كنترل پنل             جستجو               پرسشهای متداول            .:: آخرین پست‌های انجمن ::.            لیست اعضا            مدیران سایت             درجات        ورود
فهرست انجمن‌ها -> علمي-آموزشي، اجتماعي، فرهنگي -> انجمن جوانان
پاسخ دادن به این موضوع رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)
پست تاریخ: یکشنبه 27 اردیبهشت 1388 - 16:33    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

عنوان: با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن) خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

سلام؛
بعد از طرح سؤال «به نظر شما بهترین سن واسه ازدواج چه سنی است؟» سؤال بعدی اینه که:
از زمانی که فکر ازدواج به سر آدم می‌زنه تا فردای شب عروسی، چقدر هزینه باید بشه؟
یعنی شما چقدر هزینه کردید؟ (ترجیحاً خانم‌ها جهیزیه رو بگن و آقایون مخارج مربوط به آقایون رو...)

و یک زندگی معمولی رو به بالا، ماهیانه چقدر حقوق (بودجه) نیاز داره؟

اگر متأهل هستید، اول بگید در چه منطقه‌ای از ایران هستید، بعد جواب سؤالات رو بدید...
اگر مجرد هستید، می‌تونید بگید چقدر تخمین می‌زنید. Wink

کلاً در مورد مسائل مالی ازدواج هر نکته‌ای به ذهنتون می‌رسه بگید.

ممنون.

[ وضعيت كاربر: ]

تشکر کردن از پست  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول 
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: یکشنبه 27 اردیبهشت 1388 - 20:06    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

عضو شده در: 14 آبان 1385
blank.gif

امتياز: 1244

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

من که مجرد هستم
برای یک مجلس معمولی که بریزو بپاشی هم نداشته باشه در حدود 25 ملیون تخمین می زنم
البته در بهترین تالار شهر و غذا هم مناسب یعنی یک سیخ برگ با جوجه

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 - 08:22    
sistemprof
عضو گروه مديريت آفتابگردان
عضو گروه مديريت آفتابگردان

عضو شده در: 3 بهمن 1384
blank.gif

امتياز: 8562

عنوان: پاسخ به «با چقدر پس انداز می‌شه ازدواج کرد؟ (متأهل‌ها جواب بدن)» خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی

hamidbn, عزیز یک سیخ برگ با جوجه 25 میلیون تومان؟ ! مگه میخواهی تمام شهرتون را شام بدهی؟ ! شاید هم می‌خواهی 5 تا زن بگیری؟ ! نترسون بچه مردم رو از ازدواج!

یک موسساتی هستند که ازدواج دانشجویی رو ردیف میکنند با حدود 200 هزارتومان همه کارها رو انجام می‌دهند فقط باید کیس مناسب رو گیر بیاری!

با 4 - 5 میلیون هم می‌شه آبرومندانه برگذار کرد. البته بستگی به میزان خرید طلای عروس خانم داره!
همچنین هم به تعداد نفرات شرکت کننده. الان 5 نوع غذای خوب در تهران حدود 5500 تومنه.
کرایه سالن عروسی از حدود 700 تا 2 میلیون.
خرید طلا و خرده ریز از 2 تا 4 میلیون.
هزینه فیلمبرداری و گل و آریشگاه و لباس عروس و لباس داماد حدود 1 تا 2 میلیون.

Hamid, جان بهتره برای حداقل 3 ماه پس از عروسی هم پس‌انداز داشته باشیSmile

این مطلب آخرین بار توسط sistemprof در یکشنبه 3 بهمن 1389 - 15:03 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 - 10:46    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

خیلی آدم دعوت کنی 500 نفر
تازه اجاره لباس عروس و داماد و ماشین و گل ماشین و مخصوصا آرایشگاه و گروه رقاص و . . . .

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 - 10:49    
chaser
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت
مدیر انجمن زبان - مترجم سايت

عضو شده در: 29 فروردین 1386
iran.gif

امتياز: 7132

اووووووووووووووووه بابا hamidbn, جان خیلی نجومی رفتی !!! Neutral

اینطوری فکر کنم همه پسرهارو پشیمون کردی . Wink

نه واقعا 25 میلیون خیلی زیاده اونم بدی به خورد یک سری آدمهایی که هر چقدر هم خرجشون کنی بازم پشت سرت حرف میزنن!!! البته ببخشیدا این واقعیت هست !!!

اما به نظر من بستگی به شرایط داره مثلا من تو تهران زندگی میکنم که میخوام جهاز آماده کنم و پدرم هم شغل آزاد داره و درآمد نه خیلی خوب اما میشه گفت خوب داره حدود 12 یا 13 میلیون فعلا برای جهاز خریدن آماده کردم . خدا عالم چقدر باید بیشتر داشته باشم !!!

اما در باره خرج عروسی والا به اطلاع دومادهای آینده برسونم یک سرویس معمولی طلا بیشتر از یک میلیون و هشت صد هزار تومن هست !! این جدیدترین اخبار رسیده هستش Embarassed

حالا بریم سراغ خرج آریشگاه و لباس عروس خانم : اگه دختر خیلی خوب و سر به راهی باشه
(البته دارم با شوخی مطلب رو میگم ) حالا نخواد زیاد خرج رو دست دوماد بگذاره ، تو تهران آریشگاههایی که خوب درست کنن تقریبا 200 تومن شاید نهایتش باشه چون قیمت آرایشگاه ها از 100 تومن شروع میشه تا 1 میلیون و پانصد یا 2 میلیون آخرین آمارش هست!

لباس عروس هم همینطور از 400 یا 300 تومن هست شایدم کمتر یا بیشتر تا به بالا !!!!

حالا لباس دوماد رو میشه با 200 هم یه چیزه خوب گرفت.

نوبتی هم که باشه نوبت شام عروسی و سالن هست. که البته به تعداد مهمونهای شما بستگی داره و سالن و میزان و تنوع غذاها. مثلا همونطور که sistemprof, گفتن کرایه سالن از 700 نه 800 تومن شروع میشه تا ..... Embarassed
این 800 برای یک سالن متوسط تا کوچک با شاید 2 نوع غذا

تازه هزینه میوه شیرینی و دسته گل و گاهی ماشین عروس رو یادتون نره Neutral

هزینه چیزهایی که دوماد باید برای عروس بگیره مثلا کیف و کفش و مانتو .. که بیشتر بستگی به سنت خانواده ها داره که بهش میگن خرید عروسی که متقابلا عروس هم برای دوماد میخره.

دیگه ... دیگه
حالا تا همین جاش حساب کنید خودتون ببینید فکر کنم بشه با کمتر از 10 تومن جمع و جورش کرد.

اما به نظر من البته نظر شخصیه بهتره این همه خرج رو نکنیم عوضش ماه عسل آقا دوماد عروس خانم رو ببره یه جای خوب و برای خودشون خرج کنن
بد میگم؟؟؟؟

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 - 17:10    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

به نظر من برای شروع یک زندگی باید حداقل ها را در نظر گرفت
من به شخصه از سورچرانی و خرجهای بیهوده اصلا خوشم نمیاد چون به قول دوست خوبم chaser, بازم میرن پشت سر آدم حرف در میارن
بعدشم که دیگه بستگی به شرایط طرفین و توافقات خانواده ها داره از قدیم گفتن دارندگی و برازندگی
یکی مایه داره دوست داره یه عروسی اشرافی بگیره و یکی هم وضعیت معمولی داره و با یه مراسم ساده سر و تهشو هم میارن
در حال حاضر و با شرایط کنونی جامعه ما دیگه کسی به جیبش نگاه نمیکنه !
مثلا به عروسی دختر شمسی خانوم و مدل ماشین و لباس عروسیشو و حلقش چشم میدوزند
واگه عین اون نباشه واویلاست!!!!
متاسفانه این تجملات بی حد و حساب تو خانواده های متوسط به چشم میخوره که بعد عروسی تازه چکهای وصول نشده و قرضهای سرسام آور رو میشه که کمر عروس و دوماد دولا میشه
وگر نه برای پولدارا که خیالی نیست
تازه یه مشکل دیگه که هست جدیدا پسرا دنبال عروسای پولدار میگردن با جهیزیه های آنچنانی و این هم یه دلیل برای گرایش خانواده های دختر برای تجمل گرایی و این وسط پدر بینوای دختر خانوم باید به هر دری بزنه که دخترش کم نیاره حالا به هر قیمتی که شده

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 - 20:22    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

نقل قول:
تازه یه مشکل دیگه که هست جدیدا پسرا دنبال عروسای پولدار میگردن با جهیزیه های آنچنانی و این هم یه دلیل برای گرایش خانواده های دختر برای تجمل گرایی و این وسط پدر بینوای دختر خانوم باید به هر دری بزنه که دخترش کم نیاره حالا به هر قیمتی که شده

می دونی نیلوفر خانم
واسه اینه که قبل از این دخترا دنبال پسر پولدار می شگتن و می گردن
حالا پسرها دنبال می گردن می گن عیبه
ولی به نظر من دو نفر باید بتونن همو درک کنن
و اینکه از همه مهمتر در این جامعه که بسیار فساد روانه شده بتونن به هم اطمینان داشته باشن و اطمینان همدیگه را هم به هم جلب کنن

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388 - 09:10    
niloofar_ofy
خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 29 خرداد 1386
blank.gif

امتياز: 694

بهتون حق میدم که دنبال ایده آل باشین
اما ما دخترا اگه دنبال مرد پولدار (به تعبیر شما البته، وگرنه پسری که به خودش متکی باشه و استقلال مالی داشته باشه از نظر ما پولداره) میگشتیم و میگردیم اصلا کار عیبی نمیکنیم
ولی این که شما آقایون بگردین دنبال یه زن پولدار یه کم ....
چون قرار نیست خانوم خرج شما رو بده
اگه یه زن پولدار باشه پولش واسه خودشه حالا مونده به کرمش Wink

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388 - 18:22    
Hamid
مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1384
iran.gif

امتياز: 47774

سلام؛
شخصاً فکر می‌کنم عروس و دامادهایی که به خودشون اعتماد به نفس ندارن، می‌رن سراغ تجملات!
وگرنه اگر خانواده‌ای به خودش مطمئن باشه، حرف هیچ احدالناسی براش مهم نیست. می‌گه: مردم هر چی می‌خوان بگن بگن، مهم اینه که ما از زندگی لذت می‌بریم Wink

ما توی عروسی خواهرم که تقریباً 4 سال پیش بود، یه عروسی معمولی برگزار کردیم که هیچ کس باور نمی‌کرد!
مراسم عقد با حضور 15 نفر از دو خانواده در همون محضر تشکیل شد.
کلاً به 150 خانواده کارت داده شد که طبیعتاً خیلی‌هاشون نیامدند.
در یک سالن جمع و جور به ظرفیت 100 آقا و 100 خانم برگزار شد. خرج ورودی و شام و ... کمتر از 700 هزار تومان شد. شام: چلو کباب تنها.
فیلمبردار، دوست داداشم بود که خودش و خانمش فیلمبرداری کردند و در کمال ناباوری فقط 25 هزار تومان گرفتند Razz البته آقا داماد همون شب فیلم رو از توی دوربین آورد و اجازه میکس نداد. فقط فیلم و عکس تنها.
از ماشین عروس بگم Razz
بازم دوست داداش علی ما، گل‌ها و لوازم لازم رو آورد دم خونه‌مون و توی همین کوچه ماشین عروس رو روی پژوی بازم دوست علی، به بهترین وجه ممکن تزیین کرد. فقط 20 هزار تومان پول گل‌ها رو گرفت Very Happy
(خوشبختانه ما هممون رفقایی داریم که می‌تونن در این زمینه بهمون کمک کنن)
خلاصه، جاتون خالی صبح تا شب عروسی، انگار همه شهر ریخته بودند اینجا دست به دست هم داده بودند که خواهر ما عروسی کنه Mr. Green
ساوه‌ای‌ها یه ضرب المثل جالب دارن:
همساده‌ها یاری کنید تا من شوهرداری کنم Very Happy (همساده:=همسایه)

جهیزیه هم خیلی ساده و شامل لوازم واقعاً ضروری بود.

سرویس طلا: 320 هزار تومان.

انصافاً نه ما از داماد چیز زیادی خواستیم و نه ایشون از آبجی ما.
همه مسائل (مخارج عروسی+قطعات مهم جهیزیه) با دو تا وام حل شد و تمام خرج‌ها به 4 میلیون تومان هم نرسید Wink

مراسم به خوبی برگزار شد، هر چند شاید ساده. جالبه که من معتقدم در مورد عذا باز هم اسراف شد!
بعضی کشورها رسم جالبی دارن: به شما نامه می‌زنند و می‌پرسند که آیا در جشن ما شرکت می‌کنید یا خیر؟ چند نفر خواهید بود؟ شما جواب نامه رو می‌نویسید و چون قبلاً هزینه حساب شده، فقط نامه رو می‌ندازید داخل صندوق.
اونها بر اساس اعلام حضورها برنامه‌ریزی و خرج می‌کنند. Wink

به هر حال، مهم اینه که اون‌ها هزینه‌های الکی نکردند و در عوض در همین 3 سال و اندی که از زندگی مشترکشون می‌گذره، با زیرکی آقا داماد و مزایای معلم‌ها (چون هر دو معلم هستند)، تونستند یک واحد آپارتمان، یک ماشین سمند، یک قطعه زمین که به فرهنگی‌ها می‌دن و خلاصه یک زندگی شیک و قابل قبول داشته باشند Wink و در کمال آرامش با پسر گلشون زندگی کنند.
(یک خانواده از فامیل‌های خیلی نزدیک آمد توی ذهنم که در یک تالار در تهران مراسم رو برگزار کرد و وقتی ما رفتیم نمی‌دونستیم چطور باید توی این تالار رفتار کنیم که ضایع نشیم! Mr. Green با چندین نوع غذا و دسر و ژله و ... و حتی یک شعبده باز هم آورده بودند و کلی کفتر و خرگوش و ... Mr. Green اما باور نمی‌کنید که ما هر روز از دعواهای شدید این‌ها می‌شنویم و اینکه تا مرز طلاق می‌روند و بر می‌گردند Embarassed به خاطر تفاوت در تحصیلات)

فکر می‌کنم انسان‌ها خودشون رو با افکار غلطشون هلاک می‌کنند Embarassed

خیلی دلم می‌خواد یک عروسی برگزار کنم که ذره‌ای در اون اضافه خرج نشه و همه از این لحاظ تحسین کنند. نه اینکه بگن ده نوع غذا داشت Shocked

ممنون.

تشکرها از این پست:

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1388 - 23:05    
hamidbn
داره كولاك مي‌كنه!
داره كولاك مي‌كنه!

blank.gif

تیلوفر خانم
این افکار شما خیلی خوبه
ولی باید قبول کنیم همونطور که تعدادی از پسرا دنبال دختر پولدارن دخترها را همینطور ولی بیشتر
ولی من به نوبه خودم بیشتر واسم این مهمه که دختر از لحاظ فهم، درک، زیبایی، زرنگی رتبه قبولی را بگیرد

البته استان ما در بین استان های اطرافش معروف به سخت بودن در ازدواج است
مثلا باید تمام پسرها 5 کالای سنگین مانند یخچال و ماشین لباسشوئی و فرش و تلویزیون و گاز بخرد
دختر فقط خودشه و جهیزش

تشکرها از این پست:

نمایش پستها:                 مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
پاسخ دادن به این موضوع

رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 1 از 6

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند