كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
دوست دارید همسر آینده شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟
پست تاریخ: چهار‌شنبه 30 اردیبهشت 1388 - 13:46    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: دوست دارید همسر آینده شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟ خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
فکر می‌کنم تاپیک اول، یعنی:
به نظر شما بهترین سن واسه ازدواج چه سنی است؟
و تاپیک دوم، یعنی:
با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)
تاپیک‌هایی با نتایج خوب بودند که مطمئناً برای مجردها خیلی خیلی مناسبه.

به پیشنهاد دوستان، بیایید در این تاپیک در مورد «اختلاف سنی زن و شوهر» بحث کنیم.

اول بگید که مجرد هستید یا نه؟
اگر مجرد هستید، باید بگید که:
- دوست دارید همسر آینده شما با شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟ اصلاً دوست دارید اختلاف سنی داشته باشید یا تقریباً هم سن و سال باشید؟
خانم‌ها می‌گن مثلاً من دوست دارم شوهر آینده‌م 5 سال بزرگ‌تر از من (یا شاید کوچک‌تر از من) باشه و دلیلش رو هم می‌گن.
آقایون هم می‌گن که دوست دارن مثلاً همسر آینده‌شون 5 سال کوچک‌تر (شاید هم بزرگ‌تر) از اون‌ها باشه و دلیلش رو هم می‌گن.

اگر متأهل هستید از اختلاف سنی خودتان با همسرتان بگویید و اینکه آیا این اختلاف سنی هیچ تأثیری داشته است؟ خوب بوده است یا بد؟ به دیگران چه پیشنهاد می‌کنید؟ Wink

توجه: این تاپیک‌ها هیچ نتیجه‌گیری‌ای نخواهد داشت. همه نظراتشون رو می‌گن و هر کس که مطالب رو خوند، خودش هر نتیجه‌ای که خواست، می‌گیره Wink (این مسائل رو نمی‌شه به صورت قانون و پیشنهاد در آورد و به دیگران گفت، هر کس باید خودش بررسی کنه و نتیجه‌گیری کنه)

ممنون.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 30 اردیبهشت 1388 - 18:51    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 14 آبان 1385
blank.gif

امتياز: 1244

عنوان: پاسخ به «دوست دارید همسر آینده شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
من یک مجرد 23 ساله هستم
خیلی دوست دارم مزدوج بشم که 99% بخاطر مسائل روحی و روانی ازدواج هست
به نظر من اختلاف سن بیم 4 تا 6 سال که دختر از پسر کوچکتر باشه خیلی خوبه
به دو دلیل :
دلیل اول : خوب وقتی سن بالا می رود و مرد و زن پیرتر، زن زودتر از مرد ها از نظر جنسی ضعیف میشن ولی مردها تا 80 سالگی هم Laughing
مورد دوم به قول دخترخالم :
دختر ها از پسرهای همسن خودشون از لحاظ جسمی و جنسی و فکری جلوترن، پس باید پسری باشد که از آنها جلوتر باشد
واسه همین هست سن تکلیف در دختران کمتر از پسران است

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1388 - 08:28    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

عنوان: پاسخ به «دوست دارید همسر آینده شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

من از ابتدا دوست داشتم همسرم بیشتر از5 سال با من فاصله سنی داشته باشه.
من و نامزدم 8 سال فاصله سنی داریم.
به نظر من فاصله سنی زیاد هم خوب نیست چون فرض کنید دختر تو شورو حال جوونی باشه و شیطنت های خودش رو داشته باشه اما مرد دیگه این شیطنتها رو نداشته باشه !!! Embarassed

البته بستگی داره باز هم به خصوصیات افراد مردهایی هستند که ورزشکار و سرزنده هستند
و مثل جوونهای 24 ساله میمونن . Razz
با نظر hamidbn, هم موافقم زنها به دلایل زیادی سریعتر از مردها اوفتاده میشن
بنابر این من موافق همسن بودن یا اینکه شوهر از زن کوچکتر باشه نیستم

ولی در کل این فاصله سنی بین من و نامزدم مشکلی ایجاد نکرده.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1388 - 10:13    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

نقل قول:
توجه: این تاپیک‌ها هیچ نتیجه‌گیری‌ای نخواهد داشت. همه نظراتشون رو می‌گن و هر کس که مطالب رو خوند، خودش هر نتیجه‌ای که خواست، می‌گیره (این مسائل رو نمی‌شه به صورت قانون و پیشنهاد در آورد و به دیگران گفت، هر کس باید خودش بررسی کنه و نتیجه‌گیری کنه)

بله متوجهم، ممنون که گوشزد کردین
ولی آخه طرح مسئله و اظهار نظرهای موشکافانه چه دردی رو دوا میکنه؟!!
اگه هیچ نتیجه گیری و اصلاح عملی در کار نباشه، ما آدمها به اصولی که در پیش گرفتیم ادامه میدیم بدون اینکه بدونیم اون اصلها ما رو به کجا می رسونه

به هر حال ...

در مورد سوالتون باید بگم که من شخصا فکر می کنم که اختلاف سنی باید وجود داشته باشه و حداقل 5 سال خانوم کوچیکتر باشه
ولی متاسفانه در خانواده های ما که ازدواجهای فامیلی مرسومه اصلا این مورد رعایت نمیشه
وگاهی پیش میاد عروس 3 یا 4 سال بزرگتر از داماده و یا اینکه مثلا 10 سال کوچیکتر از داماد
Embarassed

تشکرها از این پست: Hamid (پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1388 - 11:40)

پست تاریخ: جمعه 1 خرداد 1388 - 17:41    
anar
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 29 تیر 1386
iran.gif

امتياز: 1074

عنوان: پاسخ به «دوست دارید همسر آینده شما چند سال اختلاف سنی داشته باشه؟» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

من دوست دارم طرف 2 سال از من کوچکتر باشه Embarassed

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 خرداد 1388 - 11:53    
animeditor
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 15 آذر 1385
iran.gif

امتياز: 3845

سلام جمیعاً

ایول به داش حمید ... انگار تصمیم جدی گرفتی. Mr. Green

موضوع اول اینه که نمی شه شعار داد که آقا این مسئله مهم نیست و مهم تفاهمه.
متأسفانه به دلایل مختلف، برعکس شده ... تعداد ازدواج هایی که سن زن از سن شوهر بیشتره داره زیاد می شه و این می تونه یه فاجعه بشه.

دلایلی که دوستان برای بالاتر بودن سن شوهر گفتن کاملاً درسته. این رو هم اضافه کنیم که در نهایت، تصمیمات اصلی زندگی رو شوهر باید بگیره (شاید فکر کنیم این جوری نیست ... ولی همه مون اینو قبول داریم) پس بزرگ تر بودن شوهر (از نظر سنی) خیلی می تونه موثر باشه.

یه نکته رو هم نباید فراموش کنیم.
به لحاظ ساختاری و اخلاقی، اصولاً مردها ظاهر و رفتاری متین و بزرگ سالانه و به قولی سنگین از خودشون بروز می دن ... و بالعکس ... خانم ها (به خصوص در بین محارم) از شادابی و نشاط و هیجان بیشتری برخوردارن.
اختلاف سنی زیاد، بین این دو رفتار تاثیر زیادی می ذاره و می تونه اختلافات رو بیشتر کنه.
مثلاً اینکه زن دوست داره شوهرش یه لباس با زنگ روشن و شاد بپوشه؛ ولی مرد ترجیح می ده از رنگ های سنگین استفاده کنه.

البته نمی شه الگوی خاصی تعریف کرد که همه از اون تبعیت کنن و بگن مثلاً فلان قدر اختلاف سنی خوبه ... هر کسی یه خصوصیاتی داره.

به نظر من درست ترین کار اینه که فرمول ها رو کنار بذاریم و هر کسی رو با فرمول خودش و طرف مقابلش بسنجیم و هر تصمیم رو در جای خودش بگیریم.

من 5 سال از خانمم بزرگتر هستم.
اون قضیهء نشاط ظاهری و رفتاری، بین من و خانمم بیشتر به چشم میاد. به خصوص من که کلاً از هم سن و سال های خودمم هم (به قولی) سنگین تر می گردم.
ولی چون ما بنا رو بر این گذاشتیم که هر مشکلی رو با هم حل کنیم، یه جا من شنگول می شم و یه جا خانمم متانت بیشتری به خرج می ده.

بحث خیلی خوبیه ... از اینا زیاد بشه ان شاءالله می تونیم (به قول نیلوفر) به نتایج خوبی هم برسیم.

التماس دعا
یا علی

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 خرداد 1388 - 22:15    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

حاج مهدی! مگه تو متأهلی؟ Shocked ناقلا! رو نکرده بودی!!!!

معتقدم زن اگر بزرگ‌تر از شوهرش باشه، شوهرش رو آدم حساب نمی‌کنه Mr. Green
شوهر هم روش نمی‌شه ابهت به خرج بده Embarassed

مگر اینکه یکی از طرفین، خودزنی کنه! که معمولاً زن بیچاره، مجبوره (البته خدا رو شکر ذاتاً خانم‌ها طوری هستند که خیلی ناراحت نمی‌شن) که سن رو در نظر نگیره و کمی مطیع شوهر باشه.

همین خانواده خواهر ما که قبلاً مثال زدم، خواهر من یکی دو سال از داماد ما بزرگ‌تره، اما یه جورایی احساس می‌کنم که خواهرم این موضوع رو فراموش کرده و برای داشتن یک زندگی خوب، مطیع شوهرش هست و هیچ مشکلی در این مورد ندارن. (البته ظاهراً... باید این مسائل از خود خواهر من سؤال بشه و خودش هم بگه. نمی‌شه از بیرون نگاه کرد)

کلاً من فکر می‌کنم کمی بزرگ‌تر بودن شوهر نسبت به زن، بهتره، اما اگر طرفین حاضر باشن برای همدیگه جون بدن یعنی عاشق هم باشن، در استثنائاتی که اتفاق می‌افته و برعکس این حالت می‌شه، این چیزها اصلاً مهم نیست. Wink

توجه: منظور از مطیع بودن، نه اینکه باعث زور گفتن شوهر بشه. کلاً در هر جمعی باید یک نفر به عنوان مدیر تعریف بشه که بتونه آزادانه‌تر تصمیم بگیره و بقیه افراد باید کارها رو به نوعی با اون مدیر هماهنگ کنن، وگرنه بی‌نظمی و هرج و مرج می‌شه.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 خرداد 1388 - 07:54    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عكسهاي زير خلاف نظريه آقا حميد را اثبات ميكند !

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 خرداد 1388 - 09:00    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

سلام
به نظر من سن شناسنامه ای اصلا ملاک نیست اگر چه قابل توجه هست
آدمها علاوه بر سن شناسنامه ایشون دارای سن زیستی و روانی هم هستن
سن زیستی افراد ممکنه با مثلا داشتن سن بالا خیلی پایین تر نشون بده یا بر عکس

مهم دل آدماست Very Happy که با هم چفت شه (همون مثل در و تخته و یا قابلمه و درش)
گر چه مثل این عکسا استثنا هم وجود داره Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 4 خرداد 1388 - 12:06    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

یاد اون خانمی افتادم که توی تاکسی جا نمی‌شد، راننده تاکسی پرسید: خانم اسم شما چیه؟
گفت: قنچه!
گفت: اگه شکوفا بشی چی شوی!! Mr. Green

بله دیگه اینم هست Rolling Eyes

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند