كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> مباحث متفرقه
پاسخ دادن به این موضوع
کمک از دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر
پست تاریخ: پنج‌شنبه 1 مرداد 1388 - 19:44    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 14 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 8184

عنوان: کمک از دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام به همه
من دانشجو رشته کامپیوتر ترم دوم هستم
با اینکه از بیشتر بچه های دانشگامون بیشتر می دئنم ولی بازم مطمئنم که هیچی نمی دونم Sad
می خواستم از  دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر بپرسم که باید تو این رشته چیا یاد بگیریم و چی یاد بگیرم بیشتر بدردم می خوره ؟؟؟
لطفا اگه موردی هم نام بردید اگه منبعی یا سایتی یا هر چیزی که برای یادگرفتنش سراغ دارید بگید
خیلی خیلی ممنون 

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 1 مرداد 1388 - 19:46    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

عنوان: پاسخ به «کمک از دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

راستی اقا حمید من منتظر نظرات شما هستم چون می دونم فارغ التحصیل کامپیوتر هستید
مسی Razz

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 2 مرداد 1388 - 10:17    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: پاسخ به «کمک از دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
کلاً کسانی که در اینترنت وبگردی می‌کنند، خواسته یا ناخواسته، در زمینه کامپیوتر بیشتر از بقیه می‌دونند و آپدیت‌تر هستند.
من خیلی خلاصه می‌گم و بعدها سعی می‌کنم یک سری مقاله برای دانشجوهای رشته کامپیوتر آماده کنم.

طبق تجربه من، برخی موارد برای یک دانشجوی رشته کامپیوتر از نان شب هم واجب‌تر هستند:
1- شکی نیست که مهم‌ترین موضوع، زبان انگلیسی است!
یک دانشجوی رشته کامپیوتر باید بتواند نهایتاً تا ترم 6 چنان انگلیسی را یاد بگیرد که بتواند تمام متون تخصصی کامپیوتر را به راحتی متوجه شود و تمام ویدئوهای آموزشی را درک کند.
این مورد هرگز قابل چشم‌پوشی نیست Wink
چون رشته کامپیوتر رشته‌ای نیست که ما در آن صاحب نظر باشیم یا چیزی از آن بدانیم. ترجمه‌های انگلیسی به فارسی هم اکثراً یا غلط هستند و یا اینکه مفهوم را نمی‌رسانند.

2- داشتن یک وبلاگ یا وب‌سایت:
یک دانشجوی رشته کامپیوتر باید حتماً یک وبلاگ یا وب‌سایت داشته باشد که در آن اخبار IT و آموزش‌های مرتبط را درج کند.
بارها گفته‌ام که هیچ چیز مثل یک وبلاگ انسان را وادار به مطلب یاد گرفتن نمی‌کند.
مقاله نوشتن و خبر جمع کردن درسته است که برای کاربران مفید است، اما فایده بیشترش در جیب نویسنده می‌رود.

3- حداقل سه زبان برنامه نویسی:
یک دانشجوی رشته کامپیوتر باید یک زبان پویای تحت وب (مثل PHP یا ASP) و یک زبان ویژوال (ترجیحاً Visual C Sharp) و یک زبان غیرویژوال مثل C یا ++C را (فقط جهت آموزش دادن) به طور کامل بلد باشد.

4- نمونه کار در قالب پروژه‌های ناب:
یک دانشجوی رشته کامپیوتر باید تا اتمام کار دانشگاهش چندین پروژه برنامه‌نویسی به هر زبانی که شد تهیه کرده باشد و به رایگان تحویل جامعه داده باشد.
البته پروژه‌ها باید ناب و دسته اول باشند. سیستم مدیریت کتابخانه و امثالهم قدیمی شده است. سیستمی که دردی از جامعه دوا کند.

5- یک دانشجوی رشته کامپیوتر، یک گرافیست است:
باید با تمام نرم‌افزارهای گرافیکی آشنایی داشته باشد و در رأس آن‌ها، Photoshop را جویده باشد!!

و اما، در کل، باید بتواند در همه زمینه‌ها ایده بدهد که البته این‌ها همه با راه‌اندازی یک وبلاگ یا وب‌سایت ممکن می‌شود، چون مثلاً اگر بخواهد یک نرم‌افزار را معرفی کند، باید اول خودش تست کند.

این‌ها مواردی بود که من واجب می‌دانم. از مراجع تقلید دیگر هم سؤال کنید Mr. Green Wink

موفق باشید؛
حمید

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 5 مرداد 1388 - 13:23    
Gytyonline
مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

iran.gif

عنوان: پاسخ به «کمک از دانشجوان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام حمید جون خوبی دادا
مسئلتون شرعیئتون Mr. Green
الان تو خودت همه اینا رو بلدی ؟؟؟؟؟؟
اونوقت اولش گفتی خیلی خولاصه میگی این خلاسه بودش این که بابا کمر شکنه
من نیگا قبلا یه چند تا بلاگی داشتم ژ هم یه نمور بلدم(مثلا باش این برنامه ها رو نوشتم : تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و به عکسحل دستگاه n معادله n مجهول ضرب دو عدد بزرک مثلا 100 رقمی ) C# هم دارم یاد میگیرم یه 1 ماهی هستش شروع کردم
حالا به نظرت وضیتم چه طول مطوله ؟؟؟ Crying or Very sad Crying or Very sad

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

صفحه 1 از 1

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند