسید Embarassed

تشکرها از این پست: Hamid (پنج‌شنبه 29 بهمن 1388 - 22:20)

پست تاریخ: دوشنبه 16 فروردین 1389 - 16:39    
mehriz
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 مهر 1386

امتياز: 45

سلام
خسته نباشيد
من نسخه 1.7.1 را دانلود كردم از اين لينك
http://www.mediafire.com/?jkmtmyhzn3z
اما يه مشكل ديدم .
به اين صورت است كه يه شكلك يا عكس را در سوال كه بزاريم.در حين ازمون اون عكس يا شكلك نمايش داده نميشه !
Exclamation

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 16 فروردین 1389 - 16:52    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
mehriz, جان،
احتمالاً نحوه‌ی آدرس‌دهی‌تون ایراد داشته.
آدرس رو به صورت مطلق بدید.
مثلاً اگر عکس x.jpg در پوشه uc هست، در کادر مربوط به قرار دادن عکس باید بنویسید:
http://localhost/uc/x.jpg

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 16 فروردین 1389 - 17:23    
mehriz
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 23 مهر 1386

امتياز: 45

عنوان: Re: پاسخ به «تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزمان» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

Hamid نوشته است:
سلام؛
mehriz, جان،
احتمالاً نحوه‌ی آدرس‌دهی‌تون ایراد داشته.
آدرس رو به صورت مطلق بدید.
مثلاً اگر عکس x.jpg در پوشه uc هست، در کادر مربوط به قرار دادن عکس باید بنویسید:
http://localhost/uc/x.jpg

شكلك هاي خود اديتور هم نمايش داده نميشه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 17 فروردین 1389 - 03:59    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: پاسخ به «تستا 1.7 با قابليت برگزاري چندين آزمون به طور همزما خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام mehriz,
همون طوری که حمید گفت احتمالا اشکال از ادرس دهی عکسی هستش که می خوای نشون بدی، من تست کردم و عکس ها رو نشون داد بدون هیچ مشکلی
باید ادرس عکس رو به صورت کامل بدی به این شکل :
http://www.Youraddress.com/axeshoma.gif

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند