كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)
پست تاریخ: دوشنبه 4 بهمن 1389 - 09:58    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

ronak60, عزيز

قبول دارم كه براي خانمها تضمين لازم است ولي بهتر نيست با تحقيق و پرس و جوي بيشتر و انتخاب معيار هاي مناسب ضمانت يك زندگي بهتر را بدست بياوريم ؟ زندگي اي كه به زور مهريه نگه داشته بشه زندگي نيست و يك مرگ و رنج تدريجي است.

مهريه به عنوان يه ضمانت نبايد به كار گرفته شود بلكه بر عهده مرد است كه بايد هر وقت توانست بپردازد نه اينكه هر وقت خواست طلاق بدهد بپردازد. و عقد با ميزان مهريه اي كه از توان مرد خارج باشد به نظر بعضي فقها باطل است .

بهتر است دلايل طلاق را در ميزان كم مهريه جستجو نكنيم . عدم آگاهي از بعضي آموزشهاي ضروري زندگي نظير همسرداري و مشكلات اقتصادي دو عامل بزرگ طلاق در كشور ما هستند.

متاسفانه بعضي خانواده ها فكر ميكنند كه اگر كسي مذهبي باشه ديگر كافيه و تمام اموري كه سفارش شده را رعايت ميكند كه تصور باطلي است و شخصيت هر انساني آنقدر داراي ابعاد مختلفي است كه نميتوان از همه انتظار شخصيت مناسب را داشت . در كشور ما هم كه اكثرا " اداي مذهبي بودن را در مي آورند تا واقعا" داراي انديشه هاي ناب باشند.

در ضمن انسان كامل هم كه وجود ندارد و هركسي شخصيت خاصي دارد كه بايد به اصلاح قلق هر كس را پيدا كرد. به قول يكي از بزرگان ميتوان با مار هم زندگي كرد .

Cool

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: چهار‌شنبه 6 بهمن 1389 - 19:17    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
ممنون از توضیحاتتون. من هم قبول دارم حرفهای شما را.
ولی متاسفانه خانم ها و آقایان ایندوره زمانه انقدر بی قید و بند شده اند که خانواده ها مجبور به سختگیری هستند.(امیدوارم به کسی بر نخورده باشه واقعیت تلخه دیگه)

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 10:54    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

منم با نظر sistemprof, موافقم. مهریه نمیتونه تضمین خوبی برای زن باشه.
هر چه قدر هم زیاد باشه اگه دو طرف از زندگی کناره هم ناراضی باشن اون زندگی میشه جهنم
. به زور پول که نمیشه کسی رو وادار به زندگی کرد.
من خودم متاهلم شاید قبل از ازدواج خیلی این مسائل برای خانمها مهم باشه اما وقتی وارد
زندگی میشید تازه میفهمید دنیا دست کیه !!!!
مهریه من بر طبق توانایی همسرم و عرف خانوادم هست. خیلی از دخترهای فامیل ما مهریه های
بالای 1000 سکه انداختن و الانم هنوز وارد زندگی نشدن و کلی هم افتخار میکنن. اما واقعا کی چی ؟ نه اون داماد بنده خدا میتونه بپردازه نه خانم محترم میتونه به زور بگیره. چون اگه همه
دارایی پدر و عموشم و ...جمع کنیم روهم این مبلغ نمیشه. چیزی که باید باعث افتخار بشه
اینه که منه همسر هنر همسر داری داشته باشم. من پیشنهاد دلسوزانم به دختر خانمهایی
که مجردن اینه که اگه معیارشون پول و مهریه و مال و اموال بابای داماده ازدواج نکنن.
چرا میگم بابای داماد؟ چون الان خیلی تعداد کمی از پسرها هستن که بدون اتکای پدر
برای ازدواج یک معیار ثابت و همیشگی در همسر آیندتون پیدا کنید.
پول معیار ثابتی نیست . به این فکر کنید اگر همسرم به خاطر یه اتفاق مال و اموالش و از دست داد آیا حاضرم به خاطر یه خصوصیت بارزش زندگی رو باهاش ادامه بدم!!!!!!!!

مهریه به عهده مرد هست و باید بده هیچ ربطی به طلاق نداره.

ronak60, اگر آقایی بی قید و بند باشه با پولم نمبتونید زندانیش کنید.
اینجا هست که میگن با شناخت ازدواج کنید. عجله نکنید.

تشکرها از این پست: sistemprof (یکشنبه 10 بهمن 1389 - 13:56)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 بهمن 1389 - 13:09    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

chaser, جان،
ممنون از توضیحات.
می‌گم حالا که شما هم مزدوج شدی، در مورد مخارج عروسی‌تون صحبت کن.
چقدر خرج تالار و شام و غیره شد؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: جمعه 8 بهمن 1389 - 00:17    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

سلام
ممنون از توضیحاتتون خواهر گرامیمان
من نمی دونم چرا این حرف من این جور برداشت شد من اصلا همچین منظوری ندارم و خودم مخالف مهریه ها و مخارجی که این دوره برای دامادها می تراشن هستم و بدتر از همه اینکه اینقدر سطح فکری خانم ها آومده پایین که فقط به این مباهات می کنند که در فلان تالار عروسی گرفتند و فلان فیلمبردار رو آوردن و... امیدورام خداوند هدایتشون کنه.
Sad

تشکرها از این پست: sistemprof (شنبه 9 بهمن 1389 - 16:47)

پست تاریخ: شنبه 9 بهمن 1389 - 11:44    
chaser

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

ronak60, جان منم منظورم شخص شما نبود .درباره چشم و هم چشمی هم کاملا موافقم . اون مطلب و از ته دل برای هر دختری که
این پست و میخونه نوشتم.

حالا درباره خرج عروسیه خودم . Embarassed البته این رو بگم هر خانواده ای این حق رو داره بر اساس وضعیت مالیش هرطور و هر جا که میخواد عروسی بگیره.
حالا من بر اساس وضعیت خودمون و همسرم تصمصم گرفتم. این رو هم بگم خرج شام عروسی و ورودیه تالار و پدر من خودشون متقبل شدند. Razz
البته به دلایل زیادی و یکیش به خاطر این که بابای من هوای ما رو خیلی داره !!!
در واقع این رو درک کرد که الان برای هر جونی
مخارج عروسی خیلی سنگین میشه.

به هر حال هزینه تالار با 2 نوع غذا ( باقالی پلو با گوشت و جوجه کباب با پلو و دسر و نوشیدنیها)و سایر خدماتش + اتاق عقد + موسیقی = 3.700.000 تومان البته با 200 نفر مهمان
هزینه میوه و شیرینی که نمیدونم دقیقا همسرم میدونن ولی حدودا 120 کیلو میوه شد
هزینه آرایشگاه = البته هم آرایش عروس و هم پیرایش آقا داماد حدودا 1 میلیون البته آرایش عروس 2 تا هستش یعنی هم عروسی هم پاتختی
هزینه فیلم برداری = این هزینه بستگی به تعداد عکسها داره ولی فکر کنم حدوده 800.000 شد.
و لباس عروس = 600 تومان ( البته این لباس رو من دادم دوختن به شرط اجاره ) یعنی لباس به تن من دوخته شد و من پوشیدم و دادم به همون خیاط تا اجاره بده به کس دیگه
لباس داماد هم حدودا 200 تومن شد
در کل نمیدونم چقدر شد چون خیلی هزینه های اضافه کنارش هست که آدم اصلا نمیدونه دقیقا چه مقدار خرج میکنه. Embarassed

البته این مبلغ هایی که من گفتم خیلی کمتر و خیلی بیشتر هم داره مثلا لباس عروس حتی
80 هزار تومنی هم داریم یا آرایشگاه 300 هزار تومنی هم داریم این مبالغ حداقل ها هستند تو تهران
این که میگم تهران چون توی شهرستانها به این هزینه ها تغییر میکنه.

من خیلی سعی کردم طوری باشه که هم خوب باشه و هم از لحاظ قیمتی زیاد نباشه.
اما توی این شهر هیچ چی حساب کتاب نداره Neutral

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 9 بهمن 1389 - 13:21    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

ممنون chaser, جان.
اما خداییش کمر داماد بیچاره رو شکستید شما!! Mr. Green
شوخی می‌کنم برای تهران به هر حال، چشم‌ها بیشتر روی هم چشمی‌ست(!) و باید برای حفظ ظاهر ماجرا، بیشتر خرج کرد. ضمن اینکه درآمدها هم فرق می‌کنه.
در کل، برای کاربران تهرانی معیار خوبی ارائه کردید. نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.
می‌شه گفت حداقل هفت هشت میلیون خرج داره.

راستی! یکی از موارد جالبی که معمولاً ما در نظر نمی‌گیریم، همین پاتختی هست.
یکی از فامیل‌های ما کلی برای عروسی‌ش خرج کرده بود. بعد، می‌گفت ما از پاتختی حتی بیشتر از مخارجمون درآمد(!؟) کسب کردیم Mr. Green
می‌خوام بدونم در مورد شما هم این صدق کرد؟ یعنی لطفی که فامیل داشتن در حد مخارج شما بود؟ کمتر؟ بیشتر؟

بقیه هم در مورد مقایسه مخارجی که کردن و هدیه‌های پاتختی نظر بدن. من مطمئنم این قضیه خیال پسرها رو برای عروسی کمی راحت می‌کنه. Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: شنبه 9 بهمن 1389 - 15:00    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

من خودم هنوز جشن نگرفتم ولی یکی از رفقای من که مراسمشون رو برگزار کردن و در حد خوب هم بود بهم گفت که هزینه هاش رو حساب کرده و هدایا رو که ازش کم کرده حدوداً دو میلیون تومن خرج کرده. البته خب باید داماد داشته باشه که هزینه کنه تا بعد جابجا کنه.
4 میلیون تومن وام ازدواج هم درمجموع میشه گرفت. در کل هزینه های برگزاری مراسم رو میشه تامین کرد مهم بعدشه یعنی خونه و خرج زندگی.

تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 9 بهمن 1389 - 15:50)

پست تاریخ: شنبه 9 بهمن 1389 - 16:56    
mirsalehi
شروع فعاليت
شروع فعاليت

عضو شده در: 6 دی 1388

امتياز: 119

عنوان: Re: با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

من دو سال و چند ماهه كه متاهلم
با هيچي پس انداز شروع كردم
اون موقع هم تهران بودم ولي چون پولم اندازه نبود واسه اجاره تو تهران اومدم قم كه از اين بابت هم خيلي خوشحالم. واقعا تهران جاي زندگي نيست.
يه وام مهرضا گرفتم و يه دو تا وام از جاهاي ديگه كه رو هم 3 تومن شدند. يعني در مجموع 5 ميليون
خدا رو شكر هيچ مشكلي هم ندارم
حدا خيلي كمك ميكنه
فقط بايد سعي كرد انتخاب درست رو انجام داد
نميگم مشكلات نيست ولي به كمك خدا هيچ وقت تو زندگي نموندم

تشکرها از این پست: Hamid (شنبه 9 بهمن 1389 - 18:36)

پست تاریخ: شنبه 9 بهمن 1389 - 19:21    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

iran.gif

سلام
chaserجان
ممنون از محبتت
مخارج عروسیت با اون چیزهایی که من از تهران شنیدم اصلا نمی خونه. شاید جالب باشه که بشنویید این رو با یک واسطه برام گفتند: لباس عروس =یک میلیون تومان جالبه که ده کیلوگرم هم وزن داشته، آرایشگاه = 800هزار تومان و چون تالار بی کلاس ها شده و باغ عروسی می گیرند و با چند نوع غذا =25میلیون و... تومان تازه این مطلب مال دو سال پیش بوده Neutral Razz

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 3 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند