كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)
پست تاریخ: چهار‌شنبه 30 اردیبهشت 1388 - 10:16    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

از Hamid, ممنون که یه الگوی مناسب از یه زندگی موفق ارائه دادند.
البته باید قبول داشت عروسی های مختلف در اقوام و جاهای مختف فرق میکنه هر کسی بسته به شرایط خانوادگی و فرهنگیشون برای این موضوع برنامه ریزی میکنه
hamidbn, عزیز این مسئله نه تنها در استان شما بلکه خیلی جاهای دیگه هم مرسومه
و این همون مسئله شیربهاست و هزار جور رسم و رسومات دست و پاگیر دیگه
مسلماَ شخصی که شیر بها میده انتظار داره یک جهیزیه کامل تحویل بگیره و همین بده بستونها قضیه رو پیچیده میکنه،
در اینجور رسومات یا عروسی سر میگیره و معمولا عواقبش بعد ازدواج بروز میکنه یا اصلا همون اوایل به بن بست میرسه
متاسفانه خیلی از این برنامه ها هنوز رایجه (اونوقت میگن چرا سن ازدواج بالا رفته)
ببینید دوستان بیایید بعد تحلیلهایی که از هزینه ها داشتیم و خواهیم داشت، برای کاهش این هزینه ها به یه دستورالعمل کاربردی برسیم
هر چی باشه بیشتر اعضا و کاربران سایت مجرد هستند شاید یه ذهنیتی براشون شکل بگیره و به یه برنامه ریزی درست و معقول برسند برای آیندشون

در ضمن یه قدم مثبت هم در راستای اصلاح الگوی مصرف برداشته میشه
بد میگم؟؟!! بگین بد میگم! Shocked

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست: Hamid (چهار‌شنبه 30 اردیبهشت 1388 - 13:55)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 دی 1389 - 12:43    
glasy_heart
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 12 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 1928

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام
مرحباااا مرحباااا
واقعا بهتون تبريك ميگم كاش اين طرز فكرو همه داشتن
حرف شما كاملا متينه اصل زندگيه دو جوونه اصل علاقه ايه كه اونا بهم دارن مطمئن باشيد اگه نيت همين باشه بقيه كارها خود به خود به ياري خدا درست ميشه
جهيزيه براي عروس (البته تك دختر بودن يا نبودنم تاثير داره )متوسط ده ميليون تومان
و مخارج عروسي براي آقا دوماد حدودا شش ميليون تومان

دوساله كه زنداداشم(دختر داييم)وارد خونه ماشده از دو سال قبل از ازدواج هم به هم علاقه مند بودن اما خونواده ها ناراضي (خصوصا خونواده ما) اما همون عشقه كه گفتم كارشو كرد هيچ كس و هيچ كس جلودار عشقي كه بهم داشتن نبود و يادمه كه بابام حتي شب خواستگاري هم ناراضي بود
خلاصه كه اين داداش ما در سن بيست و سه سالگي دوماد شد و طبق معمول در صدد بر پا كردن صور و سات عروسي بوديم
هر دو جوون بي توقع .زنداداشم جلو همه گفت كه هيچي نميخواد و فقط خود داداشمو ميخواد و همينكه بهش رسيده براش كافيه
همه چيز آماده شد لباس عروس _ماشين عروس_عروسي نسبتا خوب_آرايشگاه_ناهار خوب_ ووو ميخوام بگم چيزي كم نبود و همه راضي بودن
بگذريم الان يه بچه بيست روزه دارن و از زندگيشون راضين
يه چيزي من معتقدم مهريه بايد كم باشه چون در اين صورت ارزش عملي كه ميخواهيم انجام بديم ميره بالا(ازدواج)و حرمت ها شكسته نميشه و عشق و علاقه رنگ قشنگتري به خودش ميگيره
البته ميگن اينم خالي از عيب نيست ويه نقص هايي هم داره شما چي ميگين؟

تشکرها از این پست: sistemprof (یکشنبه 3 بهمن 1389 - 15:00)

پست تاریخ: پنج‌شنبه 30 دی 1389 - 21:44    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 27 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 1211

اول سلام
دوستان گفتني هارو گفتن
من با نظر نيلوفر جان تا حد زيادي موافقم.
قربونش برم اشتهاي آقايون امروزه خيلي زياد شده هيچي نميخوانااااااااا فقط يه زن پولدار،زيبا،تحصيلكرده،مظلومو..... پشت چشم نازك كردن
ودقت به اين موضوع كه طرف مذهبش چيه و چقدر پايبند به اعتقادات كم رنگ شده!

خارج از بحث==›› حالم بد شد! Confused همش پول؟همش زيبايي؟همش تحصيل؟!!!آره؟؟؟؟؟؟؟ عجب
اين وسط علاقه اي كه داشتنشو به نداشتن امكانات عالي ترجيح بدين هيچي؟؟ ميخوايم با داشتن همسر با امكانات عالي كه قبلا ذكر شد چيو ثابت كنيم؟اينا اوايل شايد خيلي مايه ي افتخار باشه ولي بعدها هم همين طوره؟
شعار منو دوستم وقتي ميريم بيرون واسه غذا خوردن اينه كه :آدم بايد اندازه ي پولش گشنش بشه!
پس اندازه ي خودتون اون چيزي كه هستين اون چيزي كه دارين طلب كنين.
به نظر من اگه علاقه باشه داشته هاي كوچيك واسه آدما با ارزشه واگه نباشه امكانات عالي هم به چشم نمي ياد.
در كل هزينه ي زياد يا كم تضمين خوشبختي نيست ولي بهتره متعادل باشه كه آدما دلشون نسوزه بابت خرج بيخودي.

تشکرها از این پست: sistemprof (یکشنبه 3 بهمن 1389 - 10:16)

پست تاریخ: جمعه 1 بهمن 1389 - 13:15    
eleman110
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 26 دی 1389

امتياز: 9

سلام آقا حميد
اون مال 4سال پيش بود كه هنوز يارانه اي در كار نبود.و قيمت طلا به به اين مفتي نبود.خودتون نيدونيد

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 10:16    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

سلام
البته این تاپیک مربوط به حدود 22 ماه پیشه! ولی خب بازم داغه هنوز!

با تغییر نگرش مردم (البته اگه خانواده‌ها آرزو دیدن عروسی بچه هاشون رو نداشته باشند!) به نظر من بهتره هزینه عروسی رو با یک جشن کوچیک تموم کنند و پولش رو اگه زیاد بیاد پس‌انداز کنند و یا یک مسافرت خوب برند تا به قول دکتر شیرینش در کامشون بمونه!

از این ازدواج دانشجویی یا هست حدود 300 تومن میگیرن همه کارا رو انجام میدن. فقط باید با حرف مردم کنار اومد : cry:

HEAVENLY1, عزیز شما درست میگی. اولین موضوع برای آقایون ممکنه زیبایی و تحصیل و سایر خصوصیات خوب همسر باشه. برا‌ی خانم‌ها میتونه همین چیزها به اضافه وضع مالی مناسب باشه. این چیزا در کلش بد نیست همه دوست دارند بهترین چیزها رو داشته باشند. ولی مشکل اینه که نمیتونند اولویت این چیزها رو مشخص کنند که کدومش روبه بقیه ترجیح بدهند.

علاقه هم خيلي مهمه ولي بعضي چيزها در افزايش علاقه موثره ! مثلا " اگر طرف در دوران نامزدي براي طرفش گل و هديه و طلاجات بياره باعث علاقه بيشتر ميشه يا اينكه طرف با جيب خالي بياد از اوضاع بد اقتصادي صحبت كنه و بگه ايشالا درست ميشه و يه نون و پنيري ميگذاريم وسط و باهم ميخوريم وعوضش همديگه رو دوست داريم و از اين چيزها كه توي كتابها مينويسند ؟

كم نيستند آدمهايي كه روش دوم رو مي پسندند و ميروند زندگي هم ميكنند ولي بايد يكي دوسال بعد هم ديد كه آيا باز پس از چند سال هم همين روحيه رو ميتونند حفظ كنند يا خير؟

همين خونواده هاي مذهبي كه ميگيد من خودم دو نمونه خواستگاري رفتم كه از طرف يك مسجدي معرفي شده بود خانواده شون ميگفتن ما فقط يه پسر خوب و مومن ميخواهيم و هيچي نمي خواهيم يك كم كه كار جلو رفت و به قول معروف ما پسنديديم گفتن مهريه 1355 تا سكه بايد باشه اونهم حدود 9 سال پيش ! و يك مورد ديگري هم بود كه سريعا " رفتند سراغ مسايل مادي كه چي دارين و از اين جور چيزها .

شايد حدود 50 درصد طلاقها ريشه در مشكل اقتصادي داره كه نشون ميده اين روحيه ايثارگري نمي تونه دائمي باشه !
اكثر آدمها هم در 22 -23 سالگي از اين جور فكرا ميكنند ولي مطمئن باشيد كه شرايط محيطي اونطوري كه شما بهش نگاه ميكنيد نيست كه با افزايش سن اين طرز فكر عوض ميشه.

با بقيه قسمتهاي حرفتون هم موافقم .
Cool

این مطلب آخرین بار توسط sistemprof در یکشنبه 3 بهمن 1389 - 14:55 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 11:38    
zagros
تازه به جمع ما پيوسته
تازه به جمع ما پيوسته

عضو شده در: 29 دی 1389

امتياز: 9

من در كردستانم،متاهل هم هستم. اگه يه كم توقعات پايين بياد ودوست داشتنو فداي ماديات نكنيم با اندك پس انداز هم ميشه ازدواج كنيم.

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 13:29    
_heavenly_
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 27 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 1211

بازم سلام
sistemprof ،عزيز بايد بگم حرفاتونو قبول دارم دقيقا درسته داشتن هيچكدوم از اينا بد نيست در صورتي كه اولويت ومعيار اصلي نباشه درواقع زير شاخه باشن واگه معيار اصلي مورد تاييد قرار گرفت به اين زير شاخه ها توجه بشه .
درسته شايد يه سري كمبودها عشقو كم رنگ كنه ولي اينطور هم ميشه به اين قضيه نگاه كرد تمام امكانات باشه ولي ما منتظر به وجود اومدن علاقه باشيم به نظر من تحملش سخت تر از تحمل يه وضع مالي معمولي هستش كه ممكنه با مشكلات زيادي هم همراه باشه آم ماااااااااا علاقه همراشه. Razz به نظر من آوردن هديه اي مثل طلا وجواهرات فقط به اين جهت كه ميشه روش پز داد قشنگه ولي ارزش يك شاخه گل اونم با عشق قشنگتر از يه سرويس ميليوني براي بعضي از خانم هاست آقايونو نيدونم. Wink
والبته اينم بگم بازم حق با شماست خيلي ها اوايل همين حرفارو ميزدن ولي بعدها كم آوردن ولي منظورم از دوست داشتن ديگه اين نبود كه بگيم فقط علاقه امكانات هيچ!البته اينجوريشم ممكنه اگه دونفر كه در يك سطح هستن وبا اين مشكلات مواجه بودن با هم ازدواج كنند راحت تر تحمل ميكنن ولي اگه اختلافشون از نظر مالي زياد باشه معلومه كه كم ميارن ونميتونن زياد به اين قصه ي قشنگ ادامه بدن، "فقط علاقه" تو اين زمينه، براي چنين اشخاصي اصلا كافي نيست.

خيلي عذر ميخوام خودتون بگين به اين افراد ميگن مذهبي؟!البته شايد نقششو خوب بازي كردن! آفرين منم افراد اينجوري رو ديدم وواقعا متاسف شدم اونم از اين جهت كه يه عده ديگه رو با اين كارشون زير سوال بردن كه خوبي وپاكي براشون مهم ترين چيزه.

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 13:38    
amirhosein
عضو تیم توسعه تستا
عضو تیم توسعه تستا

عضو شده در: 22 فروردین 1387
iran.gif

امتياز: 1661

دوستان همه گفتنی ها رو گفتن. اما شاید بد نباشه که یه متاهل هم تجربیات خودش رو بگه.
- توی ازدواج انقدر که در مورد طرفتون تحقیق می کنید در مورد خانواده اش هم تحقیق کنید و براتون خیلی مهم باشه که تا حد امکان (صد در صد ممکن نیست) فرهنگ خانواده ها و رسم و رسوماتشون به هم نزدیک باشه.
- خیلی خوبه که مراسم هرچه ساده تر برگزار بشه ولی خودتون رو آماده کنید که توی جریان های مربوط به عقد و ازدواج یه مسایلی پیش بیاد که اصلاً باب میل شما و طرفتون نباشه اما مجبور بشید (به هر علت اعم از دخالت اطرافیان، عرف، حرف مردم و ...) انجامش بدید یا کیفیتش رو تغییر بدید.
- بسته به رسم و رسوم هر جا و توافق خانواده ها کیفیت ازدواج فرق می کنه و بالطبع هزینه ها متفاوت میشه. منظورم اینه که بستگی داره توافق کنید کی مراسم عقد بگیرید، کی مستقل بشید، کی جشن بگیرید و ... توی این موارد سعی کنید قبل از رفتن به خواستگاری کاملاً با خانواده خودتون هماهنگ و برنامه ریزی کنید و همون ابتدای کار هم با خانواده مقابلتون روی جزئیات توافق کنید (قبل از هرگونه کار و طی همون جلسات اولیه).
- متاسفانه این روزها مرگ و میر زیاد شده و دور از جون خیلی محتمل هست که یکی از آشنایان یا فک و فامیل طرفین به رحمت خدا بره که خب خواهی نخواهی برنامه ها رو به هم میریزه. به همین خاطر روی این مورد هم یه فکری بکنید که برنامه ریزی تون منعطف باشه.
- یه پیشنهاد خوب که این روزها طرفدارهایی هم داره اینه که یه عقد مختصر بگیرید و بعد سرفرصت مستقل بشید و بجای گرفتن جشن یه مسافرت به عتبات یا اماکن مقدس داشته باشید و برای بازگشت یه شام بدید که هم برای جشن عروسی تون باشه هم برای زواری و بلافاصله هم برید سر خونه و زندگی تون.
- توی ازدواج یه مورد رو برای خودتون به عنوان فاکتور اصلی انتخاب کنید و رودربایسی هم نداشته باشید. مثلاً بگید برای من زیبایی مهمترین شرطه. حتماً این مورد رو توی ازدوجا رعایت کنید و به هیچ وجه نذارید در موردش اصطلاحاً دل چرکین باشید. چون توی زندگی و در زمان بروز ناملایمات این عامل می تونه موجب دلگرمی تون بشه.
- خیلی جوگیر نشید و پروانه ای فکر نکنید. یک آقا باید برای ازدواج حتماً استقلال مالی داشته باشد. درامد ماهانه خودتون رو کاملاً مشخص کنید چون مبنای تمام تصمیمات شما خواهد بود. سخت نگیرید ولی رویایی هم جلو نروید. یک خانم هم باید طوری برخورد کند که عرف می پسندد. رعایت مسایل فرهنگی و مذهبی جامعه ای که در آن زندگی می کنید، بلد بودن خانه داری و مسایل مربوطه هم در طول ازدواج بسیار بیشتر از مدرک تحصیلی بکار میاد.
- ازدواج با کسی که مال شهر دیگه ای هست به شدت روی کیفیت زندگی تاثیر میذاره. تفاوت های فرهنگی و آداب و رسوم، مشکلات ناشی از رفت و آمد برای دیدار خانواده ها و هزینه های مربوطه از جمله مشکلات اینجور ازدواجها هست.
- شما با کسی که رفیق چندین و چند ساله شماست دعواتون میشه و اختلاف نظر پیدا می کنید؛ چطور میخواید با کسی که از دو خانواده و از دو جنس مختلف هستی اختلاف پیدا نکنید؟ فراموش نکنید که زندگی مشترک یک مهارت است و شما باید در خیلی از موارد گذشت را بلد باشید. برای یک ازدواج موفق هر دو طرف می بایست در خودشان عاداتی را ترک و عادت بدهند.

شاد و خرم باشید.

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 13:57    
glasy_heart
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 12 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 1928

سلام
واسه آقايوني كه اولين معيار انتخاب همسر براشون زيبايي و تحصيله متاسفم Embarassed
هونلي عزيز جمله هايي رو گفت كه من به عنوان يه دختر قبول دارم البته دختري كه معيار اصليش همون معياري هستش كه هونلي گفت اصله.
مطمئن باشيد كه اگه زندگي بر پايه عشق و علاقه باشه همون شاخه گلي كه هونلي گفت حكم يه هديه چند ميليوني رو داره

پست تاریخ: یکشنبه 3 بهمن 1389 - 17:47    
ronak60
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 8 اسفند 1388
iran.gif

امتياز: 902

عنوان: Re: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email

[quote="sistemprof"]سلام
همين خونواده هاي مذهبي كه ميگيد من خودم دو نمونه خواستگاري رفتم كه از طرف يك مسجدي معرفي شده بود خانواده شون ميگفتن ما فقط يه پسر خوب و مومن ميخواهيم و هيچي نمي خواهيم يك كم كه كار جلو رفت و به قول معروف ما پسنديديم گفتن مهريه 1355 تا سكه بايد باشه اونهم حدود 9 سال پيش ! و يك مورد ديگري هم بود كه سريعا " رفتند سراغ مسايل مادي كه چي دارين و از اين جور چيزها .
بله درست می فرمایید که این فرهنگ های غلط وارد خانواده های مذهبی هم شده
ولی باور بفرمایید داشتن مهریه یک جورایی پشتوانه زن محسوب می شه این روزها (البته نه رقم های نجومی) من خودم دوستی داشتم که روحانی بود و با یک آقای روحانی ازدواج کرد و مهریه اش هم خود اقا 14 سکه قرار داد و او هم قبول کرد حلا بعد از دو تا بچه بهش گفته بود مهریه ات را می پردازم و توافقی طلاق بگیر آیا واقعا اگه مهریه اش انقدر کم نبود آقا هوس طلاق به سرش می زد؟. یا نمونه اش تو فامیل، پسرخالم می گفت اکه این مهریه نبود حتما زنمو طلاق می دادم با اینکه از ازدواجشون یک سال هم نمیگذره.
البته این رو هم اضافه کنم مهریه و نه هیچ چیز دیگه نمی تونه صد در صد به جز خدا پشتوانه یک خانم باشه و خیلی راه هم هست که خانم هم هیچ کاری از دستش بر نمی یاد. Rolling Eyes

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 2 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند